Życie Podkarpackie nr 46/2019 Życie Podkarpackie nr 46/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 323/2019, Wtorek 19 listopada 2019 r., Elżbiety i Seweryna
Opublikowano
Przemyśl
Kontrowersje wokół budżetu obywatelskiego. Radni podzielili kasę
Choć pomysł prezydenta miasta Wojciecha Bakuna był inny, ostatecznie głosowanie nad wstępnymi projektami budżetu obywatelskiego odbędzie się wśród wszystkich mieszkańców poszczególnych osiedli.
fot. Mariusz Godos
Taras widokowy przy ul. Chrobrego w Przemyślu to jedna z inwestycji z lat poprzednich w ramach budżetu obywatelskiego.

– Moja propozycja brzmiała, aby prawo do przedkładania pomysłów inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego miała grupa 30 mieszkańców. Do oceny złożonych wniosków, zakwalifikowanych do głosowania, jak i ustalenia ostatecznych wyników proponowałem powołać Komisję do spraw Budżetu Obywatelskiego, złożoną z przedstawicieli wszystkich klubów rady miejskiej oraz pracowników wydziałów merytorycznych urzędu (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Taki tam 188.114.88.155 13.07.2019

Po pierwsze na budżet obywatelskim przeznaczono 1950000,-. Kwota podana w artykule dotyczy puli dedykowanej na osiedla a nie całej kwoty. Po drugie poprawki zgłosiły Regia i PiS a Zapotocki jest tylko podchodził. A po nim PO i tak powstała autopoprawka prezydenta, która ostatecznie też została zmieniona np. w zakresie składki komisji oceniający i organu odwoławczego. Choć trzeba przyznać że najbardziej walczył słownie i nie tylko radny Zapotocki. Ale to inna historia 

user
Wątpiący przemyski obserwator 5.184.198.96 13.07.2019

Jak zwykle w Przemyślu,  nic nie wychodzi, same problemy nawet w drobnych sprawach, czyli jak nie urok to sraczka. Naprawdę obserwuję jako oczywiście przenikliwy obserwator od lat działalność kolejnych władców mieściny, kolejnych bezradnych zawsze rad, kolejnych posłów i jaka ocena, oni nigdy nic nie mogą, zawsze czynniki obiektywne i subiektywne, ciągłe nieustające problemy, nieustanna niemoc, gospodarczą i polityczna posłucha. Zastanawia jakby mieli rządzić większym o wiele większymi organizmami gospodarczymi dużymi miastami, często molochami, co wtedy, jakie działania by poczynić jeśli mają zawsze problemy z zadupie gdzie nie ma niemal nic ani poważnego przemysłu, ani dobrego handlu, totalna pustynia naukowa, mizerne szkolnictwo, sport na poziomie 0. Przecież ostatnio były ogromne problemy z wysoką trawą i chwastami w centrum zadupia, a czy moje kolorowe rybki w bajorze w parku i to im. St. Strońskiego jeszcze pływają zobaczę jutro po kościele.. No cóż na zakończenie krótkiej oceny jak zwykle7 moje stałe motto, jaki pan taki kram, jacy wyborcy taka władza. I co z tego że jest taras widokowy, podobny w parku na  wzgórzu zamkowym, co z tych tarasów kiedy są nieustannie puste, co nieustannie obserwuję. Tyle i aż tyle. 

user
ATWA 94.40.75.201 00:58:35 14-07-2019

KOSZENIE TRAWY TO GŁUPOTA! SZKODZI LUDZIOM I PRZYRODZIE - FOCUS.PL

nr 46/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium