Życie Podkarpackie nr 24/2019 Życie Podkarpackie nr 24/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 168/2019, Poniedziałek 17 czerwca 2019 r., Laury i Adolfa
Opublikowano
Przemyśl
Na podwójnym gazie wjechał w bramę cerkwi
34-letni przemyślanin kierujący fiatem cinquecento brawurową jazdę zakończył na ogrodzeniu Cerkwi Bazylianów przy ul. Grunwaldzkiej. Jak się okazało był nietrzeźwy i nie posiadał prawa jazdy.
fot. serwis KMP Przemyśl
Do zdarzenia doszło w czwartek, 11 bm., około g. 3 nad ranem.  Skierowany na miejsce patrol policji,  ujawnił ślady zarysowań na bramie oraz pojazd marki fiat cinquecento koloru żółtego z widocznymi uszkodzeniami. Policjanci wylegitymowali też  mężczyzn, którzy oddalali się w stronę stacji paliw.  Okazało się, że  to kierujący i jego pasażer,  mieszkańcy Przemyśla w wieku 34 i 26 lat.
– 34-latek przyznał się, że kilka minut wcześniej wyruszył spod domu, wjechał pod prąd w ul. Piotra Skargi, następnie wjechał pod prąd w ul. Barską, przejechał przez ul. Grunwaldzką pokonując linię ciągłą i uderzył w bramę cerkwi – relacjonuje oficer prasowy KMP w Przemyślu  mł.  asp. Marta Fac. – Od  kierującego i jego pasażera wyczuwalny był alkohol, w związku z tym zostali przebadani na alkomacie. 34-latek wydmuchał 2,3 promila, a 26-latek ponad 1,6. Na dodatek kierujący nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, zostały mu cofnięte w drodze decyzji Prezydenta Miasta Przemyśla.
fot. KMP Przemyśl
Mężczyźni zostali zatrzymani celem wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. 34-letni przemyślanin za popełnione wykroczenia drogowe został ukarany dwoma mandatami, natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.
fot. KMP Przemyśl
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium