Życie Podkarpackie nr 28/2019 Życie Podkarpackie nr 28/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 197/2019, Wtorek 16 lipca 2019 r., Marii i Benedykta
Opublikowano
Przemyśl
Strajk nauczycieli. Co z maturami?
Trwa drugi tydzień strajku nauczycieli. Atmosfera gęstnieje z dnia na dzień. Wszyscy dziś pytają: co z maturami?
fot. Paweł Bugira

Z dnia na dzień sytuacja staje się dla wszystkich coraz bardziej męcząca. Rodzice obmyślają różne warianty zapewnienia dzieciom opieki. Dyrektorzy stają na głowie, żeby zapewnić przebieg egzaminów i zajęcia dla tych uczniów, którzy do szkoły przyjdą. Uczniowie, którzy zdają w tym roku egzaminy lub matury żyją w niepewności o to, czy testy się odbędą. Nauczyciele też już są wyczerpani psychicznie, a ponadto stratni finansowo. Rozwiązania problemu jednak nie widać, bo strona związkowa i rządowa okopały się na swoich stanowiskach i ani myślą się wychylić.

– Strzałem w kolano było (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
42 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
gosć 195.136.176.82 16.04.2019

Polski uczeń, polski pacjent, polski Obywatel stał się ofiarą wojny pisowsko - polskiej. 

user
Zenek 83.13.182.73 09:11:21 17-04-2019

PO-wsko - polskiej chyba...

user
gość 195.136.176.82 16.04.2019

Uczniowie padli ofiarą  skrajnej nieodpowiedzialności rządzących z piS. 

user
asas 217.99.248.199 19:57:34 16-04-2019

uczniowie padli ofiarą nauczycieli którzy są narzędziem w rękach polityierów

user
Zenek 83.13.182.73 09:12:01 17-04-2019
bo nakręciło to wszystko PO-KO-KE
user
Librus 31.183.160.38 16.04.2019

Nauczycielom poprzewracało się w głowach !!!

user
walnij się w łeb 185.25.123.172 21:19:38 16-04-2019

Tak, jasne. A wcześniej jesienią 2018 policjantom gdy gremialnie szli na lewe l4 w ramach swojego protestu płacowego.

user
Tadeusz 79.191.61.18 16.04.2019

Jedyne rozwiązanie to pozbyć się PiS ,które na każdym kroku pokazuje taką nieudolność jakiej nie mieliśmy w ciągu ostatnich 1000 lat.

Ale nie ma się co dziwić skoro twarze tej partii  jej aktywni poplecznicy w tym kościelni to bywalcy regionalnych burdeli.

Co można wymagać od takich co nie mają żadnych zasad moralnych.

Jedynie to,że są nieobliczalni i dla utrzymania władzy posłużą się tymi,którymi od wieków zawsze się brzydziliśmy.

A odnośnie matury to wina spadnie na PiS i to na długie lata.

A problem sam się rozwiąże.Nauczyciele nie mogą dać się złamac.

Jeżeli do tego dojdzie to nawet matury dla nikogo nie będa miały znaczenia szczególnie dla zdających ponieważ i tak zostaną postawieni na kolana wcześniej czy później.

Matura to start w dorosłość.

Matura to godność i szacunek dla człowieka.To otwarcie bramy w przyszłe życie.

Jeżeli politycy to złamią to matura nie będzie miała żadnego znaczenia nawet dla zdającego



user
, 79.191.54.101 19:15:26 16-04-2019

Tadek, a 4500 na reke to dobra pensja?? przeczytaj zeznania podatkow nauczycieli bedacymi radnymi.

user
asas 217.99.248.199 19:59:16 16-04-2019
1000 lat 1000 zł podwyzki ha. o to chodziło w tym strajku nauczicieli nie chodziło o dobro  ucznia , nie chodziło nawet o 100zł podwyżki . Chodziło o rozgrywkę polityczną 
user
basiorka1 81.161.192.175 01:05:50 20-04-2019

Bo tak sobie Tadeusz obrys Lili ma polityczny żal.  Ale prawda jest taka ze wyjdzie msciwosc nauczycieli względem uczni. Jak taki nauczyciel bEddie CAŁY ROK PATRZYŁ W OCZY temu biednemu uczniowi ,jak mu oleje  maturę? ? Wina nauczycieli bo durna drogę obrali. Myśleli ze jak przystawka nóż do szyi ucznia to rząd ten nóż wtrącić?  Rząd wywraca ale Broniarz trzyma za rękojeść.  Nic z tego. WINA SPADNIE NA NAUCZYCIELI I TAKICH JAK TY ZE PODBURZASZ . Dziwi mnie psychologiczne podejście nauczycieli-gdzie ich wyliczone myślenie?  W koszyczki między pisanki?  

user
basiorka1 81.161.192.175 01:10:34 20-04-2019
Tadeusz mam nadzieje ze NIKT Z PO KO NIE WJEDZIE DO  UE. TWOJA BIEŃKOWSKA DOSYĆ NABRAŁA ZA DARMO KASY I TYLKO PIERDZIALA W STOŁEK.  SKORO ONA DARKA SIĘ ZE TYLKO DEBIL RYJE ZA 6TYS.  TO wygląda na to wszyscy się ratują by nie wyglądać na debila, 
user
gość 195.136.176.82 16.04.2019

Po 35 latach pracy, nauczyciel dyplomowany ma na rękę równo 3000zl. Nie wprowadzajmy czytelników w błąd. 

user
Tadeusz 79.191.61.18 19:54:52 16-04-2019

Jężeli każdy nauczyciel dostanie na rękę 4500 zł jak twierdzi anonim z PiS  to nauczyciele  natychmiast przerwą strajk.

Pozostanie tylko problem Pani Minister od edukacji,która narobiła gnoju .Teraz taki gnój chce robic w UE.

user
wewe 217.99.248.199 20:00:17 16-04-2019
po 20 latach nauczyciel też ma 3000zł netto  na gołym etacie. do tego nadliczboiwe 13, 14 i tonę innych dodatków
user
kasia 185.25.123.172 21:23:12 16-04-2019
@wewePo 21 latach mam 2950PLN na rękę. Początkujący gliniarz tuż po szkole w Szczytnie ma na wejściu 3200PLN na rękę. To chyba coś jest nie teges, nie sądzisz?
user
Uczeń 91.237.160.1 16:18:43 17-04-2019
To i tak za dużo pracując 13.5 godz.w tygodniu. Resztę dorobi na korkach.
user
asas 217.99.248.199 16.04.2019
Panstwo nauczycielstwo macie roczne PITy za 2018 rok . Sprawdźcie  jaką macie kwotę i podzielcie przez 12 . 
user
kasia 185.25.123.172 21:26:28 16-04-2019
Rocznie to mam mniej niż blond-lama glapińskiego dostaje miesięcznie za bycie klepaną po dooopie przez prezesa NBPu
user
gość 195.136.176.82 16.04.2019

13, 14 dodatków? dodatki 2 - stażowy, i za wychowawstwo. Jest jeszcze motywacyjny, który w Przemyślu ze względu na biedę wynosi 0 zł.

user
Tadeusz 79.191.61.18 20:35:17 16-04-2019

Dlaczego jesteś biedny.Bo jesteś głupi.

A dlaczego jesteś głupi ponieważ jesteś biedny.

To nasza regionalna rzeczywistość.

Kiedy się z niej wyrwiemy i przestaniemy być głupimi dajemy się wykorzystać różnym cwaniaczkom ubranymi w szaty partyjne i kościelne.

U nas na jedna ofertę pracy przypada 50 bezrobotnych.

Średnio w kraju na jedna ofertę pracy przypada 6 bezrobotnych.

To są dane GUS.

Nauczyciele z tego kręgu chcą nas wyrwać

Ale rządzącym sie to nie podoba .Oj nie podoba.

Jesteśmy też wielkim ciężarem dla Polski.

W innych regionach  musza na nas pracować byśmy nie zdechli z głodu.

Dlatego zachwycamy się ochłapami.Polubiliśmy żywot łazęgi bez żadnych ambicji.

Nie mamy na tyle godności /nie wiemy co to jest/by na siebie i rodzinę własnymi rękoma zapracować. Władze układają nas na niewolników a nie obywateli.Nasz region jest wręcz wymarzony dla nich.Od wielu lat rządzą regionem i co mamy. Największe zacofanie .Powoli nawet ściana wschodnia już od nas odstaje.


user
Timki 145.237.2.42 17.04.2019

NAUCZYCIELE NIE DAJCIE SIĘ PROPAGANDZIE -Jesteście ignorowani bo dla nich nie jesteście opłacalni politycznie, ale można to zmienić. Możecie wyeliminować pis z europarlamentu. Statystyki to fikcja na potrzeby wyborów. Trochę historii. Wybory 2014, uprawnionych ok 30,5 mln, frekwencja ok 23%, wynik pis 37% - CZYLI głosowało na nich 2,5 mln. WAS wraz z rodzinami będzie ponad  milion. Jeśli się zorganizujecie, zjednoczycie rozbijecie ich w pył. 

user
była 185.18.135.126 08:32:37 17-04-2019

Tak,i wtedy płace budżetówki zostaną zamrożone na kilka lat,bo piniędzy niema i  bedzie Już to przerabiałam.

user
Bolek 91.237.160.1 16:32:44 17-04-2019
Przestań idioto pisać pod różnymi nickami, i tak każdy wie, że jesteś  czerwonym pachołkiem
user
basiorka1 81.161.192.175 01:17:59 20-04-2019
Tymki yinki  DO PARLAMENTU WEJDĄ WSZYSCY TYLKO NIE TE JAK BIEŃKOWSKA I WSZYSCY Z JEJ POKO ROKU.  POKAZALISCIE ZE WAM TYLKO O WASZE TYŁKI CHODZI A NIE O OBYWATELA.  TERAZ TEŻ TYLKO KASA KASA I KASA. ŻAŁOŚNI JESTEŚCIE, OBYDWIE ODESZLI JAK NAJSZYBCIEJ W NIEBYT. WTEDY POLSKA UROŚNIE. 
user
Magdalena 83.31.132.217 17.04.2019

Wszyscy się nakręcają nauczycielami,  ale to ja idę do matury w tym roku. I nad tym nikt się nie rozczula - jestem rozczarowana postawą nauczycieli zamiast nas wspierać bo to najważniejszy dzień w życiu młodego człowieka to myślą tylko o kasie !!!!!

Jak młodzi ludzie chieli powrotu matury nieobowiązkowe z matematyki. To nauczyciele Stanowcze nie powiedzieli.

Cała sytuacja to poraźka !!!!


user
Magdalena 83.31.132.217 17.04.2019

Wszyscy się nakręcają nauczycielami,  ale to ja idę do matury w tym roku. I nad tym nikt się nie rozczula - jestem rozczarowana postawą nauczycieli zamiast nas wspierać bo to najważniejszy dzień w życiu młodego człowieka to myślą tylko o kasie !!!!!

Jak młodzi ludzie chieli powrotu matury nieobowiązkowe z matematyki. To nauczyciele Stanowcze nie powiedzieli.

Cała sytuacja to poraźka !!!!


user
Magdalena 83.31.132.217 17.04.2019
Źądam w imieniu maturzystów zmiany w programie nauczania , powrotu nieobowiązkowej matury z matematyki.Nie popieram nauczycieli strajku !!!!MATURZYSĆI  nie popierajcie strajku Nauczycieli !!!!  O Nas zapominają stresujące sytuacje przed maturą spowodowane chęcią kasy przez nauczycieli zdobycia ---- są porażające! !!!
user
hasler 157.25.108.96 11:45:18 17-04-2019
Dziecino, podstawę programową i programy nauczania nie stanowią nauczyciele.
Może skierujesz ten apel do PISoBOSZEWICKIEGO nierządu który zawładnął kartonową bolandią?
user
Tadeusz 79.191.61.18 13:51:16 17-04-2019

Przestań skomleć.

Widzę po twoich wypowiedziach,ze nie dorosłaś do matury.

Nawet jak ją zdasz to w Twoim przypadku jest bez znaczenia.

Niestety do życia samodzielnego i godnego  nie jesteś gotowa.



user
lol 188.146.163.3 21:42:07 17-04-2019

Moja droga, matematyka to podstawa wszystkich nauk ścisłych!

user
s 94.40.44.230 17.04.2019

tadeusz napisz komentarz tam na czerskiej znajdziesz się wśród swoich i lepiej się może poczujesz....

user
Rafik 188.146.225.34 17.04.2019

Najgorsza to jest ta hipokryzja płynąca z listów otwartych „wiodących” liceów w pewnym mieście województwa. To jest skandal tłumaczyć swoje strajkowanie uczniom kładąc na szali ich przyszłość. Do tego dyrektorzy to popierają pozwalając publikować te listy na oficjalnych FB. A już uczestniczenie przez co niektórych dyrektorów w manifestacjach to jasny przekaz - a gdzie apolityczność, bezstronność (tak w szkole mi nie wolno to się przejdę na wiec - pech i dam się sfotografować). 

user
Magdaleba 83.31.132.217 17.04.2019

Tadeusz to Ty przestań skomleć !!! Twój poziom wypowiedzi jest poniżej zera !! 

Jestem dorosła osoba , ale skoro nie mamy zajęć i nie ma kto nas prowadzić,  bo jest strajk to jak mam zadawać pytania do prezentacji maturalnej,  do przedmiotów z których się przygotowuje do egzaminu.  Parę osób z klasy nawet nie stać na korki bo są biedni wiec Piszesz nie ze skomlę - zmień myślenie  i nie obrażaj mnie na forum . Bo za to jest art.karny !!!!!

user
Tadeusz 79.191.61.18 19:19:30 17-04-2019

Skoro jesteś osobą dorosłą to nie tylko potrafisz zadawać pytania ale też szukać na nie odpowiedzi.

Nikt nie musi Ciebie prowadzić za rączkę ale sama sobie wytyczasz drogę którą chcesz podążać.

Problem matur to problem który sama niestety nie rozwiążesz a jest problemem ogólnokrajowym i na tym poziomie zostanie rozwiązany.

Prawdopodobnie zostanie zmieniona procedura i ulegna zmianie terminy.Ale kto powiedział,ze matury muszą byc w terminie majowym. To kiedyś była tylko decyzja administracyjna,która można zmienic.

Nie zamierzałem Ciebie obrażać.Nawet do głowy mi to nie przyszło.

Jeżeli sie poczułaś obrażona to bardzo Ciebie przepraszam.

Ale cóż musisz skakać sama na głęboką wodę i wypłynąć.

Musisz sobie zdawać z tego sprawę.

Powodzenia w skoku.Boso ale w ostrogach.



user
Art 185.239.43.5 18.04.2019

A ja co mam powiedzieć. Po 30 latach 2 tys.na rękę. Odpowiedzialnosc a strajk tylko w cichej modlitwie.Bo inaczej to won

.

user
Ojciec 83.31.179.29 21.04.2019

Maturzyści walczcie o swoje Prawa !!! Walczcie o możliwość podejścia do matury,  nie zepchnijcie się na margines. Nauczyciele nie walczą o Wasze prawa tylko o swoje - Gdzie byli gdy staraliście się o zniesienie matury obowiązkowej z matematyki.  Podpisujcie petycję!!!

https://www.petycjeonline.com/chcemy_wycofania_obowizkowej_matury_z_matematyki

user
Bartek 81.161.203.111 21.04.2019

Wspaniały wódz ZNP pan Broniarz niczym dyktator pociąga za sznurki a nauczyciele jak marionetki zrobią wszystko.

user
Beata 81.161.203.111 22.04.2019

Gdzie nauczyciele były wcześniej jak inne grupy strajkowały np:Policja,Pielęgniarki tylko teraz przed najważniejszymi  egzaminami życia dla ucznia PO-ciąga za sznurki belfrów  dla własnego interesu politycznego przed wyborami do EUROPARLAMENTU 

user
Iwona 81.161.203.111 22.04.2019
user
Fbbhhb 37.47.71.44 23.04.2019

Koty mają polować na grzonie jeśli tego nie potrafią są szkidnikam .

nr 28/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium