Życie Podkarpackie nr 37/2019 Życie Podkarpackie nr 37/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 259/2019, Poniedziałek 16 września 2019 r., Edyty i Kornela
Opublikowano
Przemyśl
Nad Sanem nie będzie Mieszkań Plus?
Czy w Przemyślu powstaną mieszkania w ramach rządowego programu pod nazwą Mieszkanie Plus? Na razie nic nie wiadomo. Władze miasta wciąż rozmawiają w tej sprawie.
fot. Paweł Bugira
– Pomimo zaangażowania obu stron, nadal nie zostały ostatecznie wyjaśnione wszystkie kwestie dotyczące finansowania inwestycji przez gminę Przemyśl – powiedział prezydent miasta Wojciech Bakun.

Program Mieszkanie Plus jest jednym z głównych filarów Narodowego Programu Mieszkaniowego. Jego podstawowym celem jest zwiększenie liczby w miarę tanich mieszkań dostępnych na rynku. Nowe inwestycje są realizowane w ścisłym partnerstwie z samorządami lokalnymi i spółkami Skarbu Państwa, a także inwestorami prywatnymi czy towarzystwami budownictwa społecznego. Są finansowane  z Banku Gospodarstwa Krajowego (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
32 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
ytrew 37.47.111.81 17.06.2019

W Przemyślu niczego nie będzie . Wyjechało już z tej umieralni 15 tyś ludzi . Niedługo blokowiska do wyburzenia . Każdy kto kończy szkołę a nie ma tatusia na urzędach , lekarza czy tzw biznesmena to ucieka z tej umieralni .

user
kasander 89.68.175.84 22:51:09 17-06-2019

Chyba tak, tu nie będzie nic - tylko ściernisko pozostanie.

user
beka 31.183.247.71 18:52:39 18-06-2019

No jak nie będzie, ta bloki nowe stawiajom. Ponoć wszytkie wypszedane jusz do pszodu, a i bedzie asfalciarnia. 

user
ATWA 94.40.75.201 17.06.2019

Nie będzie mieszkań, ale  drzewa i krzewy tak na wszelki wypadek trzeba było wyrżnąć !?! I jak to teraz wygląda ?!? Gorzej niż po przejściu trąby powietrznej czy innego tornada !!!


DRZEWA I KRZEWY SPOSÓB NA WALKĘ ZE SMOGIEM - POLKI.PL

user
miastowy 94.40.75.203 17.06.2019

to zapewne bedzie FLAGOWE aquapark MINUS!!!! jak zwykle! mysle ze bez rozliczen bylych wladz nic tu nie bedzie!!! przemysl umarl razem z bestialsko zdewastowana zielenia miejska ktora tak cieszyla kiedys!! obecnie karlowate NIBY COS to smiech na pustej juz sali...ups miescie to jak iglaki powykszywiane pozostawione same sobie w okolicy cku.... zal ze placi sie podatki im...

user
Goj 37.248.253.171 17.06.2019

Teraz przychodzi solidna burza i wywala wszystkie drzewa ..nie trzeba wycinać . Tak jak w Tarnobrzegu .

user
Tadeusz 79.191.72.42 18.06.2019
Przemyśl dla prawidłowego rozwoju musi być miastem mniejszym.W chwili obecnej jest miastem przeludnionym.Infrastruktura jaka występuje w pełni zaspakaja potrzeby miasta.Sa małe problemy z "wielkomiejską" komunikacją,która mozna zorganizować całkiem inaczej podnosząc jej sprawność z 20% do 60% wydajnosci.Oczywiście jest wieczny problem z małymi uliczkami gdzie jezdnie sa jakie są i nigdy nie bedą jak z obrazka.Doszedł jeszcze jeden problem to duszenie miasta wszelkimi sposobami  za przegrane wybory przez PiS szczególnie pod wzgledem ekonomicznym.Powoli jeżeli bedziemy chcieli to damy sobie z tym radę,by miasto odzyskało wigor i wyszło z tego dołka nie tylko gospodarczego ale w głównej mierze psychicznego.Na początek wystarczy by Rada miejska robiła to do czego została powołana a nie byla sala koncertową  radnych pajacy z przegranych obcji politycznych.Ale na spokojnie 
user
NICK 94.240.46.172 23:33:03 18-06-2019

Tzn. problem "przeludnienia" za kilka lat się sam rozwiąże, z tego względu, że młodych nie ma, bo każdy mądry z tego miasta wyjeżdża. Sam tak zrobiłem i decyzji nigdy nie żałowałem(prawdopodobnie wrócę na emeryturę). Poza tym, w tej chwili według statystyk, więcej ludzi umiera niż się rodzi i nawet nie zapowiada się, żeby coś się zmieniło. 

user
Skromny przemyski obserwator 37.47.87.109 18.06.2019

Moje skromne jak zwykle zapytanko, jak w tym Przemyślu może być coś na plus  skoro od wielu, wielu lat, całych dekad wszystko jest na minus. I stała moja mantra ale mądra i głęboka, jaki pan taki kram, jacy wyborcy taka władza. Tyle na początek i aż tyle. 

user
Vbbgh 37.47.107.89 18.06.2019

Koś już pan te pokrzywy naf Sanem bo wstyd przed ludźmi.

user
Tadeusz 79.191.72.42 08:56:11 18-06-2019

Nie potrafię zrozumiec komu przeszkadzają dzikie roślinki w pełnym rozkwicie.

Niektórzy ciagle podkreślaja swoja miastowość ,czyli nie zejda na glebę poza chodnikiem ale przeszkadz im zdrowotna i wielce przydatna pokrzywa  rosnaca gdzies na obrzeżach miasta a nawet w parku,gdzie wszystkie rosliny powinne mieć równe prawa.

A moze to wypowiada się lokalny szuwar,czyli chwasty,którym rzeczywiście natura w swojej mądrosci świat przysłania.

user
xx 31.183.243.29 10:56:11 18-06-2019

zabetonować, wytruć owady , wykosić trawy by było w mieście jak po wyjściu od fryzjera. Mam pytanie widział ktoś teraz na miejskich osiedlach choć jednego MOTYLA?  kiedyś fruwały ich setki. Z takim nastawieniem i rozumowaniem, niedługo swoim dzieciom będziecie pokazywać jak wyglądały motyle i nie tylko w książkach na obrazkach.

user
M 93.179.216.251 18.06.2019

Bardzo dobrze, że nie będzie. Ludzie musicie wiedzieć, że wszystkie programy pis z + to KREDYT a nie dar od rządu, nie dostajecie prezentu tylko większe DŁUGI!

user
mk 91.193.208.89 13:48:33 19-06-2019

Napisałbyś takie brednia , gdyby teraz "rządziła PO ? 

user
Skoszony 91.246.70.186 18.06.2019
PiS was wykończy,prędzej czy później,osobiście wolałbym prędzej bo strat będzie mniej.Weź pan rower pod cztery litery i objedź pan miasto,może ci towarzyszyć załoga Bakuna,tak chcieliście wszystko zmieniać a tu klapa za klapą.Co z audytem w spółkach miejskich?.Jedyny pozytyw to że przez tą wysoką trawę śmieci nie widać na sanówie.
user
Fgggff 37.47.99.32 18.06.2019

Tadeusz miasto to nie twója wioska .Chcesz 3 metrowe pokrzywy to wracaj do siebie

user
olo 155.133.92.98 16:40:57 18-06-2019

Ciekawe o czym będziesz pisać jak skoszą te pokrzywy. Pewnie o tym, że jest za gorąco heheheh

user
xx 31.183.243.29 17:12:06 18-06-2019

do Fgggff  - a co masz człowiecze przeciw tym pokrzywom ? módl się by rosły wszędzie bo niejednemu człowiekowi w czasie wojny uratowały życie, to nie chwast to pokarm dawnej biedoty . Tobie teraz te pokrzywy mogą posłużyć jako płukanka na porost włosów na tą pustą Twoją  głowinę

user
benek 31.183.247.71 19:00:21 18-06-2019
Jak pokrzywa bujnie rosną to znaczy dobra ziemia jest. 
user
Ja 188.147.113.78 18.06.2019

Uwzięli się, wszędzie w całej Polsce budują na potęgę mieszkania +a w Przemyślu nie chcą. 

Wstyd, panowie z PiS. 

user
Tadeusz 79.191.72.42 18:31:51 18-06-2019

PiS postawił sobie zadanie że w Przemyślu nie będzie sie budowało a jedynie niszczyło i dewastowało to co jeszcze jest.

Chca koniecznie pokazac ,ze miasto doprowadzą do upadku.

Nie moga strawic totalnej porażki i odrzucenia przez mieszkańców



user
tago 37.30.17.136 18.06.2019

Brudziński w swoim okręgu w Zachodniopomorskim to coś działa , a nasz jaśnie panujący marszałek nie śmiały to nie bardzo ,chyba że jakiś pomnik 

user
Prawda 185.18.133.57 18.06.2019

Co ma być jak macie Kukiz 15 a w Polsce wszędzie PiS dopóki bakun będzie prezydentem Jarek nic na przemyśl nie da 

user
Ala 31.183.187.90 18.06.2019

Pan Choma przejeżdzając rowerem przez miasto może być dumny.Za jego kadencji miasto w lecie wyglądało jak miasto a nie jak dawniej wieś. Wstyd,ludzie nie poznają Przemyśla.

user
GORSZY SORT 46.174.214.4 20:14:53 18-06-2019

MOZE BYC DUMNY Z PROCESJI Z BISKUPEM SPACERUJAC PO PRZEMYSLU!!!!!

user
Anonymousxd 31.183.255.36 18.06.2019

Pan Choma w porównaniu do obecnego to był gospodarz!!! Trawy zawsze były skoszone tytaj obecny nawet na to nie ma pomysłu!  Nie broncie  k15 bo sami przychodzą do siedziby pisu i proszą o przejście w ich szeregi a PiS się zastanawia czy dać jeszcze istnienie tej zbieraniny! Także jeszcze chwila i k15 będzie wspomnieniem! 

user
brat PIT 185.38.225.7 18.06.2019

Panie Wojtku, hipokryzja pańskiego przeciwnika wyborczego -obecnie PGZ Huta Stalowa Wola- nie zna granic. Skoro taki był zatroskany o byt Przemyśla i jego mieszkańców, to niech zabiega o "fundusze" dla miasta. Ale troska jego była tylko na czas kampanii wyborczej, z tego wynika. Teraz dzięki towarzyszom partyjnym piastuje intratną funkcję na "odcinku" zbrojeniowym. Cytując filmowego klasyka ..... a taki ładny "hamerykański" był.

user
robotPit 31.128.12.45 19:56:38 19-06-2019
Na początku tylko zaznaczę że mam w nosie co kto komu obiecywał, ale ten komentarz jest co najmniej śmieszny. Człowieku idąc twoim "rozumowaniem" to były vice ma się martwić tym co teraz się dzieje w mieście ?! Obecny Prezydent odsunął i odsuwa/usuwa od funkcji (niekiedy może i OK, a niekiedy nie), mści się jawnie i myślisz że ktokolwiek będzie mu za to pomagał ?! Niech się wykazuje ten co naobiecywał i został prezydentem. To jest jego moment mocy albo niemocy. Czas pokaże i na pewno zweryfikuje.
user
miszczu 81.219.244.174 19.06.2019

Budować mieszkania trzeba tam, gdzie jest praca, i ludzie mogą się z niej utrzymać.

user
Hdhdhdh 62.45.144.35 20.06.2019

Wszystko wladzy przeszkadza krzaki drzewa rosliny moj 10 letni syn pyta co to kasztan i jazebina bo tego to juz dawno nie ma w naszym miesvie tak jak motyli przeciez tutaj za niedlugo to bociany nie beda lataly bo po jaki chu.....

user
Dupa 83.31.64.154 21:44:34 20-06-2019

Chodujemy komary trawę i emerytów ????????????????????????????

user
Olga 81.161.203.99 23.06.2019
W Przemyślu to jedynie zakłady pracy PFRON mają się dobrze 
nr 37/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium