Życie Podkarpackie nr 3/2020	Życie Podkarpackie nr 3/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 23/2020, Czwartek 23 stycznia 2020 r., Ildefonsa i Rajmunda
Opublikowano
Przemyśl
Mamy znacznie więcej gazu niż pierwotnie sądzono
Na 20 mld m³ szacowany jest potencjał największego w Polsce złoża gazu Przemyśl. Oznacza to większe bezpieczeństwo energetyczne kraju i dodatkowe korzyści dla regionu.
fot. zbiory własne
Należąca do PGNiG jedna z najnowszych wiertni błękitnego paliwa na złożu Przemyśl stanęła w dzielnicy Lipowica.

Jeszcze kilka lat temu nie przewidywano, że w eksploatowanym najdłużej, od ponad 60 lat, złożu Przemyśl kryje się 20 dodatkowych mld m³ gazu ziemnego. Ze złoża, którego pierwotny potencjał określono na 74 mld m³ gazu, wydobyto blisko 65 mld m³ i przewidywano jego fazę schyłkową. Dzięki podejściu, wykorzystującemu nowoczesną (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
5 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Ciekawski przemyski obserwator 5.184.227.10 18.06.2019

Te rewelacje o niebotycznych złożach są puszczanie w eter ku pokrzepieniu serc. Inne miasta, miasteczka nawet te nieduże szczególnie bliżej Rzeszowa jakoś się rozwijają, coś budują, w coś inwestują jedynie zawsze ubożuchny królewski i wolny Przemyśl upada, a upadek bolesny. W zasadzie nic się nie robi, nie buduje, nie rozwija, ba problemem jest skoszenie trawy i chwastów w centrum mieściny, żadnych poważniejszych imprez czy zawodów sportowych a jeśli jakiś mecz to w Wólką Krowicką i to przegrany. Jedyne wydarzenia to nowy ranny bocian w szpitaliku Fedaczyńskich    , zatrzymanie na granicy przemytu pijawek, czy hit sezonu nowa bariera przy schodach w rynku nawet ten  krasnal Szwejk się z tego śmieje. No cóż można i tak, poprzednik też przesiedział  na foteliku 16 lat a efekty jak widać. I na koniec, ponoć mieścina turystyczna, piękne położenie,  sezon w pełni a gdzie ci turyści  jakoś nie widać. W tym Przemyślu wszystko ciekawe, a kolejna władza zawsze z siebie zadowolona. 

user
Spprtowy 2.136.54.174 13:41:31 25-06-2019

Trzeba się zainteresować inny wydarzeniem sportowym, nie tylko piłką kopaną.

user
Tadeusz 79.191.72.42 19.06.2019

Nikomu się nic nie mówi ale parenaście lat temu w Przemyslu i okolicy znaleziono pokłady złota ale je zagospodarowało tutejsze duchowieństwo,które rozkwita jak pąsowa róża na naszej zdrowej glebie.

Ale wracając do tematu,żadne żnalezisko nawet jak by było nie przyczyni sie do rozwoju miasta.

Miasto jest świadomie degradowane,gdzie problemem byc albo nie być to wysokie trawy.To świadczy o tym na jakim poziomie się znajdujemy.

A swoją droga jak się dokładnie przyjrzeć to dokładnie takie same kroki z degradacja miasta ma Chełm i Zamość oraz inne misateczka w pasie do Przemyśla.

Swiadome działanie czy przypadek.

user
mk 91.193.208.89 19.06.2019

Jak wiadomo , wielkie / obce najczęściej inwestycje  /powstają na Zachodzie Polski .  W przemyśle motoryzacyjnym  i nie tylko , opłacalność inwestycji kooperacyjnych , to promień do 150 km.  Czyli  jasno z tego wynika ,że duży  inwestor   gdyby chciał mieć kooperantów w P-ślu musiałby powstać nie dalej  jak  między Dębicą a  Tarnowem . Także oczywiste jest ,że  w P-ślu  właśnie  z tych współzależności ekonomicznych ,brakuje  poważnych inwestorów.Do tego / i znowu ta ekonomia. wystarczy spojrzeć na mapę Polski ,żeby zauważyć  , jakie jest położenie miasta , wręcz peryferyjne  . Do Szczecina  , czyli po przekątnej  kraju jest około 1000 km. Gliwic  / STREFA EKONOMICZNA , PRODUKCJA OPLA , KOOPERANCI MOTORYZACYJNI/ około 360 km , do Wrocławia  około 520 km , Warszawy-  ponad 300 km  itd , itd.  I jeśli w tym promieniu / 150km / nie powstanie  wielki , daj Boże polski  inwestor , niewiele się w tej kwestii  zmieni , bo nie może .

user
zk 83.31.18.63 01:14:56 21-06-2019
Aglomeracje są bardziej atrakcyjne dla inwestorów i dla młodych ludzi, których wprost wysysają z takich małych miasteczek. Taka kolej rzeczy i nic tego nie zmieni.  Taki sam problem mają Niemcy z wymarłymi terenami dawnego DDR (wyburzanie całych dzielnic pustostanów np. Chemnitz, Drezno) , a co dopiero mówić o naszych terenach.
nr 3/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium