Życie Podkarpackie nr 28/2019 Życie Podkarpackie nr 28/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 198/2019, Środa 17 lipca 2019 r., Bogdana i Aleksego
Opublikowano
Przemyśl
Strajk nauczycieli. Rodzice zaniepokojeni
W Przemyślu w strajku nauczycieli nie uczestniczą jedynie cztery miejskie przedszkola (nr 4, 9, 13, i 19). W pozostałych placówkach oświatowych protest trwa. Nie ma lekcji, uczniowie nie mają odpowiedniej opieki. Rodzice są coraz bardziej zdesperowani.
fot. ze zbiorów własnych

2 kwietnia br. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyła się poświęcona mu narada z dyrektorami przemyskich placówek oświatowych (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
32 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Roki 188.147.101.196 06.04.2019

Za co oni chcą podwyżke?Banda decydentów nie potrafią nauczyć dzieci tylko wszystko muszą w domu rodzice tłumaczyć bo pan /pani nie miała czasu bo program goni. Mam nadzieję że będą bardziej rozliczni za to jak przekazują swoją wiedzę. 

user
rodzic 185.25.123.238 19:58:08 06-04-2019
A kto ich rozliczy ? Broniarz? ha,ha,ha....z takim poziomem nauczania w tym mieście, to na studiach korepetycje murowane.........
user
korporacja 185.25.123.238 20:03:30 06-04-2019
ZNP i Broniarz pewnie jeszcze nie wiedzą,że komuna już dawno się skończyła,teraz trzeba płacić w pracy za efekty,a nie za :grzanie" etatu.....
user
Creation 31.0.80.30 12:00:18 07-04-2019

Święta prawfa

user
Rodzic 188.147.46.206 09:37:27 10-04-2019

Nie wysyłaj dzieci do szkoły, sam tłumacz w domu. Będziesz miał mnóstwo czasu, program nie będzie gonił, potem ktoś cię rozliczy i może podwyżke da. 

user
Monika 94.40.76.101 06.04.2019

Roki- tragedia , rodzic swojemu dziecku poświeci troszkę więcej czasu. Tragedia . A czy Pan/Pani się zastanowiła czy własne dziecko słucha na lekcji? czy nie zajmuje się np rozmową z kolegą? Żenada to co Roki piszesz- kim byś nie był.

user
życzliwy 185.25.123.238 19:59:41 06-04-2019
A "Pani" za co bierze pieniądze ? a może się pani nie nadaje do tego zawodu, warto się zastanowić........
user
ssss 217.99.248.199 21:52:22 06-04-2019

może słuchałby gdyby go zaciekawiło ?

user
gość 195.136.176.82 06.04.2019

"Gorzkie żale" to do pani Szydło i Zalewskiej oraz rządu PiS za dereformę systemu oświaty.

user
szrek 185.25.123.238 19:55:33 06-04-2019
Wróci PO i minister Rostkowski powie w telewizji,że "nie ma pieniędzy w budżecie"i wszyscy zamkną swoje buzie, będzie jak dawniej......he,he,he 
user
rostkowski 185.25.123.238 20:00:50 06-04-2019
Wróci PO i będzie jak dawniej.......
user
rodzić 185.25.123.238 06.04.2019

Dlaczego tylu uczniów musi korzystać z  korepetycji ? czyżby ci nasi "biedni" nauczyciele nie potrafili uczyć ? a może się p[o prostu nie nadają do tego zawodu........

user
Rodzic 188.147.46.206 09:29:50 10-04-2019

A do kogo na te korepetycje posyłacie? Do tych biednych i niedouczonych co się nie nadają. Boże widzisz i nie grzmisz.

user
176 94.254.152.148 06.04.2019

Sp nr 16 pani z Języka Angielskiego więcej nie ma niż jest a jak jest to sprawdziany i dzieci trzeba wysłać na dotakowe zajęcia i się płaci kropetycje i w trzech szkołach się uczy tak jest

user
MJ 185.25.123.172 12:05:24 07-04-2019

Mateuszowi, to i nawet stuprocentowa obecność anglistki nie pomogłaby przy jego deficytach.

user
klikafark123 94.40.76.103 06.04.2019

Proponuję aby ci co powinni pójść na emeryturę to na nią poszli (ale ta emerytura u nas to tragedia) a brak etatów tylko potwierdza że jest to "ciepła posadka". Nauczyciel niestety jest skrępowany programem nauczania, który jest mu narzucony, często sztywny, nieefektywny. Druga sprawa to indywidualne podejście dziecka do lekcji a jej realizacja przez nauczyciela. Są w tym zawodzie ci co się nadają i ci co się nie nadają. Owszem 18 h/tyg. to mało więc powinno podnieść się ich liczbę albo stworzyć im 8godzinny dzień pracy. Ale to wszystko wymagało by takiej reformy, która przykryła by swoją doniosłością i efektami bitwę pod Grunwaldem. Jedynym wyjściem jest podwyżka dla stażystów bo za 1700 na rękę rodziny się nie wykarmi. Zwłaszcza że dla młodego nauczyciela, który nie ma jeszcze doświadczenia to pierwsze 3 lata to masa pracy w domu, w celu przygotowania a dodatkowo dojeżdżanie do innych szkół też robi swoje. Z taką podwyżką się zgodzę jednak jeżeli chodzi o tych którzy pracują już te kilkanaście lat to ten zawód nie jest już tak wyczerpujący.

user
123 77.255.82.247 06.04.2019

Na dobra sprawę ustawa z grudbia 2018 roku mowi ze nauczyciele nie moga zadawac zadan domowych dzieciom a robia to nagminnie.

Jest bardzo malo nauczyli ktorzy sa z powolania i cos potrafia a reszta to duzy znak zapytania po co sa i właśnie widac ich odpowiedzialbosc ...

user
theo kogan 94.40.75.201 07.04.2019

No to niech strajkują sobie. To i te biedne dzieci oraz dorastająca młodzież będzie mieć przynajmniej kilka wolnych dni od prania mózgu.


YOUTUBE.COM - PRANIE MÓZGU VS EDUKACJA




user
Kornel 31.183.174.19 07.04.2019

Ot rodzice - geniusze! Co wyście zrobili i robicie by pomóc nauczycielom w wychowaniu i nauczaniu Waszych "gwiazd"!? Ile czasu poświęcacie Waszym dzieciom? No dalej.....  Żaden rozsądny rodzić nie będzie pisał takich bzdur jakie tu czytam, żaden! 

user
Niki 5.173.120.86 21:20:25 18-04-2019
Nauczyciele tracą resztki godności przez ten strajk. Prawda jest taka, że na tę chwilę jest to sytuacja nieodwracalna. Cokolwiek się stanie, zawód ten nie będzie mieć już dobrego imienia i jeśli nie teraz to spokojnie za jakiś czas dostaną za swoje. Ot nauczyciele - z powołania!
user
Maja 5.173.120.86 21:32:28 18-04-2019
I jeszcze jedno,  ludzi w tym zawodzie jest zdecydowanie za dużo a sprawdzanie klasówek i resztę zajęć jakże absorbujących i niedocenionych, można wykonywać w 40 h. trybie pracy poza godzinami lekcyjnymi. Prawie każdy z nas kończył studia i każdy z nas wie co to praca w trybie 40 h. oprócz jakże to niedocenionych nauczycieli - No fakt tylko, że inny jest punkt widzenia jak się ma takich zakładników jak uczniowie.
user
hasler 157.25.108.96 07.04.2019

IP185.25.123.238 recenzent się znalazł he he

user
lol 37.30.25.44 09:44:13 08-04-2019

A jaka pomysłowość w nickach!

user
Jan 31.183.228.150 07.04.2019

Zastanówcie się nad poziomem nauczania, spójrzcie na   rankingi przemyskich szkół średnich, ile  uczni dostaje się  i kończy studia na dobrych uczelniach  , jeśli już  tam studiują to czy jest to zasługa nauczania w szkołach czy raczej  na "korkach". Zainteresowani wiedzą ile kosztują korepetycje   u nauczycieli którzy są  w stanie  przyzwoicie nauczyć.  W Polsce obecnie grupy zawodowe które mają możliwość  szantażowania polityków  korzystając  z roku wyborczego  obficie  na tym korzystają. Nie ważne  jest jak wygląda leczenie /musisz dać w łapę lekarzowi aby się  tobą zajął/, nieważne jaka jest opieka pielęgniarska, nieważne  jaki jest poziom nauczania, nieważny jest procent wykrywalności przestępstw czy poziom  bezpieczeństwa odczuwalny przez obywateli.  Ważne  aby politycy wygrywali wybory a  wyższe zarobki i tak otrzyma choćby i  największy nierób.

user
lol 37.30.25.44 09:45:21 08-04-2019
Bzdury piszesz, w dodatku z błędami!
user
hasler 157.25.108.96 07.04.2019

Tylko PISOBOSZEWIA i jej patologigiczny kupiony wyborca może twierdzić że ich dzieci może uczyć nauczyciel za 1, 8 tys. 

user
ý 188.146.57.120 23:54:11 07-04-2019

ten dalej to samo , masturbacja w najlepsze...

user
hasler 157.25.108.96 17:19:15 08-04-2019

Jaro  konika śmiga ale to po konwencjach tak ma dziewczyny.

user
Cała prawda 188.147.104.135 08.04.2019

Jak to fajnie jest w tym internecie jak każdy może oceniać (w tym przypadku nauczycieli) 

A prawda jest złożona, wszak w klasie są osoby wybitnie uzdolnione i tacy co w żaden sposób nic i nikt ich nic nie nauczy. 

I jedni i drudzy są jednocześnie na tej samej lekcji i trzeba ich jednocześnie tego samego programu uczyć. 

I poziom dostosować do wszystkich. Tracą ci najlepsi bo słuchają podstaw tematu zamiast szczegółów. 

I jak tu wybrnąć z tego węzła gordyjskiego jak trzeba by rozdzielić dzieci na dwie grupy (tych lepszych uczyć czego innego niż tych słabych) 

ALE TEGO NIKT GŁOŚNO NIE POWIE. Bo chociażby zaraz wybory, a rodziców tych drugich znacznie

więcej przy urnie będzie . To trzeba im mówić że mają dzieci cacy tylko nauczyciele kiepscy. 

user
były belfer 31.128.21.79 08.04.2019

Napoleon powiedział, że w państwie trzeba dbać o policję i nauczycieli. Policję, żeby dziś było dobrze, a o nauczycieli żeby jutro było lepiej. Brawo nauczyciele trzymajcie się!

user
Anty-ZNP 188.114.88.161 10.04.2019

Niech sobie strajkują. Zobaczą paski wypłat w maju to sami będą żałować a Broniarz (jego pensja nie zagrożona) szantażuje i na żadne ustępstwa nie idzie - typowy strajk polityczny.

user
przemyski obserwator 83.31.135.128 11.04.2019

Pomijam dosyć wysokie, niezłe  pobory nowoczesnych belfrów ale czy ktoś mnie poprawi że mogą korzystać z 3 krotnego urlopu dla podratowania zdrowia ( oczywiście  w trakcie całej kariery zawodowej), zaświadczenie wystawia lekarz  podstawowej opieki zdrowotnej czyli rodzinny. Pytam prawda czy blef.  Następne pytanie czy tzw . karta nauczyciela jest przepisem nowoczesnym, na dzisiejsze czasy,   czy przypadkiem nie jest  jeszcze wytworem   z czasów tzw.  "komuny"  w II połowie lat 80-tych ,  wtedy rozdawano przywileje dla każdej  strajkującej silniejszej  grupy społecznej,  by utrzymać się przy władzy , obronić socjalizm w Polsce za wszelka cenę. Czy czasem Broniarz ,  Gardzias i inni starzy „ wyjadacze „ nie bronią swoich stanowisk i przywilejów jak niepodległości?. Przecież kilka lat temu pani Dorota  Gardzias w czepku na głowie stała na czele strajku  pielęgniarek.
 I jeszcze niech drodzy i szanowni nauczyciele którzy uczą dzieci i młodzież jako wychowawcy strajkować  powiedzą głosem waszego  wodza Sławomira Broniarza , komu  w latach 2020 i dalszych Kaczyński  i jego ludzie , jeśli wygrają wybory,  mają odebrać  pieniądze ,  bądź zmniejszyć  , by dać po 1000 złotych zaniedbanym, przepracowanym ,  biednym i zawsze nie zadowolonym "nauczycielom" i "wychowawcom" kiedy my emeryci i renciści dostaliśmy w br. średnio po  30- 50   zł podwyżki na "rękę ", pytam komu , jakiej grupie , podpowiem ,  najlepiej  oczywiście dzieciom i dorosłym z niepełnosprawnością  ,  emerytom i rencistom ,by wam  stosunkowo młodym " paniom i panom  koleżankom  i kolegom" dać po tylko 1000 złotych , ponoć i to dla Was o  wiele za mało bo chodzi podobno  nie o pieniądze ale o  prestiż , honor , prawdę,  dowartościowanie zawodu itp. bzdury, pamiętajcie tym zachowaniem nie tylko utracicie resztki prestiżu i zaufania społecznego ale pogrzebiecie całe szkolnictwo na wiele , wiele lat.

Pamiętam szkołę  z  początku lat  60-tych ub. wielu , nauczyciele w większości przedwojenni , głównie panie , te prawdziwe nauczycielki i wychowawczynie  , doprawdy byli to inni ludzie , inni wychowawcy inni pedagodzy , jakby z innego świata. Nawet nie porównuję bo nie jestem w stanie przyrównać  te  pokolenia , tamci to byli prawdziwi nauczyciele  , wychowawcy i przyjaciele młodych ludzi , co do dzisiaj z rozrzewnieniem pamiętam i wspominam, mimo że czasem oberwało się pasem. I pamiętajcie drodzy obecni wychowawcy , przy uczniach nigdy , przenigdy nie wspominano o mamonie to był temat tabu , nieistniejący , mimo że w tamtych latach nauczyciele zarabiali grosze i to marne, niemal przysłowiowy "wdowi  grosz " ale  byli honorowi i ambitni zresztą nie tylko nauczyciele . Nadmieniam że w latach 70- 80  ub. wieku osobiście ,  pomimo ukończonych  studiów wyższych   zarabiałem w przeliczeniu na obcą walutę  20 – 25 dolarów na miesiąc , bo takie były czasy , skromniejsze  , biedniejsze, mimo pełnego „ rozkwitu  socjalizmu”  czy „ komunizmu” ale  wesołe , śpiewające i tańczące , czasem pijące , myślę że wielu moich rówieśników urodzonych w latach 50 –tych jeszcze pamięta,  te dancingi (Eger , Polonia, Trojka , Adaria, Karpacka i inne ) i te nie zapomniane  prywatki .Tyle i aż tyle.