Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 143/2018, Środa 23 maja 2018 r., Iwony i Dezyderego
Opublikowano
Jarosław, Przemyśl, Region
Franek ma zaledwie 3 miesiące, a już potrzebuje naszej pomocy!
Przemysław Kołodziej pochodzi z Radymna, studiował na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, tam poznał obecną żonę Elżbietę. Przemek podjął pracę na swojej uczelni, Ela znalazła ją w laboratorium szpitala klinicznego w Lublinie. Zdecydowali się na dziecko. Do ciąży przygotowywali się z rocznym wyprzedzeniem. Wszystko odbywało się książkowo. Do czasu.
Franek urodził się 6 lutego br. z zespołem wad wrodzonych, m.in.: wrodzonym brakiem gałki ocznej (prawej) oraz torbielą skórzastą rogówki (oko lewe), wodogłowiem, agenezją ciała modzelowatego, torbielą śródmózgową, niedorozwojem małżowiny usznej, rozszczepem podniebienia.

W 38. tygodniu ciąży, 6 lutego, o godzinie 21.37, urodził się Franek. Godzinę narodzin Franka rodzice łączą z godziną odejścia Jana Pawła II, co dodaje im nadziei i wiary. Franciszek urodził się z zespołem wad wrodzonych, m.in. wrodzonym brakiem prawej gałki ocznej oraz torbielą skórzastą rogówki (oko lewe), a także wodogłowiem, agenezją ciała modzelowatego, torbielą śródmózgową, niedorozwojem małżowiny usznej, rozszczepem podniebienia. – Informacja o tylu wadach u naszego synka była dla nas szokiem i ogromną tragedią. Od momentu porodu byliśmy już cały czas razem, by wzajemnie się wspierać. Nie było łatwo. Franio ma dziś 3 miesiące, ale nadal trudno nam to wszystko pojąć i zrozumieć. Nasze dziecko skazane zostało na cierpienie, na które niczym sobie nie zasłużyło. Jak każdy rodzic chcemy, by było szczęśliwe i zdrowe, ale sami nie podołamy wszystkim przeciwnościom losu, potrzebujemy pomocy materialnej i medycznej – mówi z przejęciem tata Frania, Przemysław Kołodziej.

Światełko w tunelu

W związku z tyloma schorzeniami Franek wymaga leczenia neurochirurgicznego, neurologicznego, laryngologicznego, logopedycznego, chirurgicznego, okulistycznego oraz intensywnej rehabilitacji. Przed nim cykl operacji protezowania gałki ocznej (ma już za sobą wstawienie pierwszego socket expandera w oczodole prawym oraz usunięcie torbieli skórzastej w lewym oku), które mają na celu doprowadzić do prawidłowego ukształtowania oczodołu, zachowania symetrii twarzy oraz prawidłowego osadzenia protezy. Zaniechanie leczenia operacyjnego uniemożliwi rekonstrukcję gałki ocznej. Zabiegi są bardzo drogie, bo prowadzone w prywatnej klinice w Chorzowie.

Podczas koncertu charytatywnego mieszkańcy Radymna obejrzeli sztukę teatralną w wykonaniu gimnazjalistów z Radymna, wzięli udział w aukcji i kiermaszu rękodzieła. Wszystkie te inicjatywy zorganizowano dla Frania Kołodzieja!

Ponad 14 tys. już jest, potrzeba dużo więcej

15 maja br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Radymnie odbył się koncert charytatywny na rzecz Frania Kołodzieja. Na scenie wystąpili: wokaliści Studia Piosenki MOK w Radymnie, grupa teatralna Gimnazjum w Radymnie, zespół wokalno-instrumentalny „Twoje Niebo”. Muzycznemu wydarzeniu towarzyszyły: kiermasz rękodzieła, kwesta do puszek oraz aukcja. Imprezę patronatem objęli poseł Mieczysław Golba i burmistrz Radymna Krzysztof Roman. W sumie udało się zebrać 14 tys. 622 zł. Kwota ta sfinansuje operację neurochirurgiczną wstawienia gałki ocznej w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Kolejną będzie wstawienie socket expandera do oczodołu prawego. W przyszłości czeka go operacja rozszczepu podniebienia i rekonstrukcja małżowiny usznej.

Franio jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Wpłaty można kierować na konto: Bank BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 tytułem 26669 Kołodziej Franciszek – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. Można też zajrzeć na stronę internetową www.pomozfrankowi.pl i poczytać na temat historii chłopca. 

17 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Nick 89.72.232.90 26.05.2015

Najcudowniejsze dziecko na swiecie

user
oferta pożyczki, aplikuj teraz? 105.8.1.122 20.03.2018


Are you looking for financial freedom? do you have debt, do you need a loan to start a new business? or you break financially, do you need a loan to buy a car or a house? Will you refuse to withdraw funds from the bank forever? Do you want to improve your finances? Do you need a loan they pay bills for? Look no further, we invite you to the possibility of all types of loans that can be obtained at very affordable prices 3% of the need for more information, please contact us now via e-mail: socialfinancelimited8@gmail.com

user
oferta pożyczki, aplikuj teraz? 105.8.1.122 20.03.2018

Are you looking for financial freedom? do you have debt, do you need a loan to start a new business? or you break financially, do you need a loan to buy a car or a house? Will you refuse to take funds from the bank forever? Do you want to improve your finances? Do you need a loan for pay? Look no further, please contact us via e-mail: socialfinancelimited8@gmail.com 3% of the need for more information, please contact us

user
Mr Williams 41.113.37.27 22.03.2018

Hola amigos, estoy tan feliz hoy porque ahora puedo pagar mis cuentas y también hacer negocios y ayudar a mi familia, acabo de recibir mi préstamo y fue muy rápido. usted puede obtener el suyo también si necesita un préstamo por correo electrónico a través de: williamsloans6@yandex.com, whatsapp en +1 (214) 305-8945

user
Claire 41.203.78.10 23.03.2018

Czy potrzebujesz pożyczki? jeśli tak, skontaktuj się z nami za pośrednictwem: leblancc890@gmail.com

user
Perez 105.112.106.193 24.03.2018

Czy marzysz o założeniu własnej firmy, ale nie możesz uzyskać finansowania z głównych banków? A może twoja obecna firma potrzebuje napływu gotówki, aby dalej się rozwijać? Sprawdź naszą stronę internetową i dowiedz się, co musisz zrobić, aby uzyskać pożyczkę Royal Bank.


Uwaga: Wydajemy pożyczkę tylko za 3% stopy procentowej rocznie.


e-mail za pośrednictwem: quickloanlender.help@gmail.com


WhatsApp +234 (0) 8107393284 i być wolny od oszustw internetowych.


FIRM SITE: http: //quickloanfirm.webs.com/

user
WANDA 197.210.227.236 28.03.2018


Czy potrzebujesz pożyczki ? jeśli tak, skontaktuj się z nami za pośrednictwem: inforamzanloan@gmail.com

user
jens 185.141.217.184 29.03.2018

cześć


Potrzebujesz pomocy finansowej lub finansowania, aby założyć firmę, wzmocnić swój biznes, spłacić długi lub rachunki, nie wahaj się z nami skontaktować. Oferujemy pożyczki dla wszystkich o bardzo korzystnej stopie procentowej dla każdego, w zależności od żądanej kwoty.


Oto nasz e-mail: turbofinance@loanturnover.com


Z poważaniem

user
Franciszek Jakub 105.112.96.160 29.03.2018

Uśmiecham się z tego powodu, ponieważ Rita Financier Loan Company

spłaciła mnie i moją rodzinę z długów. Wszystko zaczęło się, gdy

potrzebowałem pożyczki w wysokości 50 000 pln, aby spłacić cały dług,

więc natknąłem się na jej e-mail do ona ma pomoc ludzi, więc

postanowiłem ubiegać się o pożyczkę od niej, a teraz jestem bardzo

szczęśliwy i świetnie gotowy na pomoc Rity Andie za udzielenie mi

mojej pożyczki, możesz skontaktować się z nią teraz za pośrednictwem

poczty e-mail, aby uzyskać twoje (ritafinancier@hotmail.com)

user
Mrs. Maria Andrade 197.210.227.55 06.04.2018

Cześć.

Jestem panią Marią Andrade, prywatną pożyczkodawcą, który zapewnia możliwości życiowe pożyczek osobom prywatnym, firmom, ubezpieczeniom i innym osobom. Niezależnie od tego, czy masz kłopoty finansowe, czy potrzebujesz pożyczki na inwestycje lub potrzebujesz pożyczki na spłatę rachunków, nie tak daleko, jak tutaj jesteśmy, aby wszystkie twoje problemy finansowe przekształcić w coś z przeszłości. Oferujemy wszystkie rodzaje kredytów w walucie z 2% stopą procentową bez opłaty z góry. Chciałbym użyć tego wspaniałego medium, aby poinformować cię, że jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci w każdej formie pożyczki, która rozwiąże Twoje problemy finansowe. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt za pośrednictwem naszego adresu e-mail (prudentialinvestmentmanagement@gmail.com) Złóż wniosek teraz i uzyskaj pożyczkę tak szybko, jak to możliwe

user
rakprestito@gmail.com 2.49.30.193 07.04.2018


Hello dear Do you need a cheaper and cheaper loan? If so, contact us today to get a quick and easy loan from PLN 500 to PLN 25,000,000 with a 2.5% interest rate for all individuals and companies needing financial support within 60 hours. contact us @ rakprestito@gmail.com

user
Chris 79.35.114.58 08.04.2018

Dobry dzień,


   Oferujemy przedsiębiorcom możliwość łatwego dostępu do kredytów w szybkim, przejrzystym i efektywnym środowisku. Nasza wiedza i międzynarodowe standardy zapewniają naszym klientom wysoką jakość usług i dostaw. Naszym głównym zadaniem jest świadczenie międzynarodowych projektów finansowych dla firm, firm i organizacji w zakresie znaczących projektów zagospodarowania terenu w branży rekreacyjnej, turystycznej, rozrywkowej i budowlanej, oferujemy również indywidualną pożyczkę , pożyczka prywatna, pożyczka spłaty zadłużenia.


Przegląd pożyczek:

 

Obecnie pożyczki wahają się od 1 000,00 EUR do 1 miliona EUR; maksymalny okres dojrzewania wynosi 20 lat *

Nie wymaga się żadnych skontrolowanych sprawozdań finansowych *

Elastyczne wymagania dotyczące dokumentacji *

Wieloletni klienci z nieskazitelnym rekordem spłaty kwalifikują się do kolejnych obniżek stóp procentowych i jeszcze szybszego przetwarzania pożyczek *


Przewiduj szybkiej reakcji.

 

Dzięki

Chris Barry Finance Inc.

Email: chrisbarryfinance@gmail.com

user
Favour 37.130.229.149 12.04.2018

Cześć...

Jesteśmy międzynarodową firmą pożyczkową. Zapewniamy pożyczki firmowe i osobiste itp., O ile dotyczą one pomocy finansowej.

Złóż wniosek teraz o bardzo niskie oprocentowanie 4% pożyczki!

* Pożycz od 5k do 500M.
* Wybierz od 1 do 30 lat, aby spłacić.
* Elastyczne warunki kredytu.

Wszystkie te plany i więcej, skontaktuj się z nami teraz przez e-mail, aby uzyskać więcej informacji. favourworldbest990@outlook.com LUB SMS US NOW +1562 453 0961

E-mail Skontaktuj się teraz: favourworldbest990@outlook.com

Pozdrowienia.

Najlepsza na świecie Pożyczka ..

user
michile 197.211.61.52 27.04.2018

Dzień dobry, Nazywam się Michele Truman Jestem obywatelem United State of America chcę poświadczyć dobrego Pożyczkodawcy, który pokazał mi światło po tym, jak został oszukany przez 4 różnych międzynarodowych pożyczkodawców Internetu, wszyscy obiecują mi udzielić pożyczki po tym, jak zapłaciłem dużo ... ale dostroili mnie, a potem spotkałem się z jednym dobrym pożyczkodawcą nazwanym przez pana Johna Louisa po tym, jak zawarliśmy wszystkie umowy, które obiecał umieścić na mojej twarzy porównanie po przekazaniu pożyczki, nigdy nie wierzyłem mu, ale po moja obiecująca pożyczka otrzymała wiadomość e-mail z powiadomieniem na moim rachunku bankowym, że otrzymałem kwotę 50 000,00 dolarów, byłem tak szczęśliwy, że ten John Louis Loan Company został wysłany do mnie i mojej pięknej rodziny, a my zaczynamy nowe i dobre życie, proszę, moi bracia i siostry, jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pożyczki, po prostu uprzejmie skontaktuj się z Johnem Louisem szybko na jego e-mailu firstpdploanfirm@gmail.com lub WhatsApp na +1 (216) 9293822, aby uzyskać więcej informacji jak najszybciej ...

user
LUIS CARLOS 159.89.1.153 08.05.2018

POTRZEBUJESZ KREDYTU, JEŚLI TAK ZASTOSUJE TERAZ.


Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasza pożyczka waha się od kredytów dla firm do indywidualnych oraz warunków długoterminowych i krótkoterminowych, przy korzystnych stopach procentowych (2%). Nasz proces kredytowy jest bardzo szybki i niezawodny z gwarancjami. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych usług, odwiedź nas na nasz adres e-mail ( Luiscarlosfinance@outlook.com ) poinformuj nas o kwocie pożyczki, której potrzebujesz i chcesz czas trwania pożyczki. My czekam na wiadomość od Ciebie. Możesz wysłać wiadomość na poniższy adres e-mail. Luiscarlosfinance@outlook.com


UWAGA: wszystkie wiadomości e-mail należy przesyłać na adres: Luiscarlosfinance@outlook.com

user
rakpresiito@gmail.com 2.51.76.194 10.05.2018
Hello dear I see you are fighting for a loan from the bank? If so, contact us today to get a quick and easy loan in the amount of PLN 500 - PLN 25,000,000,000 with a 2.5% interest rate for all individuals and companies needing financial support within 60 hours. contact us @ rakprestito@gmail.com
user
Nick Rollo 197.210.172.37 12.05.2018



We Offers Financial Consulting To Client, Companies Seeking Debt / Loan Financing And Seeking For Working Capital To Start A New Business Or To Expand Existing Business. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through Via E-mail: inforamzanloan@gmail.com (Phone Number or WhatsApp : +1 (712) 600 2838 )


We Have Loan Programs Tailored For Any Profile And You've Come To The Right Place To Satisfy Your Business Needs. If Your Company Or You Know Of Any Company With Viable Projects / Proposals That Needs Financing, Kindly Write Us With The Loan Requirement. Please, Contact Us For More Information: inforamzanloan@gmail.com ( Phone Number or WhatsApp : +1 (712) 600 2838)


You Will Hear From Us. Well Nice To Meet You And I look forward to our Business Acquaintance. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through Via E-mail: inforamzanloan@gmail.com

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium