Życie Podkarpackie nr 42/2019 Życie Podkarpackie nr 42/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 295/2019, Wtorek 22 października 2019 r., Filipa i Kordulii
Opublikowano
Przemyśl
W Przemyślu pojawią się ronda turbinowe? Jest na to szansa
Społecznicy z Forum Rozwoju Przemyśla chcą przekształcić trzy istniejące w mieście ronda na turbinowe. Władze miasta uważają pomysł za ciekawy i obiecują rozważyć tę propozycję.
Rondo Paderborn.

Forum Rozwoju Przemyśla zmienić organizację ruchu na Rondzie Kresowian, Rondzie Paderborn oraz Rondzie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. To trzy skrzyżowania o ruchu okrężnym w ciągu ul. Lwowskiej na odcinku od jednej do drugiej obwodnicy miasta. Zmiana ma polegać na tym, że (...)

Rondo Kresowian.
Rondo Prezydenta Kaczyńskiego.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
23 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
vales 31.183.193.226 27.03.2019

Najpierw niech władze miasta zrobią drogę w kierunku Medyki  i wiele innych dróg a potem można zająć się czymś co nie dawno powstało.

user
Pjoter 85.89.174.196 12:42:24 31-03-2019

A to gmina niech robi drogę bo do miasta teren nie należy.

user
ANDRZEJ 185.25.123.224 27.03.2019

Świetny pomysł, te ronda powinny już dawno tak wyglądać, na etapie projektu. Rondo turbinowe kilku krotnie zwiększy przepustowość i usprawni ruch. Klasyczne ronda to nic innego jak wąskie gardła.

user
Daniel 185.25.123.224 27.03.2019

Jedyne słuszne rondo. Skończy się nawracanie na rondzie zewnętzrnym pasem.  Liczę, że szybko to wejdzie w życie.

user
Rafał 94.40.75.202 28.03.2019

i co to da ?? bardzo często tamtędy przejeżdżam ukrainiec i kierowca z rejestracją np. z jarosławia mając strzałkę na jezdni na wprost to i tak skręca na lewo 



user
Lesio 5.173.75.252 17:40:38 28-03-2019

Bo może! A o tej możliwości świadczy znak C12 mówiący o ruchu okrężnym i  linie poziome wytyczające pasy okrężnie wokół placu, wyspy. 

user
przemyski obserwator 83.31.135.128 28.03.2019

Tak , tak , zobaczymy te ronda turbinowe ale bliżej XXII wieku. Nowy Bakun , i świeży wice Świeży już zapowiedzieli że na nic nie będzie pieniędzy , ich urzędowanie i administrowanie będzie polegać na spłacie ponad 150 milionowego długo po Chomie , osobiście uważam że jest to nierealne , po prostu dług i odsetki  będą  narastały , zaś nawet na drobne  rzeczy , zresztą jak wszystko w Przemyślu i tak muszą zaciągać  nowe kredyty , jeśli jeszcze ktoś  tj.  banki udzielą tego typu kredytów  bankrutowi. Jak ktoś ,  są jeszcze tacy uwierzą w bajki , np. w zespoły basenów i inne tego typu fantazje w spadku po poprzedniku , niech wierzy , a wiara czyni cuda. Ja wierzący w to nie wierzę i nie uwierzę  bo żyję w Przemyślu ponad 60 lat , wiem jak to

 funkcjonowało i funkcjonuje . Wolałbym żeby raczej posprzątali po marnej zimie ulice , posesje i koniecznie chodniki z psich gówien , bo do tej pory nie widziałem jeszcze żadnej ekipy sprzątającej nasza już mieścinę , może na to nowa "wadza" znajdzie kasę bez zaciągania nowego kredytu.

user
Ojciec 88.156.141.30 28.03.2019

To fakt. Co jakiś czas przyjeżdżam do Przemyśla i za każdym razem stwierdzam, że straszny tu brud. Pełno śmieci, które goni wiatr. Kurz, brud. Czy mieszkańcom i włodarzom miasta to nie przeszkadza? Lubicie taplać się w tym?

user
Pjoter 85.89.174.196 12:55:12 31-03-2019

Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Fakt połowa mieszkańców do brudasy. Ale co zrobisz - Ukarasz? Niech każdy zacznie od siebie.

user
Jaśku 5.173.52.49 28.03.2019

Czy Życie Podkarpackie istnieje? 

user
logeen 83.18.50.226 28.03.2019

Dobry kierowca przejeżdża przez te ronda (od czasu ich powstania) jakby były turbinowe :)

user
PB 46.134.128.145 11:34:17 28-03-2019

Aż do momentu gdy wjedzie w ciebie zły kierowca... Wina oczywiście będzie twoja.

user
kierownikt 83.31.251.187 28.03.2019
Ronda nie są problemem, tylko przemyscy kierowcy i jakiś dziadek, który zatwierdza projekty w zarządzie dróg, co polikwidował przedwojenne ronda i te nowe też mu nie pasują. To co trzeba zrobić pilnie - to skrzyżowanie Krakowskiej z tzw. obwodnicą. Tam są i będą groźne wypadki.  A leśnemu dziadkowi z zarządu dróg polecam przejazd obwodnicą Jarosławia - żeby zobaczył - jak ma wyglądać bezkolizyjna  obwodnica i to zbudowana za państwowe pieniądze - a nie miejskie, jak w Przemyślu. I nikt tam nie projektował pasa z kostki brukowej, bo obwodnica to nie spacerniak...
user
Oj 37.248.209.205 11:20:03 28-03-2019

Bo tam właśnie powinni zrobić rondo 

user
Tadeusz 79.191.68.152 28.03.2019

Nasi "geniusze" od dróg niech rozwiążą problem Zadwórzańskiej i Krakowskiej,którą spieprzyli na etapie projektowania.

Chodzili jak pawie w czasie budowy rządni podziwu.

Tam jest największe zagrożenie a stłuczki to już codzienna norma,którego o dziwo nie widzą.

A teraz robią za wizjonerów

 Już widzą ronda turbinowe? 

Ciekawe co jeszcze widza by spieprzyć ?


user
. 79.191.71.132 00:10:27 29-03-2019

Brawo Tadeusz ,, Krakowska -obwodnica w pierwszej koljnosci.

user
Mairo 88.220.120.144 28.03.2019

Ronda rondami ale czy w tym roku bedzie malowanie oznakowanie poziome?


user
Pjoter 85.89.174.196 12:45:01 31-03-2019
user
Jan 37.248.253.23 29.03.2019

A kiedy ktoś zajmie się dojazdem autobusu na szczytowe ul.Przemyśla : Wandy ,Sucharskiego ,Akacjową ? Ludzie oczekują na pilne załatwienie tego problemu !.

user
Pjoter 85.89.174.196 12:52:31 31-03-2019

Piszcie to miasta i MZK. Najlepiej zebrać podpisy od zainteresowanych i najlepiej to Wy zaproście ich na spotkanie do siebie.

user
Pjoter 85.89.174.196 31.03.2019
Fajny pomysł. Ale żeby to działało w pełni. Powinni oddzielić pasy na rondzie krawężnikiem.
user
Zainteresowany 91.189.58.62 01.04.2019

Na stronie Forum Rozwoju Przemyśla jest rzeczywiście artykuł i nawet pismo do ZDM w Przemyślu na temat tego rozwiązania, ale z.. 2016 roku.


Czy jest jakaś aktualizacja w temacie, że pojawił się ten artykuł? 

Dziękuję za odpowiedź.

user
Matt 94.197.120.155 04:43:29 03-04-2019

Witam 

1.  Masakra.  

2 .      1 rysu.  do poprawki  2 rysu.  do poprawki. 3 rysu.  do kosza  

3.   Lepiej kup sobie kolorowanki do  malowania a nie rysuj bzdur

nr 42/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium