Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 147/2018, Niedziela 27 maja 2018 r., Jana i Juliusza
Opublikowano
Przeworsk
Niejasności wokół miejskiego targowiska. Jakie będą opłaty, kto w nim znajdzie miejsce?
Targowisko Miejskie w Przeworsku nabiera nowego wyglądu. Na przełomie maja i czerwca br. planowane jest zakończenie prac budowlanych. Jednak dla handlujących tam osób sprawa nie jest całkiem jasna.
fot. Barbara Chmura
Handel przeniesie się z namiotów pod drewniane wiaty.
Inwestycja nada miejskiemu targowisku bardziej ucywilizowany charakter. Handlarze mają się przenieść z namiotów pod drewniane wiaty. Sytuacja nie satysfakcjonuje jednak wszystkich przedsiębiorców, którzy czują się niepewnie w związku z nadchodzącymi zmianami. Nie wiedzą, czy pod wiatami dla każdego znajdzie się miejsce. Martwią się, że ci którzy się nie zmieszczą, nie otrzymają zgody na handel w namiotach i będą musieli opuścić targowisko. Uważają też (...)

Opłaty w górę?

Przedsiębiorcy martwią się ponadto, że wzrosną opłaty za użytkowanie miejsc handlowych. Narzekają, że nikt z urzędu miasta o niczym ich nie informuje. Liczą na inicjatywę urzędników, którzy mogliby zorganizować w tej sprawie spotkanie, ponieważ nie wiedzą, na czym stoją.

– Obecnie trwają prace nad opracowaniem zasad korzystania z targowiska, w związku z jego nowym wyglądem i formą użytkowania oraz ustalane są stawki opłaty targowej. Wspomniane opłaty będą przedmiotem uchwały, która zostanie skierowana na najbliższą sesję rady miasta. Zaraz po zakończeniu odbiorów technicznych i ustaleniu wysokości opłaty targowej podjęte zostaną stosowne kroki, mające na celu poinformowanie jak największej grupy handlujących o zasadach, jakie będą obowiązywać na targowisku, jak również o samych opłatach – uspokaja wiceburmistrz Przeworska Wojciech Superson.

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
4 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
P.K 83.6.239.39 21.05.2015

Przeworsk to jedna wielka patologia, kiedyś chciałem owoce sprzedawać na zieleniaku w Przeworsku, to jedna Pani z budek zadzwoniła po straż miejska i kazali opuścić targowisko.

chcąc zapłacić nie ma komu. Dziki kraj, monopol na handel dla uprzywilejowanych.

user
handlowiec 31.128.8.39 21.05.2015

Cóż za bzdury.Wiat jest zaledwie kilka ,więc wiadomo że wszyscy handlowcy nie zmieszczą się po nimi.Poza tym wszyscy mają namioty które są przystosowane do wyeksponowania towaru np odzieży ,wywieszenia sukienek,bluzek,spodni itp.Wiaty takich walorów nie mają i jest w ich ciemno ponieważ są za niskie.nie da się pod nie podjechać nawet busem aby wypakować towar,ponieważ przeszkadza za niski dach.Jeśli wzrosną opłaty,które i tak są wysokie,jak na beznadziejny handel w Przeworsku to słabo to widzę.

user
zen 83.24.114.212 21.05.2015

Bubel za unijną kasę.

user
emigrant 91.237.160.1 22.05.2015

to straż miejska jest w Przeworsku?,jak tak to po co?

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium