Życie Podkarpackie nr 22/2020 Życie Podkarpackie nr 22/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 158/2020, Sobota 6 czerwca 2020 r., Pauliny i Laury
Opublikowano
Region, Przemyśl, Jarosław, Przeworsk, Lubaczów
Więcej policji na drogach regionu. Piraci drogowi nie unikną kary
Okres świąteczny wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. Nad bezpieczeństwem mieszkańców jak zwykle czuwać będzie policja. Zmotoryzowani muszą się liczyć ze wzmożonymi kontrolami. – Drogi to nie miejsce na brawurę – przestrzegają funkcjonariusze.
Policjanci dołożą wszelkich starań, aby tegoroczne święta były bezpieczne i z jak najmniejszą liczbą zdarzeń na drogach.
fot. zbiory własne
Policjanci dołożą wszelkich starań, aby tegoroczne święta były bezpieczne i z jak najmniejszą liczbą zdarzeń na drogach.
Od dzisiaj, 19 bm. do wtorku, 23 bm. podkarpacka policja prowadzić będzie działania prewencyjne pod hasłem „Wielkanoc 2019”, w związku z czym na ulicach miejscowości w regionie przybędzie mundurowych. Kierowcy mogą się spodziewać zwiększonej liczby patroli, a także częstszych kontroli trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów. Szczególną uwagę stróżowie prawa zwracać będą na: nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu. Lepiej więc mieć się na baczności. W czasie działań prewencyjnych policjanci będą także mieć baczenie na to, czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach.

- Wybierając się w podróż, nie zapomnijmy też o sprawdzeniu auta. Pamiętajmy o zasadzie „wolniej znaczy bezpieczniej” – przestrzegają stróże prawa. I najważniejsze, pod żadnym pozorem nie wsiadajmy za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu.

Amatorzy zbiorowego i natarczywego oblewania wodą muszą też pamiętać o konsekwencjach prawnych, jakie trzeba będzie ponieść za wszelkie chuligańskie incydenty w tzw. Lany Poniedziałek. W drugi dzień świąt warto w tym względzie zachować umiar i kulturę.

 

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Molo 151.249.83.179 19.04.2019

Jak się włączy yanosika to można jej uniknąć :D

nr 22/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium