Życie Podkarpackie nr 25/2019 Życie Podkarpackie nr 25/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 176/2019, Wtorek 25 czerwca 2019 r., Łucji i Wilhelma
Opublikowano
Przemyśl
Chcą czystego powietrza! „Nie” dla asfalciarni
– Nigdy nie zgodzimy się na tę budowę! Zrobimy wszystko, aby nie zatruwała nam i innym mieszkańcom zdrowia, aby nie przyczyniła się do zagrożenia życia – zapewniła jedna z organizatorek pikiety, przewodnicząca Zarządu Osiedla nr 12 „Łukasińskiego” Krystyna Makara.
fot. Mariusz Godos
Protest przed magistratem.

Kategoryczne „nie” dla budowy fabryki mas bitumicznych, czyli zakładu produkującego asfalt, wykrzyczała pod przemyskim magistratem kilkudziesięcioosobowa grupa protestujących. Pojawili się zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy miasta. Niektórzy z transparentami z wypisanymi na nich jednoznacznymi hasłami: „Chcemy czystego powietrza”, „Zdrowie ważniejsze od asfaltu” czy „Nie trujcie. Śmierć” (...)

fot. Mariusz Godos
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
16 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz 79.191.61.52 21.05.2019

Jaką moc ma nasze miasto w ostatnich latach ,ze wszelkiej maści syf tak do niego ciągnie i koniecznie chce zatrzymać sie tutaj na dłużej.

Dotyczy to nie tylko ekonomii.

user
Daro 31.128.16.209 21.05.2019

Same stare mochery na rentach i zasiłkach !!! A później się dziwić że w mieście nic nie ma !!!


Panie prezydencie budować i się nikogo nie pytac !! My młodzi potrzbeujemy pracy !!!

user
gorszy sort 46.174.214.4 21.05.2019

Tak wybudować !!! nalepiej obok tych co tak chcą mniejsc pracy!!! Wtedy wszycy obok poczują [ zobaczą dobrodziejstwo takiej inwestycji!!!

user
gość 83.31.244.51 20:30:55 21-05-2019

Zatrudnienie max. 5 do 8 osób, a smród na całe miasto, czy dla tak dużej ilości zatrudnionych warto ponosić takie ryzyko ?

user
czarny 185.25.123.245 20:38:58 21-05-2019

Daro sobie wybuduje pod oknami będzie miał bliżej do roboty

user
HHhH 79.191.60.124 23:44:44 24-05-2019

A nie przyszło do pustej główki, że taki zakład musi spełniać rygorystyczne normy jeśli chodzi o emisję zanieczyszczeń? 

user
czarny 185.25.123.237 09:06:33 27-05-2019

jak jest hajs to tylko na papierze wystarczy

user
gorszy sort 46.174.214.4 21.05.2019

Zapytajcie mieszkancow Radymna tam taki zakład był oddalony 1 km od osiedla! Smrod nimilosierny a ile protestow pism i zabiegow żeby go się pozbyć!!!! Tak ze walczcie nie pozwolcie na taka inwestycje!!!!

user
Pjoter 85.89.174.196 22.05.2019

OK fabryka pampersów będzie zajebista. Pasuje?

user
Pjoter 85.89.174.196 22.05.2019

W innym artykule tym ludziom z Bakończyc przeszkadza wysoka trawa.
K***a o co Wam chodzi w końcu?

user
HHhH 79.191.60.124 23:46:23 24-05-2019
Jak przeszkadza wysoka trawa, to złapać za kosę, skosić trawę i po problemie. 
user
Chudy Jarek 79.191.54.157 22.05.2019

Załamka,a stały monitoring zanieczyszczeń,kontrole ochrony środowiska itp. XXI wiek a miejsca pracy uciekają.Może Gruby PePe -jedyny w kiepskim garniturze w zamian załatwi w Przemyślu jakąś  firmę  10  miejsc pracy.Hipokryzja i Obłuda

user
Itsme 90.217.122.227 23.05.2019

Mieszkałem w Przemyślu przez długi czas teraz przyjeżdżam co jakiś czas na urlop przyjeżdżał bym częściej ale przez to powietrze przez ten smog, smród niechce niemoge ludzie czy wy tego smrodu nie czujecie??? I jeszcze ktoś myśli o asfalciarni  to są kpiny PAnie prezydencie stanowcze nie!!!!!! Takie zakłady powinny być z dala od miasta , przyszłośc to zielone czyste miasto przez ten smród ludzie pomału się wykończą a napewno nie zamieszkają nie kupią mieszkania ja wiem że blisko są dzielnice nie zamożne ale to te ludzie mają prawo oddychać świeżym powietrzem !! 

user
widz 37.249.185.82 23.05.2019

nie rozumiem pretensji do obecnego prezydenta,  wszelakie warunki środowiskowe wydał poprzednik bądź ktoś za to odpowiedzialny, bez jak to zaznaczył prezydent konsultacji społecznych. Inwestor wyczuł interes poprzez planowane remonty drogi do Medyki jak i budowanie nowej  drogi do Ukrainy, Teraz postawcie się na miejscu inwestora który przez rok stara się o wszelakie pozwolenia i jednocześnie będzie musiał dogadać się z głównym wykonawcą budowanych dróg na  właśnie jego masę ,jak nie trudno zauważyć poprzednie rządy pozostawiły wieki bałagan,  a ich pycha doprowadziła ich do upadku, Jak myślicie po co tu były zciągane mohery rządowe dl dla poparcia JH,no właśnie po to aby nie wyszły ich wieloletnie zaniedbania,,a najlepsze jest to że ci fachowcy dostali nagle dyrektorskie fotele w spółkach państwowych..

user
Vailo 83.31.142.167 24.05.2019

Ludzie dajcie sobie spokój jaki smród jaki syf to że są przekroczone normy jest spowodowane tylko i wyłącznie tym że palicie gównem w piecach i jeździcie samochodami jak by to ograniczyć było by dużo lepiej a miejsc pracy potrzeba w Przemyślu jest pewnie mniej niż 40 tys mieszkańców widać było po juwenaliach nic się nie działo mimo że impreza przednia we love przemysl mochery won

nr 25/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium