Życie Podkarpackie nr 38/2019 Życie Podkarpackie nr 38/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 266/2019, Poniedziałek 23 września 2019 r., Tekli i Bogusława

Opublikowano
Przemyśl
Musimy zacząć zarabiać!
Jest pierwszą kobietą w historii Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na stanowisku dyrektora. Ma swój plan i pomysł na prowadzenie tego molocha i chce go zrealizować. Rozmowa z dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gretą Ostrowską.
fot. Mariusz Godos
– Chcemy przede wszystkim organizować więcej imprez. Chcemy, aby na stoku odbyła się zabawa sylwestrowa. Przy pierwszym mrozie zaczniemy naśnieżać. Wszystkie trzy trasy. Chcemy otworzyć własną szkółkę narciarską – wyliczyła G. Ostrowska.

Zdaje sobie pani sprawę, że pani nominacja na dyrektorski stołek w Przemyskim Ośrodku Sportu i Rekreacji nie wszystkim się podoba...

– Wiem. Nie wiem natomiast, czym to jest spowodowane. Albo komuś się nie podobam, albo ludzie mnie po prostu nie znają, nie wiedzą, jakie mam plany i pomysły (...)

fot. Mariusz Godos
We właśnie zagospodarowywanym poddaszu obiektu przy ul. Mickiewicza powstanie POSiR Fit.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
24 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
zab 83.24.29.113 09.07.2019

Zyczę powodzenia,ale znam realia i wiem z góry jak to sie skonczy.Niech sie Pani zajmie stokiem i zatrudni fachowców,a nie z bezrobocia ludzinie znajacy tematu.

user
KDR 94.254.152.73 09.07.2019

Greta powodzenia w naprawianiu tego co poprzednicy zniszczyli ???? Ale jak nie ty to kto???? Sasanka wie????‍♂️

user
Kibic 185.25.123.172 09.07.2019
Powodzenia, wreszcie profesjinalista na staniwisku, już widać że ten zadłużony trup-POSiR daje oznaki życia. W dwa miesiące zrobione wiecej niz przez ostatnie 10 lat,wspieram , kibicuję... 
user
DOC 188.147.109.125 09.07.2019

Ta kobieta zrobiła więcej w Posir w 2 miesiące niż poprzednicy przez 3 lata. Koniec kropka 

user
asasas 83.31.141.200 20:20:18 09-07-2019

TZN CO TA Pani zrobiła? Dobrej firmy sie nie zamyka ?

user
Przemyslak 37.30.24.70 22:31:00 10-07-2019

Oooo... Bez przesady. 


user
ArtystaRoku 185.25.123.172 09.07.2019

Żal mi tej kobiety bo dostała takie pociski na początku a widać że moloch zaczyna żyć i nie trzeba milionów!!!!! 

user
sss 83.31.141.200 09.07.2019
a skad ten sprzęt ? za darmo ?
user
AR 185.25.123.172 21:01:58 09-07-2019

Sss za darmo!  To się nazywa być ponad! 

user
Tadeusz 79.191.70.102 09.07.2019

Kobieta-prawdziwy granat wrzucony do brudnej kałuży.

I co nie ma kałuży i układzików

Teraz wyrównać i tak trzymać.

W innych spółkach miejskich podobne rozwiązania uzdrowią nawet te do których wprowadzono kryminał




user
oj 185.18.133.88 09.07.2019

igrzyska zamiast chleba?

user
hasler 157.25.108.96 23:09:26 09-07-2019

Stara PISoBOLSZEWICKA zagrywka he he.

user
Greg 37.248.213.240 09.07.2019

Odpowiednia osoba na właściwym miejscu.. Brawo dla Grety za podjęcie się uratowanie tego przybytku rodem prlu. A świeża krew i głowa pomysłów mimo wielkiego długu {jak ktoś nie wie 0.5 mln i brak Lini kredytowej}, to jest wyzwanie. Ja sam myślę że za 2_3lata wszyscy powiemy że od*****a zaj*****ą robotę.. Powodzenia dla Grety. 

user
asdf 37.47.72.180 09:31:27 10-07-2019

Bez wulgaryzmów nie potrafisz się wypowiedzieć ??????

user
Roch. 5.173.76.29 10:39:19 10-07-2019

Od*****a zaj*****y numer. Firme na brata, brat nie prowadzi bo kicha. Sprzet i instruktorów brat przekazuje do posir. Tu sobie przechowa a jak ewentualnie odejdzie z posir to ludzi i sprzęt zabierze. Sprzęt bedzie użytkowany.przez posir ale i utrzymywany.  Potem się odbierze.  

user
zatrwożony przemyski obserwator 83.31.137.108 10.07.2019

No cóż , zamiast konkretów  niemal same laudacje jednozdaniowe , pochwały pytam  za co ? jakie sukcesy i osiągnięcia , gdzie , co , kiedy ?.  No cóż można i tak , zagadać , czasem zakrzyczeć rzeczywistość ,  co nie zmieni faktu , Przemyśl miasto upadłe pod każdym względem z doświadczenia dodam że się nie podniesie . Wszystko bierze Rzeszów- co jasne , Mielec - bo Marszałek Województwa Ortyl , Stalowa Wola - bo Minister Gospodarki Kwieciński ,  Jarosław- bo prężna pani poseł a obecnie wiece minister Szmidt Rodziewicz,  coś tam będzie dla Tarnobrzega , Jasła , Krosna , Sanoka  nawet Przeworska i Lubaczowa a Przemyśl nie dostanie nic lub prawie nic , pamiętajcie drodzy wyborcy Kukizowo- Bakunowi , Wielki

Marszałek Koronny  Marek Tadeusz nie daruje wyborczego policzka jaki otrzymał od przemyskiego suwerena  a unijna manna się skończyła i jeśli jakieś pieniądze unijno-rządowe będą do podziału nawet te marne to przemyska mieścina dostanie resztki z pańskiego stołu , drobnicę i nie pomoże wiele pod tym względem ani Pilch , ani wicewojewoda Podhalicz.  Przecież to już widać , słychać i czuć , ale aby to zobaczyć i usłyszeć należy wytężyć wzrok i słuch.  A jakie zaplecze finansowo- ludzkie ma Bakun wasz Wojtek - to do młodzieży kukizowej ? , jakie ma układy rzeszowsko- warszawskie czyli na szczeblu wojewódzkim i rządowym , co zrobił dla Przemyśla w przeciągu 3 lat jako poseł ? ile inwestycji nawet tych drobnych ,a chodzi o duże których przez 16 lat nie zrealizował Choma oprócz ogromnego zadłużenia mieściny. Jesteście jak wnioskuję po wpisach młodzi i bardzo młodzi , macie dużo energii ale do fantazjowania  ale to nie wystarcza , same nawet najlepsze chęci nie wystarczą do rozkwitu Przemyśla , ba nawet do utrzymania istniejącego stanu  stagnacji i  powolnego upadku , kolejne partie młodych wyjedzie a kto będzie budować ? może my emeryci i renciści, moi koledzy i koleżanki młodzi , ale w latach 60-70 tych ub. wieku. I dlatego z jednej strony cieszy niczym nieuzasadniona  fantazja i radość  wynikająca  z niektórych może większości wpisów ,  zaś z drugiej przeraża brak jakiejkolwiek refleksji czy krytycyzmu dot. stanu Przemyśla , mieściny do stanu której doprowadził oczywiście nie nowy prezydent ale poprzednik i poprzednie ekipy rządzące , kolejne rady - bezrady ,  I nie pomoże obrażanie mnie za inny jak zwykle wpis , bardziej krytyczny i refleksyjne , nie jednozdaniowe oceny że nowa Greta zrobiła o wiele więcej od poprzedników , pytam co zrobiła bo samo stwierdzenie że zrobiła nic dla mnie nie znaczy. I na koniec z konieczności krótkiej refleksji stwierdzam jak zwykle jasno ,  prosto , bez inwestycji , bez dużych inwestorów zewnętrznych Przemy będzie się nadal zwijać czyli upadać , przecież na razie jedynym znakiem rozpoznawczym Przemyśla są Firma Inglot i czasem Kazar , klinika dla zwierząt "ADA" i bociany , lody" Fiore " , pochyły rynek , kilka kościołów i co jeszcze  czekam na podpowiedź , gdzie reszta? I tu do pani Grety , szanowna młoda pani od sportu jak pamiętam bo przeżyłem w Przemyślu w latach 60-80 ub. wieku było w 3 -4 klubach sportowych  (Polonia , Czuwaj, Polna , Motor, Nurt ) oczywiście na poziomie amatorskim ok. 30-32 sekcji sportowych , pytam ile jest teraz ? , sportowa pustynia , te boiska i stadiony na poziomie dużych wsi , pytam czy nie warto odbudować przynajmniej sekcji koszykówka w Polonii nawet na poziomie juniorskim , przecież koszykówka w Polonii  była od zawsze. Ale cóż na koniec moje stałe motto , jaki pan taki kram , jacy wyborcy taka "wadza". A te zmiany w magistracie to pozowanie działań, stara metoda że coś się robi coś zmienia , coś trzeba pokazać ale to zwykła fikcja która nic nie wnosi nie nie wniesie dla rozwoju mieściny pic na wodę w stylu Chomy. Panie Bakun niech pan się oderwie od fotelika  i laptopa , ruszy do Rzeszowa czyli  Urzędu Marszałkowskiego  do Warszawy - czyli do ministerstw po kasę , przeprosi Wielkiego Marszałka za porażkę  w ostatnich  wyborach i obieca że Przemyśl się "nawróci" bo inaczej wróżę dalsze klepanie biedy , nawet  samorządowej nędzy , nie wierzycie - zobaczycie . W/g ostatnich statystyk  w Przemyślu  obecnie zamieszkuje nieco ponad 60 tysięcy mieszkańców czyli na poziomie sprzed II wojny światowej , zaś za ok.  20- 30  lat będzie to pozom z lat 1914 czyli  sprzed I wojny światowej  , nie licząc 160 tysięcznego austriackiego garnizonu  Twierdzy Przemyśl.  Czy nic wam to nie mówi , nie trwoży serc waszych , nie przestrasza , mnie tak , pytam kogo jeszcze ?

user
olo 155.133.92.98 08:01:28 10-07-2019

Tak czytam Pańskie wywody (tak na marginesie to już tego nie robię) ponieważ cechuje je ciągła powtarzalność, nielogiczne przechodzenie w ątków tj. mieszają się Panu prezydenci, daty itp.

Zrób Pan coś dla innych, zrób Pan coś dla miasta, może osiedla, może pomóż Pan sąsiadce wnieść zakupy do domu to może te ciśnienie z Pana zejdzie.

Kończ waść....

user
GREG 46.169.55.79 08:47:49 10-07-2019

NO WŁAŚNIE A CO ZROBIŁ WIELKI MARSZAŁEK W CZASIE WIELKIEJ KOALICJI REGI I PISU(JAK PAN WIE TO JEDNO I TO SAMO), PRZECIEŻ TO BYŁ NAJLEPSZY OKRES ABY COŚ UGRAĆ DLA MIASTA I POKAZAĆ WYBORCOM ŻE WARTO NA NICH GŁOSOWAĆ .W WOJEWÓDZTWIE TO SĄ OKRUCHY PIENIĘDZY KTÓRE CIĘŻKO ROZDAĆ Z RACJI POTRZEB, A ZOBACZY PAN CO STANIE SIĘ ZE SZKOŁAMI PO WAKACJACH (OBYM SIE MYLIŁ), KASY NIE MA I NIE BEDZIE NA ŻADEN ROZWÓJ BO WSZYSTKO IDZIE NA PLUSY.. 

user
asdf 37.47.72.180 09:32:16 10-07-2019
Niestety 100 procent prawdy .Tego miasta już nie ma
user
Wierny fan przemyskiego obserwatora 80.53.26.193 09:39:00 10-07-2019
Na śmiesznym forum tej śmiesznej "gazety"  nikt nie usłyszy Pana głosu, oprócz nas, czytaczy chyba bardziej forum niż publikacji, które w większości są artykułami premium i osobiście złotówki nie przeznaczę na te wypociny. Śledzę to co dzieje się w mieście i przyznam Panu rację jeżeli chodzi o "zrobienie".  Co zrobił, co zrobiła, kiedy, gdzie, minęło pół roku - co zrobił, przykłady, konkrety, cooooo???????? Odpowiadam; NIC, a co miał/miała zrobić? AAA no tak; te wszystkie obietnice przedwyborcze, baseny, praca, inwestycje, rozwój. Ja sie na to nie nabrałem i nie głosowałem i nie oczekuje niczego od tych ludzi. Wypadało by zapytać te osoby co nimi kierowało, że podjęli się tych funkcji. bo skoro Pani Greta pragnęła być dyrektorem posiru to chyba z jakiegoś słusznego powodu. Może marzyła o tym całe życie? Może Pan Prezydent też dążył do tego by być prezydentem Przemyśla, ale nikomu o tym nie mówił i nagle BANG jest! I co dalej....?  Na pewno mają też jakiś plan bo przecież to nie był słomiany zapał tylko długo się do tego przygotowywali i wszystko mają już przemyślane, ale przecież nie muszą o tym informować całego świata. Czy muszą?  Wypada czy nie? To co było w czasach Pana młodości już nie wróci. trzeba żyć tym co będzie, do przodu nigdy nie do tyłu. Puenty nie będzie. Ps. czy w końcu ktoś oczyścił staw w parku?
user
Przemyski obserwator 46.134.123.213 10.07.2019

Co tu dodać, drogi kolego cieszę się że mam grono wiernych fanów, znam swój styl pisania od lat kiedy byłem nieustannym, niemal od drugiej kadencji wiernym krytykiem poczynań i działań Chomy bo wiedziałem jako obserwator Wernyhora do czego ta polityka gospodarcza doprowadzi i doprowadziła, dzisiaj nowy Bakun i jego ludzie radni bezradni oszczędzają nawet na strzyżeniu trawy w samym centrum czy jak piszesz kolego na biednych kolorowych rybkach w bajorze w parku im.St. Strońskiego. Piszę od zawsze dawniej jako przem, obecnie od kilku lat przemyski, czasem zdenerwowany, czasem zirytowany, czasem zadumy obserwator ale zawsze życzliwy dobrze życząc swojemu miastu obecnie zdołowanej pod każdym względem mieścinie   niestety dzięki głównie kolejnym ekip rządzącym  Przemyślem obojętnie jakiej nazwy czy barwy. I co ciekawe, nigdy raczej nikogo nie obrażam personalnie, nie interesują mnie sprawy prywatne, jedynie krytykuję sposób zarządzania mieściną w przeszłości i obecnie a niestety jest fatalnie i co widzę że młody Bakun powiela zachowanie i styl rządzenia Chomy a nie np. Prezydenta Rzeszowa p. Tadeusza Ferenca który zrobił z mieściny niemal metropolię zaś Choma z małego miasta wojewódzkiego zadupie, mieścinę która nadal nieustannie się zwija zamiast rozwijać. Wiem ż prawda boli, widzę że obecnie obrońcy Bakuna którego nie atakuję bo jeszcze za wcześnie na ocenę jego służby w mieścinie próbują mnie atakować, czasem obrażać sami zaś nie potrafią napisać porządnie  stylistycznie i kaligraficznie jednego porządnego zdania, za to są inwestycyjne czy jakieś jednodniowe brednie, zresztą płytkie nic nie znaczące. A piszę dlatego i jak pozwoli Bóg może coś napiszę nadal bo szkoda Przemyśla, pięknego aczkolwiek upadłego miasta. Piszę to jasno, czasem w największym skrócie, by ktoś wyciągnął wnioski a niestety nie chcą, są zrozumiali, czasem pewni swoich racji, a gubi ich buta ci było widać jak na dłoni rządów Chomy i jego ekipy. A efekty, jak widać. Co do rybek, byłem w ostatnią niedzielę w godzinach porannych, nadal pływają ledwie dysząc nie w bajorze a w gnojowisku nadal smród i brud. Myślę że więcej przemyślane pomyśli o kolorowych rybach w parku i zaczną próbować ratować bo szkoda tej jedynej atrakcji w Przemyślu , a spacer na wzgórze zamkowe dobrze wam zrobi, spadną brzuchy, zaś panie odzyskaj ą sylwetki jak np dyrektor Greta, oczywiście nie Greta Garbo. A więc pozdrawiam moich fanów i oczywiście adwersarzy którzy mogą moje wpisy krytyków ćwiczenia nawet ostro ale bez obrażania bo wtedy odpowiem całą mocą  w moim stylu . Szykuję przy najbliższej okazji dłuższy wpis dotyczący historii Przemyśla od lat 60 tych ub wieku, że szególnym uwzględnieniem przemyski ego sportu,  co pamiętam osobiście, w czym uczestniczyłem, będzie to ciekawa lekcja dla młodej dyrektor MOSiR Grety, powinna przynajmniej przeczytać i jak zechce wyciągnąć wnioski, więc oczekuje myślę że ciekawej lektury w najbliższym czasie i okazji.  Ewentualne błędy to nie ja   niestety ten cholerny telefon. 


user
PiS PO samo zło 37.47.220.159 10.07.2019

Piszę się pointa. 

user
Fan 80.53.26.193 10:22:30 11-07-2019

Obie formy są poprawne.

user
Przemyślanin 81.161.192.161 11.07.2019

To jakiś absurd, facet z ogromnym zaangażowaniem wiedzą i doświadczeniem pełniącym funkcje dyrektora zostaje ogrodnikiem na stoku, potańcówki dla emerytów posiru nie uzdrowią finansów tego jak ktoś wspomniał molocha. Armatki śnieżące niszczeją na słońcu a garaże przy kolejce służą jako azyl dla samochodów pracowników. 100 lat trzeba by zmienić taką mentalność 

nr 38/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium