Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 171/2018, Środa 20 czerwca 2018 r., Bogny i Florentyny
Opublikowano
Przemyśl
Dzieci z całego świata zjadą do Przemyśla. Możesz przyjąć jedno z nich w swoim domu
– Projekt Brave Kids obfituje w doświadczenia, których nie daje żadna podróż – tak o udziale w inicjatywie mówią rodziny, które podczas poprzednich edycji akcji gościły dzieci z różnych stron świata w swoich domach. Teraz organizatorzy poszukują rodzin z Przemyśla, które zechciałyby zaprosić dzieci pod swój dach w okresie od 20 czerwca do 2 lipca br.
fot. Zbiory organizatorów
W Przemyślu w ramach festiwalu Brave Kids będziemy mieli okazję gościć: młodych tancerzy i artystów z różnych zakątków świata.

– Brave Kids w Przemyślu gościmy po raz pierwszy, ale to już 6. edycja projektu. Doświadczenia innych miast pokazują, że dzieci zawsze przywożą ze sobą mnóstwo energii i dobrych emocji. Dzięki paradom i spektaklom, które zaprezentują, doświadczają tego nie tylko goszczące je rodziny, ale także wszyscy mieszkańcy – dodaje Magdalena Pardel z Fundacji Wymiany Kulturowej toTU toTAM, koordynatorka projektu Brave Kids w Przemyślu.

W czasie trwania projektu Brave Kids w Przemyślu będziemy mieli okazję oglądać: młodych tancerzy i artystów z Gruzji, Indii, Rumunii i Iranu. W ciągu dwóch tygodni mieszkańcy będą mogli zobaczyć barwne parady i pokazy, a w warsztatach artystycznych wezmą udział również miejscowe dzieci. Przez dwa tygodnie młodzi artyści z różnych stron świata będą mieszkać w domach przemyskich rodzin. Każda rodzina, która chciałaby ugościć dzieci, powinna zgłosić się bezpośrednio z koordynatorką projektu Magdaleną Pardel (tel. 601 212 577, e-mail bravekids.przemysl@bravefestival.pl).

– Projekt Brave Kids jest po to, by wzmocnić w dzieciach przekonanie, że sztuka  i rozwijanie talentu dają im wiele nowych możliwości i otwierają przed nimi świat. Zachęcam wszystkich przemyślan do udziału w inicjatywie! – dodaje Magdalena Pardel.

 

fot. Zbiory organizatorów
Grupa dzieci z Indii.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium