Życie Podkarpackie nr 49/2019 Życie Podkarpackie nr 49/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 340/2019, Piątek 6 grudnia 2019 r., Mikołaja i Emiliana
Opublikowano
Region, powiat kolbuszowski
O włos od tragedii. Pijani kierowcy harcowali na drogach
W ubiegłym tygodniu na drogach powiatu kolbuszowskiego zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców. Obaj doprowadzili do stosunkowo niegroźnych zdarzeń drogowych, ale obecność na drodze kierowcy z 3,2 promila działa na wyobraźnię.
fot. KPP Kolbuszowa
Pierwszy z mężczyzn, którzy w Kolbuszowej i okolicach prowadzili pod wpływem alkoholu został zatrzymany w Hucisku. Policjanci interweniowali przy zdarzeniu, w takcie którego białe punto dachowało, po czym siłą rozpędu wpadło do rowu.

Jak się potem okazało kierowca, który stracił panowanie nad tym pojazdem był w sztok pijany. 46-letni mieszkaniec gminy Kolbuszowa miał w organizmie 3,2 promila alkoholu. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał – pijany kierowca z przewróconego fiata wyszedł o własnych siłach z małą tylko pomocą świadków zdarzenia. Z Hucisk trafił prosto do aresztu.

Nieco mniej spektakularny, ale równie przykry przebieg miała kolejna tego dnia sytuacja z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Około godz. 22 na ulicy Sokołowskiej w Kolbuszowej peugot jadący w kierunku Weryni, wjechał na wysepkę pomiędzy pasami i uszkodził  znajdujące się tam znaki. Auto zatrzymało się. Wtedy zainterweniowali jadący tą samą trasą kierowcy – zabrali podróżującemu peugeotem kluczyki i wezwali policję. Tu także okazało się, że 44-letni kierowca, mieszkaniec gminy Kolbuszowa jest nietrzeźwy. Policjanci wykazali to na urządzeniu alcoblow, a dokładny poziom stężenia alkoholu w organizmie nieodpowiedzialnego kierowcy wykaże badanie krwi.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 49/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium