Życie Podkarpackie nr 33/2019 Życie Podkarpackie nr 33/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 230/2019, Niedziela 18 sierpnia 2019 r., Heleny i Bronisławy
Opublikowano
Przemyśl
Dżungla Przemyśl
To sytuacja bez precedensu. Od początku br. w mieście nie przeprowadzono ani jednej poważnej akcji pielęgnacji terenów zielonych. Trawy i chwasty po pas są normą. Przemyśl, aspirujący do miana miasta turystycznego, wygląda jak dżungla.
fot. Mariusz Godos
Deptak przy Wybrzeżu Jana Pawła II był tak zarośnięty, że wieża zegarowa przy katedrze była ledwo widoczna. Można ją jednak z pozycji horyzontalnej znowu podziwiać! 10 i 11 czerwca br. ekipy z kosiarkami ruszyły do boju!

Jeśli ktoś pamięta utwór zespołu Lady Pank Fabryka małp, z całą pewnością przypomni sobie refren tego utworu. Fragment brzmi: „Gdzie spojrzę, dookoła dżungla...”. Przemyślanie śmiało mogą sobie go nucić, przechadzając się po mieście. Bo rzeczywiście, gdzie nie spojrzą, tam trawa po kolana, a czasami nawet po sam... pas (...)

fot. ze zbiorów własnych
Plac zabaw przy ulicy Wysockiego na Lipowicy.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
76 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
ADAM TYLKO GADAM 195.136.176.208 11.06.2019

JAK CHOMA BYŁ PREZYDENTEM TAK NIE BYŁO CHCIELIŚCIE bAKUNA TO MACIE!!!


ZRAOŚNIETY BIEDNY PRZEMYŚL


JUŻ NIE WSPOMNĘ JAK ZAKOMAŻONY I ZAKLESZCZONY

user
Szkoda slow 31.183.252.100 21:54:36 11-06-2019

Te komentarze Adam /Ilona to z jednego IP Panie hamryszczak

user
Theo 94.40.75.201 23:25:05 11-06-2019
ADAM nawet nie wspominaj tego oprycha, który narobił takiego gnoju, że głowa mała i nie wiadomo jak to wszystko teraz odkręcić i za czyje pieniądze ?!? A do pana Bakuna mały apel tzn. niech pan nie ugina się pod presją tych wszystkich ignorantów i tumanów, bo będzie coraz więcej ludzi którzy docenią to co pan zrobi, a właściwie nie zrobi, tak więc koszenie ograniczyć do niezbędnego minimum  albo w większości przypadków w ogóle nie stosować takich patologicznych oraz szkodliwych praktyk. 
user
NIka 83.31.120.211 23:43:06 11-06-2019

Oj ty "geniuszu"... 'Zakomażony" = odmień sobie przez przypadki, może ci rozumu przybędzie!

user
ADAM TYLKO GADAM 195.136.176.208 11.06.2019
ZAROŚNIĘTY
user
Ilona 55 195.136.176.208 11.06.2019
pewnie bakun ma za słabe okulary i nie widzi co za jego dekady dzieje się z naszym miast
wszędzie zarośnietę pełno komarów
inne miasta odkomarzają a w Przemyślu nawet nie wiedzą co to znaczy odkomarzanie tylko oszczędzają i do swoich kieszeni kase zapychają
user
Nika 83.31.120.211 23:45:12 11-06-2019
No to się zdecyduj - czy Przemyśl jest biedny i nie ma pieniędzy, czy wypychają sobie kieszenie... Czym? Powietrzem??? Skoro nie ma pieniędzy...?
user
GREG 77.112.165.216 08:58:43 12-06-2019
TARNOBRZEG WYDAŁ 120 TYSIECY NA OPRYSKI, A NA FORACH TAMTEJSZYCH MIESZKAŃCÓW WYCHODZI ŻE TO NIC NIE DAŁO,TO NIE WIEM CZY JEST SENS NAS LUDZI TRUĆ OPRYSKAMI NA KOMARY 
user
BRAWO GENIUSZU KRYTYKI 77.112.165.216 09:02:17 12-06-2019

Ilona 55 195.136.176.208 ADAM TYLKO GADAM 195.136.176.208
user
z 185.239.43.5 14:39:51 12-06-2019

Ilonko - dekada to 10 lat. 

user
ANNA 31.183.183.184 11.06.2019

W aptece są dezodoranty przeciw komarom muszkom i kleszczom  calodobowe apteki Borelowskiego i Św. Jana .


user
asdf 37.47.107.40 16:31:27 12-06-2019
Trawę , chaszcze i chwasty też koszą .?????
user
,2 79.191.59.222 11.06.2019

Wiekszosc radnych i pan Prezydent nie mieszkają w przemyslu wiec widdocznie ni ekorzystają ze scieżek rowerowych , ktore sa zarosniete. Ławek nie widac a rowerzysci wydeptali trawe wokł nich by mozna było na chwile usiasc.  jeden  z radnych (gdzies tak przeczytałem) powiedział, że takich koszen w miescie w ciagu sezonu musiało by byc około 10 , tobardzo kosztowne. I nic tylko rece załamac.

user
dokładny cytat 79.191.59.222 22:06:58 11-06-2019

przy tej pogodzie wypadało by kosić 2 razy w miesiącu co dawałoby 10 koszeń całego miasta w okresie od kwietnia do końca sierpnia. Z tego co mi wiadomo pieniędzy nawet nie ma na połowę koszeń. Pozdrawiam i życzę miłego dnia"

user
Theo 94.40.75.201 22:38:57 11-06-2019
ścieżki rowerowe zarośnięte ?!? To jak to, na asfalcie wyrosła trawa ?!? W którym to miejscu ?
user
Wojciech Bakun 5.173.250.82 11.06.2019

Droga redakcjo jest to oczywiste kłamstwo, bo przyczyny opóźnień w koszeniu były wielokrotnie podawane, a miejska spółka ZUK w każdym wolnym okienku pogodowym wykorzystywała czas żeby nadrobić zaległości. 

user
,2 79.191.59.222 22:18:17 11-06-2019

w pierwszej kolejnosci powinna byc wykoszona trawa wokół sciezki rowerowej kładki w góre.  Rownamy do miasta turystycznego.

user
Jan 195.136.179.97 22:35:19 11-06-2019

jakoś każdy na działkach i przy domach potrafi kosić  i nie musi czekać na okienka 

user
Theo 94.40.75.201 22:42:49 11-06-2019
SŁUSZNIE KLNIESZ NA KOSIARZY. KOSZENIE TRAWY SZKODZI  I NIE MA WIĘKSZEGO SENSU - STEEMIT.COM
user
Janko 5.173.160.248 07:46:14 12-06-2019
Guzik prawda. Co roku jest to samo. Wymienić ludzi, zapominają o tym jaką mają pracę?
user
yutrew 37.47.72.248 14:07:38 12-06-2019

Bród na schodach do Sanu to też kłamstwo . Żeby zmieść codziennie rano przynajmniej w sezonie turystycznym to też kłamstwo ???

Puszki , pobite butelki ,m pety , prezerwatywy , pudełka po jedzeniu itd . Tak ma wyglądać turystyczne miasto ????????

user
Theo 94.40.75.201 11.06.2019

Albo więcej trawy i innego zielska, albo więcej smogu i innych zanieczyszczeń !!! Wybierajcie !!!


DZIKOŚĆ NA TRAWNIKACH KOSZENIE TRAWY  JUŻ NIE TAK RYGORYSTYCZNE - WYBORCZA.PL

user
Theo 94.40.75.201 22:48:24 11-06-2019
SMOG NAS ZABIJA. UMIERA CORAZ WIĘCEJ OSÓB - POLITYKA.PL
user
tońcio 176.110.146.61 11.06.2019

A gdzie redaktor był jak ludzie rośli? Gdzie by się nie ruszył wszystko ma po pas.  Trawy jemu wieżę katedry zasłaniają . A te stojące przed katedrą 4 piętrowe kamienice to już nie .Nie pij chłopie tyle wody gazowanej , bo Ci potencjał intelektualny ,ze spaceru nie wróci.

user
zażenowany przemyski obserwator 83.31.137.108 11.06.2019

user

A to sukces, niemal na miarę Rzeszowa. W niedzielęj przy pięknej pogodzie odbyłem spacerek parkiem im. St. Strońskiego na wzgórzu zamkowym i jakie wnioski trawa powyżej pasa, zbiornik wodny cały w wodorostach już gnijących, odczuwalny smród, kilkanaście czerwonych rybek, karpi lub karasie ledwie zipiących, powyżej mała niby fontanna zbazgrana głupawymi napisami przedstawia raczej śmietnik niż fontannę. Idąc Piłsudskiego widzimy w dole od kładki rowerowej do mostu Orląt nabrzeża Sanu zarośnięte trawą i pokrywami powyżej pasa człowieka średniego wzrostu. Kto nie wierzy proponuję wiosenny spacerek tą trasą, a te rybki radzę ratować bo niebawem uduszą się z braku tlenu w tym bajorze. Panie Bakun spacerek wybrzeżem Sanu i do parku, to Panu dobrze zrobi. 


user
zawiedziony przemyski obserwator 83.31.137.108 23:24:07 11-06-2019
Dodając , taki jest obraz całego przemyskiego zadupia , brud, obdarte z tynku dziesiątki kamienic w centrum mieściny , obesrane i krzywe chodniki i nowy hit sezonu niemal wszędzie trawa i chwasty , pokrzywy i osty , łopiany , niemal cały album botaniczny  rosnący powyżej pasa i jedyny sukces barierka w rynku co tryumfalnie zakomunikował  jeden z  radnych -  bezradny jak poprzednicy  tryumfalnie pozując do zdjęcia. Ale powtarzam moje stałe i jedynie słuszne motto które od lat kierowałem  również  pod adresem Chomy  kieruję też do  obecnego władyki , jaki pan taki kram jacy  wyborcy taka "wadza" A nam , mnie osobiście wstyd , ponoć miasto
turystyczne. Panie Bakun   brzegiem Sanu wzdłuż ulicy Piłsudskiego często przechodzą  turyści  czasem z Niemiec  i co widzą , jaka będzie  opinia o nas Polakach. przecież ich turystów i nas mieszkańców nie interesuje jaka firma odpowiada za koszenie trawy. Większość obecnych "przemyślaków " obecnie mieszczuchów  pochodzi ze wsi , więc  proponuję wrócić do kos i sierpów  ,  przypomną sobie  przy okazji  ciężką pracę swoich   rodziców i dziadków  a i  Przemyśl na tym  skorzysta. A na razie  polecam odprawić mszę  nie za Miasto Arras a za mieścinę za Przemyśl , szkoda Przemyśla. Tyle uzupełnienia.
user
Sprawiedliwy 79.191.53.155 11.06.2019

Moja opinia jest taka - bezstronna. Proszę nie zarzucać mi że jestem z PIS i bronię ich. Zgadza się że kasy jest mało w mieście. ale to nie powód żeby oszczędzać na czystości, chcąc robić miasto turystyczne. Najlepiej usprawiedliwiać się brakiem kasy i to z winy poprzedników. Ale nowe władze wiedziały na co szły. Wydaje mi się że aby skosić trawę czy wywieść śmieci z koszy, posprzątać ulice szczególnie centrum po weekendzie to nie potrzeba nie wiadomo ile kasy. Co trzeba przetarg ogłaszać i firmy zewnętrzne najmować. A nie mogą robić tego  pracownicy zatrudnieni w rejonie dróg. Mają płaconą pensję i prze 8 godzin moga kosić. A jak radni nasi nowi i Prezydent powtarzają że nie ma kasy po poprzednikach to nie mają nic do roboty do końca kadencji.  To niech w takim razie wezmą się do akcji i zaczną kosić. Wczoraj widziałem brzeg nad sanem a dziś Park - puszcza wielka, a rybki rzeczywiście w bajorze pływają w parku. Tak to jest jak się chciało wielkich zmian i wybrało się amatorów. Nie mówię że pan Bakun jest zły, ale wydaje mi się że nie ma doświadczenia w samorządzie i robią go w konia. 

user
tgrfdesa 37.47.72.248 14:58:39 12-06-2019
Kilku zdrowych chłopów z tradycyjnymi kosami i  wszystko jest wkoszone w 2 dni za parę zł bez smrodu , hałasu , przetargu , ryku golarek ton paliwa itd .
user
Janko 5.173.160.248 12.06.2019
Było było. Kilka razy pisałem o tym na forach. Wszystko pozarastane. Lipiec, wakacje a nad Sanem trawska. To nie wina prezydentów, którzy mają to gdzieś. To wina ludzi podległych pracowników odpowiedzialnych, którzy mają sprawę głęboko. 
user
Wkurwiony przemyski emerytowany już obserwator 5.184.214.98 08:20:07 12-06-2019

Czytaj raz jeszcze tym razem ze zrozumieniem, oszczędności  w wydatkach i to ścisłe ogłaszał w różnych wywiadach i konferencjach Bakun który jako prezydent reprezentujący  i będący organem wykonawczym rady bezradny musi w przeciągu 4 lat spłacić ponad 150 lilionów złotych po poprzednika Chomie, który oddzidziczył dług jak na małą mieścinę ogromny jako kukułcze jajo. I dlatego oszczędności na wszystkim nawet pozamiataniem po zimie czy wykaszania traw i chwastów np zamiast 4xw roku jedynie 2x. Niestety ci co pozostali w przemyskim grajdole muszą nauczyć się z tym żyć i nadal największą inwestycją będzie bariera w rynku. Apeluję po raz kolejny o uratowanie rybek w śmierdzącym już zbiorniku wodnym w parku zamkowym bo przy tych temperaturach za niedługo niestety z braku tlenu się poduszą. 


user
adf 37.47.72.248 14:57:05 12-06-2019

Od tego jest prezydent aby ogarniał całość . Jak podlegli ludzie zawalają to na zbity  ryj i tyle w temacie 

user
DOC 155.133.92.98 12.06.2019

Choma jednak był mistrzem iluzjonistą hipnotyzerem.

Nasze przemyskie społeczeństwo nigdy w życiu nie było tak zaciekawione stanem miasta za poprzednika.

Nagle każdy jest ekspertem od wszystkiego.

Obwodnica dawno już wykoszona.

A niestety brzegi Sanu to temat wód polskich, które odwalają sztuki

user
Łoś 5.173.62.203 15:56:30 12-06-2019

Dlatego wybrali Bakuna bo się ockneli po 16 latach. Tyle że miało być jak to w kampanii 15 pisał "6 trybików które wzajemnie się zazębiają aby rozwinąć miasto. " Tyle, że nie przewidzieli, że żeby ich cudowna maszyna odpaliła potrzeba paliwa (czytaj pieniędzy). I tak tym sposobem jest tragedia. Pewno budżet na 2020 rok uchwalą ale na 2021 już nie.... 


user
trewq 37.47.107.40 16:26:15 12-06-2019
Co żeśta se wybrały to mata 
user
ytrew 37.47.107.40 16:34:12 12-06-2019

Tiaaaa , każdy winien tylko nie prezio . Od tego jest aby to załatwić czy to z wodami czy innymi .Po to został wybrany .

user
gorszy sort 46.174.214.4 12.06.2019

Oj boli niektórych pisiorkow przegrana w Przemyslu!!! Nie mogą się pozbierać i trauma trwa !!!! stracili wpływy i szukają pierdol żeby tylko zaistnieć ! jeden europoseł obiecal most na sanie i to trzeba mu przypominać!!!!!

user
j 89.79.250.47 15:10:39 12-06-2019

jak to jest dla Ciebie pierdoła to sam nim jesteś 

user
Dość 45.240.74.138 12.06.2019

P.Prezydencie czas na kozy, dodtkowo będzie mleko i mięso 


user
Łoś 5.173.62.203 15:58:09 12-06-2019
i dopłaty do hodowli.... dźwigniemy miasto eko hodowlouprawą
user
Kosa spalinowa 155.133.8.206 12.06.2019

Obecny cudny włodarz wiedział na co się pisze i wiedział, że miasto jest zadłużone więc zasłanianie się zadłużeniem miasta jest słabym pomysłem.

user
Pjoter 85.89.174.196 15:23:19 12-06-2019

Zdaje się, że nie wiedział wszystkiego.

user
Łoś 5.173.62.203 16:00:18 12-06-2019
zadłużeniem można mu wytłumaczyć to że basen nie powstanie... a nie że mieścina co dycha turystyką umrze przez samopowieszenie (czytaj poprzez zniechęcenie turystów)
user
i 94.40.44.230 12.06.2019

panie prezydencie straciłeś mój głos

user
serhij 31.182.34.154 12.06.2019

Miasto musi oszczędzać ? Niech radni , szczególnie ci co mówili ze nie idą "po kasę " , obniżą sobie diety bo jak narazaie biorą maksymalne stawki nawet jako przewodniczący komisji pobierają maksymalne apanaże. ... a oszczędzają na mieście i mieszkańcach ... wstyd

user
Łoś 5.173.62.203 16:01:50 12-06-2019
i dodatkach mieszkaniowych dla najbiedniejszych
user
ewq 194.203.84.233 12.06.2019

miastem turystycznym? naprawde? to gdzie sa Ci turysci albo moze ma ktos jakis wykaz ile turystow przyjezdza do Przemysla, bo zakladam ze niewielu

owszem miasto ma ogromny potencjal ale nikt go nie potrafi wypromowac , zreszta co tu promowac, brudne szare kamienice (dworskiego, slowackiego itd)

przyjezdzam co roku do rodzicow i niestety za kazdym razem jest coraz gorzej, 

user
Łoś 5.173.62.203 16:10:00 12-06-2019



A jeżeli bardziej Panu zależy to mogę podać bardziej szczegółowe wyniki łącznie z danymi ile średnio nocy spali turyści, jakiej byli narodowości... Wie Pan że o ile mnie Pamięć nie myli to  1/100 śpiących w Przemyślu to Azjata? 

user
hasler 157.25.108.96 12.06.2019

Słychać wycie znakomicie.

PISoBOLSZEWICKA klika oderwana od koryta. Tak w skali mikro kończą się ich"rządy".

Przedsmak tego co czeka nas w bolandii dopiero przed nami he he.


Pozdrowienia z handlu.

user
Abelard 37.248.250.148 12.06.2019

Panie Bakun,  kosić tych pisiorów równo. Tak trzymać.

user
erty 37.47.107.40 16:32:07 12-06-2019
Tylko chwaściorów nie kosić 
user
Wanda co nie chciała.... 31.183.187.90 12.06.2019

Zbliża się Boże Ciało,miasto będzie wykoszone i posprzątane na bank. Sam biskup będzie kroczył przez most na Sanie.

user
erty 37.47.107.40 16:23:58 12-06-2019
No i dobrze bo tak by dopiero miasto sprzątali przed następnymi wyborami a tak przynajmniej raz do roku wykoszą trawę  i ul zmyją .
user
łoś 5.173.62.203 16:31:05 12-06-2019

Erty faktycznie nie zwróciłem uwagi ale w tym roku chyba "czyszczarki" nie jeżdżą albo ja mam mocniejszy sen:D


user
Ja 176.110.156.225 12.06.2019

Jaki pan , taki kram.

user
Kuchy 94.254.145.224 12.06.2019

Przynajmniej nie będzie trzeba po dzieciach flaszek zbierać :P


user
uyre 37.47.72.248 12.06.2019

Za komuny , trawsko nad Sanem , kosił kosiarką konną a na zboczach kosą , chłop z Ostrowa za parę groszy . Wyschniętą trawę wywoził do siebie i miał sciółkę dla bydląt . Cicho czysto ekologiczne . Dzisiaj musi być przetarg na firmę z uprawnieniami ta bierze grubą kasę i wynajmuje podwykonawców z 20 letnimi golarkami na żyłkę . Podwykonawcy biorą januszy  z 5 zł i jest brzęczenie przez 2 tygodnie i dym , który widać w prominiu 5 km . 

user
Pjoter 85.89.174.196 12.06.2019

Zieleń na rynku się nie podoba.

Zazieleniło się całe miasto - Nadal źle.

No nie dogodzi.

user
asdf 37.47.107.40 16:21:59 12-06-2019

Zarosło chwastami po szyję . To jest miasto a nie ugory .

user
ytrew 37.47.107.40 12.06.2019
Do Theo
   Asfalcie ???? Tylko nad Sanem część ścieżki jest z asfaltu , reszata to polbruk wypadający , na którym można zęby stracić i koła zniszczyć .
user
Tadeusz 79.191.47.182 12.06.2019

Czepiliśmy sie koszenia wszelkich traw w mieście jak piany płota.

A niezbyt częste koszenie to same korzyści dla miasta.

Trawa nie koszona i to bardzo schładza miasto.To wie nawet przedszkolak.

Trawa nie koszona to zamiast zielonej pustyni to z biegiem czasu prawdziwe kwietne łąki z różnymi rodzajami  i gatunkami roślin.

Nie koszona trawa to rozbudowane życie biologiczne różnego rodzaju żyjątek szczególnie do walki z komarami i kleszczami.

Tzw odkomarzanie czy też odkleszczanie to całkowita likwidacja życia biologicznego w tym szczególnie zyjatek w walce z kleszczami i komarami.

Popatrzcie tylko kogo gryzą kleszcze.

Na wsi gdzie trawy nikt nie kosi prawie że pogryzień nie ma a w mieście gdzie trawniki strzyzone pogryzionych multum.


user
rtuy 37.47.107.40 16:56:26 12-06-2019

Hodowla komarów  i kleszczy . Jak chcesz mieć trawę po szyję to wracaj na wieś .Miasto to nie ugory . Nadbrzeże w mieście to jedyne miejsce gdzie można odpocząć pospacerować itd . W Przemyślu można jedynie się w syfie , śmieciach i 2 metrowych pokrzywach utopić

user
Obserwator wpisów 5.184.214.98 18:14:57 12-06-2019
Czy czasem słoneczko nie przygrzało ci mózgu że wypisujesz takie brednie. Taki zawsze mądry, niemal filozof a wpis godny przedszkolaka zaś sprawa nie tylko ta związana z trawą jest poważna, świadczy o totalnym upadku Przemyskie mieściny. 
user
bzyk 83.24.29.106 12.06.2019

Właczcie armatki snieżne trawa zmarznie no i bedzie klima

user
XXll 37.248.253.24 12.06.2019

Zrobić ODKOMARZANIE w Przemyślu !!! w innych miastach jest to możliwe ,dlaczego nie u nas ??

user
Pjoter 85.89.174.196 23:47:00 12-06-2019


user
WYSOCKIEGO 5.173.60.91 13.06.2019

Tak szczerze dzięki redakcji Nowiny udało się skosić plac zabaw przy ulicy Wysockiego za co dziękujemy fajnie że też drogę robią na Wysockiego ale niestety fuszerka totalna pozdrawiam

user
asdf 37.47.106.67 10:35:32 13-06-2019

Będzie remont za 2 lata będzie robota .

user
wert 37.47.106.67 13.06.2019
Ciekawe kto teraz zbierze to siano  przy deptaku nad Sanem bo po pierwszych deszczach zacznie gnić i będzie fetor 
user
Marian 91.246.70.186 13.06.2019

71 Jeden mędrców na temat koszenia,przy takim zasobie aktywnych obywateli sami byście miasto wyplewili, co jeden to mądrzejszy,a najlepszy ni jaki Przemyski obserwator,prawdziwy góru,jaki pokazuje jedyną słuszną drogę.Kiedyś to było miasto teraz to dzielnica NEHRYBKI więc się z tym pogódźcie siunki 

user
Obserwator Marian 31.183.215.82 16.06.2019

Przecież p Bakun opowiadał jakie to ma pomysły to jego wybrali sam też wiedział na co idzie. okazuje się teraz że zero doświadczenia zero pomysłów a najważniejsza dla niego jest wojna z pis. Nigdzie nie dojdziemy z takim prezydentem otwierające powoli oczy on nic nie zrobił i nie zrobi! ???? 

user
Olaf 81.161.203.127 16.06.2019

Upodabniamy się do kresów wschodnich tam też jest wszystko niczyje czyli bez pańskie  

user
Jan 31.183.188.244 18.06.2019

W  Wrocławiu też nie koszą. Osobiście tez nie jestem zwolennikiem "golenia" trawników.  Łąki są piękne, tam gdzie jest taka potrzeba  to "golić" a tam gdzie można to dwa razy do roku. 

https://www.money.pl/gospodarka/wroclaw-zarasta-trawa-i-krzakami-hodujemy-kleszcze-i-komary-6391505681016961a.html

user
wędkarz 185.38.225.7 18.06.2019

Koszenie w "korycie" Sanu należało kiedyś do RZGW, a teraz do WÓD POLSKICH.

nr 33/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium