Życie Podkarpackie nr 38/2019 Życie Podkarpackie nr 38/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 266/2019, Poniedziałek 23 września 2019 r., Tekli i Bogusława

Opublikowano
Przemyśl
Uczcili ofiary Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA]
Przy Rondzie Ofiar Wołynia w Przemyślu odbyła się pierwsza część uroczystości upamiętniających 76. rocznicę ludobójstwa na Wołyniu. Kolejnym punktem będzie o godz. 16.00 msza w kościele oo. Karmelitów Bosych. O 17.30 zaplanowana jest uroczystość na Cmentarzu Wojskowym przy Grobie Wołyńskim.
18 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
a na UPAdlinie 37.30.49.96 11.07.2019

Metropolita Epifaniusz, zwierzchnik Prawosławnego Kościoła Ukrainy odprawił liturgię przy symbolicznym grobie członków UPA w Bodakach k. Wiśniowca. Wyraził też wdzięczność wszystkim, którzy „przywracają prawdę historyczną” i odnawiają takie „święte dla każdego ukraińskiego obywatela i patrioty miejsca”.

user
Andre Niepodległy 62.133.129.68 08:29:10 14-07-2019

Może znalazłyby się siekiery, widły, noże, którymi mordercy z  upa i oun zaszlachtowali Polaków. Rozumiem, że Epifaniusz chętnie by je poświęcił i nadał im status narzędzi liturgicznych.

user
soia 94.40.75.201 11.07.2019

Łatwo jest zauważyć, że w nazwie krainy jest słowo woły. Trudniej jest skojarzyć, że rzeź wołyńska mogła być reakcją karmiczną, za rzeź krów i wołów !!! Czy ludzkość wyciągnęła z tej lekcji itp. jakieś konkretne i właściwe wnioski na przyszłość, gdyż historia ma do siebie jedną osobliwą rzecz, a mianowicie, lubi się powtarzać !!!


YOUTUBE.COM - CATTLE DECAPITATION - KARMA BLOODY KARMA

user
soia 94.40.75.201 18:11:39 11-07-2019

''Ludzka rasa jest niezmienna

Nigdy nie uczy się na własnych błędach

Więc konkluzja musi być smutna

Kara za grzechy będzie okrutna!''


DEZERTER - ATAK ANIOŁÓW

user
miodek 83.15.191.211 07:35:00 12-07-2019

historia lubi się powtarzać, ale jako farsa. 

tak to brzmi

user
erty 46.134.185.170 11.07.2019

Ofiary nacjonalistów ukraińskich anie ofiary rzezi

user
Zawiedziony przemyski obserwator 46.134.123.213 11.07.2019

Przy okazji Bakun miał możliwość zobaczyć na własne oczy jak wyglądają wszystkie ronda i pseudokwietniki w Przemyślu. Przecież te nasadzenia są ubiegłoroczne, oszczędności robiono nawet na tanich kwiatach jakimi są bratki. Wstyd nowa władzo przemyski ego zadupia, przypominam że w tym roku w Rzeszowie obsadzono ok. 100.000 sadzonek kwiatów, co można sprawdzić. Ale cóż, stałe motto, jaki pan taki kram, jacy wyborcy taki prezydent. A mnie nieustannie wstyd, czemu daję zawsze nieustająco wyraz. 

user
Andre Niepodległy 62.133.129.68 08:13:21 14-07-2019

Ty Baranie! Tu mowa o ludobójstwie ( rzezi)  dokonanym przez Ukraińców na Polakach, a ty będziesz liczył kwiatki. Wiadomo z której pupy nogi ci wyrastają,   






user
Tadeusz 79.191.52.157 11.07.2019

Zdjęcia bardziej pasują do spotkania Pana Prezydenta wraz z osobami towarzyszącymi  z gronem emerytów.

user
scd 31.183.168.70 11.07.2019

Składać kwiaty i znicze na RONDZIE? brak słow!

user
ziom 31.183.144.12 18:25:53 12-07-2019

a gdzie?... jak w tym, hm...  nawet nie ma pomnika. WSTYD!.

user
kp 185.25.123.230 08:13:39 13-07-2019

ziom jesteś pewien

user
par 79.191.74.153 13:18:28 15-07-2019

Masz racje, takie uroczystosci powinny sie odbywac w pelnej oprawie wykladów, spotkan itp. a nie na rondzie wsród zwiedłach kwiatków. bo i czym takie rondo jest tylko rondem , a ni nie pochowano ani nie zginął nikt tam.

user
ziom 31.183.144.12 17:47:52 15-07-2019

W cywilizowanym świecie pomordowanym rodakom stawia się pomniki w CENTRACH miast. Sądzisz kp, że zapomniałem o cmentarzu? NIEe. Dla mnie to CMENTARZ, i aż cmentarz. Tam są pochowani ludzie,.... a o czym piszemy? Piszemy o pomniku (kp)... O POMNIKU.

user
Tadeusz 79.191.52.157 13.07.2019

Czciciele klęsk na kolejnym spotkaniu.

user
mk 91.193.208.66 13.07.2019

Nie było  i nie jest w polskim interesie , ażeby wspierać tak aktywnie Ukrainę  jak ma to miejsce  obecnie i kilku minionych latach. Polska racja stanu wymaga   podejścia - mimo  wrogości Rosji  ,  do kłopotów  tego kraju  z dystansem Niedomaganie się tak aktywne jak obecnie   karania Rosji  ciągłymi sankcjami , bo jak pokazują ostatnie lata , to niewiele  daje . Wczoraj  w tv   była wypowiedz m.in. profesor  Kulińskiej  która powiedziała -  w pełni się z tą wypowiedzią zgadzam, że - cytuje"Ukraina  nigdy  nie zakwitnie   , jeśli  tam nie będzie oficjalnego przyznania się do ludobójstwa i likwidacji bandyryzmu". ŚWIĘTA PRAWDA. .W polskim interesie jest ,ażeby to" państwo"  było i być powinno  nadal   karane za ich zbrodnie  . Niech to trwa  , a gwarantem takiej sytuacji jest Rosja . Wróg Polski , ale  w tym przypadku  działa  na korzyść / paradoks historii / na korzyść Polski

user
Andre Niepodległy 62.133.129.68 08:20:48 14-07-2019
Zgadzam się. Jednak obecna tzw dobra zmiana wchodzi bez wazeliny ukraińcom . Według pis i sakiewicza, kto ma inne zdanie jest  ruskim agentem.
user
mk 91.193.208.66 12:31:25 19-07-2019

D o ' Andre Niepodległy' , mam podobne odczucia w tej kwestii . W rocznice w TVP , nie było za wiele  wiadomości , . Rozumiem ,ze w antypolskiej tvn , ale  w państwowej ?



 To dziwne . Zapewne chodzi o dobre ułożenie  stosunków z nowym ich prezydentem . Oczywiście ,ze  nie można  poświęcać pamięci ofiar ludobójstwa banderowskiego. 

nr 38/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium