Życie Podkarpackie nr 28/2020 Życie Podkarpackie nr 28/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 198/2020, Czwartek 16 lipca 2020 r., Marii i Benedykta
Opublikowano
Przeworsk
Chleb wyrzucony do rzeki [ZDJĘCIA]
Kompletnym brakiem wyobraźni i brakiem poszanowania dla chleba wykazała się osoba, która wrzuciła do rzeki spleśniałe kromki chleba, a nawet całe bochenki. O pływających w Mleczce dużych ilościach starego pieczywa poinformował nas jeden z Czytelników.
Chleb wyrzucony do rzeki [ZDJĘCIA]
fot. wysłane przez Czytelnika

Na dowód otrzymaliśmy zdjęcia wykonane z mostu w środę, 20 marca, około g. 12.

Widać na nich dokładnie, że jakiś niefrasobliwy mieszkaniec pozbył się „problemu”, zanieczyszczając przy okazji środowisko. Bo jeśli wrzucony do wody chleb nie zostanie zjedzony, zaczyna gnić, a to już zagrożenie dla wszystkich organizmów żyjących w wodzie. Rozkładający się w wodzie chleb wydziela bowiem toksyny.

Nawet jeśli ten ktoś miał dobre intencje i chciał dokarmić kaczki, jedynie im zaszkodził. Niejednokrotnie na naszych łamach przytaczaliśmy komentarze ornitologa, który w artykułach poświęconych dokarmianiu ptaków za każdym razem podkreśla, że chleb, zwłaszcza spleśniały, nie jest najlepszą karmą dla ptactwa. Ptaki, zjadając go, mogą potem chorować, co w zimie może się nawet skończyć śmiercią.

Jeśli chcemy o nie zadbać, dbajmy o to, by dostawały odpowiedni pokarm. A do takiego należą przede wszystkim: nasiona, kukurydza i owies. 

Chleb wyrzucony do rzeki [ZDJĘCIA]
fot. wysłane przez Czytelnika
Chleb wyrzucony do rzeki [ZDJĘCIA]
fot. wysłane przez Czytelnika
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
ATWA 94.40.75.201 01.04.2019

Może też napiszcie w końcu coś o bardziej wynaturzonych mega poj***ch np. o wędkarzach, którzy robią wokół siebie totalny bajzel i wypieprzają do zbiorników wodnych m.in puszki np. po kukurydzy na których można poharatać sobie konkretnie giry !!!

nr 28/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium