Życie Podkarpackie nr 3/2020	Życie Podkarpackie nr 3/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 24/2020, Piątek 24 stycznia 2020 r., Felicji i Tymoteusza
Opublikowano
Region, Solina, Polańczyk
Statek pasażerski z pijanym kapitanem na pokładzie
Szczęśliwie zakończył się rejs wycieczkowy po Jeziorze Solińskim z 10 osobami na pokładzie. Na statku interweniować musieli jednak policyjni steromotorzyści strzegący bezpieczeństwa turystów. Dowodzący nim kapitan wydmuchał blisko 1,4 promila alkoholu.
fot. archiwum ŻP
Szlak wodny jest traktowany jak droga publiczna. Nad bezpieczeństwem korzystających z niego czuwają policyjni steromotorzyści.

O dużym szczęściu mogą mówić turyści, którzy w poniedziałek, 8 lipca, zdecydowali się wypłynąć w rejs po Jeziorze Solińskim. Skorzystali oni z oferty kapitana, który – choć jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo załogi (w tym wypadku 10 osób, także dzieci) – wykazał się totalnym brakiem rozsądku, wsiadając za stery po wypiciu alkoholu. Informacja o tym, że 62-letni mężczyzna może być nietrzeźwy, dotarła do policjantów pełniących służbę na wodach Jeziora Solińskiego. Przed godziną 16 statek, którym dowodził, dobił do portu w Polańczyku. Stróże bezpieczeństwa sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. W jego organizmie było 1,38 promila alkoholu. 62-letni mieszkaniec Krosna nie zaprzeczał, że wypił przed rejsem alkohol. Z informacji udostępnionych przez KPP w Lesku wynika, że o tym, czy zachowa on uprawnienia do kierowania statkiem pasażerskim i dyplom kapitana żeglugi śródlądowej, zadecyduje sąd. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.

 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 3/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium