Życie Podkarpackie nr 25/2019 Życie Podkarpackie nr 25/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 176/2019, Wtorek 25 czerwca 2019 r., Łucji i Wilhelma
Opublikowano
Przemyśl
MZK tonie... Trwa strajk. Przemyśl zostanie bez autobusów?
„To wasz dług, a nie miasta” powiedział podczas jednego ze spotkań w magistracie do przewodniczących związków zawodowych działających w Miejskim Zakładzie Komunikacji sp. z o.o. w Przemyślu prezydent miasta Wojciech Bakun. Zaskakujące zdanie, zważywszy że miasto ma 100 proc. udziałów w MZK. I jeśli tak dalej pójdzie, przemyślanie pozbawieni zostaną miejskiej komunikacji.
fot. Mariusz Godos
– Wciąż mamy nadzieję, że najczarniejszy scenariusz, czyli brak miejskich autobusów na ulicach naszego miasta, się nie ziści – mówią przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” MZK sp. z o.o. Donald Krzysik (z lewej) oraz przewodniczący NSZZ Pracowników Komunikacji Miejskiej przy MZK sp. z o.o. w Przemyślu Kazimierz Dudziak.

– Pan prezydent wywiera naciski na zwolnienia, redukcje etatów, przeniesienia pracowników do innych miejskich spółek. To ma być, jego zdaniem, remedium na całe zło w spółce. Tyle że u nas nie ma przerostu zatrudnienia. Obecnie pracują 153 osoby. Od czerwca 10 odejdzie – mówi K. Dudziak. – Z ust pana prezydenta padł pomysł, aby zwolnić panie sprzątające, a autobusy mieliby sprzątać sami kierowcy. Za dodatkowym wynagrodzeniem. Ale to nierealne. Kierowcy przede wszystkim nie mogą przekroczyć czasu pracy – dodał (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
115 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
qwe 83.31.158.231 21.05.2019
Jeśli naprawdę tak powiedział to może rozważy swoją dymisję bo widać, że nie ma koncepcji na rządzenie miastem a brakiem kompetencji co najmniej dorównuję poprzednikowi. 
user
pol 31.128.21.79 20:45:05 21-05-2019
pewnie sprzeda stok narciarski ile tam kasy poszło w remont
user
XX 31.183.249.190 11:44:42 23-05-2019

do gwe -  proponuję Panu/ni/  obejrzenie i odsłuchanie

XI Sesji Rady Miejskiej w Przemyślu z  20.05.2019 r.
user
Doc 188.146.55.172 21.05.2019

Przecież za upadek MZK prezydencik hayderek i Choma powinni stanąć przed sądem a tak na marginesie redaktorka pro pisowskiego Godosa nie brałbym na poważnie 

user
kasander 89.68.175.84 23:55:26 21-05-2019

Ktoś wie dlaczego nie stanęli przed tym sądem?

user
Kornel 31.183.216.48 00:54:42 22-05-2019

Tym bardziej ciebie ...... 

user
Snowid 31.183.143.195 10:02:31 22-05-2019

- NIE BĘDZIESZ ATAKOWAŁ OSOBY, ALE TEZĘ - .    To do pewnego ..... . Szefa owiec w kierdlu!

user
Bartek 85.89.174.205 21.05.2019

No Panie Bakun, nie tak mialo wyglądać rządzenie miastem.  Chcesz Pan poszerzać granice miasta a wewnątrz straszne dziadostwo. Czas najwyższy spiąć pośladki i brać się konkretnie za robotę 

user
3721 77.252.60.218 21.05.2019

Panie Prezydencie,  może przed spotkaniami warto byłoby się merytorycznie przygotować? Zamiast nastawiać się na konflikt ze związkowcami, to może jednak warto podjąć współpracę?


Polityka poprzednika była żartem, Pan Bakun jak widać jest PO JEDNYCH PIENIĄDZACH.

user
scd 31.183.169.130 21.05.2019

Panie Bakun-panu już podziekujemy!

user
7 głosów 46.134.77.255 21.05.2019

Cżyli dług miasta też nie jest problem. Długiem? Gratulacje dla takiego myślenia a co z kontynuacją władzy? ręce opadają 

user
Tadeusz 81.161.192.167 06:36:26 22-05-2019

Spokojnie jak będzie park kulturowy w mieście to pierwszy etap w drugim wogule ma nie być pojazdów z tąd taki pomysł. Podzielimy miasto na strefy a,b, c i gorszy gatunek i będzie git,, do jasnej holery'' trzeba reanimować mzk a nie przygotować do oddania jak pks , jak tak dalej będziecie postępować to nic nie yrzeba będzie ani stanowiska prezydenta ,  urzędnika ani kierowcy autobusika wszystko nie tak. Ale jak Ferenc poszerzy granice rzeszowa to si€ tam wszyscy przeprowadzimy.

user
Roch 5.173.73.32 09:22:33 22-05-2019

@Tadeusz matura ponoć zdana, więc jednak "cholery"

user
kierki 31.128.21.79 21.05.2019

Panie Bakun coś pan zrobił dobrego od czasu przejęcia sterów w Przemyślu?NIC!!!Czy ktoś ma ochotę na MZK i teren zajezdni autobusowej.Po co na pana głosowałem,jako kierowca zarabiam tam 1700  zł a pan pie...... o basenach jakiś czy coś

user
Pjoter 85.89.174.196 18:16:20 22-05-2019

Braki wiedzy w temacie basenów. To nie jest pomysł obecnie rządzącej ekipy.


PS. Zawsze możesz gościu zmienić pracę. Idź na ciężarówki.

user
abc 31.183.223.31 17:39:30 23-05-2019

Trzeba było ruszyć mózgiem w dzień wyborów a nie teraz narzekać

user
greg 37.249.185.82 11:49:59 24-05-2019
w pierwszej kolejności powinien Pan  zadać pytanie swoim bezpośrednim przełożonym, jak jakikolwiek Prezes i zarząd może planować budżet na przyszły rok nie zakładając zysków, każdy normalny przedsiębiorca tak właśnie działa, a jeżeli coś nie wypali szuka furtki.  Prezydent mógłby zgłosić sprawę do sądu gospodarczego i uzyskać syndyka. Jak Pan zapewne wie syndyk albo naprawi albo zamknie  przedsiębiorstwo.. Prezydent szuka alternatyw po to aby Mzk dalej funkcjonowało a nie idzie na łatwiznę.. 
user
ATWA 94.40.75.201 18:40:08 21-06-2019

Dokładnie chyba chodzi o dewastację Starorzecza, czyli jedna z największych tragedii jaka mogłaby spotkać to miasto !!!

user
odtygodniarzeszowiak 185.25.123.238 21.05.2019

Te wszystkie spółki miejskie to przechowalnia dla paciotków  w biurze na których pracuje garstka emerytów i kilku młodych (którzy i tak sukcesywnie się zwalniają).Za kilka lat wielu pójdzie na emeryturę i ręka w nocniku,no chyba że znajdzie się jakaś firma z "polecenia" która będzie swiadczyć usługi za co (mając już monopol) za odpowiednio większe pieniądze-ale co tam Przemyślaków stać i zapłacą Te wszystkie firemki powinno się prześwietlić pod kątem finansów bo kto pracował w takim przybytku wie że niektórzy odpowiednio namaszczeni już chałupy pobudowali za lewizne. Pozdrawiam

user
asdf 37.47.98.239 17:52:31 22-05-2019

Dokładnie . nastąpiła  z dobrą zmianą wymiana prezesowów . Chłopaków koło 30  w rurkowych spodenkach  , ulizanych u barbera , z wypielęgnowanymi paznokciami , itd nie znających się na niczym .

user
Tadeusz 79.191.61.52 21.05.2019

W MZK jet dużo więcej chętnych do rządzenia niż do pracy.

Może już czas zmienić ten stosunek .

W różnych miastach różnie ten problem rozwiązano i teraz komunikacja miejska hula,ze aż miło.

A system zarządzania w MZK to prwdziwe czasy feudalizmu.

Była kobieta co chciała to zmienić ale klika zwyciężyła.

Teraz też straszy.

Może już czas pozbyć sie tej kliki.

Trzeba  około sześć osób "zasłużonych" po prostu wyrzucić . wszystko 




user
nm 31.183.188.244 21:09:53 21-05-2019

Pan Bakun wiedział co robi obejmując fotel prezydencki, mieszkańcy oczekują od niego rozwiązywania problemów  a nie jęczenia że za wszystko odpowiada Choma.  My wiemy że to prawda ale tu chodzi o podejmowanie decyzji choćby bolesnych i szybkich. Za jęczenie pieniędzy się nie bierze.  Albo do roboty albo do dymisji.

user
Tadek 83.9.16.134 21:28:04 21-05-2019
O właśnie! Tak myślałem, że jest klika, która dzielnie utrzymuje pozycję ,,nosem nad taflą" i aby nie więcej, aby nie mniej. A jak się coś popsuje to ,,do mamusi".  ,,Mame ratuj" Banda Januszy zarządzania.
user
obiektywny 185.175.106.203 21.05.2019

Łatwo jest obwiniać obecnego prezydenta. Ale mam pytanie do przedmówców czy długi MZK powstały w ostatnich 6 miesiącach czy w ostatnich 16 latach? Powiedzmy sobie wprost kto mądry kupuję autobusy z silnikiem diesla skoro na terenie MZK jest stacja CNG. Takie autobusy są ekologiczniejsze i tańsze w eksploatacji. Dlatego moi mili dług nie powstał za 6 miesięcy tylko 16 lat plus nietrafione zakupy autobusów jaki i tych ostatnich jak i wcześniejszych Otokarow chyba produkcji tureckiej które nagminnie ulegały awarii. Współczuję pracownikom MZK że tak się stało z ich spółką ale trzeba próbować wymyślić dobry program ratunkowych a nie krytykować i wyrzucać się na forum.

user
qwe 83.31.158.231 21:18:17 21-05-2019

A kto bierze pieniądze za zarządzanie ja czy prezydent, skoro kandydował to liczył się z tym, że będzie rozliczny za swoją pracę i decyzje, które podejmuje. Czas przestać płakać i zwalać winę na poprzednika bo dla nikogo tajemnicą sytuacja miasta nie była.

user
Tadek 83.9.16.134 21:29:55 21-05-2019
Owszem czas przestać zwalać winę na poprzednika, jak i zwalać winę na obecnego prezydenta. MKZ co roku robi raban ze strajkiem, ale jak trzeba coś naprawić i realnie zacząć działać to już nie potrafią
user
kasander 89.68.175.84 00:08:28 22-05-2019
Ale co?
Pan Bakun kandydując nie wiedział o tym?Nie wiedział też kto był prezydentem, kogo zastępuje i jakie ludzie mają do niego zarzuty?
Musiał wiedzieć bo inaczej znaczyłoby, że niegramotny jest, gamoń po prostu!
Zakładając że gamoniem nie jest, to musiał a w zasadzie powinien mieć już przed wyborami opracowaną, gotową receptę na rozwiązanie tego problemu a nie tłumaczenie się teraz że to Choma zawalił.
Widać z jego słów, że nie miał o niczym pojęcia i nic nie wie (przestrzegałem o tej jego niewiedzy tu, w październiku ub r.) i nic nie miał przygotowane.
Pytanie  w takim razie - po jaką cholerę oszukiwał ludzi i kandydował?
user
Pracownik mzk 83.6.239.6 11:21:06 22-05-2019

Autobusy na CNG są droższe w utrzymaniu ale gaz tańszy od diesla amiasto jest jest położone na takim terenie że CNG tu nie ma szans a tym bardziej elektryki a z otokarami to sie zgadzam maja 9 lat a to już taki zlom że ręce opadają. Podobno zostały zakupione niespelniajac dokładnie wszystkich wymogów jakie były podane w przetargu i to powinien ktoś teraz przeswietlic bardzo dokladnie. 

user
Pjoter 85.89.174.196 18:20:29 22-05-2019
@kasanderSłabe doświadczenie życiowe widzę u Ciebie.
Zastępując kogoś na stanowisku kierowniczym... Możesz dowiedzieć się baaaaardzo dziwnych rzeczy o których nikt wcześniej nie mógł wiedzieć.
user
pytający 155.133.92.98 07:40:55 23-05-2019

Za zarządzanie spółką pieniądze bierze prezes spółki, a nie Prezydent. Skąd przekonanie, że Prezydent miasta sam zarządza wszystkimi spółkami?

user
a tak 37.249.185.82 11:58:54 24-05-2019
pracownik mzk, a jakimi samochodami jeżdżą pracownicy , statystycznie On czy Pb
user
nm 31.183.188.244 21.05.2019

Przemyśl stać  na utrzymanie straży miejskiej  czy izby wytrzeźwień a nie stać  na MZK?   Nie pan głowy do rządzenia miastem to proszę podać się do dymisji  a do Przemyśla należy  wprowadzić zarząd komisaryczny.

user
gg 37.249.185.82 11:53:58 24-05-2019
jak by tu weszła kontrola z zewnątrz to połowa prezesów, radnych i byłych prezydentów pozamykali by pasiaki, dlaczego JH tak walczył, bo w UM zostawili wielki burdel, z wielkim długiem...
user
flaki 31.128.21.79 21.05.2019

jakby Ferenc w Rzeszowie chciał zlikwidowac mzk to prędzej podał by się do dymisji

user
Tadek 83.9.16.134 21.05.2019
Co roku słyszę, jak MZK strajkuje, bo będzie upadać. A kto doprowadził spółkę do takiego stanu? Kto tam tak zarządza i kasę bokiem drze? Jeżeli firma ledwo dycha to się zawiązuje sztab kryzysowy i wdraża ostre cięcia. Każdy normalny prezes, właściciel firmy by tak zrobił więc o co cały cyrk? Zacząłbym od tej osoby co tak kreatywnie zarządza, że spółka od lat jest na skraju bankructwa. 
user
ggg 37.249.185.82 11:55:39 24-05-2019
idealnie napisane...
user
obserwator 83.31.183.190 21.05.2019
Ciekawe, który ukrainiec ma obiecane mzk od władzy xD
user
Tadek 83.9.16.134 21:32:24 21-05-2019
myślę, że nikt nie ma obiecane, tutaj raczej chodzi o lenistwo kolesi z MZK co im się za robotę nie chce wziąć i tylko o pomoc płaczą i winę zrzucają. Pracowałem w jednej ze spółek i wiem co tam się może dziać. Panie Kawusie i Panowie Ynteresy na boku
user
qwe 83.31.158.231 21:36:49 21-05-2019

Nie słyszałem o mieście, które by komunikację miejską oddało w prywatne ręce ( może i takie są ale wątpię ).  A to całe zamieszanie sprawia wrażenie ustawki do tego by wykazać jak to spółka miejska nie ma prawa bytu i jedynym rozwiązaniem jest prywatyzacja.

user
Wojciech Bakun 195.136.177.10 21.05.2019

Szanowni Państwo, zanim wydacie wyroki, może parę faktów dotyczących sytuacji w spółce (które przekazałem Panu redaktorowi w rozmowie, ale zapomniał o nich wspomnieć w artykule). Spółka MZK przez ostatnie co najmniej 7 lat była permanentnie niedofinansowywana. W dodatku organizator (czyli miasto) podpisywało niekorzystne dla spółki umowy (z innymi gminami) na usługi, na których spółka ponosiła stratę. Bywały lata, w których spółce nie wyrównywano ponad 1 mln zł!!! Również od lat spółka traciła rynki (kolejne gminy ograniczały zamówienia na usługi). Przez takie działania na dzień dzisiejszy spółka wylicza koszt jednego kilometra na 7,70 zł, kiedy np. Rzeszów płaci 7 zł, a w wielu miastach w Polsce koszt wozokilometra wynosi poniżej 6 zł. W tym roku po raz pierwszy zaplanowano dla spółki rekompensatę w pełnej wysokości (wg umowy), która jest o 1 mln zł wyższa niż jakakolwiek rekompensata w poprzednich latach. Nie możemy jednak akceptować sytuacji kiedy ta sama usługa w innych miastach kosztuje znacznie mniej. Od początku kadencji prowadzimy rozmowy z zarządem i związkami w sprawie planu naprawczego, który miałby obejmować m.in. przejście części pracowników do innych jednostek i spółek, które wykazują wakaty (specjalnie nie obsadzane, żeby w pierwszej kolejności zagospodarować osoby które zgodzą się na przejście do nowej pracy). Jednak związki zawodowe odrzucają tę propozycję. Przy ograniczaniu wykonania usługi (MZK jezdzi mniej, zwłaszcza do okolicznych gmin) utrzymanie zatrudnienia na obecnym poziomie spowoduje kolejny wzrost kosztów wozokilometra. Jako miasto podjęliśmy cały szereg działań, aby spółka działała jak najefektywniej, a jednocześnie nie proponowała ceny usługi na poziomie znacząco wyższym niż inne miasta. Możemy przedstawić wszystkie działania po stronie miasta, jak również propozycje, które zostały odrzucone przez związki, a które blokują działania naprawcze.

user
życzliwy przemyski obserwator 83.31.137.108 23:21:11 21-05-2019

Reasumując  ci  co głosowali na posła Bakuna i najgłośniej wrzeszczli Wojtek Wojtek Wojtek obecnie piersi wzywają obecnego prezydenta do dymisji .  Ludzie , czy macie sraczkę , nie jestem zwolennikiem Bakuna  nie jestem  jego wyborcą ale dajcie popracować  człowiekowi , wykazać  się ,  Chomie dawaliście  systematycznie 16 lat mimo że po dwóch kadencjach było wiadomo że rządy te doprowadzą Przemyśl do niewypłacalności o czym lata temu jako "przem." a obecnie "przemyski obserwator" pisałem i piszę nadal często krytycznie ale bez obrażania kogokolwiek , nazywając sprawy jasno  bez krętactwa i obłudy za co jestem często przez smarkaczy zwanych internautami obrażany.  I  od początku kadencji  prezydenta  Bakuna przestrzegałem i nadal  apeluje  ,  nie powtarzać błędów  rządów przez zasiedzenie Chomy  , pieniędzy nikt nie da  , manna unijna i rządowa się skończyła  o  co  zadba już Wielki Marszałek i sam prezes , oni porażki w swoim dotychczasowym  mateczniku nie darują , a obydwaj pamięć maja dobrą , zemsta finansowa będzie sroga i już są tego sygnały.  Wobec powyższego o pieniądze czy inwestorów  należy walczyć ,  wychodzić , wyjeździć i szukać układów i znajomości (dawnych chodów) bo inaczej nie wróżę prezydentowi z KUKIZ już 19 sukcesów nawet tych marnych drobnych sukcesików. A jako emerytowany już przemyski obserwator życzę mojej mieścinie jak najlepiej bo tu planuję złożyć kości.  Mimo wszystko życzę sukcesów choć to trudne,

user
kasander 89.68.175.84 00:17:10 22-05-2019
Panie Prezydencie - pisze pan bzdety, banały które każdy w zasadzie mieszkaniec Przemyśla zna od kilkunastu lat.
Pan miał mieć gotową receptę na to, z tym pan szedł do wyborów i okazuje się że oszukał pan wyborców!
Kilka wierszy wyżej napisałem dlaczego.
user
tadzik 83.9.16.134 01:03:32 22-05-2019

Do Kasander: czyli jak? prezydent pisze banały, bo przygotowano plan naprawczy dla MZK, a MZK go nie chce. Rozumiem, że teraz miasto ma na siła zmusić i uszczęśliwić MZK. Chwila! MZK wzywa do pomocy, a jak ją otrzymuje to jej nie chcą.

Coś tutaj jest dziwnego. Zaczyna mi to wyglądać na celowe działanie aby ośmieszyć obecną władzę.

Przede wszystkim: jest problem, jest rozwiązanie i MZK go nie chce.... to ktoś tu chyba dołki sam pod MZK kopie.

user
obiektywny 94.254.200.211 07:40:34 22-05-2019

Gratuluje prezydentowi odwagi iż wydał opinię na tym forum gdyż emanuje ono złośliwością i rozgoryczeniem. Szacun. Drodzy mieszkańcy naszego kochanego miasta. Wybraliśmy naszych przedstawicieli dajmy im kredyt zaufania i rozliczmy ich dopiero w 2023 roku za to co zrobili lub czego nie zrobili. Dajmy im pracować. Wiadomo że Przemyśl szantażowany jest teraz przez zarząd województwa że nie dostaniemy żadnych pieniędzy bo pogoniliśmy PiS z naszego miasta z miasta postrzeganego jako enklawę i matecznik PiSu. Mam nadzieję że prezydent Bakuna nie złamie się temu szantażowi i drobnymi krokami ale doprzodu będzie kroczył aby naprawiać to co inny zepsuli min pan z PGNiG i pan z Huty Stalowa Wola no i były radny który zapomniał że nie można pobierać dwóch wynagrodzeń z tego samego źródła. Ozgrozo niby tak mocno wykształceni a tacy nie rozsądni w swoich działaniach. Dajmy obecnej władzy pracować a rachunek wystawimy mu za ponad 4 lata.

user
redakcja 83.14.14.139 10:36:59 22-05-2019

Panie Prezydencie!

Tekst o akcji protestacyjnej w miejskiej spółce MZK ukazał się dziś w wydaniu papierowym. A we wtorek, podobnie jak w większości wtorków, w wersji elektronicznej. Aby być pewnym, że wszystko, o czym rozmawialiśmy, zostało zawarte w materiale, wystarczy... przeczytać go w całości! Nic nie zostało zapomniane. Swoje słowa znajdzie Pan w tekście. Posiłkując się zaledwie tytułem i dwunastoma zdaniami, nijak nie dojdzie się meritum.

Pozostajemy z nieustającymi wyrazami szacunku i sympatii.

user
gość 157.25.191.61 10:40:30 22-05-2019

Szanowny panie Prezydencie.

Pana wpis, który przeczytałam z uwagą i zrozumieniem sprowokował mnie do zabrania głosu w dyskusji.

Z całym szacunkiem ale należy zwrócić uwagę, że startując w wyborach nie miał Pan wiedzy i żadnego doświadczenia w pracy samorządowej. Ławka fachowców startujących razem z Panem - bardzo, bardzo  krótka, co niestety zmusza do korzystania z fachowców i doradców poprzedniej władzy.

Nie rozumiem więc - Ci sami doradcy i fachowcy doradzali poprzednikowi na urzędzie, że pozostawił miasta w ruinie, z ponad 100 milionowym długiem i Ci sami doradcy teraz doradzają Panu.

Lepiej ? Szczerze wątpię ale może się mylę.

user
Pracownik mzk 83.6.239.6 11:29:22 22-05-2019
Chce Pan być fer wobec pracowników to proszę się z nami pracownikami umowic na spotkanie i powiedzieć nam prosto w oczy co dalej z nami ma Pan zamiar zrobić bo też mamy kilka pytan
user
as 91.193.208.83 16:01:40 22-05-2019

Pnie bakun , czyli nieudaczniku  , powinieneś wiedzieć ,ze zgodnie polskim prawem  po UPŁYWIE 9 / DZIEWIĘCIU / MIESIĘCY PO WYBORACH SAMORZĄDOWYCH  KTÓRE TO  UPŁYNĄ POD  KONIEC LICA  , MOŻNA ZORGANIZOWAĆ W SPOSÓB LEGALNY , CZYLI ZGODNY  Z PRAWEM OBOWIĄZUJĄCYM REFERENDUM  W SPRAWIE ODWOŁANIA  PREZYDENTA  , BURMISTRZA,  CZYLI NALEŻY  ZACZĄĆ ZBIERANIE PODPISÓW  POD   TYM POMYSŁEM . WIEM , CO POWIESZ ,ŻE    ZARZĄDZANIE MIASTEM TO  NIE KIEROWANIE   JEDNOOSOBOWĄ FIREMKĄ. WŁAŚNIE TO   NIE TO SAMO . ZANIM ZACZĄŁEŚ KAMPANIĘ WYBORCZA NA KTÓRĄ  NABRAŁEŚ  NAIWNYCH  - Z REGUŁY  MŁODYCH I WROGÓW  POPRZEDNIEGO  PREZYDENTA  WYWODZĄCEGO  SIĘ  Z  SIĘ Z NIELUBIANEJ PRZEZ  LIBERAŁÓW OPCJI , POWINIENEŚ BYŁ O TYM POMYŚLEĆ I STWIERDZIĆ , ŻE DO ZARZĄDZANIA SIĘ NIE  NADAJESZ . ZARZĄDZANIE  NIE JEST DLA CIEBIE . TO PRZEKRACZA TWOJE MOŻLIWOŚCI INTELEKTUALNE

user
P... 84.63.231.124 18:42:09 28-05-2019

 Porównanie liczby autobusów między Rzeszowem a Przemyślem?Liczba linii..Spalanie wozów?Jaki mamy teren,Przemyśl na stepie nie leży!

user
007 188.114.88.161 21.05.2019

Bakun, za co bierzesz pieniądze ?! Ludzie zgłaszają realne problemy, do spółek miejskich się nie przyznajesz. Naprawdę już dość. Ile jeszcze można udawać że jest super i miasto miodem płynie ?! Trafia mnie jak można w pół roku rozwalić wszystko !!!

user
Maciek 185.25.123.211 23:58:41 21-05-2019

Sprawdź czy Twój mózg ma połączenie z rękami, bo nie wiesz co piszesz.  Tragedia umysłowa.

user
ziom 94.40.75.202 00:00:22 22-05-2019

wyslac wszystkich jeszcze raz do szkoly moze naucza sie rzadzic

user
Olo 155.133.92.98 09:06:00 22-05-2019

Dla ciebie chamie co najwyżej Panie Bakun

user
może się nie znam 37.249.185.82 12:09:00 24-05-2019
Prezydent ustawowo zarabia dużo mniej niżeli podlegli mu Prezesi(tak to wymyślił ustawodawca)Prezydent ma na głowie całe miasto i wszystkie instytucje, po to powstały spółki aby każda z nich realizowała powierzone zadania, po to są prezesi i zarządy spółek (a ich zarobki są ooooo)To jaka w tym wina Prezydenta ze ktoś kilka lat temu powołał  nieudaczników  , którzy skutecznie rozdawali zyski pomiędzy sobą zamiast inwestować w nowy sprzęt , technologie czy remonty, Wystarczy przyjrzeć się jak wyglądają dziś budynki (ruiny)miejskich spółek , jakim sprzętem dysponują..
user
scd 31.183.169.130 22.05.2019

Ach te nie dobre związki,nic nie robia tyko bronia praw pracowniczych  [żenada ze tak myśli prezydent]-plan naprawczy "to zwolnic"z całym szacunkiem ale brak słów i wstyd,skoro Miasto jest zadł€żone na ponad 150 mln to co?ZWOLNIĆ!

user
greg 37.249.185.82 11:41:43 24-05-2019

czytaj ze zrozumieniem, nie zwolnić tylko przesunąć do innej spółki,

user
scd 31.183.169.130 22.05.2019

Jako miasto podjęliśmy cały szereg działań, aby spółka działała jak najefektywniej, a jednocześnie nie proponowała ceny usługi na poziomie znacząco wyższym niż inne miasta. Możemy przedstawić wszystkie działania po stronie miasta, jak również propozycje, które zostały odrzucone przez związki, a które blokują działania naprawcze. Proszę przedstawić jeden poza zwolnieniami

user
7 głosów 46.134.101.111 22.05.2019

Niech prezydent powie jaki ma plan na spółkę? Jak wylicza się ten wozo kilometr? Dlaczego MZK nie może wynająć autobusów a co za tym idzie zarabiać? PROSZĘ też nie wprowadzać opini w błąd publikując na forach informację że w spółce jest 85 kierowców a reszta to tzw garnitury gdyż każdy myślący wie że aby to funkcjonowało zgodnie z przepisami  (to nie prywaciarz)musi być obsługa ,zmianowosc czas pracy itp ile spółka zaoszczędzi zwalniając nawet 30 osób? Skoro pieniądze już są potrzebne ,są nowe autobusy zakupione przez miasto a co z VAT? Kto ma płacić? 

user
g 37.249.185.82 13:28:29 24-05-2019

pojazdy Mzk nie sa  dostosowywane do jazdy w dalsze trasy..

user
y 94.40.44.230 22.05.2019

proponuję kucyki które będą wozić ludzi taniej i bez paliwa a co tam jak rozmach to rozmach pełną gębą...

user
Ciga 185.38.225.7 08:45:53 22-05-2019

Pracownicy mają rację prezydent sciemnia nie ma pojęcia okomunikacji a miało być tyle mądrych decyzji i rozwiązań wszędzie lipa lipa

user
Jan 31.183.188.244 22.05.2019

Niejednokrotnie pisałem  że wszystko co robi miasto to robi drożej, o wiele drożej niż  gdyby to robił ktoś prywatnie. Problem jest złożony;  po pierwsze komunikacja miejska jest zadaniem miasta i to jest nie do ominięcia.  Po drugie, prywatny przewoźnik ma w  (_!_)  przepisy dot. czasu pracy, bhp,ppoż i związki zawodowe, w dodatku może wysyłać swoje busy na dwie minuty przed godziną odjazdu autobusu miejskiego i w dodatku korzysta z  zatok-przystanków  wyznaczonych dla  autobusów.   Po trzecie  Prezydent pisze że złożył MZK propozycje  naprawcze  a związki je odrzucają.  Sytuacja patowa  ale rozwiązanie musi się znaleźć. Miasto jest na krawędzi bankructwa i niestety  potrzebne zdecydowane rozwiązanie. Na miejscu Prezydenta rozwiązałbym MZK  dając wszystkim wypowiedzenia , następnie powołałbym  nowy zakład komunikacyjny.   Jednocześnie to samo zrobiłbym z SM- zostało by  max 10 strażników , izbą wytrzeźwień- zostawiłbym jedynie osoby zajmujące się  profilaktyką / bez sypialni dla pijaków/ , rozpieprzyłbym wszystkie rady nadzorcze  i zwolnił wszystkich prezesów i z-ców w spółkach i zakładach miejskich. Mianowani na ich miejsce zostaliby zatrudnieni na  zupełnie innych warunkach płacowych.Zatrudnienie we wszystkich podmiotach gospodarczych  podległych miastu  w pierwszej kolejności znaleźliby mieszkańcy miasta.  w wyjątkowych przypadkach ludzie z  wiosek.  Nie jestem uprzedzony do  mieszkańców wsi,natomiast  uważam że należy postępować wg przysłowia : jak Kuba  Bogu.........., nie ma współpracy z  gminami,powiatem nie ma pracy. Myślę że  mieszkańcy wsi szybko by znaleźli sposób by przekonać  wójta czy starostę. Na koniec  jeszcze sprawa bodajże największa ; urząd miejski-  czy nie mamy za dużo urzędników?  Czy  z etatów  naczelników  nie można  zrobić  etatu kierownika?       Albo  Panie Prezydencie  zrobi  Pan porządek  wszędzie  albo nigdzie.


Jeszcze jedno pytanie: ile  mieszkańców kosztuje stok  od początku czyli od projektu do dnia dzisiejszego?

user
kasander 89.68.175.84 11:44:39 22-05-2019

To co powyżej przedstawione to oczywisty elementarz!

Takie i tym podobne decyzje winny zapaść na drugi dzień po wyborze i to we wszystkich dziedzinach podległych miastu od UM poczynając.

A mamy to, że mija już ósmy miesiąc od wyborów i nie ma żadnych strategicznych  i niezbędnych radykalnych decyzji.

Mieszkańcy i sam Przemyśl jako miasto nie mają czasu czekać cztery lata na jakąś decyzję czy dogadanie się z kierowcami autobusów. Tego rodzaju tłumaczenia o rozmowach, przedstawionych planach itp. bzdetach niestety wywołują zrozumiałą agresję (póki co tylko dyskutantów) bo nie tego się ludzie spodziewali i nie tego oczekiwali od nowego Prezydenta Miasta.

user
Niezbędny 79.191.66.113 12:01:09 22-05-2019

Pomysł szachowania okolic miasta, pracownikami UM Przemyśla a w w samym mieście nie mieszkającymi ... NO CORAZ LEPIEJ!


A nie prościej popatrzeć na jakieś realne przykłady co inne miasta robiły? tylko podobnej wielkości podobnej populacji i które też miały zadłużenie


SORRY ale porównywanie się do m. Rzeszów to jakiś kosmos!


zapomnijcie że za naszego pokolenia Przemyśl dogoni to miasto :( 


user
Jan 31.183.188.244 13:21:02 22-05-2019

A co panie Niezbędny robią wójtowie względem  miasta?  Nie wiedzą że w mieście pracują ich mieszkańcy?  A MZK dowozi ich do pracy a dzieci pracowników do szkół?  A co zrobił starosta w temacie dopłaty do biblioteki?

Szachy to królewska gra miasto w tej grze nie tyle że chce ale jest zmuszone  dać  wójtom i staroście szach mata. Nie sztuka   z tytułu zamieszkiwania na wsi czerpać  dochody, płacić małe wszelkiego rodzaju daniny, należy zrozumieć potrzeby miasta w trosce o interesy swoich mieszkańców.  Można przecież iść na remis, zrozumieć potrzeby jednych i drugich.

user
qwe 83.31.158.231 15:51:03 22-05-2019
A twoją rewolucję zaczął bym od zerowej diety dla radnych i może jeszcze zakaz zakupów dla mieszkańców terenów podmiejskich wprowadzić :)))). Jak się z kodziarstwem w koalicję wchodzi to od razu widać co się sobą prezentuje i że niem nadziei na dobre zarządzanie miastem.
user
Obiektywny 31.175.15.14 18:34:52 22-05-2019

Panie o nicku Jan,
Pyta Pan: "co robią wójtowie względem  miasta?  Nie wiedzą że w mieście pracują ich mieszkańcy?  A MZK dowozi ich do pracy a dzieci pracowników do szkół?".
Otóż z gmin wiejskich, MZK obsługuje tylko gminę Przemyśl. Wszystkie MZK mają podpisane umowy z PKS-em lub innym przewoźnikami. Nie tylko w mieście pracują mieszkańcy wsi, ale i na odwrót - miastowi pracują na wsiach (choć oczywiście w mniejszej liczbie). 

user
Jan 31.183.188.244 09:52:46 23-05-2019
A Pan panie "obiektywny" nie wie że aby dojechać  do Ujkowic  to należy przejechać przez Żurawicę?  I co kierowca  ma nie zabierać pasażerów,nie zatrzymywać się na przystankach?   Pomyśl pan trochę , jest coś takiego jak interes wspólny, dobro wspólne.Czy jedynym wyznacznikiem dla wójtów czy  starosty ma być   pieniądz? Czy sprawa dobra wspólnego nie wymaga  szerszego spojrzenia?      Przecież takie gminy jak Medyka czy Żurawica  do strasznie biednych nie należą, są tam jednostki wojskowe ,duże obszary kolejowe i co nie ma wpływów z podatków?    Koniecznie należy doprowadzić do upadku MZK?   Gdybym to  ja był prezydentem to nauczył bym was rozumu.
user
HHhH 79.191.60.124 23:41:32 24-05-2019

To jak to jest, że prywatnym przewoźnikom opłaca się wozić ludzi, w przeciwieństwie do MZK? Po likwidacji MZK i powołaniu nowej jednostki, problemy nie zniknął. Druga sprawa. W jaki sposób, po pozostawieniu "max 10 strażników", w jaki sposób zamierzasz zrealizować wszystkie zadania, jakie obecnie wykonują, z pracą a 3 zmiany i zabezpieczaniem różnego rodzaju imprez organizowanych w mieście? Wreszcie trzecia sprawa. Zlikwidujmy izbę wytrzeźwień, czyli jak to określiłeś, "sypialnię dla pijakow" ci pijacy będą zalegali na chodnikach, przystankach, klatkach schodowych itd itp. 

Uważam, że zanim zaczniesz pisać, powinieneś pomyśleć. 

user
Jan 31.183.188.244 12:03:17 25-05-2019

Mylisz  się @ HHhH  , dobrze przemyślałem to co napisałem.  Należało tylko czytać ze zrozumieniem.  Spróbuje jeszcze raz,żeby było jaśniej.    Wiedz że  nie jestem przeciwnikiem  straży miejskiej czy izby wytrzeźwień. Problem w tym  że miasto jest bankrutem i nie stać  go na utrzymanie  wszystkiego. Z przepisów,ustaw , wynika że są zadania które miasto musi realizować i do takich należy m.in. komunikacja  miejska oraz takie   które może realizować  jeśli jest w stanie i do takich należy  straż miejska i izba wytrzeźwień. Czy to jasne?     Wystarczy odrobinę chęci aby sprawdzić  korzystając z internetu   jak wygląda sytuacja w innych miastach o porównywalnej wielkości.   Tylko w naszym województwie podkarpackim  a jak chcesz to  w całej Polsce . Ile jest strażników i czy są izby w takich miastach  jak Sanok ,Krosno,Mielec,Tarnobrzeg,Stalowa Wola,Dębica itd czy choćby Jarosław.  Czy w tych miastach nie ma pijanych?Za bezpieczeństwo i porządek publiczny odpowiedzialna jest policja  państwowa. W Przemyślu policja  ma taki gmach  i jak podejrzewam tyle wolnych pomieszczeń  że tu problemu nie ma .Kwestia zabezpieczenia kadrowego lezy po stronie komendanta i tu widzę możliwość ewentualnego  współdziałania z miastem, po prostu miasto  w przypadku likwidacji tych instytucji mogłoby  wspomóc finansowo policję   w zakresie np  etatowym czy sprzętowym.  Podkreślam , nie jestem żadnym razie przeciwnikiem tych instytucji, jeśli są na nie pieniądze to nie ma sprawy,natomiast jeśli mam wybierać między nimi a MZK to wybieram MZK ,zwłaszcza   że  jak wspomniałem wynika to z przepisów prawa.  Zdrowia życzę.

user
KIERO 185.25.123.201 22.05.2019

Tak samo jak w PGK Prezydent kazał zwalniać pracowników i to są właśnie oszczędności A ludzie tracą pracę i znowu większe bezrobocie w Przemyślu żałuję że głosowałem na tego Pana i dalej niech słucha swojego zastępcę czyli prawa rękę Błachowicz tyle w temacie 

user
mk 91.193.208.83 16:21:47 22-05-2019
Dopiero teraz "żałujesz : , a dlaczego  nie skorzystałeś  ze swego  czerepa  - masz podobno tam mózg , a może móżdżek . Ty kierowałeś się  nienawiścią  , zadziornścią do poprzedniej władzy , no i dobrze ci ta. Piszę  ,ze 'dobrze ci tak; , bo ja nie mieszkam od wielu lat  w P-ślu , a =le  nie oznacza to ,ze nie mam kontaktu  z rodzina , znajomymi . To i też wiem ,co się dzieje .
user
Pracownik mzk 83.6.241.14 18:12:52 22-05-2019

Plan naprawczy wg. Pana bakuna we wszystkich spółkach to zwolnienia pracowników Zaje.... 

user
2137 185.25.123.238 21:14:00 22-05-2019

W spółkach w sumie nie ma kogo już zwalniać bo ludzie sami się zwalniają (albo co starsi idą na emerytke). Kraków Rzeszów Wrocław wchłoną już wielu młodych wyszkolonych pracowników i lepiej już nie będzie...

user
mÓj nick 31.183.239.230 22.05.2019

w niedalekiej przyszłości, wyjeżdżając z Przemyśla, tuż za Bramą Sanocką, będziemy mijać znak "Rzeszów wita!" - niemożliwe? Róbta dalej co chceta i narzekajta dalej ile i na co chceta! Obyśmy wszyscy zdrowi byli...

user
Tadeusz 79.191.61.52 22.05.2019

Ludzie sie nie zmieniają.

To ludzi należy wymieniac jeżeli chce się cokolwiek zrobic.

Jeżeli sie tego nie zrobi to"umarł w butach"

Teraz już widać jak podnoszą głowy i już są pewni,ze nic sie nie zmieni i ti oni decydują o firmie.

Jednym pociągnięciem należy 6 ludzi z MZK natychmiast przenieść na inne stanowiska w innych spółkach miejskich i naprawde firma odżyje.

user
Greg 31.0.81.115 22.05.2019

Czy wy powarjowaliście, MZK ma prezesa i zarząd i to oni odpowiadają za ten kryzys,to oni pobierają pensje za zadania które były im powierzone. Zobaczcie co do tej pory narobili inni prezesi{doprowadzili wszystkie budynki do Ruiny) często gęsto zarabiali więcej niżeli Prezydent.. Klapki z oczu.. 

user
Tadeusz 79.191.61.52 17:17:12 22-05-2019

Tymi zarządami w spółkach miejskich  to naprawdę można rozśmieszyć ludzi.Nawet kryminaliści pełnili jeszcze do niedawna te funkcje.

Pozostałość to  w zdecydowanej większości pociotkowie.

Tylko jedna kobieta która wygrała przetarg tak naprawdę chciała zmian.

Ale od czego jest mafijna struktura tyle lat organizowana   i to ona rządzi. Teraz jest pewna swgo i podnosi głowe po okresie wystraszenia o stołki po zmianie prezydenta.

user
Pjoter 85.89.174.196 17:58:34 22-05-2019

Zgadzam się. Wymiana zarządu na pewno spowodowałaby odświeżenie spojrzenia, nowe myślenie.

user
,2 79.191.69.167 22.05.2019

skad ten zwyczaj w zarzadaniu firmami, że gdy jest kiepsko pozbywa sie ludzi . 

user
Pjoter 85.89.174.196 17:53:24 22-05-2019

Nie ma ludzi niezastąpionych.

user
Pjoter 85.89.174.196 22.05.2019

Nie było, nie ma i nie będzie pieniędzy.

Przemyśl to BANKRUT.



user
Rp 5.173.65.225 22.05.2019

Bakun do zwolnienia!!!!! Obiecywal cuda ale chyba dla siebie!!!!!

user
Pjoter 85.89.174.196 17:27:22 22-05-2019

Kolejny lamus. Co Ty kuźwa chcesz cuda? Do kościoła idź.

Nie licz na zmiany w ciągu paru miesięcy od jednej osoby.

user
Pjoter 85.89.174.196 22.05.2019

1. W mieście jest za dużo emerytów. A jak emeryt to bezpłatne przejazdy. Trzeba z tego zrezygnować.

2. Usunąć tych małych przewoźników z przystanków - tych którzy jeżdżą tymi busikami zardzewiałymi.

3. Zmienić rozkład jazdy. Autobusy jeżdżą stadami, a potem długo nic nie ma.

4. Po huja 2 przystanki na rampie (Mickiewicza) - zostawić ten pod blokiem na Mickiewicza - ten koło LIDLa niepotrzebnie jest utrzymywany.


user
Pjoter 85.89.174.196 18:56:55 22-05-2019

Firma sprzątająca do wyje**nia. NIE SPRAWDZACIE SIĘ.

Jeden z kierowców miał czas pomalować na czarno blachę w Jelczu to macie też czas na sprzątanie. Krzywi nie jesteście. A jak masz grupe inwalidzką do spadaj.

user
uyr 37.47.98.239 22.05.2019
Prezydent nie potrafi ogarnąć czystości w mieście a w coś więcej od niego wymagacie 
user
Pjoter 85.89.174.196 17:55:53 22-05-2019

A Ty i Twoi bliscy dbacie o czystość w mieście, czy tylko wokół swojego domku/mieszkania?

user
Pjoter 85.89.174.196 22.05.2019

Wiecie co LUDZIE!?
Weźcie nie róbcie z siebie dziadów. Kupcie to wydanie ŻP i poczytajcie artykuł bo komentarze większości osób jest tak hu***a, że szkoda czasu bawić się w ich prostowanie.

user
Pjoter 85.89.174.196 22.05.2019

Ahhh i jeszcze jedna uwaga do tych cudownych kierowców (nie wszystkich oczywiście) naszych autobusów miejskich.

Przestańcie się KU**A bawić telefonami w czasie jazdy!

 Mam Was wszystkich na oku. Numery taborowe, dzień i godzina.


I teraz zajebista zagadka. Kim on Ku**a jest?! HAHAHA

user
P.... 84.63.231.124 15:30:42 24-05-2019

Debilem,lub synem UB-eka!Haha

user
Robertt 185.93.94.109 22.05.2019

Jeżeli MZK miałoby ograniczyć rozkład o ok. 10% kursów, to lepiej zaorać tą spółkę. Szansą na przetrwanie, jest poszerzenie oferty i wzrost liczby kursów o ok. 30%....Takie są prawa fizyki, a raczj ekonomii i logiki...Spójrzmy na przykład kolei, które się odbudowują. I I tylko kursy na każdej trasie co max. 12 minut dają szansę na korzystanie przez ludzi z komunikcji miejskiej...Więc jak wejdzie prywatna firma, to na pewno tak zrobi!

user
Pracownik mzk 83.6.241.14 19:57:07 22-05-2019

Prywaciaz pojedzie wtedy jak będzie widział w tym większy interes dla siebie a nie poto żeby zrobić kursy w takich godzinach kiedy pasażerów nie ma. Jakimś sposobem a znalezienie kasy jest limitowane darmowych przejazdow np. Na miesiąc dla każdego 15 darmowych przejazdow a później dla każdego emeryta, rencisty itp. Bilet za 1 zł. - uwierzcie że skończą się wycieczki moherow po całym mieście (takich ludzi jest sporo co robią sobie z autobusów miejskich  wycieczkowe po całym mieście)a znajdą się pieniadze dla MZK. Każdy ma emeryturę czy rentę więc znajdzie 1zl na bilet jeśli będzie musiał gdzieś pojechać 

user
Peq 5.173.74.53 22.05.2019

Oj panie prezydencie ja i cała moja rodzina znajomi głosowaliśmy na Panna z myślą młody człowiek dajmy mu szansę może coś się zmieni nie odrazy ale za jakiś czas ale tak widzę obserwuje to samo co było brak pomysłów na rozwój miasta trzeba znów pojechać do Krosna a nawet Jarosławia zobaczyć i się uczyć jak można małe miasta rozwijać nie sztuka pozwalniac ludzi zwłaszcza w takim Pięknym bezrobotnym Przemyślu bo żadna wioska się nie przyłączy trzeba myśleć co się robi

user
Jan 37.248.253.22 22.05.2019

Co konia obchodzi , że wóz się przewraca .Chcemy połączeń i linii autobusowej na ul.Akacjową ,Sucharskiego .Tu tez mieszkają ludzie .

user
Vinky 193.242.142.130 22.05.2019

To jest chore. MZK wymaga konkretnej i mądrej reorganizacji, a nie bezmyślnych cięć kadrowych i wyprzedaży majątku za bezcen.

W tej chwili jest za mało połączeń,  jest problem autobusem dotrzeć do /z zakładu pracy, szkoły czy popołudniem dzieciom na dodatkowe zajęcia.

Jeżeli miasto ma się rozwijać, musi być sprawna publiczna komunikacja.

Nie czas na wzajemne obwinianie się, pora na ruszenie głową i zabranie się do roboty, żeby komunikacja funkcjonowała sprawnie.


user
greg 37.249.185.82 10:14:34 25-05-2019

z tego co wiem to 3-4 spółki przynoszą zyski, pozostałe są na minus, o czym to świadczy, a no zwyczajnie Prezesi i zarządy tych nierentownych są beznadziejni, i to raczej oni wylecą a niżeli pracownik który zwyczajnie wykonuje polecenia i zadania.. 

user
Dawid 78.8.208.155 22.05.2019

Nie bronie Bakuna bo rzeczywiscie popelnil straszna gafe, ale Ludzie gdzie byliście jak rządził Choma? Tyle lat i nic wyprzedal i oddał ksiedzom kamienice za grosze ktore sa teraz przychodniami drogo wynajmowanymi A co zrobił sam ucieka na ciepła posadke 

user
8765 37.47.99.11 22.05.2019

Przemyśl wymiera i nic tego nie zmieni .

  Każdy kto kończy szkołę a nie ma wtyków czy bogatego tatusia to wyjeżdża z tego grajdołka .

user
basalyk 195.136.179.75 23.05.2019

zostalo 4 zaklady pracy zlikwidowac i zrobic z Przemysla Skansen bakun dzis juz takie miasta nas wyprzedzaja jak Lancut czy Zamosc gdzie to kilka lat temu bylo nie do pomyslenia rozgladnij sie w kolo nauka w Przemyslu konczy sie na ekonomiku lub ogolniaku mlodzi zeby podjac nauke dalsza emigruja ciekawe ilu pracownikow zwolniles w urzedzie ciekawe ile urzednikow pracuje np w Zamosciu czy RZeszowie a ile w Przemyslu dlaczego inne miasta pozyskuja z UE pieniadze a Przemyslowi sie niechce bo tu pracuja tylko kolesie i nie umia napisac planu do UE

user
Jan 31.183.188.244 09:33:06 23-05-2019

No to porównaj sobie ilość urzędników w Zamościu i Przemyślu.   To Choma   rozdmuchał kadrowo miejskie spółki i zakłady, rozdmuchał jak balon urząd miejski budując w ten sposób sobie zaplecze wyborcze.    Czy  Ty człowieku myślisz?  Ci  młodzi co mieli trochę lepsze wyniki to zawsze wyjeżdżali na  renomowane uczelnie do większych miast. w Przemyślu nie kształcono inżynierów,lekarzy czy prawników.  Szkoła  p.Posłusznego  potrzebna była zatrudnionym w urzędach i służbach mundurowych,głównie tym którzy już mieli pracę. Dyplom pomagał w jedynie w zyskaniu na poborach.  Masz pretensje  do Prezydenta  który jest kilka m-cy na  stanowisku, że w Przemyślu funkcjonuje 4 zakłady pracy i to ledwo zipią? Ogarnij się człowieku. Przemyśl upada bo komuna się rodakom nie podobała i wybrali kapitalizm.  Pan Bakun jest za młody aby  o tym coś wiedzieć. ale starsi pamiętają  jak w Przemyślu rosły osiedla mieszkaniowe  czy jak trudno było wsiąść do autobusu na przystanku   ul.1-maja czy  z Jagielońskiej  jadąc rano do pracy.   Przez 16 lat rządów Chomy nie słychać było protestów że podejmuje  złe decyzje ,że zaciąga długi  które przecież  kiedyś trzeba będzie spłacić.  A teraz pretensje o wszystko Bakun  zły, Bakun nie mądry ,Bakun niedouczony itd.   Przepraszam  Pana Prezydenta  za taką formę, daleki jestem od  obrażania .

user
hasler 157.25.108.96 23.05.2019

Takie są niestety skutki przedawkowania PISoBOLSZEWII w życiu publicznym.

Gracja jest rajem w porównaniu do tego jak skończy bolandia i jej wódz.

user
Blinx 79.191.47.110 23.05.2019
Prezydent niestety ma rację, ponieważ były próby reorganizacji MZK,  bo samo MZK je skutecznie blokowało, konserwując patologiczny układ.

Wypowiedź prezydenta została wydarta z kontekstu - proszę rzetelnie przedstawić sytuację, bo takie zaprezentowanie jego wypowiedzi w artykule  wygląda na manipulację.

Zakład wymaga pilnej odnowy a miasto jest zobowiązane do zapewnienia komunikacji publicznej mieszkańcom.
user
KIERO 185.25.123.201 23.05.2019

Dlaczego inne spółki mają się dozucac na zecz MZK skoro same tona w długach O tym prezydent nie napisał i z tego co wiem miasto działa na szkodę spółek ludzie zresztą widzą co się dzieje na ulicach jeden wielki syf zamiatarki nie jeżdżą koszyki są przepełnione i na tym właśnie miasto oszczędza i nakazuje zwalniać ludzi jak tak dalej pójdzie to faktycznie wszyscy ztad wyjadą nie ma dla młodych żadnej stabilizacji 

user
XYZ 37.248.253.240 23.05.2019

Jeżeli coś lub ktoś się n ie sprawdza to trzeba dokonać zmian ..

user
X 188.146.26.113 23.05.2019

Przepraszam a program PKS+ to obejmie MZK czy nie? 


user
. 31.183.169.130 23.05.2019

. Panie Prezydencie zarzuca Pan Związkom, że odrzuciły "wszystkie Pana propozycje i działania mające na celu poprawę sytuacji finansowej w Spółce. Proszę KONKRETNIE przedstawić mieszkańcom jakie to były propozycje. Nie boimy się ustosunkować do zarzutów. Jeżeli są to takie propozycje jak przedstawia Pan powyżej, że chce Pan przenieść cześć pracowników, którzy wyrażą zgodę na oczekujące na nich wakaty w innych Spółkach komunalnych, to rozmija się Pan z prawdą. Poprosiliśmy Pana o przedstawienie propozycji dla zwolnionego u nas pracownika z wykształceniem inżynieria środowiska, Pana propozycja to jeden etat - kierowca samochodu ciężarowego - operator koparki. Rzeczywiście wykazał Pan chęci, tylko przekwalifikowanie to proces długotrwały i kosztowny, a procownik ma na utrzymaniu rodzinę (nie pracująca żona i dwójka małych dzieci) i pracę potrzebuje od zaraz. W kolejnym piśmie informuje Pan, że w przypadku wystąpienia kolejnych wakatów w Spółkach komunalnych lub innych jednostkach - niezwłocznie zostaniemy o tym poinformowani. Wynika z tego, że na chwilę obecną takich wolnych wakatów Pan nie posiada i nie wiadomo czy w bliżej nieokreślonej przyszłości będą. Nie powinien Pan uprawiać DEZINFORMACJI. Strona związkowa wyraża gotowość do prowadzenia rzeczowych i konstruktywnych rozmów dotyczacych wypracowania jak najlepszych rozwiązań poprawy obecnej sytuacji Spółki.

user
Anty 94.254.145.37 17:08:13 23-05-2019

Pan jest przedstawicielem związków w MZK? Serio? Czy wam związkowcom nie pomieszały się trochę role? Związkowcy chcą wypracowywania rozwiązań dobrych dla spółki, a czy od tego przypadkiem nie ma tam zarządu? To zarząd jest od wypracowywania sposobów na ratowanie spółki, nie związki i nie prezydent. Widzę, że komentarz wyżej zawiera pełna prawdę, związki chcą rządzić zakładem. Do roboty, nie do rządzenia! 

user
Przemyślanin 83.31.163.17 23.05.2019

Spółka MZK ma prezesa, ma zarząd i wielu kierowników, skoro tonie w długach należy ogłosić nowe konkursy, pozwalniać tych co nie potrafią zarządzać, skoro są długi  każdy prywatny przedsiębiorca by tak zrobił i dla tego prywatne firmy transportowe doskonale sobie radzą i nie trzymają ludzi na stanowiskach co niewiele potrafią, a skoro MZK tonie w długach to dawno powinny tam być zmiany kadrowe, a nie kółko wzajemnej adoracji i strajków związków zawodowych za które jeszcze biorą kasę. Zlikwidować spółkę, prywatny przedsiębiorca sobie poradzi i na pewno nie będzie przynosiła strat jak przez dziesiątki lat to robi i tylko pompuje się w nią kasę miasta.

user
Ślązak ;) 83.28.253.93 24.05.2019
user
AnkaW 185.18.135.2 24.05.2019
Jeszcze chwila i tutaj już nawet bociany zawracać nie będą. Ofert pracy jak na lekarstwo. Możliwe, że i do pracy na czarno się nie dojedzie, bo nie będzie czym. Ci wszyscy partyjni, związkowi nawet nie zdają sobie sprawy, z jakimi problemami ludzie tu żyją.Już dziś to miasto emerytów. A za chwilę i ich nie będzie. Strasznie to przykre, że czy człowiek chce czy nie musi spakować walizkę, jeśli nie chce kraść, albo żyć za socjal.
user
P... 84.63.231.124 28.05.2019

Szanowny Pan Bakun lepiej niech wraca do zarządzania makaronami,a nie miastem....Amen

user
Maria 79.191.59.37 30.05.2019

Jest dużo gorzej niż było za Chomy, trawa po pachy, dziury w jezdniach na niespotykaną skalę, MZK coraz gorzej, brak pomysłu na miasto, głupia młodzież zagłosowała  , co jej tam , przecież i tak wyjedzie, lepiej się Pan podaj do dymisji, a może to celowe by miasto całkiem upadło.

user
gg 31.1.162.83 13:30:22 07-06-2019

Robert na rzecz miasta wykorzystał linię  kredytową w każdym banku, a teraz cieszy się z posadki...Oć wielki człowiek 

user