Życie Podkarpackie nr 22/2020 Życie Podkarpackie nr 22/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 157/2020, Piątek 5 czerwca 2020 r., Walerii i Bonifacego
Opublikowano
Jarosław, Lubaczów, Przemyśl, Przeworsk, Region
Polisa na życie – ile kosztuje? Na jaką sumę się ubezpieczyć?
Zakup ubezpieczenia na życie nie musi być wcale trudny. Wystarczy, że będziemy wiedzieć, na co zwracać uwagę przy wyborze polisy. Kilka ważnych czynników ubezpieczenia może skutkować wyborem, który przyniesie nam w przyszłości wiele korzyści.

Sprawdźmy zatem co wpływa na cenę naszego ubezpieczenia, na jaką kwotę możemy się zabezpieczyć oraz zwróćmy uwagę na to – gdzie szukać dobrej oferty ubezpieczeniowej.

 Polisa za złotówkę czy kilkaset złotych?

Rynek ubezpieczeniowy jest obecnie pełen bardzo różnorodnych ofert. Bez względu na to, czy chcemy zabezpieczyć się wysokim lub niewysokim kosztem – z pewnością znajdziemy kilka ofert do wyboru.

W internecie możemy znaleźć oferty za tzw. „złotówkę dziennie”, co daje nam miesięczny koszt ok. 30 zł za polisę. Czy jest to dobre rozwiązanie? I tak, i nie. Kupując taką polisę – musimy mieć świadomość, że ubezpieczenie w tej kwocie nie zapewni nam zbyt wiele. Uzyskamy zatem minimalną ochronę i niewysoką sumę ubezpieczenia. To zdecydowany minus tego rodzaju ofert.

Plusem jednak w takiej ofercie jest jej niska cena, a co za tym idzie – możliwość zainwestowania swoich środków w dodatkową ochronę według własnych potrzeb. Dzięki temu możemy skomponować swoją ochronę według własnych preferencji – jeśli np. uprawiamy regularnie sport – możemy zdecydować się na pakiet, który będzie wspierał nas na wypadek kontuzji.

Cena ubezpieczenia jest niezwykle ważna – musi być dopasowana do naszych możliwości finansowych, dopiero na drugim miejscu są nasze oczekiwania względem ochrony. Jeśli wybierzemy ubezpieczenie o zbyt wysokiej składce – przy pierwszych trudnościach finansowych możemy pomyśleć o rezygnacji z polisy, chcąc generować wydatki. Nie jest to dobra decyzja i zawsze odbywa się z niekorzyścią dla ubezpieczonego, zatem powinniśmy wybrać polisę, której cena nie przekracza naszych możliwości.

 Czy warto ubezpieczyć się na milion złotych?

Cena ubezpieczenia na życie jest jednak mocno uzależniona od wysokości sumy ubezpieczenia. Nie powinno nas zatem zdziwić, że wybierając polisę na milion złotych – przyjdzie nam zapłacić składkę w wysokości kilkuset złotych miesięcznie. Jeśli taka składka wydaje nam się za wysoka – zastanówmy się czy suma opiewająca na milion złotych jest nam naprawdę potrzebna?

Przede wszystkim warto kierować się realnymi potrzebami. Należą do nich np. zobowiązania finansowe – na wypadek naszej śmierci chcemy zabezpieczyć najbliższych finansowo. W sytuacji, gdy posiadamy kredyt mieszkaniowy w wysokości 200 000 zł, nie musimy decydować się na sumę ubezpieczenia wyższą od kredytu.

Zastanówmy się zatem – komu i w jakiej kwocie przyda się nasza suma ubezpieczenia. Oczywiście – im większa, tym lepiej, jednak nie ma sensu przesadzać. Przy takich obliczeniach warto skorzystać z pomocy kalkulatora ubezpieczeniowego, jakiego znajdziemy, sprawdzając ubezpieczenie na życie (https://rankomat.pl/ubezpieczenia-na-zycie/kalkulator). Przykładowa symulacja pokaże nam jak wysoka może być składka miesięczna w oparciu o nasz wiek oraz wybraną sumę ubezpieczenia.

 Gdzie znajdziemy najlepszą polisę?

Z całą pewnością informacji o ubezpieczeniach na życie będziemy szukać w internecie. Musimy jednak wiedzieć gdzie szukać i jak z tych informacji korzystać.

Przede wszystkim warto korzystać ze stron, które są poświęcone wyłącznie ubezpieczeniom – strony te prowadzone są przez specjalistów, uwzględniają wszystkie dostępne oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych, co umożliwi nam samodzielne porównanie.

Jeśli zatem trafimy na https://rankomat.pl/zycie/indywidualne-ubezpieczenie-na-zycie-w-pzu-4-oferty-co-wybrac - możemy mieć pewność, że pozyskamy wiele cennych informacji o produkcie.

Tego rodzaju strony ułatwiają również poszukiwania dobrego ubezpieczenia poprzez narzędzia, które możemy na nich znaleźć. To zarówno rankingi ubezpieczeniowe, jak i porównywarki czy kalkulatory ubezpieczeniowe.

Porównania oferty możemy dokonać samodzielnie, sprawdzając aktualny ranking oraz oceny przyznawane poszczególnym produktom. Możemy również skorzystać z pomocy fachowców – wypełniając formularz porównywarki. Na podstawie udzielonych informacji specjaliści przygotują ofertę najbardziej dopasowaną do naszych oczekiwań.

 

 

nr 22/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium