Życie Podkarpackie nr 24/2019 Życie Podkarpackie nr 24/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 168/2019, Poniedziałek 17 czerwca 2019 r., Laury i Adolfa
Opublikowano
Przemyśl
Ukradł kartę do bankomatu i płacił nią zbliżeniowo. Grozi mu 10 lat więzienia
47-latek, który posługiwał się skradzioną kartą płatniczą może spędzić w więzieniu 10 lat. Wytropił go właściciel karty, resztę zrobili policjanci.
fot. Fotolia
Mężczyzna płaci kartą zbliżeniową. Zdjęcie ilustracyjne.
– Dyżurny przemyskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od mieszkańca powiatu przeworskiego, który twierdził, że podąża za dwoma nieznanymi mu mężczyznami, z których jeden prawdopodobnie ukradł i użył jego karty płatniczej – informuje oficer prasowy KMP w Przemyślu  mł. asp. Marta Fac. – Z relacji mężczyzny wynikało, że kartę przez nieuwagę zgubił jego 16-letni syn.  Choć została zablokowana, to  okazało się, że ktoś wykonał nią już kilka transakcji.  Pokrzywdzony sprawdził miejsca, w których były robione zakupy i na podstawie rozmów ze sprzedawcami ustalił rysopisy mężczyzn, którzy posługiwali się jego kartą.

Właściciel karty natknął się na podejrzanych mężczyzn w rejonie przemyskich podcieni.  Wezwał na miejsce policjantów, którzy ujęli sprawcę. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem na rachunek bankowy właściciela karty.  Przyznał się do winy i zobowiązał naprawić szkodę w całości.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium