Życie Podkarpackie nr 27/2020 Życie Podkarpackie nr 27/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 195/2020, Poniedziałek 13 lipca 2020 r., Ernesta i Małgorzaty
Opublikowano
Przemyśl
Szefowa MZK złożyła rezygnację
49-letnia Alicja Chuchra zrezygnowała z funkcji prezesa zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacji sp. z o.o. w Przemyślu. Ponoć powodem złożenia przez nią rezygnacji jest brak porozumienia z władzami miasta.
Sytuacja w MZK sp. z o.o. w Przemyślu wciąż jest bardzo trudna i mało klarowna.
fot. Mariusz Godos
Sytuacja w MZK sp. z o.o. w Przemyślu wciąż jest bardzo trudna i mało klarowna.

Nie ma co ukrywać, że sytuacja tej miejskiej spółki była i jest zła. Zwłaszcza jeśli chodzi o kondycję finansową. Konsekwencją tego był m.in. strajk pracowników, którzy żądali  podwyżek (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
20 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz 79.191.55.195 20.04.2019

MZK to wirtualna firma raczej z życia urojonego.

To mieszkancy maja sie podporządkować częstotliwości kursowania,pór kursowania, trasy jak dla wycieczek turystycznych

Wozi to wirtualnych pasażerów a kasy się domaga a nawet podwyżek. 


user
, 79.191.47.3 20.04.2019

Prywatny przedsiębiorca wychodzi na swoje, a MPK nie, jak to jest.

Czy spółka miejska pobiera opłaty za korzystanie z przystanków ?

Ostatnio jechałem czerwonym autobusem i nie jest tak zle , czysto , nowe itp. naprawdę nie zle.

Ale pani zrezygnowała, to kto obejmie stanowisko?


:)))))))))))))


user
kapus 81.161.203.131 20.04.2019

ja na busy sram,wole jezdzic mekolami, przynajmniej nie capi z pod pachy wiesniakom

user
Zniesmaczona 5.173.54.144 20.04.2019
Czemuż się dziwić że taka sytuacja tak miało być wspaniale po wyborach. Żal mam do Radnych poprzednia Rada była słaba, ale ta jest dnem.  Jeżeli Ja widzę człowieka siedzącego za stołem prezydium w muszce żeby upodobnić się do (wybaczcie nie będę nawet pisała jego nazwiska bo przez gardło mi nie przejdzie), a na FB wydurnia się w jakich przebrankach rycerskich to wybaczcie Państwo, czy to są jakieś jaja ? Ludzie kogoście wybrali !!! Naprawdę Rada Miasta to jest teatrzyk dla was ? ZREZYGNUJCIE póki czas ...  
user
mam dość idiotów 31.183.128.5 00:54:05 21-04-2019

 Dobrze powiedziane rada DNO ! ten  typ w muszce  robi z siebie pajaca -  lokalny KAMELEON durna przemyska młodzież tych  buców wybrała.

user
kasander 89.68.175.84 20.04.2019

Nie można mieć pretensji do radnych.

Każdy człowiek ma prawo być niegramotny, sfiksowany czy w ogóle durnowaty więc radny też.

Gorsze jest to, że tylu durnowatych wyborców w danym okręgu się znajduje co na takiego głosują i go wybierają na swojego przedstawiciela.

Masochizm to czy głupota?

user
Irku 92.78.27.181 21.04.2019

Prezydent powinien zrobić coś z MZK...Rozkład jazdy jest ułożony tragicznie.

1.Autobus z każdego osiedla co 15-20 min.W godz.6-18,a pózniej co 30 min.

2.Prezes MZK powinien być dobrym ekonomista.

3.Rozkład powinno układać MZK lub zewnętrzna firma,na podstawie obłożenia linii a nie Urząd Miasta.

4..Bilety miesięczne dla każdego z seniorów w kwocie chociaż 10 zł.(miesięcznie).Połowa pasażerów to seniorzy.A miasto daje za mała dotacje na ich przewozy.

5.Dofinansowanie z Miasta lub instytucji Państwowych na przynajmniej dwa nowe autobusy w roku.

6.Likwidacja pewnych linii,aby się nie dublowały.I wprowadzenie dodatkowych kursów pozostałych linii.Linie 01 i 02 powinny kursować co 30 min..

7.Przywrócenie lub zwiekszenie liczby kursów w/w

 linii:10 Zajezdnia-Rosłońskiego,22 Z.P.P-oś.Kmiecie(kurs min.raz na godzinę)27 Bakończyce-os.Kazanów(kurs co godzinę od 6 do 19)

34 os.Rycerskie-Sielecka Elbud(zwiększenie liczby kursów w soboty i niedziele)

8.Likwidacja linii:24,26,32.

9.Zmniejszenie liczby kursów  linii nr.18 do kursów szczytowych.


user
prorok 31.183.221.214 20:48:51 21-04-2019

Podoba mi sie inicjatywa aby senior płacił symboliczne 10zł-ceny paliw szaleja ,ale POMYSŁ Miasta aby zlikwidowac MZK i oddać linie w rece prywaciarza to SKANDAL-zadna komunikacja nie bedzie zarabiac na siebie przy tylu ulgach,darmowych przejazdach itd-KOMUNIKACJA MA SŁUŻYC LUDZIOM!a swoja droga?nie mogl iodwoac sami Prezes bo nie było sie czego czepić gdyż jest ekonomistką,to zrobili TAK by sie sama podała do dymisj150 ludzi na bruk?o czuje pierwszy STRAJK w obronie miejsc pracy Prezydenta Bakuna i jego "zastepcy"

user
abc 31.183.179.98 19:22:11 22-04-2019

Trzeba było głosować na Hamryszczaka toby seniorzy od 60 roku życia jeździli za darmo jak obiecał a nie narzekać teraz !!!

user
Ja 188.147.106.54 21.04.2019

A czy te nowe autobusy z Autosanu to aby nie za małe? 

Kraków kupuje przegubowe i są pełne pasażerów, to i u nas tak spróbować trzeba. 

To i na wyższe pensje dla kierowców będzie jak w jednym autobusie więcej pasażerów będzie. 

Nie zatrzymywałbym się w pół drogi, tj po kupnie Autosanów ok 35%większych od tych tureckich wcześniejszych pójść dalej i kupić te największe jak Kraków. 

user
Peka 31.183.235.132 14:51:56 23-04-2019

Taki przegubowiec owszem, nie wjedzie wszędzie ale mogły jechać na trasie z Lwowskiej na Grunwaldzką czy na Rosłońskiego które w ogóle jest nieskomunikowane, albo przez Wilcze. 

user
Irku 92.78.27.181 15:41:39 23-04-2019

Peka...Jak Rosłońskiego nie jest skomunikowane? A linia nr.18?Która przejezdza przez Jagiellońska,gdzie możesz się przesiadać w praktycznie każda inna linie.Przegubowiec na Wilczu sie nie wyrobi.

Na trase  Lwowska-Grunwaldzka owszem,maja pętle i gdzie zawracac.Ale za mało jest pasażerów w Przemyślu na przegubowce.

Wystarczy autobus co 15-20 min. I będą choć częściowo zapełnione.A nie jeden za drugim z których pierwszy jest na full,a drugi pusty i przerwa godzinę.

user
Szczecin 83.31.243.98 21.04.2019

Za dużo biurokracji ,jak jest na zachodzie szef,księgowa i pracownicy,a tutaj 50 biurokratów,50 kierowców  to zysk idzie na urzędników i tak jest we wszystkich polskich firmach,urzędach.

user
DAWID 5.173.232.190 21.04.2019

Przemyśl to porażka.... jeżeli kierowcy dostają najniższą krajową za swoją pracę to dramat ...  adekwatnie do ponoszonej odpowiedzialności za przewóz osób to nie ma sensu wstawać do pracy ... 

user
Władek 193.242.142.134 19:13:32 21-04-2019

Żadnego strajku nie było w Mzk ,w sprawie podwyżek była przeprowadzona akcja protestacyjna .Niech Prezydent Bakun zarabia tyle co kierowca w Mzk , bo przed wyborami obiecywał zmiany na lepsze a wręcz przeciwnie jest gorzej i nie dotrzymuje słowa.

user
hasler 157.25.108.96 21.04.2019

Słychać wycie ? Znakomicie to PISoBOLSZEWIA odrąbywana od koryta dojnej zmiany he he.

user
Irku 92.78.27.181 22.04.2019

Prorok,masz racje.Zastepcy Bakuna....On Nie wie jak sie nazywa.Porazka ...Stołek dupe trzyma.

user
Jan 37.248.253.172 23.04.2019

MZK od lat nie ujmuję kursu autobusu dla mieszkańców szczytowych ulic Przemyśla : Wandy,Sucharskiego,Akacjowej . Czy tutaj żyją PODLUDZIE  , którym autobus się nie należy  ?

user
Basalyk 94.254.154.112 23.04.2019

Moze broszka powie kto rzadzil przez ostatnie lata przemyslem i kto zrobil z miasta prawie wjoche fanatyk nart ktory doprowadzil do ruiny przemysl i w nagrode dostal stolek w rzeszowie zaklady mirjskie pracy doprowadzil do ruiny bakon mial to wszystko naswietlic ale chyba dostal telefon z gory i milczy a mieszkancy nic nie wiedza i dalej bija brawo pis 


user
Zofia 83.31.249.64 17:39:37 23-04-2019

Bakun miał dużo rzeczy zrobić,a to audyt,a to czystkiw spólkach miejskich,na razie to bije pianę i  nic więcej.Swoją drogą bardzo ciekawe że osiedle przemyskiego developera jakie się buduje jeździ przez teren spółki miejskiej a nie niszczy swojej drogi od Bielskiego,czyżby ktoś dostał w promocji mieszkanie?

nr 27/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium