Życie Podkarpackie nr 16/2019 Życie Podkarpackie nr 16/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 109/2019, Piątek 19 kwietnia 2019 r., Adolfa i Tymona
Opublikowano
Przemyśl
Kuchciński: Dostosować politykę do wyzwań współczesności
Ważne tematy dotyczące polskiej mniejszości poruszono podczas Kongresu Oświaty Polskiej na Ukrainie, który w ostatnich dniach marca br. odbył się w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu.

Marek Kuchciński, marszałek Sejmu RP, który patronował wydarzeniu i był jego uczestnikiem, występując na sobotniej sesji plenarnej zauważył, że dla mniejszości narodowych sprawą priorytetową jest system własnego szkolnictwa i możliwość nauki w języku ojczystym.

- Widzimy bardzo wyraźnie, że polityka (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
11 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz 79.191.69.28 05.04.2019

Kongresu Oświaty Polskiej na Ukrainie jak sama nazwa wskazuje powinien odbyć się na Ukrainie.

A może źle zrozumiałem.

user
kasander 89.68.175.84 18:49:54 05-04-2019

Tym bardziej dziwne, że mowa o polskiej mniejszości na Ukrainie, szkołach polskich tamże i nauczania w języku polskim na Ukrainie.

user
kasander 89.68.175.84 05.04.2019
Zameczek pod Rzeszowem - mówi nam to coś?Ktoś tam był? Są nagrania i to dobrej jakości!
user
Tadeusz 79.191.69.28 19:29:58 05-04-2019

Ludzie powiadają,że jest bardzo  popularny wśród notabli z PiS i to nie tylko z naszego regionu.

Podobno dla niektórych z nich stał się ich drugim domem z miłą rodzinną atmosferą.

PAŁAcyk  cieszy się bardzo dobrą renomą dlatego ma też takie wzięcie .


user
kasander 89.68.175.84 19:41:35 05-04-2019

"...Jak ustaliła Wirtualna Polska, proceder nagrywania polityków, samorządowców, biznesmenów w agencjach towarzyskich na Podkarpaciu kwitł przez lata w najlepsze. – Taśm może być kilka tysięcy. Kluczowe nagranie jest dobrej jakości – mówi nam oficer służb znający kulisy afery z udziałem CBA i prominentnych polityków PiS..." - ?????????????

user
Arbuz 31.0.21.7 06.04.2019

Oj ogrodnik gdzie twoja laska?

user
Tadeusz 79.191.69.28 06.04.2019

Nie mamy szczęścia do marszałków. 

Tak się składa,że kierowani są przez rządzę.

Jeden już garuje ale podobno ma celę od południa i dodatkowy koc jako dar od wojewódzkiego samorządu.

Drugi natomiast jak ludzie powiadają zwolennik zbliżenia między narodami już otwiera aferę rozporkową. Podsłuchowa juz zakończona

I pomyśleć tylko,ze właśnie idzie garować organizator poprzedniej afery zwanej podsłuchową.

Jedno jest wspólne.

Jedna i druga ma swoje nici na wschodzie gdzie też są główne materiały .

Ciekawe,kto tak ładnie rozgrywa nasze afery.


user
hasler 157.25.108.96 06.04.2019

Ja mam pomysł aby dostosować PISoBOLSZEWIKÓW do rzeczywistości i przestrzegania prawa.

user
brat PIT 185.38.225.7 06.04.2019

Jedynie słuszna partia, jedynie panującego i wszechmogącego nam kieszonkowego dyktatorka skończy jak nieboszczka PZPR. Widać, że historia lubi się powtarzać.  Zastanawia mnie tylko co będą robili aktualni towarzysze, oportuniści, wazeliniarze, klakierzy i"nawróceni" w wierze  neofici.  Zapewne dostosują się towarzysze "szmaciaki" do nowej partyjnej rzeczywistości.  

user
brat PIT 185.38.225.7 06.04.2019

Miało być taniej i jak mówiła niejaka Szydło "wystarczy nie kraść". A tu towarzyszka i towarzysz z Przemyśla  "jedynie słusznej" rzuceni na "odcinek" administracji rządowej i samorządowej limuzynami codziennie dowożeni i odwożeni są do i z miejsca pracy w Rzeszowie. Gdzie ta skromność i pokora jak to głosili w 2015r. partyjniacy? Ale jak to mówiła w/w Szydło im się to po prostu należy.

user
kasander 89.68.175.84 00:06:49 07-04-2019

Nie wiem dlaczego ludzie tak obojętnie traktują to obrabowywanie siebie i kraju.

To że jakaś baba ze wsi (przepraszam wszystkie Panie z wiosek) gada głupoty o należeniu się powinno spowodować natychmiastową zmasowaną reakcję społeczeństwa i to taką że tej babie i innym naśladowcom odechciałoby się wszystkiego, zmuszonym stać w kolejce po zasiłek.

A tu nic!

Nie wiem czy to znieczulica czy po prostu spora grupa ludzi lubi być oszukiwana i nie przeszkadza im że pisobolszewia robi z nich idiotów na każdym kroku.

nr 16/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium