Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 341/2016, Wtorek 6 grudnia 2016 r., Mikołaja i Emiliana
Opublikowano
Jarosław
Czy burmistrz Paluch zlikwiduje straż miejską?
– Burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch, zgodnie ze swoim programem wyborczym, podejmuje działania zmierzające do likwidacji Straży Miejskiej w Jarosławiu, bez opcji restrukturyzacji tej formacji – zapewnia Iga Kmiecik, rzecznik prasowy burmistrza Jarosławia.
fot. zbiory własne

Dlaczego likwidacja?

Zbyt duże koszty utrzymania. Dublowanie zadań z policją. Nieprzychylna opinia mieszkańców. To tylko część argumentów, które według burmistrza przemawiają za rezygnacją z tej służby. Oszczędności powinny wynieść około 800 tys. zł rocznie. W zamian W. Paluch proponuje wzmocnienie monitoringu, dodatkowe patrole policyjne, nowe patrole (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
17 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
foggy 83.14.14.141 27.05.2015

Brawo!

user
ja 31.128.8.147 27.05.2015
brawo Panie Paluch!!!
user
Ada 178.43.35.225 27.05.2015

Pytanie jest niewłaściwe bo to nie burmistrz rozwiązuje Straż Miejską tylko Rada Miasta. Pan Paluch w kampanii zapędził się trochę za daleko.

user
123 88.220.123.162 07:54:31 28-05-2015

kolejna sesja za nami. poświęciłem troche czasu żeby zobaczyć jak idzie współpraca w ramach koalicji.
7 godzin obrad praktycznie zmarnowane.
moje obserwacje:
1. prawa strona nigdy nie zasypia, lewa strona nigdy się nie budzi (z wyjątkiem najmłodszego),
2. nowi członkowei PiS: radny Walter - swoimi przemowami marnuje jedynie cenny czas burmistrza i reszty pracowników Urzędu. radny Muzyczka -o ile w pierwszych radach sprawiał ok wrażenie to obecnie wszystko na "nie", niedługo jego wystąpień nie będzie się dało słuchać tak jak Waltera. Nie wróże długiej kariery w PIS, dobrze że nie został burmistrzem.
3. Pan od kasku chce być "najmądrzejszy".
4. Mimo koalicji i podjętej uchwały ewidentnie widać że nie chcą rozwiązania SM wystąpienie Muzyczki i propozycja uchwały, oraz Pan od kasku i jego teoria na temat uchwały intencyjnej.
5. MOF - Radni nie chcą pieniędzy z projektów unijnych . Mimo przekonującego wystąpienia burmistrza, 1000 powodów na nie. Chociaz taki Rzeszów przystępuje do Stowarzyszenia i nie ma problemu
http://www.nowiny24.pl/ap...ESZOW/150529730
6. Odszkodowania jakie ma płacić Gmina. Praktycznie co sesje nowe informacje o przegranych sprawach na dziesiątki i setki tysięcy z odsetakami za kilka lat (spadek po poprzedniej władzy), a nie wiadomo ile jeszcze spraw w toku. Wszyscy za to płacimy. Mam nadzieje, że w stosunku do osób odpowiedzialnych za to zostaną wyciągnięte konsekwencje.
7. Radny Kozak - widać, ze się przygotywuje i cos próbuje działać. tylko żeby sobie nie obrał koncesji na alkohol jako tematu na całą kadencję. Jeżeli uważa że ma racje w tej sprawie to niech poda poprzedniego burmistrza, lub osobę odpowiedzilną za pozywtywną decyzję do odpowiednich organów i spokój.
Wnioski: myśle że połowa radnych, dzięki transmisjom już by sie do rady nie dostała. Utrudnianie likwidacji SM( poprzez wymyślanie sztucznych problemów), sprzeciw wobec stowarzyszenia w sprawie MOF to powinien być koniec ich kariery jako radnego. także myśle że burmistrz powinine rozważyć organizację referendum w sprawie odwołania rady, co o tym sądzicie

PS. ta transmisja z obrad z jednej strony dobra bo mozna zobaczyć jak się prezentują wybrańcy ludu, z drugiej natomiast połowa zachowań na pokaz i gdyby nie tv to by połowe krócej trwało.

user
dj_paulus 94.42.194.165 14:24:40 28-05-2015

Pan Paluch ma podpisane porozumienie z radą miasta więc chyba nie będzie problemu:)

user
Loki 176.110.150.104 23:08:53 29-05-2015

Muzyczka, Szkodny, Spiradek liderzy oraz 7 radnych PiS, to oni prawdopodobnie pozbawili Jarosław możliwości pozyskania kilkudziesięciu milionów zł z MOF. Jedynie Radni PO oraz Wywrót i Łanowy byli za Działaniami wspólnymi z pozostałymi gminami, mającymi na celu pozyskanie środków Unijnych w ramach MOF. Burmistrz, należy rozważyć zmianę koalicji. 

user
zenek,. 83.31.118.7 27.05.2015

Brawo Panie Paluch!!!!! Kiedyś, opinię SM w Jarosławiu, skutecznie psuł Starost i Ilicz. Dlatego społeczność o normalnym spojrzeniu na sprawiedliwość, popiera Pana pomysł. Oby starczyło Panu sił..

user
ZUZU 178.181.103.59 27.05.2015

I w Przemyślu do likwidacji

user
Olka 178.43.35.225 28.05.2015

Proponuję jeszcze zlikwidować Policję. Jak szaleć to szaleć do końca. Przecież Policjanci też nas gnębią.

user
ja 185.25.120.235 21:36:36 28-05-2015

Masz rację. Najlepiej niech nastąpi jeden wielki CHAOS. Wszyscy będą zadowoleni.......a najbardziej chuliganeria i pijana młodzieżówka.

Najgorsze jest to, ze nikt z tu piszących nie rozumie i nie odróżnia najprostszych kwestii tj. różnicy miedzy zadaniami policji i straży a nieudany dzień kończy opluciem kogoś z anonima w internecie. Bravo

user
ff 178.43.79.63 28.05.2015

no i dobrze niech wyp...

user
lkl 185.25.120.245 28.05.2015

Tak trzymać! Straz jest widoczna tylko we wtorki i piatki na 3 peronie jak trzeba wlepiać mandaty za złe parkowanie, jak trzeba interwencji innego rodzaju to ich nie ma!!! 

user
mk 91.193.208.124 17:11:11 28-05-2015

MASZ RACJĘ . WYOBRAŻ SOBIE ,ŻE  MAJĄ INTERWENIOWAĆ  W SYTUACJI , GDZIE AWANTURUJE SIĘ KILKU   ŁYSYCH    Z KARKAMI    I NA DOKŁADKĘ ZAPARKOWALI   NA ZAKAZIE SWOJE - A JAKŻE BY INACZEJ - CZARNE BMW .  BEZCENNE  TO ZOBACZYĆ . ALE PODEJŚĆ DO EMERYTKI  , KTÓRA DORABIA  KILKADZIESIĄT PLN  DO GŁODOWEJ  EMERYTURKI SPRZEDAJĄC PIETRUSZKĘ , NATYCHMIAST.

user
zbynek 185.25.120.246 22:08:00 28-05-2015

ale po co ruszać łysych, niech się okładają co to komu szkodzi

user
grzes 95.48.162.10 28.05.2015

a za mandaty tez odda ??

user
ml.asp Drwal KPP 31.128.8.131 28.05.2015

Owszem Rda miasta rozwiazuje ta formacje, ale jest ona zupelnie nie potrzebna.. Policja sobie bez problemu poradzi z dzialaniami rownierz dobrze jak i oni.. A Pan Paluch dobrze zaczal  dzilania w tym kierunku..

                                                                                         Pozdrawiam.. ml.asp Drwal

user
jaro... 178.43.102.181 30.05.2015

Założą wam monitoring na każdej większej ulicy, koszty będą takie same albo i większe jak utrzymanie straży miejskiej. Stracicie prywatność, będziecie żyli jak w matrixie - tego chcecie?

nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę