Życie Podkarpackie nr 2/2020	Życie Podkarpackie nr 2/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 19/2020, Niedziela 19 stycznia 2020 r., Henryka i Mariusza
Opublikowano
Przemyśl
Dyrektorzy POSiR i MOPS wciąż bez nominacji
Ani Greta Ostrowska, ani Piotr Hryniszyn nie podpisali jeszcze umów o pracę po wygraniu konkursów na dyrektorów odpowiednio Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
fot. Mariusz Godos
Miniony sezon zimowy na stoku narciarskim trwał krótko, bo od 13 stycznia do 28 lutego. Najkrócej od trzech lat.

Wiele wskazywało na to, że oboje rozpoczną swoją przygodę z nowym pracodawcą, czyli Urzędem Miejskim w Przemyślu, 1 kwietnia br. Tak się jednak nie stało. Wszystko ponoć przez względy formalne (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
7 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Wow 5.173.66.203 09.04.2019

To są jaja oni ani nie umieją zatrudnić ani zwolnić Prezesa ! Zwolnili faceta z POSiR i co zrobili go po Prezesa to są jaja. Zwolnili Rysia z PWIK najpierw go zawiesili później chcieli zeby wrócił do pracy podpisac papiery a później go wywalili hmmm inna sprawa że akurat jemu sie należało ale chyba można było to mądrzej rozegrać. Nowa Pani z POSIR no cóż ... co tu komentować ...  Ale jaka władza taki Prezes. 

user
kaska 37.248.161.0 09.04.2019

I co teraz?

Co dalej?

user
Przemyski obserwator pesymista 37.47.122.62 09.04.2019

Pisałem od lat, jako przemyski obserwator lub przem, jacy wyborcy taka władza, jaki pan, taki kram. I podtrzymuję to nadal, Przymyślaki strzelili sobie kolejnego gola wybierając sobie nowych totalnie nie przygotowanych do pełnienia funkcji samorządowych ludzi głównie młodych i nie doświadczonych jak Bakun nawet bez studiów wyższych, prowadzący jakąś jednoosobową działalność na niewielkim chyba informatycznej  , czy człowiek o nazwisku Świeży, pytam jakie doświadczenie, jakie kompetencje. Zawsze byłem krytyczny wobec działalności Chomy, jego decyzji i zaniechań ale obecni, nowi i świeże, no cóż już widać że nie zmienią w Przemyślu nic, będą jedynie pozorować działania udając że chcą zmieniać Przemyskie dziadostwo, przemyską biedę, rzeczywistość. Przecież oni, nowi, Kukiz owcy nie mają nawet przygotowanych kadr, co znaczy że nawet nie potrafią o sądzić w UM istotnych stanowisk jak sekretarz urzędu czy rzecznik prasowy, dotychczasowych najbliższych współpracowników Chomy i Hamryszczaka, wcześniej tak przez nich krytykowany. No cóż, można tą naobiecywać a później jak widać, nie ma pieniędzy, żadnych inwestycji a co obiecują, spłacanie ponad 150 milionowego długu po poprzednikach a więc po co było zmieniać i naiwnie, jak obrażony na mamusi ę dzieci wybierać niby nowych, przecież te długi powinna spłacać ekipa która zadłużyła mieścinę np. Chomy czy Hamryszczak

No cóż  jako stary ale dokładny obserwator widzę to źle, nawet bardzo, totalny fatalnym, za policzek wymierzone pisiory w tych wyborach, osobiście Wielkiemu Marszałkowi zemsta w postaci zatrzymania lub zmniejszenia finansowania rządowego, czy unijnego będzie dla rozwoju przemyski ego zadupia zabójcza , jedynie dalszą stagnacja i apatia, kolejne setki młodych zawieje z naszego grajdoła, dalej strefa zwana inwestycyjną będzie pusta, dalej dziesiątki lokali dawnych handlowych z napisami do wynajęcia, dalej pustynia sportowa same 4 i 5 ligi, bez hali sportowej, bez zwykłego basenu otwartego basenu, dalej buda na zjeźdźie będzie gniła dalej wszystkie niemal kamienice obdarzeni z tynków wyglądające jak murzyńskie czy cygańskie slamsy, dalej będziemy spacerować po krzywych,  obesranych chodniczkach, zaś ul. Sportowa z tymi bazarach i rynkami będzie jednym wielkim syfem. Widzę to źle, fatalnym przemawia przeze mnie ale uzasadniony. Przymyślaki strzelili sobie na lata nie kolejnego gola ale potężną bombę, ale ich wybór, czegoście pożądali tegoscie  doczekali. Chciałbym wierzyć i usłyszeć że jest czy będzie inaczej ale raczej zdania ni zmienię i nie dam się przekonać do zmiany stanowiska, nawet Bakun owi, bo powtarzam jak mantrę, jacy wyborcy taka władza, jaki pan taki kram

Tyle w największym skrócie bo tą komórką pisze się źle a ja już emeryt niestety. user
Lott 185.135.2.49 09.04.2019

Pani dyrektor POSiRu!!!! Brak nomijacji???? A pensja na konto wplywa?! Ktory to juz miesiąc?? drugi??Za nic?????KREW ZALEWA, Ludzie to są nasze pieniądze!!! Trzeba dac jej szanse? Staje do konkursu- wygrywa ale niezgodność zwiazana z przepisami i Pani Grety działalnością gospodarczą  niepozwala objąć stanowiska( kwestia prawne-regulamin konkursu)...czyli proste jak drut.-->"Najpierw wygrasz kochana a potem sobie poukladasz wszystko " kasa na konto wplywa a ludzie sobie pogadaja i zapomną.  OTOZ NIE ZAPOMNĄ !!! Do tej roboty trzeba miec jaja  i twarda dupe rece umazane nie raz w błocie i męską reke a nie bieżnie i pajacyki hantelkami.  Juz widze jak nasz Prezydent  w gabinecie uspokaja swoja koleżankę mowiac ze wszytsko bedzie ok ... ludzie otwórzcie oczy!

user
Józef 193.242.142.165 18:39:16 09-04-2019

Od kiedy to bez umowy można brać jakiekolwiek  pieniądze?

user
Amyra 205.201.55.142 19:04:11 09-04-2019

No właśnie...jak widać można, w Przemyslu.

user
obserwator 31.128.12.45 20:06:13 11-04-2019

Tu się nasuwa pytanie - czy nie występuje konflikt interesów w Mieście ? Właścicielka Lejdis fitness klubu i szefowa POSiRu mogła by takie zajęcia organizować np w Hali Sportowej. Nie zrobi tego za pewne bo ..... było by to konkurencją dla jej firmy....... Przemyśl kwiczy, ale ludzie zapamiętają !

nr 2/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium