Życie Podkarpackie nr 30/2020 Życie Podkarpackie nr 30/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 217/2020, Wtorek 4 sierpnia 2020 r., Dominika i Protazego
Opublikowano
Jarosław, Lubaczów, Przemyśl, Przeworsk, Region
Lajki na Instagramie - czy warto je kupować?
Social media to obecnie nie tylko sposób na przyjemne spędzenie czasu i dowiedzenie się, co tam słychać u znajomych. To przede wszystkim niesamowicie potężna maszyneria do promowania naszego nazwiska, firmy, produktu czy usługi. Dzięki mediom społecznościowym jesteśmy w stanie zarówno wiele zyskać, jak i wiele stracić, dlatego jeżeli planujemy komercyjne ich zastosowanie, należy zrobić to z głową. W przypadku, gdy potrzebujemy pomocy "na rozpęd", przydatną opcją może być zakupienie polubień na profilu. Dlaczego - i czy w ogóle - warto to zrobić?

 

1. Zwiększ zasięg swojego konta

2. Podbij wyświetlenia postów i aktywności

3. Rozbuduj bazę niezbędną do product placementu

4. Stań się bardziej rozpoznawalny w swojej branży

5. Kupić czy nie kupić - oto jest pytanie

 

Zwiększ zasięg swojego konta

Początkowy brak osób obserwujących to problem każdego startującego konta w social media, niezależnie od tego czy mówimy o Facebooku, Twitterze czy Instagramie. Jeżeli zajmujemy się popularną dziedziną, jak np. lifestyle czy podróże, zdobycie obserwujących zwykle nie jest trudne. Co jednak w przypadku, gdy nasz profil opowiada o bardzo niszowym zagadnieniu lub po prostu dopiero się uczymy i nie umiemy jeszcze dobrze tagować postów, tworzyć ciekawych zdjęć czy po prostu zachęcić ludzi do odwiedzenia naszej strony? W takiej sytuacji zakup kilku polubień na początek może okazać się bardzo dobrym przyspieszaczem naszej internetowej kariery - dzięki nim, jeżeli dobrze poprowadzimy całą akcję, będziemy w stanie po jakimś czasie osiągnąć efekt kuli śniegowej.

Podbij wyświetlenia postów i aktywności

Popularne posty nakręcają się same, zwiększając dzięki temu coraz bardziej swoje zasięgi. Jak jednak zacząć od zera? Oczywiście, najlepszą opcją jest stworzenie virala, czyli treści najczęściej występującej w formie video, która rozniesie się samoistnie po sieci niczym błyskawica. Jest to jednak bardzo trudne, ponieważ nie jesteśmy w stanie efektywnie powiedzieć, który materiał stanie się viralem, a który nie. W przypadku, gdy kupujemy lajki na Instagramie, możemy automatycznie podbić wyświetlanie nie tylko naszego profilu, ale także jego zawartości, dzięki czemu będzie ona chętniej pozycjonowana na wysokim miejscu przez algorytmy rządzące stroną.

Rozbuduj bazę niezbędną do product placementu

Jeżeli tworzymy profil pod przyszłe lokowanie produktów na łamach postów na nim tworzonych, musimy mieć dużą publikę. Inaczej żadna firma nie będzie chciała podjąć z nami współpracy, uznając, że docieramy do zbyt małego grona ludzi. Kup like Instagram to zatem dobra opcja, by podbić oglądalność i rozpoznawalność naszego konta, a także znacząco poprawić jego statystyki, które później mogą stanowić argument przesądzający o zawarciu współpracy z wybraną marką czy producentem. Dzięki temu stosunkowo niewielkim kosztem będziemy w stanie rozkręcić nasz profil na tyle, aby wkrótce zaczął sam na siebie zarabiać dzięki poleceniom, recenzjom i opisom różnych produktów czy usług, które zdecydujemy się promować pod naszym nazwiskiem.

Stań się bardziej rozpoznawalny w swojej branży

Dotyczy to szczególnie tych obszarów, gdzie występuje bardzo duża konkurencja. Aby wybić się w temacie lifestyle, podróży czy parentingu trzeba naprawdę mocno się postarać, ponieważ musimy konkurować z rzeszą podobnych nam osób, z których każda ma do dodania swoje trzy grosze. W takiej sytuacji, zwłaszcza gdy dopiero zaczynamy, dodatkowe polubienia i zasięgi dla profilu bardzo nam się przydadzą, aby wybić się ponad rzeszę podobnych blogerów, influencerów czy recenzentów. Z kolei w przypadku małej, specyficznej branży możemy zająć się jej promowaniem w mediach społecznościowych, a nawet zostać prekursorem podobnych działań, co również przysporzy nam popularności i może wzbudzi zainteresowanie firm w kwestii ewentualnej współpracy.

Kupić czy nie kupić - oto jest pytanie

Biorąc pod uwagę wszelkie zalety, jakie wynikają z podbijania statystyk profilu, jeżeli traktujemy to przedsięwzięcie poważnie to powinniśmy korzystać ze wszelkich dostępnych możliwości i pomocy w zakresie rozbudowywania konta na Instagramie. Możemy to robić korzystając z bezpłatnych poradników, filmów i materiałów zamieszczonych w sieci przez inne osoby, które już osiągnęły jakiś status na tym polu, a także za pomocą płatnych lajków, kampanii reklamowych i tym podobnych mechanizmów związanych z marketingiem online. Im więcej technik wypróbujemy i wykorzystamy, tym skuteczniej będziemy w stanie planować strategię rozwoju naszego profilu, a potem także wcielać ją w życie. Przede wszystkim też nauczymy się, jak poprawnie prowadzić konto w mediach społecznościowych i nie będziemy musieli zatrudniać firmy zewnętrznej do jego prowadzenia - wykonamy wszystko sami.

Instagram, Facebook i inne media społecznościowe to ogromne możliwości nie tylko pokazania siebie, ale także zarobku czy realnego wpływu na naszą lokalną społeczność. Z tego względu, jeżeli zależy nam na tym, aby nasz profil szybko zaczął osiągać sukcesy, powinniśmy korzystać ze wszelkich dostępnych form wiedzy i pomocy w tym zakresie, zarówno płatnych, jak i darmowych.

nr 30/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium