Życie Podkarpackie nr 28/2019 Życie Podkarpackie nr 28/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 197/2019, Wtorek 16 lipca 2019 r., Marii i Benedykta
Opublikowano
Przemyśl
Mieszkaniec: – Jesteśmy zawiedzeni nową władzą. To nie tak miało wyglądać!
Teren osiedla nr 13 „Przemysława” w Przemyślu jest poprzecinany dziesiątkami małych uliczek, których stan nawierzchni woła o pomstę do nieba. Jak tak dalej pójdzie, kierowcy samochodów zaczną gremialnie oddawać zarządcę dróg – czyli miasto – do sądu. Mają już dość comiesięcznych wizyt w warsztatach samochodowych.
fot. Mariusz Godos
Fragment ulicy Balickiego.

Ulice: Balickiego, Benszówny, Chocimska, Fischera, Grochowska, Kupały, Krakusa, Mieszka I, Domowa, dolny fragment Tatarskiej czy Wandy to – zdaniem zarządu osiedla – te, które wymagają natychmiastowej interwencji odpowiedzialnych służb. Po zimie stan ich nawierzchni wygląda fatalnie (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
31 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
M 89.64.62.139 17.06.2019

Jakby pis zostawił w budżecie jakieś pieniądze po sobie to może byłoby na jakieś remonty...

user
fdas 37.47.111.81 20:24:04 17-06-2019

Przez 20 lat będzie  biadolenie , to wszystko wina PiS .Czas wziąść dupę w troki i do roboty

user
tońcio 176.110.146.61 17.06.2019

Cytat  ,, Teren osiedla nr 13, Przemysława,, w Przemyślu , jest poprzecinany dziesiątkami małych,,  Co pan Godos?

user
Kornel 31.183.216.48 11:34:47 18-06-2019

Nie potrafisz geniuszu WKLEIĆ zwykłego cytatu. Wiesz o co Ci chodzi?  Analny fabeta, szukaj kleszczy.....

user
Jan 37.248.253.171 17.06.2019

A kiedy pojedzie autobus w te rejony ..? Ul.Wandy ,Akacjowa i przyległe ul.nigdy nie widziały autobusu ... czy tu nie mieszkają ludzie ??

user
uytre 37.47.107.89 21:40:57 17-06-2019

Nikagda 

user
kasander 89.68.175.84 23:01:02 17-06-2019

Chyba wszyscy ci co się w latach 50-60 i później, ubiegłego wieku budowali na "Tatarskiej Górze" mieli świadomość co to za teren jest i budowali się na własną odpowiedzialność. Zapewne też wiedzieli, że żaden plan nigdy nie przewidywał na tej gorze infrastruktury autobusowej.  W latach 70 miałem możliwość kupienia tam działki budowlanej ale po wizji lokalnej dałem sobie spokój.

Autobusy? - nie trudno sobie wyobrazić  jakby wyglądał podjazd czy zjazd autobusu oblodzoną Basztową w zimie, o innych ulicach dojazdowych nie mówiąc.

user
max 83.31.196.199 17.06.2019

Zapraszam na ulicę Dolińskiego taka sama droga i też mamy tego dość. Od lat nie można się doprosić o jakikolwiek remont. 

user
ytre 37.47.107.89 23:01:49 17-06-2019

To zobacz sobie Ul Wołodyjowskiego to od razu ochłoniesz .Zresztą tak wygląda 90 procent przemyskich ulic .

user
hasler 157.25.108.96 17.06.2019

Taka PISoBOLSZEWICKA zemsta na mieszkańcach.

Tak skończy też bolandia nim suweren nie pogoni tej zarazy XXI wieku.

user
Nie zdziwiony przemyski obserwator 37.47.87.109 18.06.2019

Pisałem jako dokładny przemyski obserwator do każdego wpisu swoje stałe motto, jacy wyborcy taka władza, jaki pan taki kram. Przymyślaki jako jedyna nacja w województwie pięknego rozkwitającego od lat Rzeszowa wpada z jednej skrajności w drugą. Najpierw wybierają przez 16 lat faceta, pomijam jego polityczne harcerzy który nie ma zielonego pojęcia o zarządzaniu nawet taką mieściną jak Przemyśl, zaś obecnie zafundowali sobie młodego gościa który nie tylko nie ma żadnego doświadczenia w zarządzaniu i  kierowaniu zespołami ludzkimi, spółkami ale co istotne bez zaplecza politycznego i co najważniejsze bez jakiejkolwiek wizji rozwoju mieściny co wiąże się z nakładami finansowymi, a jedyną alternatywa jak słychać, czuć i niestety widać to spłata ponad 150 milionowe go zadłużenia po poprzedniku czyli Chomie. Kto mi odpowie jakie za możliwości finansowe ma obecnie Bakun, unijna manna się skończyła,  jest i będzie kara że strony Wielkiego Marszałka za poniżenie jego majestatu i PIS w wyborach a jakie finansowe możliwości ma obecny ojciec mieściny kiedy sam rezygnując z mandatu posła  zwiał od Kukiza widząc że partia ta czy ugrupowanie właściwie istnieje tylko teoretycznie jak wcześniej Palikota czy obecnie Biedronka. A czy ktoś kiedyś zapytał jasno  jakie dokonania miał Pan Bakun w Sejmie jako poseł,  co w przeciągu 3 lat zrobił dla dla Przemyśla, jakie inwestycje, proszę niech wymieni choć jedną wtedy uwierzę nie tylko w dobre chęci ale też w skuteczność w  działaniu. Panie Bakun jako suwerena czekam na odpowiedź. A więc jak widać podobnie z tą obecną kukizową radą też bezradą,  sesje raczej wykrzykiwanie pobożnych życzeń, kłótnie kto był lepszy,  marne tematyki posiedzeń a co łączy wszystkich to podpisywana lista dietek jedynie to się zmieniło. A więc jak widać po wpisach radość po wyborze była przedwczesne samo wykrzykiwanie Wojtek, Wojtek, Wojtek powoli a minęło zaledwie pół roku zamienia się w hasło tylko nie Wojtek, a więc kto następny. Gdzieś tak o oddali słyszę tylko chichot Wielkiego Marszałka i  Chomy, czegoście pożądali, tegoście oczekali. Tyle na razie i aż tyle. 

user
Poprawki przemyski ego obserwatora 37.47.87.109 03:44:50 18-06-2019
Poprawki do wpisu, nie polityczne harcerzy a polityczne harce,  nie czo obecnie Biedronka, ma być czy obecnie Biedronia. Ten cholerny telefon. 
user
Przemyski wiedzacz 94.254.153.190 20:18:35 19-06-2019

Ojoj smuteczek wielki poczułem na Twój wpis, takie mi tu smuteczki wypisujesz. Narrację masz wszędzie taka sama i już nawet wiem kim jesteś. Oj żal 

user
Fred 185.25.123.216 18.06.2019

Ul, Pasteura też jest w tragicznym stanie, w szczególności na odcinku od mostku dla narciarzy do pętli autobusowej.

user
xx 31.183.243.29 18.06.2019


gdzie Wy wszyscy tu piszący byliście przez ostatnie 16-cie lat?          czy te wszystkie ulice uległy zniszczeniu nagle teraz ? czy są takie nieremontowane od szeregu lat?                                                                                   przedtem Wam to nie przeszkadzało?

user
mieszkaniec 155.133.92.120 13:05:49 18-06-2019

Brawo, w końcu kto mądrze napisał. Nie było takiego szumu przez ostatnie lata a przecież "problem zniszczonych ulic" w okolicy Tatarskiej i Przemysława nie pojawił się po ostatniej zimie. Dlaczego życie podkarpackie nie pisało o tym problemie tak często jak po wyborach nowego Prezydenta? Czy za czasów poprzedniego Prezydenta mieliście na osiedlu asfalt wylany i autobusy jeździły tymi wąskimi uliczkami podwożąc Was pod drzwi? Nie ma tygodnia żeby życie podkarpackie nie napisało artykułu ukazującego jak bardzo nie na rękę Wam nowy Prezydent, aż źle się czyta Wasze artykuły, ale na szczęście coraz więcej ludzi to zauważa i wyrabia sobie opinie na Wasz temat...

user
wp 195.116.41.26 18.06.2019

To przykre ,że miasto o takiej historii tak nisko upadło.

user
Zezo 37.109.33.250 18.06.2019

Ogłosić hucznie UPADŁOŚĆ MIASTA .. .może coś skapie na remonty

user
bq 78.10.207.43 18.06.2019

Nagonka trwa ...

user
Wysoka trawka 185.38.225.2 19.06.2019

Proponuję bojkot Życia Podkarpackiego, ciekawe czy też zwalą na Bakuna.

user
Koza 5.173.89.209 19.06.2019

Zawiedzeni... Może Bakun winien jeszcze w totka wygrać???? 

user
asasas 83.31.141.200 19.06.2019

Ludzie otrząśnijcie się. Bzdury piszecie a miasto naprawdę na tym traci :) Fakt Pan W. Bakun nie ma zaplecza - ale nie chodzi o zaplecze polityczne- JEMU BRAKUJE ZAPLECZA MERYTORYCZNEGO. Prezydent nie jest od wszystkiego do tego powinien mieć służby, które mu mądrze doradzają a on pomysł akceptuje bądź nie (a pomysły winne być zgodne z  ustawą o finansach publicznych, nie naruszać prawa pracy etc, etc) , Takich służb Prezydent nie ma bądź nie potrafi z nich skorzystać. 

user
vales 31.183.170.55 21:38:54 19-06-2019
masz rację , tylko narzekać potrafią krzykacze
user
vales 31.183.170.55 19.06.2019

Pamiętacie kiedyś prace w czynie społecznym ? ciekawe ilu chętnych teraz by się znalazło . Każdy tylko krytykuje i narzeka , ale zrób człowieku coś sam od siebie. 

user
lulka 81.161.203.129 20.06.2019

Kiedy do was dotrze że pan Bakun jest naszym lokalnym Nikodemem Dyzmą. Dostał się przypadkiem do sejmu, a potem nabrał ludzi na gładką gadkę o nowych technologiach. Nie ma wykształcenia, nie ma doświadczenia, nie ma zaplecza. 

user
pier 5.173.56.89 00:19:15 24-06-2019

I wykorzystanie porównania do Nikodema Dyzmy oddaje całkowicie sytuację...


user
L 195.136.177.150 20.06.2019

Pewnie ta drogą posypała się od wyborów  buhaha 

user
przyjezdny 185.25.123.231 20.06.2019
Mieszkańcy wybrali nowego prezydenta miasta żeby coś w końcu w tym mieście się zmieniło po tylu latach stagnacji i marazmu, oczekiwali zmiany na lepsze. Pan Bakun w swojej kampanii wyborczej obiecywał zmiany na lepsze i nie ma co sie dziwic że ludzie mu uwierzyli. Skoro Pan Bakun zdecydował się aby kandydować na  to stanowisko prezydenta miasta i zrezygnował z intratnego mandatu posła to musiał zdawać sobie sprawę z sytuacji ekonomicznej miasta i z problemów z jakimi się boryka. Mowienie teraz że nie ma pieniędzy na utrzymanie miasta i inwestycje, bo poprzednicy narobili długów i kasa miejska świeci pustkami jest nie na miejscu, ponieważ kandydując na stołek prezydenta miasta  wiedział na co się pisze i jak wyglądają finanse miejskie a jednak obiecywał w swojej kampanii wyborczej zmiany ...hmm widzimy teraz co się dzieje w mieście i w spólkach miejskich no ale zobaczymy co przyszłość przyniesie 
user
pier 5.173.56.89 00:24:12 24-06-2019
Obawiam się, że nie wiedział tylko żył w przekonaniu nie poprzednicy kradną a on będzie uczciwy i nieukradzione pieniądze trafią na inwestycje... A tu zonk poprzednicy pewnie przez ostatnich kilka lat nie kradli bo nie było już co więc dogadali się z PiS, że p. Coma nie kandyduje tylko  przekaże głosy komuś z PiSu( a pis wybrał tragicznego kandydata). Tyle że znajawił się ON wybawiciel nasz... tyle, że z planu 6 trybików na razie żaden nie odpalił...
user
Cammillus 185.239.43.5 23.06.2019
Tyle lat jest rozpierdol a dopiero teraz artykul?
nr 28/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium