Życie Podkarpackie nr 16/2019 Życie Podkarpackie nr 16/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 109/2019, Piątek 19 kwietnia 2019 r., Adolfa i Tymona
Opublikowano
Przemyśl, Lubaczów
Nauczyciele: – My też jesteśmy rodzicami [ZDJĘCIA ZE STRAJKU]
Od poniedziałku w przemyskich szkołach jest komplet nauczycieli, garstka uczniów i odwołane lekcje. Wszystko przez strajk. – My też mamy dzieci i rozumiemy problemy rodziców – mówią pedagodzy, którzy uczestniczą w proteście.

W Przemyślu do strajku przystąpiło 28 spośród 32 publicznych szkół i przedszkoli. Rodzice byli już na to przygotowani i większość z nich nie posłała dzieci do szkoły. W poniedziałek w strajkujących placówkach przebywało 284 dzieci i młodzieży, co stanowi ok. 3 proc. ogółu uczniów w całym mieście. We wtorek było ich jeszcze mniej – tylko (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
14 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz 79.191.69.28 09.04.2019

Trzymajcie się.

Jesteśmy z wami.

Moi najbliżsi a a także przyjaciele.

Nie dajcie się złamać.

Nie wszyscy muszą żyć na kolanach.

Można też żyć godnie.

Boso ale w ostrogach jak mawiał mój Dziadek 

user
Ja 79.191.58.23 09.04.2019

Każdy chce godnie zarabiać. Ale żądania te są za wysokie na jeden raz. Niektórzy nauczyciele nie zasługują na to, stracili swoje powołanie. Krzyczą, obrażają dzieci. Nie tłumaczą odpowiednio a potem zadają zadanie i wymagają. Rodzice tolerują to i nie interweniują i tak się dzieje.

user
V 188.146.169.17 10.04.2019

Kolego Ja, a kto stwierdził że tłumaczą nieodpowiednio

Ty? To dotłumacz w domu synowi lepiej i niech zagnie nauczyciela na następnej lekcji jak będzie wymagał. 

user
p 82.160.152.11 07:48:04 10-04-2019

50% dzieci chodzi na korepetycje, a drugie 50% nic nie umie i idą do zawodówek.

user
Ja 37.30.6.4 09:56:27 10-04-2019

Nie po to dzieci chodzą do szkoły żeby rodzić miał tłumaczyć. Ja nie pisałem żeby dokopać nauczycielom, też uważam że powinni zarabiać więcej. Ale na raz to chyba za dużo chcą. Przez tyle lat bez podwyżek nie żądali w taki sposób. Chodziło mi z tłumaczeniem, że niektórzy nauczyciele odbebnią swoje a potem wymagają. Zadania zadadzą i potem jedynki lecą. A naprawdę są tacy. Potrafią wynik napisać jak im obliczenia samemu nie wychodzą. A z obrażaniem dzieci i wyzywaniem też prawda. Owszem nie wszyscy ale tak się dzieje teraz w szkołach. 

user
C 88.156.129.96 22:20:15 10-04-2019
Nigdy  nie uczęszczałam na korepetycje, udało mi się zdać maturę na bardzo wysokim poziomie, dzięki temu, ze były organizowane zajęcia pozalekcyjne przygotowujące do egzaminów,  dostałam się na wymarzone studia - wszystko dzięki nauczycielom którzy dobrze przekazali wiedzę i byli zaangażowani całym sercem w przygotowania  :) rozumowanie, że 50% która nie chodzi na korepetycje i kończy w zawodówce jest błędne :) 
user
Bruno 94.40.111.42 10.04.2019

50 % tych biednych nauczycieli dorabia na czarno  udzielając dodatkowych lekcji popołudniami, w dniach wolnych od pracy  a nawet święta . Nie mam nic do nauczycieli ale wyłącznie tych z powołania

user
Pincet + 185.25.123.172 14:18:35 10-04-2019

Powołania to proszę sobie szukać u księdza.

user
Rodzic 188.147.45.124 10.04.2019

Zwróciliście uwagę, że nauczyciele nie komentują na forach lawiny hejtu, która na nich spada. Ciekawe dlaczego?  Tyle mają wolnego czasu, że mogliby to robić od 11 godziny każdego dnia (przecież pracują po 3 godziny dziennie).  Ktoś jednak zalewa Internet swoimi mądrościami, myślę że to SZLACHTA, KTÓRA NIE PRACUJE.  Proponuję spędzić ten wolny czas jaki jest wam dany ze swoimi dziećmi. Przekażcie im odrobinę podstawowej wiedzy o świecie z którą kiedyś każde dziecko przychodziło do szkoły. Nie wysyłacie ich tam tylko ze smartfonem i tabletem. 

user
Jan 31.183.228.150 10.04.2019

Nikt z polityków  oficjalnie tego nie powie że polski model nauczania przechodzi na wzór   amerykański.Czyli kiepskie nauczanie w szkołach publicznych, dobre w szkołach prywatnych i kościelnych. To widać i czuć. Dobrzy nauczyciele odejdą jeśli jeszcze  tego nie zrobili  a  w publicznych ci najsłabsi, kiepsko opłacani a przyjdzie  czas  niedługo że  będą uczyć  ludzie po kursach w ZDZ-ach.To jest amerykański wzorzec demokracji.   Kto pieniążki ma ten jedzie do Afryki / na safari/, wcześniej skończy dobrą szkołę  i dobry uniwersytet, a kto pieniążków nie ma  do szkoły publicznej w której nauczy się  jako tako pisać, czytać   , liczyć   i....... na zlewozmywak. Bogaci właściciele hoteli,restauracji firm budowlanych i innych nie potrzebują  ludzi  dobrze wykształconych.    Wszystko wraca  na swoje tory, dzieci biedoty do roboty fizycznej, ile już teraz  jest rodziców których nie stać na kształcenie  dzieci zdolnych? Przecież nauczyciele maja w tym temacie wiedzę.    Chcieliśmy demokracji to ją mamy.

user
gosc 83.31.27.76 10.04.2019

Kataster mamy jak w banku, po spełnieniu żądań budżetówki. Ciekawe za, co go zapłacą miliony emerytów i rencistów? Zastawią domy i mieszkania na poczet podatku?

user
brat PIT 185.38.225.7 10.04.2019
ogromny Szacun dla nauczycieli!!!!!!!!!!!!! Trolle pisowskie zawsze bedą obracały "kota ogonem" Neokomuna sprawia, że przegra.
user
przemyski obserwator 83.31.135.128 11.04.2019

Pomijam dosyć wysokie, niezłe  pobory nowoczesnych belfrów ale czy ktoś mnie poprawi że mogą korzystać z 3 krotnego urlopu dla podratowania zdrowia ( oczywiście  w trakcie całej kariery zawodowej), zaświadczenie wystawia lekarz  podstawowej opieki zdrowotnej czyli rodzinny. Pytam prawda czy blef.  Następne pytanie czy tzw . karta nauczyciela jest przepisem nowoczesnym, na dzisiejsze czasy,   czy przypadkiem nie jest  jeszcze wytworem   z czasów tzw.  "komuny"  w II połowie lat 80-tych ,  wtedy rozdawano przywileje dla każdej  strajkującej silniejszej  grupy społecznej,  by utrzymać się przy władzy , obronić socjalizm w Polsce za wszelka cenę. Czy czasem Broniarz ,  Gardzias i inni starzy „ wyjadacze „ nie bronią swoich stanowisk i przywilejów jak niepodległości?. Przecież kilka lat temu pani Dorota  Gardzias w czepku na głowie stała na czele strajku  pielęgniarek.
 I jeszcze niech drodzy i szanowni nauczyciele którzy uczą dzieci i młodzież jako wychowawcy strajkować  powiedzą głosem waszego  wodza Sławomira Broniarza , komu  w latach 2020 i dalszych Kaczyński  i jego ludzie , jeśli wygrają wybory,  mają odebrać  pieniądze ,  bądź zmniejszyć  , by dać po 1000 złotych zaniedbanym, przepracowanym ,  biednym i zawsze nie zadowolonym "nauczycielom" i "wychowawcom" kiedy my emeryci i renciści dostaliśmy w br. średnio po  30- 50   zł podwyżki na "rękę ", pytam komu , jakiej grupie , podpowiem ,  najlepiej  oczywiście dzieciom i dorosłym z niepełnosprawnością  ,  emerytom i rencistom ,by wam  stosunkowo młodym " paniom i panom  koleżankom  i kolegom" dać po tylko 1000 złotych , ponoć i to dla Was o  wiele za mało bo chodzi podobno  nie o pieniądze ale o  prestiż , honor , prawdę,  dowartościowanie zawodu itp. bzdury, pamiętajcie tym zachowaniem nie tylko utracicie resztki prestiżu i zaufania społecznego ale pogrzebiecie całe szkolnictwo na wiele , wiele lat.

Pamiętam szkołę  z  początku lat  60-tych ub. wielu , nauczyciele w większości przedwojenni , głównie panie , te prawdziwe nauczycielki i wychowawczynie  , doprawdy byli to inni ludzie , inni wychowawcy inni pedagodzy , jakby z innego świata. Nawet nie porównuję bo nie jestem w stanie przyrównać  te  pokolenia , tamci to byli prawdziwi nauczyciele  , wychowawcy i przyjaciele młodych ludzi , co do dzisiaj z rozrzewnieniem pamiętam i wspominam, mimo że czasem oberwało się pasem. I pamiętajcie drodzy obecni wychowawcy , przy uczniach nigdy , przenigdy nie wspominano o mamonie to był temat tabu , nieistniejący , mimo że w tamtych latach nauczyciele zarabiali grosze i to marne, niemal przysłowiowy "wdowi  grosz " ale  byli honorowi i ambitni zresztą nie tylko nauczyciele . Nadmieniam że w latach 70- 80  ub. wieku osobiście ,  pomimo ukończonych  studiów wyższych   zarabiałem w przeliczeniu na obcą walutę  20 – 25 dolarów na miesiąc , bo takie były czasy , skromniejsze  , biedniejsze, mimo pełnego „ rozkwitu  socjalizmu”  czy „ komunizmu” ale  wesołe , śpiewające i tańczące , czasem pijące , myślę że wielu moich rówieśników urodzonych w latach 50 –tych jeszcze pamięta,  te dancingi (Eger , Polonia, Trojka , Adaria, Karpacka i inne ) i te nie zapomniane  prywatki .Tyle i aż tyle.

0

|

Odpowiedz Najnowsze Najpopularniejsze Nauczyciele: Zatrzymajcie lawinę kłamstw, przestańcie szczuć! 10 kwietnia | 20:00 Nauczyciele: Zatrzymajcie lawinę kłamstw, przestańcie szczuć! Brazylijka oskarżona o zabójstwo synka 10 kwietnia | 18:30 Brazylijka oskarżona o zabójstwo synka Kardiologia w nowoczesnym wydaniu [ZDJĘCIA] 10 kwietnia | 17:00 Kardiologia w nowoczesnym wydaniu [ZDJĘCIA] Większość szkół strajkuje 10 kwietnia | 15:30 Większość szkół strajkuje Świąteczny żurek dla potrzebujących w Przemyślu 10 kwietnia | 14:39 Świąteczny żurek dla potrzebujących w Przemyślu Projekty z garażu i wyścigi po uczelnianym korytarzu 10 kwietnia | 13:18 Projekty z garażu i wyścigi po uczelnianym korytarzu W Babicach przewrócił się tir z drewnem [ZDJĘCIA] 10 kwietnia | 11:53 W Babicach przewrócił się tir z drewnem [ZDJĘCIA] Stroiki, łakocie, rękodzieło... 2. Przemyski Jarmark Wielkanocny [WIDEO] 10 kwietnia | 11:24 Stroiki, łakocie, rękodzieło... 2. Przemyski Jarmark Wielkanocny [WIDEO] Youtube Zobacz nasz kanał Czytaj nas w wielu wersjach nr 15/2019 E-wydanie elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF przeglądaj Przejdź na wersję Premium dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego sprawdź wersję Premium Sopel Transport Ostatnie ogłoszenia Dekoracje samochodu na ślub Usługi Inne Wspaniałe i delikatne dekoracje kościoła na ślub Usługi Inne Fantastyczne dekoracje sal weselnych na uroczystości Usługi Inne Fontanna czekoladowa wraz z palma owowcową Usługi Inne Fotobudka na wesele, studniówkę, event firmowy, komunię, urodziny festyny / Rzeszów Usługi Inne więcej ogłoszeń Chcesz dodać własne ogłoszenie? Wybierz wydanie papierowe lub online. Dotrzyj do 100 000 czytelników szybko i łatwo. Dodaj ogłoszenie Obserwuj nas na facebooku Obwieszczenia [Informacja] o opublikowaniu wykazów nieruchomości stanowiących własność Gminy Jawornik Polski przeznaczonych do sprzedaży i do dzierżawy (Jawornik Polski) 10 kwietnia | 08:33 [Informacja] o opublikowaniu wykazów nieruchomości stanowiących własność Gminy Jawornik Polski przeznaczonych do sprzedaży i do dzierżawy (Jawornik Polski) [Informacja] o wywieszeniu wykazu nieruchomości przeznaczonych do użyczenia (Żurawica) 10 kwietnia | 08:19 [Informacja] o wywieszeniu wykazu nieruchomości przeznaczonych do użyczenia (Żurawica) [Informacja] o wywieszeniu wykazu działek przeznaczonych do dzierżawy (Żurawica) 10 kwietnia | 08:07 [Informacja] o wywieszeniu wykazu działek przeznaczonych do dzierżawy (Żurawica) [Informacja] o wywieszeniu wykazu nieruchomości przeznaczonych do przekazania w użyczenie, położonych w Medyce (Medyka) 10 kwietnia | 07:53 [Informacja] o wywieszeniu wykazu nieruchomości przeznaczonych do przekazania w użyczenie, położonych w Medyce (Medyka) [Ogłoszenie] o pierwszym przetargu ustnym nieograniczonym na oddanie w dzierżawę na okres 10 lat nieruchomości gruntowej niezabudowanej położonej w miejscowości Basznia (Lubaczów) 3 kwietnia | 14:50 [Ogłoszenie] o pierwszym przetargu ustnym nieograniczonym na oddanie w dzierżawę na okres 10 lat nieruchomości gruntowej niezabudowanej położonej w miejscowości Basznia (Lubaczów) więcej obwieszczeń KLIKNIJ!
user
D 5.173.67.225 12.04.2019

Nie mam nic przeciwko podwyżkom  ale z automatu niech każdy nauczyciel założy działalność gospodarczą i zacznie wystawiać rachunki lub paragony za prywatne korepetycje które nie są tanie  Przestaną wspierać szarą strefę a podatki które zapłacą z korepetycji wystarczająco wespra państwo na ich podwyżki. 

nr 16/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium