Życie Podkarpackie nr 24/2019 Życie Podkarpackie nr 24/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 168/2019, Poniedziałek 17 czerwca 2019 r., Laury i Adolfa
Opublikowano
Przemyśl
[PRIMA APRILIS] Prezydent Bakun NIE rezygnuje z funkcji!
W poniedziałek, 1 kwietnia br., na stronie internetowej naszego tygodnika pojawiła się informacja będąca primaaprilisowym żartem. Niektórzy jednak uwierzyli w jej treść, odżegnując nas od czci i wiary. Raz w roku można...
fot. Paweł Bugira
Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun

Poinformowaliśmy, że 1 kwietnia br. W. Bakun złożył rezygnację ze sprawowanej funkcji. Zapytany o powody rezygnacji, stwierdził, że przeprasza swoich wyborców.

– Po szczegółowym zapoznaniu się z sytuacją w mieście, i to w różnych sferach, stwierdziłem, że jest ona tak mało komfortowa, iż trudno będzie mi przeskoczyć ten mur. Nie pozostawiam jednak miasta na pastwę losu. Jest wielu mądrych i odpowiedzialnych ludzi, którzy śmiało mogą dowodzić tym statkiem. Nie, nie poddaję się! Absolutnie! O interesy miasta dbać będę w Brukseli, jeśli oczywiście uda się mi tam dostać. Można jeszcze bardzo wiele zrobić! – miał powiedzieć. Oczywiście takie słowa nigdy nie padły z jego ust.

Poinformowaliśmy również, co będzie dalej. Otóż, zgodnie z Kodeksem wyborczym w Przemyślu musiałyby się odbyć przedterminowe wybory. Ogłosić miał je premier RP w drodze rozporządzenia. Najpóźniej głosowanie miałyby się odbyć 30 czerwca br.

Prezydent Przemyśla W. Bakun – zgodnie z treścią primaaprilisowego żartu – miał wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego (wybory 26 maja br.) z podkarpackiej (okręg nr 9) listy Kukiz’15, na której „jedynką” jest Alicja Bobola.

Wszystko to było pierwszokwietniowym żartem, na który sobie pozwoliliśmy oczywiście za zgodą prezydenta.
Dziękujemy za zabawę!

nr 24/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium