Życie Podkarpackie nr 50/2019 Życie Podkarpackie nr 50/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 347/2019, Piątek 13 grudnia 2019 r., Łucji i Otylii
Opublikowano
Przemyśl
Nowy film promujący Przemyśl. Jak miasto go wykorzysta? [WIDEO]
Z bardzo pochlebnymi opiniami spotkał się nowy 90-sekundowy film promujący walory turystyczne nadsańskiego grodu. Przyświeca mu hasło: „Odkryj Przemyśl! Turystyczne Serce Wschodu...”. W jaki sposób urząd miejski chce go wykorzystać do ściągnięcia turystów?
fot. kadr z filmu
Walorem filmu są liczne zdjęcia z lotu ptaka.

Film został przygotowany przez Agencję Reklamową Bogacewicz. Produkcja kosztowała 5900 zł. Na różnych kanałach w internecie obejrzało go już ponad 70 tys. osób. Na zdecydowanej większości robi bardzo dobre wrażenie. „Film doskonale pokazuje uroki naszego pięknego Przemyśla”, „Pięknie zrobiony film, warto zapoznać się z nim tak jak z miastem” – to tylko dwa przykłady pozytywnych ocen. Są i mniej optymistyczne, ale odnoszące się nie tyle do samego obrazu, co do (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
10 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Przemyski obserwator 5.184.198.96 20.07.2019
Hm, myślenie że po 90 sekund owym filmiku w internecie pół Polski i duża część Europy zleci jak Gawron do Przemyśla jest naiwnością i dziecinadą. Owszem reklama turystyki podobnie jak w handlu jest bardzo ważna ale ma to być przedsięwzięcie poważne, film przynajmniej pół godzinny, puszczany na wizję wielokrotnie w godzinach największej oglądalności w telewizji ogólnopolskiej jest jakąś szansą na powiedzenie Przemyśla w drodze na Bieszczady, do Lwowa czy czasem przebyszów z Niemiec głównie Padenrbornu.  Ale na to jak na wszystko porządne potrzeba kasy przynajmniej 1 mln a nie ustawicznego biadolenie że na nic nie ma pieniędzy nawet na wykoszenie trawy w centrum czy porządne a nie fikcyjne oczyszczenie bajor ka w parku z kolorowymi rybkami. Ale jak ktoś naiwnie łącznie z  nowym Bakunem myśli że taka reklama mieściny za kilka tysięcy i to w internecie napędzie turystów to ma prawo tak myśleć ba nawet w to wierzyć. Powtarzam jak mantrę tylko milionowe poważne inwestycje, przedsiębiorstwa które dadzą pracę młodym i zatrzymaj ą w Przemyślu da nadzieję że mieścina całkowicie nie upadnie bo jest niemal całkowicie zdegradowana. A jeśli ktoś myśli podobnie jak Choma że gołąbki same przyłącza do gąbki że samym siedzeniem przy biurku z otwartym laptopem i mieszkaniu wydziałach w urzędzie coś odbuduje, zmieni, poprawi jest naiwniutkie, zwykłe nabiera nie suwerena że coś się robi, powielanie podobnie jak Choma zwykłej fikcji. Ale na koniec jak zwykle, jaki pan, taki kram jacy wyborcy, taka władza. I dalej przy takiej inicjatywie kukizowców jedynym symbolem  Przemyśla bedzie barierka przy schodach w Rynku, krasnal Szwejk, oraz coraz smutniejszy hejnał graj ący larum czyli powolnego upadku Przemyskiej mieściny. user
Przemyski obserwator 5.184.198.96 16:48:31 20-07-2019
Poprawki, nie Gawron  a gawrony  oraz nie mieszkaniu w wydziałach a ma być mieszaniu w wydziałach. Oj te telefony. user
ATWA 94.40.75.201 00:09:24 21-07-2019

Nie ma pieniędzy na wykoszenie trawy w centrum ?!?!? A gdzie jest niby to centrum i po co w ogóle kosić ?!?!


CZY KOSZENIE TRAWY W MIASTACH MA SENS? - ULICAEKOLOGICZNA.PL

user
mikoś 145.237.2.213 12:31:36 25-07-2019

Ten 90 sekundowy film z tego co pamiętam został rozesłany po internecie na FB i krążył. Każdy z nas ma znajomych z innych części Polski czy świata i każdy może się przyczynić do tego żeby inni usłyszeli o Przemyślu. Jakby powstał 1 godzinny film o Przemyślu to ewentualni goscie nie musieli by tu już przyjeżdżać bo... niestety mogliby wszystko zobaczyć właśnie w tym filmie a tak jest nadzieja na ich przyjazd. Każde takie inicjatywy się liczą, szkoda że   Przemyski obserwator nie zauważył plusów takiej inicjatywy lecz tylko krytykuje. Poprzednia władza nie stworzyła ani 10 sekundowego filmiku reklamującego Przemyśla, a pomimo to nie jest przez tę osobę krytykowana. Kto wie może dzięki takiej inicjatywie pojawi się chociaż jeden inwestor, który zwiedzając przemyski rynek powie ze jest tu potencjał i zechce chociażby zbudować kompleks basenowy, czy małą fabryczkę. Ale wtedy jak przypuszczam również zostanie to skrytykowane przez Przemyskiego obserwatora.

user
gość 195.136.176.82 20.07.2019

Zwał jak zwał, Kukizy z pisem za pan brat, więc może coś Miastu odpali, nawet milion???

user
Gość Gościa 77.114.105.172 08:47:24 22-07-2019

Kukizy z PiSem za pan brat ale do wyborów parlamentarnych i nie w Przemyślu. W Przemyślu Kukizy za pan brat z trupem politycznym czyli KO. Tak więc żadnych pieniędzy do jesieni a patrząc na sondaże pewnie i do 2023. Sytuacji nie poprawiają wyczyny Radnych Kukiza a szczególnie jednego.

user
ATWA 94.40.75.201 20.07.2019

Sęk w tym, że jedne z głównych atutów i najważniejszych atrakcji turystycznych, zostało częściowo, albo niemal całkowicie, zdewastowanych, sprofanowanych tudzież zdemolowanych przez lekkomyślnych, niemądrych lokalnych kacyków, bez cienia wyobraźni i braku odpowiedzialności  !!! Przede wszystkim chodzi tu o zdemolowanie  Rynku Starego Miasta czyli Serce i Duszę miasta, jak również należy tu nadmienić profanację Kopca Tatarskiego czy też w większym stopniu zdewastowanie i profanację cudownego, arcy-pięknego obszaru (z eksterminacją Modraszka włącznie !!!), gdzie teraz stoi obiekt pod nazwą Nartostrada albo raczej Nartostrata, który to obszar mógł być jedną z lepszych oraz wspaniałych atrakcji turystki przyrodniczo-krajoznawczej. A teraz na domiar złego pan Bakun zasygnalizował chęć rozpieprzenia Starorzecza, czyli niesamowitego eko-systemu, z tak licznym bogactwem fauny i flory, w obrębie miasta, którym to Przemyśl może poszczycić się jako jedno z nielicznych miast w całym kraju !!!


STARORZECZE NALEŻY OCHRONIĆ - DZIKIEZYCIE.PL

user
ATWA 94.40.75.201 23:49:39 20-07-2019
Ps. Oglądałem filmik i nie ma na nim jednego z lepszej i głównej tzw, atrakcji turystycznej, która jest związana z tym miastem i może być wykorzystana do przyciągnięcia nieszczupłej  ilości turystycznej gawiedzi, czyli mostu kolejowego, który to projektował światowej sławy inżynier i konstruktor mostów itp. Gustave  Eiffel, a tenże właśnie most jest wymieniany jednym tchem, (w pierwszej dziesiątce !!!)  z takimi obiektami jak (Szok!!!) Wieża Eiffla w Paryżu albo Statua Wolności w Nowym Yorku. Tak więc, zróbcie z tego użytek, jednakowoż, chyba i to spie...licie !!!
user
Łukasz 185.25.123.168 20.07.2019

Dopóki miasto nie będzie mieć dużych produkcji to ludzie będą uciekac do innych miast i za granicę, bo jedynie czego brakuje to miejsc pracy i lepszych wynagrodzeń. Mogła by zmienić się też kwestia Ukraińców, bo niestety ale trochę ich za dużo u nas.

user
Turysta 46.77.201.170 22.07.2019
Gdzie jakaś baza noclegowa? Gdzie hotele? Jakiś camping z infrastrukturą m.in. pod campery np. (był jeden z świetną lokalizacją to teraz będą tam bloki)? Gdzie tu dupsko w lecie można zamoczyć jak się żar z nieba leje? Gdzie coś wypić i potańczyć co by w ryja nie nałapać? A co taki turysta miałby robić w tym Przemyślu przez tydzień dajmy na to? Czy choćby weekend? Na dzień dzisiejszy Przemyśl to miasto turystyczne ale jednego dnia - przystanek na drodze do/z Lwowa lub Arłamowa.
Potencjał jest - i to nawet duży - ale potrzebni są jeszcze ludzie, którzy mogliby go wykorzystać. A takich póki co nie widać.

PS. Kadry tego filmu doskonale oddają pustki w tym mieście. Reżyser posadziłby przynajmniej z 10 statystów na ten wyciąg i puścił z 5 samochodów więcej na most na obwodnicy.   :)))
nr 50/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium