Życie Podkarpackie nr 42/2019 Życie Podkarpackie nr 42/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 289/2019, Środa 16 października 2019 r., Gawła i Ambrożego
Opublikowano
Jarosław, Przeworsk
Większość szkół strajkuje
Trwa protest nauczycieli. W Jarosławiu, ze względu na większą niż w Przeworsku liczbę szkół i nauczycieli skutki strajku są w miarę łagodne. Większe trudności są w drugim z wymienionych miast. Na razie dyrektorzy mają sytuację pod kontrolą, ale ze względu na duży odsetek strajkujących nauczycieli może się to zmienić z upływem czasu.
fot. Bartłomiej Pacek
Komitet strajkowy w SP 11

Strajk nauczycieli trwa. W Jarosławiu organy prowadzące szkoły na bieżąco monitorują sytuację. W tej chwili wśród szkół podstawowych będących pod nadzorem ratusza nie strajkuje tylko SP nr 7. Nigdzie indziej nie odbywają się zajęcia dydaktyczne. Dyrektorzy organizują zajęcie opiekuńcze. Cieszą się one jednak umiarkowanym zainteresowaniem. W poniedziałek najwięcej uczniów przyszło do SP nr 10  oraz SP nr 4. Odpowiednio było to 28 i 24 dzieci. Niewykluczone jednak, że wraz z upływem czasu dzieci będzie przybywać. Wszystkie placówki, w których prowadzona jest akcja protestacyjna, odwiedził burmistrz Waldemar Paluch (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
6 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
pamiętający przemyski obserwator 83.31.135.128 11.04.2019

Pomijam dosyć wysokie, niezłe  pobory nowoczesnych belfrów ale czy ktoś mnie poprawi że mogą korzystać z 3 krotnego urlopu dla podratowania zdrowia ( oczywiście  w trakcie całej kariery zawodowej), zaświadczenie wystawia lekarz  podstawowej opieki zdrowotnej czyli rodzinny. Pytam prawda czy blef.  Następne pytanie czy tzw . karta nauczyciela jest przepisem nowoczesnym, na dzisiejsze czasy,   czy przypadkiem nie jest  jeszcze wytworem   z czasów tzw.  "komuny"  w II połowie lat 80-tych ,  wtedy rozdawano przywileje dla każdej  strajkującej silniejszej  grupy społecznej,  by utrzymać się przy władzy , obronić socjalizm w Polsce za wszelka cenę. Czy czasem Broniarz ,  Gardzias i inni starzy „ wyjadacze „ nie bronią swoich stanowisk i przywilejów jak niepodległości?. Przecież kilka lat temu pani Dorota  Gardzias w czepku na głowie stała na czele strajku  pielęgniarek.
 I jeszcze niech drodzy i szanowni nauczyciele którzy uczą dzieci i młodzież jako wychowawcy strajkować  powiedzą głosem waszego  wodza Sławomira Broniarza , komu  w latach 2020 i dalszych Kaczyński  i jego ludzie , jeśli wygrają wybory,  mają odebrać  pieniądze ,  bądź zmniejszyć  , by dać po 1000 złotych zaniedbanym, przepracowanym ,  biednym i zawsze nie zadowolonym "nauczycielom" i "wychowawcom" kiedy my emeryci i renciści dostaliśmy w br. średnio po  30- 50   zł podwyżki na "rękę ", pytam komu , jakiej grupie , podpowiem ,  najlepiej  oczywiście dzieciom i dorosłym z niepełnosprawnością  ,  emerytom i rencistom ,by wam  stosunkowo młodym " paniom i panom  koleżankom  i kolegom" dać po tylko 1000 złotych , ponoć i to dla Was o  wiele za mało bo chodzi podobno  nie o pieniądze ale o  prestiż , honor , prawdę,  dowartościowanie zawodu itp. bzdury, pamiętajcie tym zachowaniem nie tylko utracicie resztki prestiżu i zaufania społecznego ale pogrzebiecie całe szkolnictwo na wiele , wiele lat.

Pamiętam szkołę  z  początku lat  60-tych ub. wielu , nauczyciele w większości przedwojenni , głównie panie , te prawdziwe nauczycielki i wychowawczynie  , doprawdy byli to inni ludzie , inni wychowawcy inni pedagodzy , jakby z innego świata. Nawet nie porównuję bo nie jestem w stanie przyrównać  te  pokolenia , tamci to byli prawdziwi nauczyciele  , wychowawcy i przyjaciele młodych ludzi , co do dzisiaj z rozrzewnieniem pamiętam i wspominam, mimo że czasem oberwało się pasem. I pamiętajcie drodzy obecni wychowawcy , przy uczniach nigdy , przenigdy nie wspominano o mamonie to był temat tabu , nieistniejący , mimo że w tamtych latach nauczyciele zarabiali grosze i to marne, niemal przysłowiowy "wdowi  grosz " ale  byli honorowi i ambitni zresztą nie tylko nauczyciele . Nadmieniam że w latach 70- 80  ub. wieku osobiście ,  pomimo ukończonych  studiów wyższych   zarabiałem w przeliczeniu na obcą walutę  20 – 25 dolarów na miesiąc , bo takie były czasy , skromniejsze  , biedniejsze, mimo pełnego „ rozkwitu  socjalizmu”  czy „ komunizmu” ale  wesołe , śpiewające i tańczące , czasem pijące , myślę że wielu moich rówieśników urodzonych w latach 50 –tych jeszcze pamięta,  te dancingi (Eger , Polonia, Trojka , Adaria, Karpacka i inne ) i te nie zapomniane  prywatki .Tyle i aż tyle.

user
hasler 157.25.108.96 13:40:49 13-04-2019
Krótko, PISoBOLSZEWIA strasznie nie cierpi wydawać pieniędzy na coś co myśli samodzielnie i nie zagłosuje na jej agenturę.
user
gość 31.128.17.218 11.04.2019

Hołota Broniarza 

user
hasler 157.25.108.96 13:38:24 13-04-2019

Nie sądź innych swoją miarą.

Mam nadzieję że ty i nikt z twojej rodziny nie wysyła swoich dzieci pod opiekę ludzi których nazywasz jak przystało na rasowego fana lub towarzysza PISoBOLSZEWIKA.

user
Kit Wciskacz 46.134.140.86 00:59:52 20-04-2019

Siorbniesz flaka?

user
3 strony medalu 46.134.140.86 20.04.2019
1.Morawiecki na jednej z konwencji powiedział: Nasi poprzednicy mówili ze się nie da, my pokazaliśmy że się da. Zrobimy, zbudujemy, damy.  Skoro są w stanie zrobić wszytko to dajcie nauczycielom  te podwyżki. Jaki jest problem dla cudotwórców?
2. Czy pani od matematyki po otrzymaniu podwyżki 1000zł będzie lepiej uczyć i dawać z siebie więcej, czy zada 7 stron zadań do domu niech mama i tata siedzą i uczą?
3. Zamiast strajkować wziąć przykład z policjantów, wszyscy na L-4, przynajmniej zapłacą i mogą wam naskoczyć. Pół roku można spokojnie chorować.

nr 42/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium