Życie Podkarpackie nr 42/2019 Życie Podkarpackie nr 42/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 295/2019, Wtorek 22 października 2019 r., Filipa i Kordulii
Opublikowano
Jarosław
Sołtyska do gospodarza gminy: – Panie wójcie, proszę się nie śmiać, ja to wszystko mam nagrane!
Choć na ostatniej sesji rady gminy przyjęto kilka ważnych uchwał, między innym i tę zwiększającą deficyt budżetowy, czy przyznającą ponad 440 tys. zł dotacji na remont drogi powiatowej w Łazach, to najmocniej wybrzmiała cisza, jaka zapadała po stronie sterników gminy po kolejnych pytaniach radnych i sołtysów.
fot. Bartłomiej Pacek
Wyzwanie rzucone wójtowi przez drobną blondynkę, sołtyskę Zaleskiej Woli, zrobiło wrażenie.

Choć w stosunku do poprzedniej kadencji układ sił w radzie zmienił się znacząco, temperatura obrad pozostała na wysokim poziomie. 19 czerwca radni gminni mieli do podjęcia kilka ważkich decyzji. Najważniejsze dotyczyły wydatków i poziomu deficytu budżetowego. Frakcja rządząca w gminie, korzystając z mandatu przyznanego jej przez wyborców, przegłosowywała kolejne uchwały, ale liczne zmiany budziły zainteresowanie, a niekiedy sprzeciw opozycyjnych radnych. Zadawali więc pytania, co z kolei zrodziło dyskusję o formule prac rady (...)

Kto pyta, błądzi?

fot. Bartłomiej Pacek
A. Tomaszewski i J. Blok stanęli na stanowisku, że miejscem wyrażania wątpliwści są komisje.
Po serii pytań i zastrzeżeń opozycyjnych radnych Ewy Jaromi-Świerk, Tadeusza Grendusa, Ryszarda Bociana, pierwsza frustrację zaczęła przejawiać skarbnik Gminy Lucyna Piruta. – Na komisji tłumaczyłam, nie było jednego pytania, pół godziny temu tłumaczyłam każdą pozycję – mówiła pani skarbnik. Jej stanowisko wsparł Arkadiusz Tomaszewski, wiceprzewodniczący rady gminy. – Nic się nie dzieje na komisjach, a na sesjach nagle się wszystkim otwiera mózg i wyskakują z pytaniami. To karygodne! – grzmiał radny. – Jak chcecie się lansować, to do Telewizji Rzeszów! – puentował.
– Opozycja ma prawo krzyczeć, ale pracujcie na komisjach, a nie tak strzelacie, to jedno, to drugie. To nieładnie– wtórował im drugi wiceprzewodniczący Józef Blok.
Opozycyjni radni kontrowali, broniąc swego prawa do wypowiedzi. – Nie wszystko jest jasne. 1,4 miliona (zarezerwowane w pozycji: zabezpieczenie udziału gminy do wniosków na realizację zadania „Przebudowa nawierzchni dróg” – przyp. aut.)? Co za to będzie robione? Gdzie? Jak pan tak wszystko wie, to niech mi pan powie, ja pana wójta zwalniam z udzielania odpowiedzi – zwracał się do A. Tomaszewskiego radny R. Bocian.
fot. Bartłomiej Pacek
R. Bocian – to m. in. jego pytania sprowokowały dyskusję o tym, kto i dlaczego powinien zabierać głos na sesji rady.

– Nie chcemy się lansować, ale nas wybrali ludzie i pewne rzeczy mieszkańcom trzeba wyjaśniać. Każdy z nas dostał projekty uchwał i każdy to sobie mógł przeczytać. To, że pani skarbnik na komisji znów odczyta to, co ja dostałam wcześniej, to nie jest żadna nowość – krytykowała rzeczywistość rady Ewa Jaromi-Świerk.

 

Wójt milczał

Jak się okazało, niechęć do zabierania głosu i wyjaśniania meandrów zarządzania gminą w obozie wójta B. Szylara okazała się trwalszą strategią. W punkcie porządku obrad „wolne wnioski” pojawiło się bowiem sporo pytań bez odpowiedzi, a wójt Bogdan Szylar jako osoba, która powinna być najlepiej zorientowana w sprawach gminy, nie zabierał głosu niemal wcale. Odpowiedzi nie uzyskał wcale lub tylko częściową radny T. Grendus i sołtys wsi Zamojsce Krzysztof Bruk.
Gorąco zrobiło się po pytaniach Ewy Jaromi-Świerk. Radna chciała poznać koszt gminnego Dnia Dziecka i dowiedzieć się, jakie kwoty wnieśli sponsorzy. To z pozoru błahe pytanie wywołało konsternację. Okazało się, że ani skarbnik, ani wójt nie wiedzą, ile urząd wydał na organizację tej imprezy, zasłaniając się faktem, że nie jest ona jeszcze rozliczona.
fot. Bartłomiej Pacek
– To w takim razie jaką kwotę wyłożyła na ten Dzień Dziecka firma Gobarto – nie dawała się zbić z tropu radna, pytając o zaangażowanie w sprawy gminy koncernu zabiegającego o realizację budzących kontrowersje inwestycji na jej terenie. Wójt Szylar jednak milczał, a przeniesieniem dyskusji na inny tor zajął się J. Blok.

 

fot. Bartłomiej Pacek

Zniesławiona pani sołtys?

Jak się okazało, kwestia produkującego mięso kolosa wróciła raz jeszcze. W wypowiedzi sołtys Zaleskiej Woli Barbary Sługockiej, właśnie w kontekście planowanej przez Gobarto inwestycji, padło kilka ciężkich oskarżeń pod adresem wójta Szylara. Pani sołtys relacjonowała przebieg spotkania wójta z radą sołecką, na której w jej opinii B. Szylar zachowywał się nieprofesjonalnie. – Panie wójcie zniesławianie, pomawianie, oszczerstwa, naruszanie dóbr osobistych to przestępstwo! – mówiła wyraźnie poddenerwowana pani sołtys. Jej wystąpienie wyrażało przede wszystkim rozczarowanie brakiem zaangażowania urzędu gminy w zablokowanie kontrowersyjnej inwestycji fermy rozpłodowej planowanej właśnie w Zaleskiej Woli. Odpowiedzi na te zarzuty B. Sługocka nie usłyszała, a jej wystąpienie zakończyła kontrowersyjna sytuacja, którą pani sołtys spuentowała: – Panie wójcie, proszę się nie śmiać, ja to wszystko mam nagrane!

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
49 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Abc 94.254.202.122 06.07.2019

Po co wójt miał się odzywać! Przecież on niczego nie kuma! Ciemny naród go wybrał więc nie musi się wysilać! 

user
Janek 94.40.19.216 06.07.2019

Co  chcecie od wójta. To taki mądry  człowiek. Oczytany, świetny mówca,  organizator piersza klasa - po prostu kryształ. 

 

user
gs 46.174.214.4 06.07.2019

Tak na sesji slychac jak wojt się meczy czytając sprawozdanie !!!!!

user
Mieszkaniec 185.175.106.205 06.07.2019

Przestańcie pieprzyć ,za tamtego wójta było zajebiście .Nic nie było ,na nic pieniędzy nie było szkoły do zamknięcia ,ten przynajmniej dużo zrobił .

user
gs 46.174.214.4 06.07.2019

Tak obecny wojt to się nabudowal!! Nie może dokonczyc tego co zaczal poprzednik o obecnie przetarg na rozbudowę oczyszalnie w Swietym i kanalizacje w gminie to kpina!! 4  przetarg?! a szkol nie zlikwidowal a obsadzl rodzina radnych a i w swietlicach również!!!

user
Abcd 31.128.16.227 06.07.2019

Co to ma być za inwestycja ,która nie przyniesie dochodu gminie .Coś tu jest nie tak . A obrażać ,straszyć i pomawiać ludzi to Wójt doskonale potrafi ,w ktońcu ktoś głośno o tym powiedział .

user
Normalny 46.174.214.78 06.07.2019

Szanowni pismaki. Obecny pan Wojta miał trzech kondrkandydatow i wcuglach znimi wygrał.Rozpoczoł pierwszą kadencje od pracy mieszkancy podsumowali go głosami przy wyborach II kadenci. W dwlszym czasie pracuje, na głupie pytania nie odplowiada, sami widzicie jak ciemna jest pani radna,ktora niewie oco chodzi w czasie sesji,pyta i  co,bo sie niezna,ktos napisze kobiecie co ma mowic, gdyby sie odrobine znała to by głupich pytan nie zadawala,a że jest przeciwko organizacji DniaDziecka to widac.Wojt chcac składac wnioski pod inwestycje musi mniec zabespieczone srodki finansowe,ale to mondry zrozumie napewno nie Ciemnogrut,pozdrawiam madrych i inteligentnych

user
asas 83.31.141.200 21:30:26 06-07-2019

bardzo "mondry"  jak i ty "ciemnogrucie"

user
Dobry 31.128.16.227 21:32:20 06-07-2019

Dobrze Pani radna robi ,dzięki niej mieszkańcy gminy trochę się dowiedzą co i jak, i ma do tego prawo .Ludzie o niczym nie są informowani ,a ciemnogród wybrał takiego Wójta ,który obiecywał gruszki na wierzbie 

user
Wojtek. J 37.30.24.96 23:59:32 06-07-2019

Wygrał....fakt.....Ale jak  ????  Za tonę węgla, za inne rzeczy ...przecież wszyscy wiedzą jak zdobywał głosy....nie chce tutaj pisać o tym ale gdyby to był człowiek z honorem to sam by się poddał do dymisji, ale boi się powrotu do lasu.....sami mieszkańcy Skoloszowa plują mu w twarz .....

user
Radna 188.114.89.111 15:14:30 10-07-2019

Do NORMALNEGO

Dzieki za pozdrowienia bo tak sie sklada ze jestem madra i inteligentna.

A to gosciu Normalny ciebie nie dotyczy.

I powiem ci jescze ze  troche masz braki w wyksztalceniu i inteligencji, bo nikt nie pisze mi pytan, przeciwna organizowaniu dnia dziecka nie jestem,a madre pytania zadawac kazdy moze tylko nie kazdy jest w stanie  jest na nie madrze odpowiedziec i w tym jest cale sedno sprawy.

Z zyczliwoscia proponuje Ci NORMALNY nie pisz komentarzy bo twoja pisownia swiadczy o bardzo niskim wyksztalceniu a blyskotliwosci  juz nie wspomne.

user
Gość 31.0.126.136 00:19:48 13-07-2019

Wójt to najpierw niech się zapozna ze słowem wniosek, a ty słodziaku to lekcja polskiego w pierwszej kolejności!!!!!!!

user
Karol 188.146.35.220 09:03:18 16-07-2019

Naucz się pisać analfabeto, a może to Wójt pisze....ha ha 

Chyba tak

user
gs 46.174.214.4 06.07.2019

Taki jesteś madry"! przeczytaj te twoje wypociny i zobacz ile bledow zrobiles!! Wojt zrobil sobie prywatny folwark z gminy i dobrze ze sa radni co pytaja!

user
Kolorowe 31.128.16.227 06.07.2019

Bardzo dziwna sprawa z tą chlewnią . Zezwolać w swojej gminie ,ludziom pod domami budować tak ogromną chlewnie ,dewastować środowisko ,skarzać wody gruntowe ,pozwolić żyć ludziom w smrodzie, oddychać azotanami i innymi szkodliwymi gazami  i nic z tego nie mieć ,nie będzie nawet podatku? Tą sprawą powinna prokuratura się zainteresować . 


user
SWOJAK 31.128.16.45 07:31:39 07-07-2019

Niekumaty spod znaku Abcd, Dobry, Kolorowe , a co Wójt może zezwalać, czy zabraniać komuś budować. Na swojej działce kupionej od prywatnej osoby a nie od Gminy ktoś występuje o warunki zabudowy do Gminy uruchamia procedurę inwestycyjną, zbiera stosowne pozwolenia i opinie od nakazanych prawem instytucji i jak ma wszystko to buduje.. WÓJT DZIAŁA JAK NAKAZUJE PRAWO A TY JAK MYŚLISZ INACZEJ PODAJ DO PROKURATURY, TYLKO NIE ZAPOMNIJ SIĘ PODPISAĆ I NIE UKRYWAJ SIĘ POD WIELOMA POSTACIAMI PISZĄC NA FORUM.

user
Hm 31.183.140.226 06.07.2019

Hm, a jakie znaczenie dla sprawy ma kolor fryzury pani sołtyski?

user
Gość 31.128.16.227 07.07.2019

Swojak bzdury opowiadasz musisz koniecznie zagłębić się w sprawę i wtedy możesz śmiało pisać ,że działa zgodnie z prawem . Ludzi ma za nic . Ciekawi mnie tylko co takiego pani sołtys nagadał ,jakie to ciężkie oskarżenia .

Straszonko było żeby ją usadzić ,żeby cicho siedziała bardzo nie ładnie ze strony wójta 

user
Abc 94.254.202.122 07.07.2019

Swojak lub może Kufel tu abc....... Przed wyborami chodził od domu do domu i obiecywał wszystko a teraz nie słucha swoich wyborców! Wiadomo......prawa należy przestrzegać ale tu chodzi o zwykłą ludzką przychylność! Nie powinien utrudniać innym życia! 

user
gs 46.174.214.4 07.07.2019

Szacun dla pani sołtys! stanela na drodze do wielkich interesow! Jak powstanie ta chlewnia to mieszkancy mogą się wyprowadzać! trzeba ich wspierać a nie obrazac i straszyć! Wojt i radni nie mogą przekladac swoich interesow  nad interes mieszkancow!

user
Swojak 31.128.16.45 09:35:28 07-07-2019

Do Abc, gs- pytanie w jaki sposób Pan Wójt utrudnia życie ? czy to inwestycja Wójta a może gminna ? zapomniałeś a może udajesz że nie pamiętasz jak w każdej wsi były hodowane tuczniki , maciory konie i krowy i jakoś azot nie spowodował zagrożenia ekologicznego, teraz "nowobogackim" śmierdzi a obcym właśnie skażonym żarciem kupionym w marketach się objadasz i smakuje ? trujesz siebie i rodzinę.

user
GS 46.174.214.4 07.07.2019

Mam wrazenie ze już kiedyś zadawales takie pytanie na forum! widać jakie masz blade pojecie o rolnictwie i hodowli zwierzat! Ulokowanie tylu macior w jednym mniejscu to bomba ekologiczna! a wojt nie powinien przyjmowac zadnch darowiz od tej firmy nawet na tak szczytny cel jak dzień dziecka ! BO TO JEST JUZ LOBBING!!!!

user
Swojak 31.128.16.45 10:37:12 07-07-2019

No i wyszło szydło z worka bo wam nie chodzi o Zaleską Wolę tylko o to, że obecny gospodarz robi bardzo udane uroczystości gminne w tym Dni Dziecka do tego darmowe w przeciwieństwie do poprzedników wie coś na ten temat poprzednia skarbnik. Co do darowizny ty też możesz dać darowiznę na rzecz Gminy i Wójtowi nic do tego. Ciebie stać tylko na narzekanie, jak ktoś na tym forum wcześniej napisał, ostatnie wybory zweryfikowały czy mieszkańcy chcą starego układu , czy nowego czy obecnego ? Z kretesem przegraliście i teraz jęki. Psy szczekają karawana jedzie dalej...

user
Abc 94.254.202.122 07.07.2019

PAN WÓJT  powinien stać po stronie mieszkańców i tyle na ten temat! Oni go wybrali i ma robić tak jak oni chcą! Co z niego za facet że potrafi grozić i zastraszać kobietę! A ten kto tak pięknie stawia kontrę chyba nawet wazeliny nie potrzebuje! Pozdrawiam serdecznie

user
gs 46.174.214.4 07.07.2019

Czytaj ze zrozuminiem! sposób pisania i wypowiedzi sugeruje ze jesteś wielkim fanem wojta i żadne argumety do ciebie nie trafiają !!!

user
Swojak 31.128.16.45 11:12:55 07-07-2019

Możemy tak odbijać piłeczkę ty twierdzisz że jestem fanem Pana Wójta, to samo mogę powiedzieć o Tobie że mówisz Wójtowi nie bo nie a nie patrzysz na argumenty. Zasadniczym argumentem była wygrana z poprzednim wójtem który "rządził" 22 lata a wostatnich wyborach pokonał kontrkandydatkę bo skarbnik byłego wójta, nowego kontrkandydata którego poparła tylko jego rodzinna miejscowość o trzecim nie będę nawet wspominał. To jest siła argumentów. Zobacz na wysokość budżetu 2014 roku zaledwie powyżej dwudziestu paru milionów a po czterech latach Pana Szylara ponad pięćdziesiąt milionów to są argumenty i tak rozumie to zdecydowana większość mieszkańców gminy a wasza garstka dalej niech narzeka, powtórzę "psy szczekają karawana jedzie dalej",,,

user
Obojetny 31.128.16.227 07.07.2019

Zgrozo Boże widzisz i nie grzmisz na te układy w gminie ,pomijając Panią sołtys i budowę chlewni gołym okiem widać jak cudownie rozwijają się miejscowości w których wójt ma swoich przydupasów ,a reszta miejscowości kozie z d.....y wyleciała .NORMALNY zastanów się co piszesz . 

user
Akuku 31.128.16.227 07.07.2019

OBOJETNY zapomniałeś dodać ,że do tych miejscowości wsadza się siedzące interesy 

user
Akuku 31.128.16.227 07.07.2019

Przepraszam śmierdzące 

user
Rozczarowana 31.128.16.227 07.07.2019
Pisowski wójt super kampanie robi partii PIS Ciekawe jak odniosą się do jego zachowania pisowskie władze na wyższym szczeblu . Przynosi wstyd i to nie pierwszy raz 
user
gs 46.174.214.4 07.07.2019

Argumenty proszę bardzo, powiadasz 20 milionow, wybudowana od podstaw szkola wraz sala wNienowicach , sala gmastyczne Skolszow, Swiete, Dunkowice, Ostrow, kaplice cmentarne w Nienowicach ,Ostrowie Chotyncu ,budynek klubu LKS Skolszow, switlice 50 milionow ico powstalo?

user
Swojak 31.128.16.45 11:50:22 07-07-2019

Proszę posłuchać, do ciebie nie trafia siła argumentów ty wolisz argument siły. Dyskusja z tobą to jak mówienie do osoby niesłyszącej. Dobrze że trzy czwarte mieszkańców myśli podobnie jak ja, bo nie mają w oczach obłędu zemsty tylko dobro mieszkańców. Przykłady: w Ostrowie był jeden radny z komitetu Wójta, jest dwóch w Sośnicy była jedna radna od Pana Wójta, jest dwoje radnych, Korczowa radny od Wójta i tak 12 radnych na 15 tu  wybrali mieszkańcy Gminy od Wójta . Czyli jak ocenili dotychczasową działalność, myślę że dobrze a ty dalej swoje. Tyle i aż tyle. Przekonanych nie należy przekonywać a nie przekonanych takich jak ty nic nie przekona ...no może argument siły ale nie można upadać do twojego poziomu.Rozczarowana,Abcd,Dobry,Kolorowe,gs, zmieńcie nick. Psy szczekają karawana jedzie dalej...szkoda mojego czasu jadę na ZEG...

user
GS 46.174.214.4 07.07.2019

Nie na zeg poligloto tylko na zek a jutro do lekarza......

user
Akuku 31.128.16.227 07.07.2019

Swojak ludzie ,którzy służą swojej ojczyźnie wypowiadają takie słowa BÓG,HONOR I OJCZYZNA 

BOGA wójt ma jak potrzebuje głosów ,jest bardzo hojny dla kościoła ,ale ile w tym naprawdę jest Boga sam niech się uderzy w pierś 

HONOR pewnie nie ma pojęcia co to honor skoro robi takie rzeczy 

OJCZYZNA no wszyscy widzimy jak traktuje ludzi jest podział w gminie nie da się tego ukryć . Ojczyznę tworzymy wszyscy nie dzielimy narodu ,a tu ewidentnie widać podział 

user
Swojak 31.128.16.45 19:01:48 07-07-2019

Niczego jednak  człowiecze nie zrozumiałeś,  pamiętaj "nie wzywaj Pana Boga nadaremno" i "kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem", masz dużo tupetu albo wręcz głupoty aby Panu Szylarowi zarzucać braku Boga, , honoru i działań przeciwko mieszkańcom naszej Ojczyzny. Piszesz o dzieleniu, to mieszkańcy wybrali go w demokratycznej większości i to wy staracie się dzielić społeczeństwo tylko na całe szczęści mizernie to wychodzi . Czy ty w ogóle rozumiesz? Mocno się zastanów zanim obrzucisz Wójta czy kogokolwiek błotem. Dobro czynione wraca ale zło także więc uważaj. Pan Szylar i tak jest pobłażliwy bo ja na jego miejscu pozwał bym za takie słowa.

user
Analfabeta 89.65.50.124 20:31:45 07-07-2019

Zanim literki poskłada to się sprawa przedawni.

user
Akuku 31.128.16.227 07.07.2019

Swojak o jak prawda boli 

,,Ja do sądu bym pozwał ,,,wszyscy potraficie tylko straszyć 

user
Swojak 31.128.16.45 20:53:03 07-07-2019

Odwagę masz bo uważasz że jesteś anonimowy, mocno się mylisz. Prawda ? o jakiej ty prawdzie piszesz, masz odwagę jak zrobił zle to są instytucje do tego, ale się podpisz heroju. Mocny jesteś w ukryciu, zza węgła, skąd my to znamy.

user
Swojak 31.128.16.45 21:00:16 07-07-2019

Widzę że 31.128.16.227, Abcd, dobry, kolorowe, akuku dwoi się i troi, ale ksywa akuku pasuje ci najbardziej. Dodaj sobie a kuku na muniu i przeczytaj w słowniku bo u nas w Polsce tak się mówi na takich jak ty, miłej nocy i przemyśleń.

user
Abc 31.128.16.227 07.07.2019

Dlaczego dwoi i troi prawda się pisze ????miłej nocy 

user
Abc 31.128.16.227 07.07.2019
Swojak jaki bystry jesteś wszystko co czytam nie wygląda na  to żeby ta osoba miała kuku na muniu . I nie strasz ludzi że  nie są  anonimowi po to są te komentarze żeby się wypowiadać.  czemu sie tak stresujesz złość  piękności  szkodzi  
user
Abc 31.128.16.227 08.07.2019
Swojak przy kawie w jednym miejscu może siedzieć 5 osob i wszyscy będą mieć..... 227. Pozdrawiam 
user
gs 46.174.214.4 08.07.2019

Wracam na forum i widze ze swojaki zaczynają straszyć sadem!! Co nerwy puscilly?! już prezes gospodarki komunalnej wraz z wojtem podali kontrkadydata wojta do prokuratury przed wyborami ! Były prezes się odwolal i wygral a ciag dalszy nastapi! tak bym był ostrozny z tymi sadami!!!!

user
Swojak 31.128.16.45 17:17:57 08-07-2019

Kolejny "mundry" się odezwał, widzę że stosujesz zasadę Josepha Goebbelsa "kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą" niestety nie przewidziałeś najważniejszego że mieszkańcy Gminy Radymno to w zdecydowanej większości wspaniali i mądrzy ludzie. Paru oszołomów takich jak ty nic nie znaczy. Poczytaj kodeks postępowania karnego , a następnie pisz o Prokuraturze, Sądzie , odwołaniach, wygranych. Daj sobie spokój bo tylko się kompromitujesz. Przeczytaj jeszcze raz wszystko co napisałem na tym forum od początku to może coś zrozumiesz ale wątpię. Ja wiem że zżera cię bezsilność i frustracja.

user
gsU 46.174.214.4 08.07.2019

Udaj się do lekarza pierwszego kontaktu i on cie dalej pokieruje!

user
Swojak 31.128.16.45 17:43:57 08-07-2019
Dla ciebie nie ma już ratunku, nie tylko lekarz rodzinny ale i inni specjaliści zatrudnieni w szpitalu na ul. Kościuszki ci nie pomogą, więc żyj wybujałą wyobraznią.
user
Abc 31.128.16.227 08.07.2019
Hohoho psychiatra- jakie to żenujące jak argumenty obronne się kończą cudowni i nieskazitelni ,najlepsi i najmądrzejsi gdybyście nic na sumieniu nie mieli na forum byście nie siedzieli 
user
Abc 31.0.47.55 09.07.2019
Bardzo intrygująca sprawa z tą chlewnią . Dlaczego Wójt nie chce rozmawiać o tym z mieszkańcami ? Dlaczego za wszelką cenę robi z tego temat tabu ? 
user
Karol 188.146.35.220 16.07.2019

Każdy wie że Wójt to człowiek który powinien przede wszystkim  nauczyć się czytać, On jest zwykłą  marionetką.  Nie czytaty i  nie piasty, no ale cóż.....A Pan Tomaszewski niech się zabierze do pracy  A nie gwiazdożyć, broni wójta bo ma  w tym swój  interes. A co ze sprawą Pani sekretarz  ???  Dlaczego nie było jeszcze rozprawy  w sądzie...??  Urzędnik który ma ponad 1,5promila   dalej pracuje  i śmieje się Wszystkim w twarz.  Tak właśnie działa ich prawo i sprawiedliwość....Chcą uciszyć sprawę, zwykły Kowalski już dawno by siedział.. Ciekawe czy tego dnia co zatrzymali Panią  sekretarz , poszła do pracy  ?  Bo raczej tak ....czyli pracowała pod wpływem....

Ta Gmina to jeden wielki cyrk A Wójt to klown nr 1

nr 42/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium