Życie Podkarpackie nr 27/2020 Życie Podkarpackie nr 27/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 193/2020, Sobota 11 lipca 2020 r., Olgi i Pelagii
Opublikowano
Region, Jasło, Trzcinica
Policyjny pościg za 40-latkiem. Uciekał, bo był pijany
Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca bmw, który uciekał przed policyjnym pościgiem.
Policyjny pościg za 40-latkiem. Uciekał, bo był pijany
fot. KPP Jasło
Policjanci z referatu patrolowo - interwencyjnego na ulicy Niegłowickiej w Jaśle podjęli dziś (14 bm.) pościg za kierowcą osobowego bmw,  który chciał uniknąć  policyjnej kontroli i po tym, jak zobaczył radiowóz, zawrócił i zaczął uciekać. 

– Policjanci nabrali podejrzeń, że kierowca może być nietrzeźwy i natychmiast podjęli próbę zatrzymania samochodu – relacjonuje podkomisarz Piotr Wojtunik,  oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle. – Jadąc za nim włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając tym samym sygnał do zatrzymania. Kierujący zignorował wydawane polecenia i kontynuował ucieczkę.  P
o kilkunastu minutach pościgu mężczyzna wjechał na teren prywatnej posesji w Trzcinicy. W momencie kiedy jeden z funkcjonariuszy podbiegł do samochodu i próbował go zatrzymać, kierowca gwałtownie wycofał i nadal kontynuował jazdę. Po chwili porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Został zatrzymany przez policjantów wydziału ruchu drogowego, w chwili kiedy przechodził przez ogrodzenie jednej z prywatnych posesji. 

Podejrzenia mundurowych okazały sie słuszne – 1,5 promila wykazało badanie stanu trzeźwości 40-latka.  Teraz zatrzymany mieszkaniec gminy Skołoszyn musi liczyć się z konsekwencjami za popełnione czyny.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 27/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium