Życie Podkarpackie nr 34/2019 Życie Podkarpackie nr 34/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 236/2019, Sobota 24 sierpnia 2019 r., Jerzego i Bartłomieja
Opublikowano
Przemyśl
Radni debatują, a trawa rośnie
To wygląda komicznie. Kilkudziesięciometrowy pas skoszonej trawy obok bloków przy ulicy Bakończyckiej, a tuż przy nim prawdziwa zielona „dżungla”. Pierwszy teren należy do spółdzielni mieszkaniowej, drugi – do miasta.
fot. Mariusz Godos
Kilkudziesięciometrowy pas skoszonej trawy obok bloków przy ulicy Bakończyckiej, a tuż przy nim prawdziwa zielona „dżungla”. To przyosiedlowe boisko, na którym dzieci i młodzież chętnie grają w piłkę.

Owa zielona „dżungla” jest przyosiedlowym boiskiem, na którym dzieci i młodzież chętnie grają w piłkę. Niestety od kilku tygodni nie ma na to szans (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
16 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz 79.191.61.52 19.05.2019

Nie wszystkimi pierdołami miasta muszą się zajmować radni.


Od tego są służby miejskie.

A kto widział w ostatnich latach dzieciaki grające w piłkę.

Wszystko siedzi przed komputerami.

A trawa niech sobie rośnie.

Tak jest lepiej dla przyrody i dla nas.

Nie wszystko musi być wystrzyżone i wybetonowane.

user
Theo Kogan 94.40.75.201 22:04:17 19-05-2019

Tadek podpisuję się pod tym obiema rencami !!!


SŁUSZNIE KLNIESZ NA KOSIARZY. KOSZENIE TRAWY SZKODZI I NIE MA WIĘKSZEGO SENSU - INNPOLAND.PL

user
Kazimierz 91.246.70.162 08:19:31 20-05-2019

Trawa im większa tym gorzej ją uporządkować,koszenie trawy jest naturalnym zabiegiem pielęgnacyjnym,wzmacnia jej ukorzenienie+ nie ma kleszczy.Może miasto jeszcze nie podpisało umowy na koszenie,wszędzie oszczędności,w piątek na Sportowej co trzecia latarnia się świeciła 

user
Pawełku. 31.183.247.71 09:52:59 20-05-2019

Koszenie trawy to zabieg bezsensowny i  wypromowany przez producentów kosiarek.  Kosi się ją tam gdzie jest to rzeczywiście niezbędne np. na polach golfowych . Kleszcze równie dobrze spadną z drzewa, krzewu.  W Madrycie  500 owiec wygryza trawę . W UK zakłada się zieleńce z dzikimi gatunkami które ścina się raz, max 2 x w roku.  Miasta zmniejszają przez to swoją emisję ciepła. Ale my jesteśmy bogaci, nas stać kosić co miesiąc albo co dwa tygodnie bo jeśli rośliny zakwitną to będzie tragedia i nie daj Boże owady skorzystają i  nie wyginą .  No trawa musi być pitolona ile wlezie a kosiarki muszą warczeć od rana i  opary z paliwa niech wzmacniają smog w naszym mieście!

user
Poracha 5.173.48.153 19.05.2019

No zaraz zaraz przecież nasi Radni to sami sportowcy ! Spójrzcie ilu członków liczy śmieszna Komisja Sportu a ile te najważniejsze i najbardziej merytoryczne np. finansów. No ale tak co oni wiedza o zagadnieniach które są najważniejsze dla miasta jak co niektórzy dopiero studia szybciutko robią bo im wstyd co sobą reprezentują. Poza zbieraniem śmieci do worka ubieraniem piuropusza na główke niestety nic wybrańcy nasi nie potrafią. 

user
Tadeusz 79.191.61.52 10:42:12 20-05-2019

Komisja Sportu to jedyna komisja w naszym mieście gdzie nie wymagane jest myślenie.

"prawdziwego sportowca jak też jego fana" od myślenia głowa boli.

I to jest normalne w tej grupie.

user
Tomasz 155.133.92.120 09:09:27 21-05-2019

Trawę kosić trzeba przynajmniej raz w tygodniu by wyglądało to przyzwoicie a nie cztery razy w roku. 

user
ZZez 37.109.33.34 19.05.2019

A może zakupić KOZY ... wszystko spasą .

user
Theo Kogan 94.40.75.201 22:05:46 19-05-2019
Bardzo dobry pomysł !!!
user
Kopytko 31.183.247.71 08:45:58 20-05-2019

Owce i barany bo kozy zjedzą najpierw drzewa i krzewy. Kozami można krzaki karczować. 

user
Theo Kogan 94.40.75.201 19.05.2019
Co za tumany, koszą tam, gdzie nie trzeba !!! A tam gdzie przydałoby się, to już nie za bardzo...
user
errrr 188.146.162.103 20.05.2019

Kiedyś jak się kopało w piłkę to trawa nie miała szans urosnąć ,a teraz trawę trzeba wykosić piłkarza przywieść samochodem może się odrobinę porusza 


user
,2 79.191.64.55 20.05.2019

Kazimierz na Sportowej co trzecia latarnia sie swieci, bo może tak ma byc by nie bylo widac bałaganu.

user
Rob 77.202.249.15 21.05.2019

Kazdy  ma.pretensje.do.prezydenta. przez.15 lat.miasto.zmarnowamych.szans. gdzie sa.poslowie. z po pis  senator itp.ktorzy nic.nie.robia.tylko.sa 

user
Ola 37.248.253.53 21.05.2019

Pokrzywy są pożyteczne ale nie w mieście .

user
Kmiecie 31.182.34.154 04.06.2019

A pan radny Kowalski rok temu sam biegał z kosiarką po Kmieciach w ramach kampanii , obecnie jak już jest po wyborach to nie odczuwa takiej potrzeby ....


nr 34/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium