Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 142/2018, Wtorek 22 maja 2018 r., Julii i Heleny
Opublikowano
Lubaczów
Sukces lubaczowskiej biblioteki
Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie zajęła trzecie miejsce w konkursie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich pod hasłem „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2014”. Uroczysta gala odbyła się na Stadionie Narodowym w Warszawie.
fot. UM Lubaczów
Wręczenie nagród w konkursie na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Celem corocznego konkursu jest popularyzacja działań bibliotek na rzecz upowszechniania literatury. Od 2009 r. został włączony do programu działań Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Przyznana nagroda jest wyrazem uznania dla aktywności i kreatywności biblioteki w upowszechnianiu czytelnictwa i działalności edukacyjnej. Jak już wspomnieliśmy, uroczyste wręczenie nagród odbyło się na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas otwarcia VI Warszawskich Targów Książki. Nagrodę z rąk wiceprzewodniczącej Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Joanny Pasztaleniec-Jarzyńskiej odebrała dyrektor lubaczowskiej biblioteki Katarzyna Pelc-Antonik.
Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Książnica Beskidzka w Bielsku Białej, drugie – Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie. Lubaczowska placówka uplasowała się na trzecim miejscu. Jury konkursu doceniło zmianę wizerunku siedziby MBP, różnorodny program upowszechniania kultury i integracji mieszkańców, liczne spotkania autorskie, lekcje biblioteczne, spotkania biblio-terapeutyczne dla dzieci i młodzieży, zajęcia z cyklu „Niepełnosprawni w Bibliotece”. Dokonując oceny, zwróciło uwagę na konkursy plastyczne, historyczne, literackie, na najlepszego czytelnika czy na akcję głośne czytania bajek. Wielkim plusem była organizacja imprez plenerowych, m.in. rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”, Narodowego Czytania Trylogii H. Sienkiewicza, akcję cichego czytania książek na rynku w Lubaczowie pod hasłem „KsięgoZbiór”, kampanie społeczne „Zaczytani”, „Kultura uskrzydla”, „Czytam w podróży Herberta”. Za bardzo oryginalny pomysł uznana została debata oksfordzka dla młodzieży na temat „Wolność, czujesz to?”.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium