Życie Podkarpackie nr 16/2019 Życie Podkarpackie nr 16/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 109/2019, Piątek 19 kwietnia 2019 r., Adolfa i Tymona
Opublikowano
Przemyśl, Duńkowiczki
Pirat drogowy w Duńkowiczkach [NAGRANIE Z WIDEOREJESTRATORA]
Kierowca jadący od strony Przemyśla podejmuje brawurowy manewr wyprzedzania pasami przeznaczonymi do lewoskrętów, przez powierzchnię wyłączoną z ruchu. Sytuacja zarejestrowana 1 kwietnia przez Leszka.
16 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Daga 5.173.40.171 03.04.2019

Czlowiek bez mózgu

user
mieszkaniec 145.237.2.40 03.04.2019

W tym właśnie miejscu gdzie samochód "znika" przejeżdżajac przez malowana "zebrę" kilka miesięcy temu odbyło się zebranie na wniosek mieszkańców wsi Duńkowiczki korzystających z tej drogi pieszo i chcących się przedostać z jednej strony drogi na drugą (do sklepu, szkoły, Karczmy Świerkowej, na przystanek, do kościoła, badź wycieczkę rowerem). Na zebraniu był obecny Wójt Gminy Orły B. Słabicki, sołtys wsi Duńkowiczi, mieszkańcy, przedstawiciel policji oraz kilku z GDDKiA w Rzeszowie. Ruch w tym miejscu jest tragiczny co wszyscy widzieli, pomimo jednak ograniczenia do 50 km/h w tym miejscu i pasów po środku jezdni widać było co wyprawiają tu kierowcy. Pomimo tego że jak stwierdzono przejście jest potrzebne, bo droga jest bardzo niebezpieczna do dziś GDDKiA w tej sprawie nie chce zrobić nic. Nie że nie może, po prostu NIE CHCE. Najwyraźniej musi dojść do wypadku zeby ktoś coś z tym zrobił. I pytanie takie co by było i czyja była by wina gdyby ten kierowca potrącił dziecko bądź dorosłego?? Czyja wtedy byłaby wina?? czy tylko kierowcy???

user
mieszkaniec 145.237.2.40 03.04.2019
Inną sprawą jest to że mieszkańcy od lat domagaja sie normalnosci w postaci lewoskrętów, tu sytuacja jest podobna. Ta droga to kuriozum, nigdzie w Polsce tak niema żeby nie moznabyło się dostać do domu bez łamania przepisów. Blokuje sie tym samym okoliczne działalnosci gospodarcze, jak zakład kamieniarski, Orgodnik, Karczmę Świerkową i Sarafis. GDDKiA nie ma woli czegokolwiek zmienić w kierunku polepszenia bezpieczeństwa w tym miejscu. Pozdrawiam GDDKiA 
user
Mała mi 86.86.71.136 03.04.2019

Co za idiota.  Przez takich debili tylko niewinni giną.  Zabrać mu dożywotnio prawko i posadzić na kilka lat.

user
iz 89.64.46.7 03.04.2019

akurat nagrywający jechał niewiele wolniej od tego niby pirata, więc kompletnie mi nie szkoda tego co się dzieje. Proponuję tam budowę jeszcze kilku pasów i ani jednego przejścia...Przejście już jest tuż wcześniej przy tej drodze. Chcecie co 5 metrów przejścia to wnioskujcie o obwodnicę. a nie na krajówce, na to się nikt nie zgodzi.

user
wojtek 85.164.200.245 11:35:02 07-04-2019

Mylisz się "iz".... kamera na szerokim kącie nagrywania sprawia wrażenie szybkiej jazdy w rzeczywistości tak nie jest. pozdrawiam.

user
asdf 37.47.110.81 03.04.2019

filmik na policji czy płacz w jutubach ?

user
PD 31.183.186.87 19:25:23 03-04-2019

A co? Nasz główny bohater się znalazł i srasz teraz pod siebie, że nie wiesz czego masz się spodziewać?
W interentach i na komisariatach – zadowolony? 
Pozdro

user
qwerty 185.239.43.10 03.04.2019

nic nowego tak, jest codziennie w tym miejscu zawsze znajdzie się amator któremu się spieszy...

user
rolnik 92.20.136.6 03.04.2019
'kamerzysta o dobrym sercu' też nie jechał 50km/h więc też nie daje lepszego przykładu.. 
user
wojtek 85.164.200.245 11:36:51 07-04-2019
rolnik...kup kamerę i sam się przekonaj na 35 stopniach jak nagrywa kamera przy 50/h ..nie piszcie głupot jak nie macie pojęcia o technice.
user
uzyt 188.114.88.132 04.04.2019

strach sie bać tam jezdzić a co dopiero chodzić zróbcie coś z  tym bo dojdzie do tragedi...

user
Abcd 31.0.23.133 04.04.2019

Podobnie jak niektórzy już napisali. Szeryf leciał tam z 80-90/h, więc niech się nie burzy. A co do poprawy bezpieczeństwa wystarczy rozwiązanie jak w skoloszowie - fotoradar :)

user
cygan 92.20.136.6 04.04.2019

Leszek jako pierwszy powinien dostać mandat za prędkość :) przejechał przez ten cały odcinek z niedozwoloną prędkością. 

wg. 'licznika' w dolnym rogu prawie 70km/h

szeryf się znalazł... 

user
w4 83.31.24.48 04.04.2019

mandacik dla jednego i drugiego co przekraczał o 15 km na zabudowanym

user
Dragon 217.95.95.174 06.04.2019

Chyba ten co nagrywał po co komu wszyscy wiedzą!!! 

nr 16/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium