Życie Podkarpackie nr 34/2019 Życie Podkarpackie nr 34/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 234/2019, Czwartek 22 sierpnia 2019 r., Cezarego i Tymoteusza
Opublikowano
Przemyśl
Nastolatki kradły pączki, które później zjadały
Dziewczyny o tej samej porze, nad ranem, odginały metalowy pręt bramy, po czym jedna z nich wchodziła do przedsionka sklepu i zabierała pączki, które następnie zjadały. Teraz o losie 15 i 16-letnich mieszkanek Przemyśla zadecyduje sąd rodzinny.
fot. archiwum

Funkcjonariusze kryminalni zajęli się tą sprawą po otrzymaniu informacji od pracownicy sklepu, że od dwóch dni, przed godz. 4 rano, z przedsionka sklepu ktoś kradnie wyroby cukiernicze. Sprawa była dość nietypowa i wyglądało na to, że sprawcy brali tylko tyle, by zjeść śniadanie. Wybierali tylko jeden rodzaj pączków, z nadzieniem toffi. Tym sposobem zniknęło 9 pączków i jeden cebulak.

 

W trakcie analizy nagrań monitoringu policjanci wytypowali sprawczynie kradzieży z włamaniem. Okazały się nimi dwie przemyślanki w wieku 15 i 16 lat. Siostry przyznały się do popełnienia tych czynów.

 

Materiały w tej sprawie zostaną przesłane do Sądu Rodzinnego w Przemyślu, który zadecyduje o dalszym losie nastolatek.

20 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
wp 195.116.41.26 17.07.2019

Myślę ,że były roztargnione ,w końcu nie buchnęły 50 zł na stacji benzynowej.

user
tym 83.28.89.193 17.07.2019

Widac były głodne.Podajcie namiary na ten sklep i myslacy na pewno beda go omijac szerkim łukiem

user
SądowyObserwator 217.97.167.1 17.07.2019
No tragedia straszna 9 pączków po 1.50zł i 1 cebulak za 2.00 zł...gdyby właściciel tego przybytku był mądrym człowiekiem podarowałby dzieciakom jedzenie i nikt by się o niczym nie dowiedział a tak to wielki przemyski gieroj...sąd nad pączkami urządził. Dziewczyny dostaną słowną naganę od sędziego a głupi najchetniej wysłałby je do więzienia..ot przemyska logika....i potem dziwić się, że w sądach trzeba długo czekać na rozstrzygnięcie sprawy..skoro sądy zajmują się zjedzonymi pączkami!
user
Hej 37.47.120.140 17.07.2019

Gdyby się nie sprzedały to sklep by je oddał do zwrotu i nikt ich by nie zjadł,  a tak ktoś sobie podjadł  :)

user
sposobnosc 185.239.43.6 17.07.2019

No to może samozwańczy sądowy obserwator zafunduje głodnym nastolatkom codzienne śniadanie za 5 zł?

user
niesposobnosc 185.239.43.6 17.07.2019

https://no..... [link usunięty przez moderatora] albo niech oburzeni fundują perfumy ich dorosłym koleżankom.

user
Tomasz 5.173.68.105 17.07.2019

Podajcie namiary na ten sklep zapłacę za  poniesione straty   tylko żeby właściciel odwołał oskarżenie.

user
o 94.40.44.230 17.07.2019

i tym właśnie zajmują się kryminalni bo są od pączków i cebulaków i tylko od tego...

user
Rozbawiony przemyski jak zwykle obserwator 5.184.198.96 17.07.2019

Naprawdę sąd w Przemyślu nie ma innych poważniejszych problemów tylko rozpatrywać sprawy o pączki , świadomie nie określam sprawy jako zuchwała kradzież. Naprawdę wzywam o opamiętanie przecież można zastosować policyjne środki czyli ostrzec młode panie z zastrzeżeniem skierowania sprawy do prokuratury w razie recydywy czyli powtórzenia się naganne zachowania, zaś  pouczyć rodziców o konieczności sprawowania nadzoru nad swoimi pociechami. Równie możliwe jest ukaranie rodziców czyli opiekunów mandatem karnym za popełniony występek i czynu karalne swoich dzieci za zachowanie których są odpowiedzialni. Naprawdę ktoś chce rozpropagować dziadowski Przemyśl podobnie jak w przypadku kierowania do sądu kradzieży w markecie batonika, zaś umarza się czasem sprawy za poważniejsze wykroczenia czy przestępstwa. Naprawdę wstyd myślę że Przemyskie organy ścigania staną na wysokości zadania i nie będą ośmiesza ćwiczenia i tak już mieszonego Przemyśla, zobowiązuję się zwrócić właściciele kwotę za te pączki. Ogłaszam publiczną zbiórkę jako rekompensatę za poniesione wielkie pączkowe i cebulowe straty. Kto za niech się zgłosi bo się później nie doprosi. Czy za ten zdołowany Przemyśl zawsze muszę się wstydzić, ale cebulką to bym zjadł, za darmo. 

user
Zebra 46.134.148.226 17.07.2019

Ludzie tu nie chodzi o pączki lecz o zwykłe poszanowanie cudzej własności. Dziś ukradły pączki na śniadanie jutro pójdą do sklepu ukradną spodnie, buty, telefon, tp (apetyt rośnie w miarę jedzenia). Ciekawe jak by to trafiło na naszą własność a przy okazji kradzieży tych nieszczęsnych pączków dokonana zniszczenia o znacznej wartości. To już nie jest takie śmieszne jak  policzmy ile trzeba sprzedać pàczków po odliczeniu kosztów tj mąka tłuszcz, nadzienie,  czynsz, koszty pracownika w przeliczeniu na jedną sztukę,  aby odkupić np kłódkę o wartości np 20 zł

user
Aj 83.31.150.101 18:52:39 17-07-2019

Co za bzdety, dziewczyny zjadły po 4 kradzione pączki  i taka wielka afera, no bez jaj ...  naprawdę wystarczyłoby upomnieć .. 

user
Dalej rozbawiony obserwator 5.184.198.96 19:17:44 17-07-2019

Jako rozbawiony przemyski obserwator wyjaśniam pani że rzeczywiście że gra nie warta świeczki,  kodeks stanowi że kradzież do 400 złotych jest wykroczenie i powtarzam sprawę można załatwić ostrzeżeniem dla panienek zaś mandatem  karnym do 500 zł ukarać opiekunów którzy opowiadają za czyny swoich dzieci choć panienki wiek ustawowy przekroczyły. Co daje skierowanie sprawy na drogę postępowania sądowego, przewlekłośc postępowania czasem do roku czasu oraz koszty społeczne, czasem przekraczające kilkudzisięciokrotnie wartośc tych pączków i smacznego cebulaczka zaś sądy w końcu za takie przestępstwa oczywiście  w nawiasie stosują najczęściej karę nagany, szczególnie że panienki myślę że nie były dotąd karane. I pamiętaj że koszty takich spraw sądowych, często gównianych ponosimy my, wszyscy podatnicy. Tyle i aż tyle w największym skrócie

user
Theo Kogan 94.40.75.201 22:54:40 17-07-2019

TW Krzysztof ze swoim gangiem splądrował i ograbił miasto, i tym samym dokonał zniszczeń i niepowetowanych strat, że mucha nie siada, i co, i gówno !!! A wy tu z  kilkoma głupimi pączkami wyskakujecie ?!?!?


ŻAR NIESIE ŚMIERĆ. TAK URZĘDNICY ZGOTOWALI PIEKŁO POLAKOM ! - FAKT.PL


DRZEWA W MIEŚCIE. PO CO DRZEWA W MIEŚCIE? - EKOLOGIA.PL


YOUTUBE.COM - DRZEWO ZA DRZEWO - 90 SEK.



user
darek 89.230.76.204 18:17:57 19-07-2019
Pomyśl człowieku zanim napiszesz,nikt nie porywał by sie na jedzenie dla zachcianki o 4 rano.Wstyd ze wogule o tym czytamy.Ale to sa dziennikarskie sepy
user
Tadeusz 79.191.52.157 17.07.2019

Jeżeli to jest prawda to jedynie co można stwierdzić ,ze mamy zabawny system karny i sądowniczy.


user
Piekarz 83.180.73.212 17.07.2019

A co z drożdżówkami? Nie smakują?

user
Adc 185.239.43.164 18.07.2019

Jest sprawa kryminalna jest o czym pisać. Normalnie jak w filmie Bareji  

user
brawa dla dzielnych ryminalnych :) 185.25.123.239 18.07.2019

Jakie miasto, taka kradzież i związana z nią afera :)

user
Darek 89.230.76.204 19.07.2019

Wstyd dla tego portalu ze rozdmuchuje sprawę.Drugi wstyd ze policja zajmuje sie takimi pierdołami.Trzeci wstyd spalili więcej paliwa na dojazd na miejsce.

Tak jak tu piszą chętnie zapłacimy za te paczki nawet podwójnie.

Dla mnie to wstyd ze czytam o takim czymś!!!!!!!!!!!!!!!!

user
KORN 88.220.128.241 27.07.2019

bardzo bardzo sie ciesze ze peremysl nie jest wojewodztwem w Polsce

nr 34/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium