Życie Podkarpackie nr 24/2019 Życie Podkarpackie nr 24/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 168/2019, Poniedziałek 17 czerwca 2019 r., Laury i Adolfa
Opublikowano
Jarosław
Nauczyciele: Zatrzymajcie lawinę kłamstw, przestańcie szczuć!
W mieście stanęły prawie wszystkie szkoły, choć nie wszyscy nauczyciele przystąpili do strajku. Środowisko ma poczucie, że jeśli teraz nie zdoła wywalczyć poprawy swojej sytuacji, nie uda się tego zrobić już nigdy. I nie chodzi tylko o pieniądze.
fot. Bartłomiej Pacek
Strajk nauczycieli to nie tylko walka o pieniądze - to także walka o szacunek dla zawodu.

Szkoły podstawowe w mieście 8 kwietnia świeciły pustkami. Tylko w jednej – SP nr 7 – nauczyciele nie strajkują, a zajęcia odbywają się normalnie. W pozostałych placówkach przy wejściu pracują komitety strajkowe, a dyrekcje zorganizowały opiekę nad uczniami, których rodzice zdecydowali się w ten dzień posłać do szkoły. Jest ich garstka, w sumie mniej niż 100, na ogólną liczbę dochodzącą do 3500. – To dowód na to, że rodzice rozumieją nasz protest – uważają nauczyciele (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
43 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz 79.191.61.18 10.04.2019

Kłamstwo to początek końca prawdziwie ludzkiej kultury.

W świecie demokracji jest aktem gorszącym i szokującym.

Kłamca jest wykluczany i to na stałe z życia nie tylko publicznego.


Natomiast kłamstwo we wszystkich systemach totalitarnych  jest postacią dobrze znaną i zwyczajną we wszystkich dziedzinach funkcjonowania tych systemów i uprawiane jest na wiele sposobów mające na celu zobojętnienie a nawet znieczulicę wrażliwości moralnej. Takie kłamstwo zawsze ale to zawsze prowadzi do tragicznego upadku struktur opartych na kłamstwie 

user
Nn 31.128.21.162 10.04.2019

Pozwalniac tych nierobow  tyle miesiecy maja wolnego i malo im tylko uczniowie na tym cierpia 

user
czarny 185.25.123.244 20:44:50 10-04-2019

jak najbardziej zgadzam się z Tobą

user
kasander 89.68.175.84 22:10:20 10-04-2019

No tak, wszystkich a Twoje dzieci niech uczą zakonnice . Zobaczymy co będzie wtedy dalej?

user
aa 108.171.129.188 15:59:22 12-04-2019

@Mn, no to sie zwolnij bo pewnie pierwszym nierobem jestes i pewnie nie pracujesz ;)

user
Jola 159.205.204.224 08:15:21 14-04-2019

NN czy jakiś inny cymbale nie wydurniaj się. 

user
ja78 88.220.121.108 10.04.2019

Tak kuffaaaa....rozumieją..... A co maja zrobić z dzieckiem - wysłać w szkolną nicość? Daleki jestem od rozumienia tego typu formy protestu. Szlag mnie już trafia, jak patrzę na 11 latka, który bezczynnie błąka się po domu.  Zrobili sobie z dzieci zakładników. Dixi.

user
scd 31.183.221.214 21:12:00 10-04-2019

Zawsze możesz oddać dziecko pod opieke ksiedza

user
Jola 5.173.62.189 21:14:42 10-04-2019

Tragedia 11 latek blajajacy się po domu/rodzic nie potrafi zająć się swoim dzieckiem, a z drugiej strony 11 latkowie jak rozumiem klasa 5/6  w zależności kiedy poszedł do szkoły czy 6/7 latek maja wolne na okres egzaminów w całej Polsce i strajk im w niczym nie przeszkodzi że do szkoły chodzić nie mogą. Pozdrawiam

user
s 193.242.142.148 21:54:05 10-04-2019

O strajku mowa jest od wielu tygodni. Ty dziś nie wiesz co masz zrobić z dzieckiem. Przyprowadź dziecko do mnie. Man już podrzucone  dwoje dzieci i twoim się zajmę, będzie im raźniej i nie jęcz.  Może ty kiedyś będziesz strajkował.

user
Jola 159.205.204.224 08:16:28 14-04-2019
jajaku78 nie wydurniaj się. 
user
ja78 88.220.121.108 10.04.2019
Można tu wiele pisać, ale nikt mnie nie przekona, iż dziecko ok 10-12 lat jest w stanie owocnie spędzić czas będąc SAME w domu, nawet mając wszystko na papierze ogarnięte. Poniżej jakiegokolwiek poziomu jest komentarz dotyczący braku umiejętności zorganizowania zajęć dziecku. Zwłaszcza, gdy nie zna się charakterystyki pracy rodzica.  Nie mamy możliwości wziąć dni wolnych. Jeszcze raz podkreślam: taka forma strajku jest nieakceptowalna. 
user
mmm 185.239.43.135 21:51:44 10-04-2019

a kiedy maja protestowac, w wakacje? od roku chodza w marszach po stolicy i nic , rzad juz od dawan wiedzial , ze jak nic nie zrobi to strajk bedzie od 8 kwietnia

user
ja78 88.220.121.108 22:05:13 10-04-2019

Dlaczego nie: składają WSZYSCY wypowiedzenia z pracy ze skutkiem na 01.09. Jest radykalna forma protestu? Raczej jest. I nie cierpią dzieci i ich otoczenie. Tylko, że trochę brak jedności chyba przeszkadza....... 

user
LUSIFER 31.1.144.184 00:04:59 11-04-2019

@Ja, a czemu górnicy hutynicy nie składali wypowiedxen tylko palili opony i urządza Li miasteczka przed sejmem 

user
Renata 94.40.75.56 00:10:08 11-04-2019

Czyli nauczyciel jest potrzebny????  
Przypilnować  żeby sobie krzywdy nie zrobiło?czy zeby czegoś nauczyć? Bo rodzice jak widać czasu nie mają.....

Czego ma nauczyć???  Jaką ma mieć wartość?? 
Od płacy zależy jacy będą nauczyciele!!!


Jeśli chcesz, żeby zawód nauczyciela był poważany  a co za tym idzie prestiżowy czyli interesujący dla wartościowych osób to popieraj strajki walczące o godność tego zawodu...

Jeśli nie rozumiesz o co chodzi to kup klatkę dla dziecka na czas edukacji - taniej wyjdzie.....

user
Jola 5.173.62.189 07:22:55 11-04-2019

A skąd ty możesz wiedzieć czy ja nie jestem rodzicem. Ja mam 2 dzieci w tym wieku i jakoś potrafią sobie zorganizować czas, poprostu każdy się przyzwyczaił że większość dnia dzieci spędzają w szkole potem 4/5 godz  i pójdą spć /niestety mamy pokolenie laptopów. Smartfonów, TV i tak się dzieje, że dla dzieci dłużej niż godz skupienia na jednym zadaniu to już wyczyn/dlatego drogi rodzicu ja78 nikt ci nie karze brać urlopu itd... Tylko trzeba było wcześniej uczyć dziecko jak dobrze spędzić czas. A pomysł kg AK spędzasz z nim niedzuele bądź dzień wolny??czy też nie blaka się po domu z nudów??? 

user
Jola 159.205.204.224 08:17:44 14-04-2019
jajaku78 nie wydurniaj się. 
user
anty Po i nie lubię pis 77.111.247.25 10.04.2019

Panie Pacek Pan jest POnoć PO...lonistą , POdobnie żona. Przykro ale Pan nie rozumie słów, których Pan używa. Proszę rzucić okiem do słownika języka POlskiego na słowo szczuć. Niezaleznie kto tego słowa używa w tej sytuacji pan jest odPOiedzialny za tekst

user
ola 94.40.75.56 00:13:17 11-04-2019
Ile Ci płacą za każde PO?? 
Popatrz sobie w oczy w lustrze!!  Warto się sprzedać ??Obyś żył długo.... karma wraca...A na starość bedą sie toba opiekować absolwenci sytemu o który walczysz..................
user
pamiętajacy przemyski obserwator 83.31.135.128 11.04.2019

Pomijam dosyć wysokie, niezłe  pobory nowoczesnych belfrów ale czy ktoś mnie poprawi że mogą korzystać z 3 krotnego urlopu dla podratowania zdrowia ( oczywiście  w trakcie całej kariery zawodowej), zaświadczenie wystawia lekarz  podstawowej opieki zdrowotnej czyli rodzinny. Pytam prawda czy blef.  Następne pytanie czy tzw . karta nauczyciela jest przepisem nowoczesnym, na dzisiejsze czasy,   czy przypadkiem nie jest  jeszcze wytworem   z czasów tzw.  "komuny"  w II połowie lat 80-tych ,  wtedy rozdawano przywileje dla każdej  strajkującej silniejszej  grupy społecznej,  by utrzymać się przy władzy , obronić socjalizm w Polsce za wszelka cenę. Czy czasem Broniarz ,  Gardzias i inni starzy „ wyjadacze „ nie bronią swoich stanowisk i przywilejów jak niepodległości?. Przecież kilka lat temu pani Dorota  Gardzias w czepku na głowie stała na czele strajku  pielęgniarek.
 I jeszcze niech drodzy i szanowni nauczyciele którzy uczą dzieci i młodzież jako wychowawcy strajkować  powiedzą głosem waszego  wodza Sławomira Broniarza , komu  w latach 2020 i dalszych Kaczyński  i jego ludzie , jeśli wygrają wybory,  mają odebrać  pieniądze ,  bądź zmniejszyć  , by dać po 1000 złotych zaniedbanym, przepracowanym ,  biednym i zawsze nie zadowolonym "nauczycielom" i "wychowawcom" kiedy my emeryci i renciści dostaliśmy w br. średnio po  30- 50   zł podwyżki na "rękę ", pytam komu , jakiej grupie , podpowiem ,  najlepiej  oczywiście dzieciom i dorosłym z niepełnosprawnością  ,  emerytom i rencistom ,by wam  stosunkowo młodym " paniom i panom  koleżankom  i kolegom" dać po tylko 1000 złotych , ponoć i to dla Was o  wiele za mało bo chodzi podobno  nie o pieniądze ale o  prestiż , honor , prawdę,  dowartościowanie zawodu itp. bzdury, pamiętajcie tym zachowaniem nie tylko utracicie resztki prestiżu i zaufania społecznego ale pogrzebiecie całe szkolnictwo na wiele , wiele lat.

Pamiętam szkołę  z  początku lat  60-tych ub. wielu , nauczyciele w większości przedwojenni , głównie panie , te prawdziwe nauczycielki i wychowawczynie  , doprawdy byli to inni ludzie , inni wychowawcy inni pedagodzy , jakby z innego świata. Nawet nie porównuję bo nie jestem w stanie przyrównać  te  pokolenia , tamci to byli prawdziwi nauczyciele  , wychowawcy i przyjaciele młodych ludzi , co do dzisiaj z rozrzewnieniem pamiętam i wspominam, mimo że czasem oberwało się pasem. I pamiętajcie drodzy obecni wychowawcy , przy uczniach nigdy , przenigdy nie wspominano o mamonie to był temat tabu , nieistniejący , mimo że w tamtych latach nauczyciele zarabiali grosze i to marne, niemal przysłowiowy "wdowi  grosz " ale  byli honorowi i ambitni zresztą nie tylko nauczyciele . Nadmieniam że w latach 70- 80  ub. wieku osobiście ,  pomimo ukończonych  studiów wyższych   zarabiałem w przeliczeniu na obcą walutę  20 – 25 dolarów na miesiąc , bo takie były czasy , skromniejsze  , biedniejsze, mimo pełnego „ rozkwitu  socjalizmu”  czy „ komunizmu” ale  wesołe , śpiewające i tańczące , czasem pijące , myślę że wielu moich rówieśników urodzonych w latach 50 –tych jeszcze pamięta,  te dancingi (Eger , Polonia, Trojka , Adaria, Karpacka i inne ) i te nie zapomniane  prywatki .Tyle i aż tyle.

user
Polka 5.173.216.75 06:54:06 11-04-2019

Bardzo dziękuję za ten wpis. Ukłony

user
Matka 83.31.153.246 08:15:05 11-04-2019

w cudowny sposób opisane. Dziękuje i oczywiście całym sercem się z tym zgadzam.

user
p-k 185.18.135.126 08:22:27 11-04-2019

Pierwszy raz zgadzam się z przemyskim obserwatorem.

user
Jola 159.205.204.224 08:23:55 14-04-2019
pamiętający przemyski obserwatorku nie wydurniaj się. 
user
ppor 185.25.123.172 21:02:29 16-04-2019

Panie szanowny, wspominasz pan Kartę Nauczyciela z roku 1982 i nazywasz ją "wytworem czasów komuny". Co zatem powiesz na jeszcze starszą ustawę o powszechnym obowiązku obrony z roku 1967, która nadal w tym kraju obowiązuje?

user
zenek 62.244.149.70 11.04.2019

skończcie co nie którzy szczuć na każdym kroku księży, dzięki nim i zakonnicom w Krasiczynie dzieci mogły przystąpić do egzaminu, bo większość twardogłowych nauczycieli dalej woli podpisywać listę strajkową, nawet w tak wyjątkowym czasie.

user
Jola 159.205.204.224 08:24:53 14-04-2019
zeniu nie wydurniaj się 
user
i znowu ten przemyski obserwator 83.31.135.128 11.04.2019

Dzięki kolego p-k  za " łaskawe "zgodzenie się z moim napisanym w największym skrócie ale  od serca i w miarę oczywiście subiektywny lecz  prawdziwy sposób , mimo iż na pewno część  obecnych nowoczesnych  "belfrów"nie będzie zadowolona ,  wręcz krytyczna , czasem napastliwa ale wszystkim nie dogodzi . Po części  z ludzkiego punktu widzenia rozumiem  tę postawę , bo czasy jakie są każdy widzi, słyszy  i czuje , nikt nic za darmo nie zrobi ,  czasy absolutnie który rządzi bezlitosna "pecunia",  młody piłkarz nie kopnie piłki nie pytając za ile?, aktorka celebrytka czy marna piosenkarka nie zagra roli czy nie zaśpiewa bez zaoferowania grubej forsy , tysiące , czasem miliony złotych czy euro , niestety dochodzą wolno ale nagłaśniane często finansowe roszczenia nawet duchownych mojego Kościoła Katolickiego  za co się wstydzę , no i nauczyciele , co na czasie WYCHOWAWCY , apeluję,  czego uczycie i nauczycie dzieci i młodzież , Oni uczniowie i wychowankowie obserwują każdy Wasz ruch , każde zachowanie a więc jak pan taki kram , w życiu okaże że

jacy wychowawcy  jakie młodzieży chowanie takie będzie późniejsze społeczeństwo , a co będzie  internet , komórki , i prawo mamony , bezwzględne zimne , bez serca i duszy prawo zagubienia, pustki  i w istocie alienacji społecznej i rodzinnej jaka już jest od lat w społeczeństwach zachodniej Europy. I drodzy pedagodzy - wychowawcy , nie jesteście biedni , prześladowani ekonomicznie , jak już wyżej napisałem , nie jedyni wykształceni , wręcz dobrze opłacani w porównaniu z innymi zawodami czy grupami społecznymi np. emeryci tzw "starego portfela" , niepełnosprawni czy renciści np. średnia polskiej renty ok .1500 złotych , a Wy jako "elita"za ktąrą się uważacie chcecie  "wydrzeć" innym grupom tym najsłabszym  30% tak od razu , bez dodatkowej pracy , zaangażowania, wysiłku aby tylko dostać kasę , "mieć" , pytam a gdzie "być". Rozumiem złą politykę finansową , ekonomiczna Kaczyńskiego i jego ludzi , te bzdury i czasem kłamstwa nieustannie powielane przez

Morawickiego i jego ministrów że mamy miliardy odbierane nieustannie mafiom watowskim , te świnie i krowy Kaczyńskiego podejrzewam że nie zna się na rolnictwie i nie rozumie sensu swoich słów przekazanych przez swoje służby jak Ministra Rolnictwa , nie cieszę się że podobno otrzymam dodatkowo  z łaski  "podarunek " czy "prezent" Najjaśniejszego Prezesa 888 złotych ale po pierwsze jet to "dar" nie niebios,  ale Kaczyńskiego jednorazowy, jako  śmierdząca i zepsuta kiełbasa przedwyborcza , powtarzam jednorazowo ,  bo jestem pewien że w 2020 roku już prezentów nie będzie , jeśli  zdezorganizują finanse państwa , jeśli niebawem  nadejdzie a już nadchodzi ogólnoświatowy kryzys czy spowolnienie

gospodarcze , powtarzam mnie to nie cieszy , bardziej martwi i zasmuca , szczególnie że Ministrowa Finansów milczy jak zaklęta , myślę że przerażona. Emeryci i renciści otrzymali w tym roku "wielką"podwyżkę" jako  zgodnie z  przelicznikiem  2,86 % , miał być o czym trąbiono miesiącami 3, 26 , a więc zdołano nas oskubać nawet o

te minimalne procenty podobno chodziło o stopień inflacji podanej przez GUS , a Wy ludzie wykształceni "elyta" , uprzewilejowani poprzez  socjalistyczną Kartę Nauczyciela do przesady , chcecie tak

od razu podwyżki o 30% , przecież czegoś takiego nie było w historii cywilizowanego świata , no może Zimbabwe , Burkina Faso , Republika Środkowej Afryki , czy Dr. Kongo ale to poza naszym poznaniem.  Może chcecie Wenezueli , państwo leży na ropie naftowej a jest ruiną , nie tą jak przedstawiała przed wyborami Szydło i inni z PIS,  ale ta prawdziwą ruiną co równa się upadkowi

państwa , o skutkach nieprzewidywalnych.  A może chcecie drodzy "wychowawcy" i nauczyciele tego co przeżywaliśmy jako Polacy w latach 80-tych ub. weku w finansach państwa jeszcze socjalistycznego.  Były lata że zarabiałem  co pamiętam ok. 1.500.000  zł czyli bylem milionerem , ale buty zwykłe obuwie damskie czy męskie kosztowały wtedy jeśli były w sprzedaży  od 300.000 - 400.000 tys , inflacja w stosunku rocznym 350-400 % , hej wychowawcy "elyto" mówi  Wam to coś ?. Do dzisiaj mam zachowane banknoty o nominałach 20.000 , 10.000 , 5.000 tys , tak na pamiatkę  mam również zachowaną kartkę żywnościową , a nie było wojny czy okupacji , to była polityka rozdawnictwa pieniędzy komunistów dla zachowania "wadzy ludowej", obronienia socjalizmu za wszelka cenę , polityka dodrukowywanie pustych pieniędzy.  Nie wierzycie , ludzie jeszcze żyją , mają długa pamięć , państwo nauczyciele i wychowawcy młodzieży , można popytać swoich starszych "pań koleżanek "już emerytowanych lub przede emeryturą , rodziców , znajomych , sąsiadów czasem dziadków , tego chcecie , to chcecie wymusić czy wystrajkować dla Polski nieszczęście finansowe  które było już naszym udziałem. Natomiast zupełnie nie rozumiem tego poparcia dla strajku głównie celebrytów , marnych aktorów , pisarzy , dziennikarzy wszelkiej  maści profesorów czasem uczonych ,  części samorządowców jak młody pan Bakun  ba czasem dzieci i młodzieży którzy nic z tego nie rozumieją , dziennikarzy , tak dziennikarzy tych liberalnych , czy nie pamiętacie może Bakun nie pamięta bo wtedy był niemowlęciem ale ci starsi , nie pamiętacie tak nieodległych kartek na żywnościowych , wyroby czekoladopodobne  , zarobki ok 20 dolarów miesięcznie , później puste miliony które opisałem oczywiście w największym skrócie bo temat szeroki  przynajmniej dla mnie niegodnego czasem  krytycznego ale szczerego i prawdziwego niemal do bólu , do fundamentów.  Myślę że odtąd mój  "pan-kolega" adwersarz  p-k  zawsze będzie się ze mną zgadzać , bo warto drogi kolego.  Czy pmiętający czasy kartkowe i milionowe ale wesołe się odezwą , może nie mam racji , może przesadzam , czekam na uwagi



user
y 94.40.44.230 22:55:36 11-04-2019

no to już wiem czemu emeryci są tacy biedni, dzisiejsze pokolenie jest mądrzejsze bardziej przedsiębiorcze i cwane w dobrym słowa tego znaczenia ale co tam kasa się nie liczy.. Hipokryzja

user
Magda 83.31.178.81 20:42:24 13-04-2019

Te kartki  mogą wrócić, ale nie będzie już tak "wesoło", bo ludzie są nienawistni i będą jeszcze bardziej niedouczeni jak dotąd. Ciemny lud wszystko łyknie. Nieszczęście finansowe funduja nam "rządzący", a nie "strajkujący". Mam poczucie powrotu PRL  u. To robią pewnie tacy "sentymentaliści" jak Pan.

user
hasler 157.25.108.96 11.04.2019

Tylko PISoBOLSZEWICKI pożyteczny idiota może oddawać swoje dzieci pod opiekę ludzi których pracę , postawę i kompetencje tak serdecznie i bezinteresownie dezawuuje he he.

A wszystko to w amoku zapowiedzianych srebrników i kolejnych żerów w korycie dojnej zmiany o nazwie TUCZNIK +

Putler jest z was dumny a pierwszy SREBRNY deweloper IV RP śle kolejną porcję jadu.


Nauczyciele trzymajcie się ta bolandia również się skończy.

user
Tadek 31.128.20.133 04:12:59 12-04-2019

Tak trzymajcie się bo się poprzewracacie  z głodu takie jesteście chudzi finansowo aż strach na was patrzeć  hieny.

user
. 80.50.125.86 10:16:46 12-04-2019
oj biedaku niedouczony i niedoinformowany ... zastanawiam się czy celowo kłamiesz czy jesteś po prostu głupi...
user
gosc 83.31.27.76 11.04.2019

Tymczasem majątek przeciętnego Czecha jest o połowę większy niż Polaka.

user
tadek 31.128.20.133 04:17:06 12-04-2019
Do kogo masz pretensje?  do PISu  a może tak ruszysz swoją mózgownicą i spojrzysz w  stecz i co ci dali POwcy.
user
... 80.50.125.86 12.04.2019

Broniarz zrobił z was idiotów, choć nie wiem czy musiał. On dostaję kilka razy większą kasę, nikt mu jej nie zabierze ze względu na to, że strajkował, ponieważ on tak naprawdę nie strajkuje a wy dostaniecie po kieszeni. Broniarz gra pod siebie, robi wszystko co mu podpowiada kochany pan Grzegorz a wy myślicie, że to o was się rozchodzi i, że to o was walczy. Broniarz chce sobie zapewnić w przyszłości start do polityki z list PO ( Parady Oszustów). Szkoda tylko, że wy niby inteligencja nie potraficie połączyć kilku faktów ze sobą i wyciągnąć z tego wniosków a niby macie uczyć tego nasze dzieci. Kiedyś to byli nauczyciele, dzisiaj to banda niedouków ... jak wy te studia skończyliście ??

user
Jola 159.205.204.224 08:27:46 14-04-2019
Nie wydurniaj się. 
user
Alicja 5.173.53.159 13.04.2019

Nierobów banda , pracują na kartę nauczyciela , weekendy wolne , wakacie wolne , święta wolne , w ciepłych budynkach pracują .

Ja pracuje w służbie zdrowia i idę na 12 godzin do pracy , widzę ciężkie zagrożenia życia,  ludzi płacząych, ludzi,  którzy swoja złość na nas wylewają. Nie pracuje na kartę jak nauczyciele .

Nie mam wolnych świąt , nie mam przerw między lekcjami. 

W trakcie pracy przełożeni wg.regulaminu zabrania korzystać z telefonów.  Mówiąc szczerze nauczyciel zarabia więcej niż Ja.  Gdzie tu sprawiedliwość! !!!


user
Jola 159.205.204.224 08:28:43 14-04-2019
Ala nie wydurniaj się. 
user
pola 185.25.123.172 21:05:27 16-04-2019
to strajkuj a nie pyszcz babo tępa
user
Magdalena 83.31.132.217 17.04.2019

Wszyscy się nakręcają nauczycielami,  ale to ja idę do matury w tym roku. I nad tym nikt się nie rozczula - jestem rozczarowana postawą nauczycieli zamiast nas wspierać bo to najważniejszy dzień w życiu młodego człowieka to myślą tylko o kasie !!!!!

Jak młodzi ludzie chieli powrotu matury nieobowiązkowe z matematyki. To nauczyciele Stanowcze nie powiedzieli.

Cała sytuacja to poraźka !!!!


|

  ODPOWIEDZ Źądam w imieniu maturzystów zmiany w programie nauczania , powrotu nieobowiązkowej matury z matematyki.Nie popieram nauczycieli strajku !!!!MATURZYSĆI  nie popierajcie strajku Nauczycieli !!!!  O Nas zapominają stresujące sytuacje przed maturą spowodowane chęcią kasy przez nauczycieli zdobycia ---- są porażające! !!!
user
Xxxxxxxxxx 83.31.132.217 10:42:24 17-04-2019
Jola ty się nie wydurniaj !!!Zapraszam jeden dzień na 12 godzinny dyźur - zobaczysz cierpienie ludzi, biedę,  smutek . Ja nie wpisuję ocen do dziennika , nie przemęczam się sprawdzaniem kartkówek, egzaminów.  Jeżeli dla nauczyciela to jest ciężkie to się zamienię chętnie  pracą.Nauczycieli z powołania w swoim życiu spotkałam tylu źe na jednej ręce bym policzyła. Nie popieram tego strajku !!! Moje dzieci idą do egzaminu maturalnego a nie mają wsparcia od nauczycieli - swoich przewodników w dorosłym życiu! !! BO mało kasy. Ja zarabiam mniej i nie strajkuje a to dlatego że kocham swoją pracę , prace z ludźmi,  choć często trudną i wymagajaca caly czas dokształcania !!!!! A nie jak nauczyciele cały czas jedno i to samo ciągle ten sam tok nauki itd.....To nie znaczy ze piana zalu ze mnie wychodzi , tyloo Zastanawiam się dlaczego chcecie kasy zamiast strajków nad zmianą poziomu nauczania , zasad zawodu , dokształcania w zawodzie .
nr 24/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium