Życie Podkarpackie nr 32/2020 Życie Podkarpackie nr 32/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 225/2020, Środa 12 sierpnia 2020 r., Klary i Hilarego
Opublikowano
Przemyśl
Zapałowski i Rząsa chcą do Brukseli
To byłby niespodziewany come back Andrzeja Zapałowskiego do Brukseli. Obecnie wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu będzie kandydować do Parlamentu Europejskiego z list Konfederacji KORWiN – Braun – Liroy – Narodowcy.
Poseł Marek Rząsa i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu chcą do Brukseli.
fot. Jacek Szwic
Poseł Marek Rząsa i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu chcą do Brukseli.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja br. W kończącej się kadencji Podkarpacie miało trzech reprezentantów: Tomasza Porębę, Stanisława Ożoga (obaj z PiS) oraz Elżbietę Łukacijewską z PO (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
30 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Przemyślaczek 5.173.58.246 26.03.2019

Zapałowski ? No to macie Korwina w naszej Radzie Miasta. Nic nie robi spójrzcie na ilość interpelacji które złożył. Zmarnowany mandat w Radzie ! Ale brawo ciemny ludzie takiego sobie wybraliście. Cudem wszedł do RM a teraz co po 5 miesiacach juz mu sie znudziła praca dla miasta ? Chce zarabiać 30 tys a nie 1500 zł ? A wyjaśnił sprawe łączenia mandatu z wojskami ? Bo ponać nagiął prawo a ponać ... profesor ... Ale brawo ciemny ludzie macie swojego Radnego. Ale zaraz należy do Klubu Kukiz15 a startuje od Korwina ? No to pora wystapic z Klubu i złożyć mandat ! Wszedł na fali Kukiza a teraz tak ich pięknie wykiwał brawo ...

user
Stefan 91.246.70.186 07:54:49 27-03-2019

Zrezygnował z WOT,więc sprawa prawie wyjaśniona,prawie bo nic nie wiadomo czy za ten okres zwrócił pieniądze.Panowie z Kukiz 15 wjechali do RM na plecach W.Bakuna a teraz zostawiają go na pożarcie.


user
lolo 46.174.214.4 26.03.2019

KARIEROWICZE tylko kasa liczy 

user
przemyski obserwator 83.31.135.128 26.03.2019

To jakieś jaja , przecież kilka lat  temu Rząsa mało nie skakał z radości do góry gdy udało się mu "wskoczyć" na miejsce Łukacijewskiej w Sejmie która rokowała do PE oczywiście dla Polski , nie dla kasy unijnej i  brukselskiej  emeryturki , po kilku latach ciężkiej pracy oczywiście dla naszego kraju. Nie wiem co ta dość cwana pani posłanka załatwiła dla Polski i naszego zabiedzonego regionu , w/ g danych najbardziej zdegradowanego zadupia w UE , w tym  przemyskiego czy szerzej podkarpacia .  0becnie jeśli wierzyć w

prawdziwość artykułu manewr chce powtórzyć  pracowity poseł Rząsa oczywiście ciężko pracować dla Polski ,  nie myśląc o unijnych fruktach i przywilejach .  No cóż można i tak  na co liczy  doktor Zapałowski co będzie załatwiał  w Brukseli również dla Polski  dla Przemyśla , czy praca oczywiście ciężka w RM również mu  się  po kilku miesiącach znużyła że chce zmienić tak szybko miejsce zarobkowania.  Jednak myślę że robią sobie jaja , reklamę. Tyle i aż tyle.


user
a tak 77.114.74.214 11:27:53 07-05-2019

a mnie najbardziej razi to że obecni samorządowcy którzy wygrali w wyborach jesienią , rozwieszają kolejne plakaty, bilbordy i to wszystko za nasze pieniądze(aby im żyło się lepiej) , nie rozumiem sytuacji w której osoba objęła stanowisko , podjęła jakieś cele i tu nagle zostawia to dla europarlamentu,  głupio tłumacząc że to dla Podkarpacia...często oglądam wiadomości i ani razu nie słyszałem aby UNIA mówiła o jakichś terenach w Polsce, ich kierunek jest krajowy, ale nie , obecni kandydaci obiecują wszystko, tylko czy oni władają podstawą nawet angielskiego aby zrozumieć co mówią inni..sam osobiście nie będę głosował i nie dam się nabrać na ich obiecanki...zresztą ich aktywność polityczną widać tylko przed wyborami...

user
Kobieta 94.254.149.111 27.03.2019

Zapałowski pierwszy karierowicz w Radzie Miasta. Nie był jeszcze wiceprzewodniczącym RM a kazał sobie już pisać w TVP wicepdzewodniczący RM wstyd przypisując sobie samemu takie tytuły. Z tego co pamiętam przeszedł 1 głosem no to macie swojego reprezentanta w muszce! Czekać tylko kiedy Korwin przyjedzie na Sesję do nas go zachwalac albo obrażać kobiety. 

user
szok 5.173.74.199 27.03.2019

Głosowałem na AZ w okręgu nr 1 jako na Kukiza a nie na człowieka ! A teraz co ? KORWIN ? Wypad z RM nie chce Korwina ! Już mu się znudziła praca w Radzie po kilku miesiącach ? Wstyd ! Swój głos zmarnowałem !!!!

user
Tadeusz 79.191.68.152 27.03.2019

Trzeba przyznać,ze tak tęgi umysł z koryta Sanu/filia "jedynej Rosji' specjalizujący się w sianiu fermentu,następnie natchniony ideami  Kukiz15  obecnie olśniony Korwinem.

Z wiedza raczej krucho skoro nie zna nawet kanonów dziedziny w której podobno się specjalizuje lub zapomina gdy chodzi o kasę.

A teraz swoje "doświadczenie" chce przekazywac tumanom w całej Europie,tej zjednoczonej świadomej.

Ale każdy region wysyła do PE to co ma najlepszego.

U nas najlepsza jest powaga głupoty.

Ale ta też jest potrzebna by PE doskonale orientował się gdzie jest dno.


user
Roki 188.146.229.251 27.03.2019

Pracowity poseł Marunio co ty takiego zrobiłeś dla podkarpacia ja się pytam? Jak byliście przy korycie tylko chapaleś dla siebie. Nic nie zrobiłeś teraz dużo masz do powiedzenia że byś to zrobił tamto zrobił czemu nie robiłeś jak mogłeś. 

user
kasander 89.68.175.84 27.03.2019

Tak czytam powyższe wpisy:
...Nic nie robi spójrzcie na ilość interpelacji ...
...Zmarnowany mandat...
...Wszedł na fali Kukiza a teraz tak ich pięknie wykiwał...
...z Kukiz 15 wjechali do RM na plecach W. Bakuna a teraz zostawiają go...
...KARIEROWICZE tylko kasa liczy... 
....To jakieś jaja....

... pierwszy karierowicz w Radzie Miasta...
To Wy nie wiedzieliście na kogo głosowaliście?

Co myśleliście, że razem z Bakunem będą budować szczęśliwy Przemyśl?

Nie miejcie do gościa pretensji bo jaki jest to większość doskonale wiedziała i wie.

Taki ma charakter i już, przecież się nie zmieni dlatego, że radnym został.

Smutne natomiast jest to, że mimo tego aż tylu ...... w Przemyślu się znalazło i głosowało na takich kandydatów!
Niektórzy chociaż uczciwie przyznają po fakcie, że niegramotni byli.
....Wstyd ! Swój głos zmarnowałem !!!!....

....Ale każdy region wysyła do PE to co ma najlepszego.
U nas najlepsza jest powaga głupoty....

I to jest święta prawda!

Nigdy rejon przemyski nie cieszył się jakimś specjalnym uznaniem, kojarzył się zawsze z ciemnotą i zacofaniem, gdzie lud całuje po brudnych łapach pedofilów zboczonych w sukienkach.
I jak widać tak pozostanie - tu odsyłam do mich wpisów sprzed wyborów studzących huraoptymizm tzw. kukizowców - dalej region będzie się kojarzył z głupotą.


Czy jest na to jakaś rada, wyjście z tego zaduchu?

user
Jan 31.183.228.150 27.03.2019
Przebywając w młodym wieku w Wiedniu, A.Hitler po tym jak  nie dostał się na ASP fascynował się polityką i całymi godzinami przebywał w parlamencie wysłuchując przemowy polityków różnej narodowości wchodzących w skład monarchii, przemowy często były wygłaszane  przez całe godziny po to aby uniemożliwić innym posłom zajęcie głosu, w dodatku często były głoszone w  ich narodowych językach niezrozumiałych dla ogółu parlamentu. Zrozumiał wówczas że nieunikniony jest upadek monarchii austro-węgierskiej co go niezmiernie  ucieszyło gdyż już wówczas marzył o wspólnym kraju  wyłącznie niemieckojęzycznym.  Zrozumiał też że demokracja jest beznadziejna  i postanowił zrobić wszystko by ten stan rzeczy zmienić.  Po nieudanym puczu monachijskim przebywając w więzieniu gdzie napisał swoją książkę  postanowił zmienić stan rzeczy wygrywając wybory w sposób demokratyczny co mu się udało.  Jakie były tego konsekwencje wiedzą wszyscy.I  to jest moi drodzy demokracja,   w polskim wydaniu  demokracja przez okres  30 lat doprowadziła do degrengolady  państwa, wysprzedaży majątku narodowego,uzależnienia ekonomicznego i politycznego.  Osobnicy wyzuci z zasad moralnych,nie mający pojęcia o honorze, uprawiający politykę za główny cel stawiają sobie  zgromadzenie majątku kosztem państwa i społeczeństwa.  W tym państwie nazywanym demokratycznym  normalne jest to że polityk zarabia miesięcznie więcej niż robotnik przez całe życie, spekulacja i wyzysk jest nazywana wolnym rynkiem i przedsiębiorczością.I za czymś takim moi drodzy głosujecie, beze mnie.
user
kasander 89.68.175.84 11:39:30 27-03-2019

"...Osobnicy wyzuci z zasad moralnych,nie mający pojęcia o honorze, uprawiający politykę za główny cel stawiają sobie  zgromadzenie majątku kosztem państwa i społeczeństwa.  W tym państwie nazywanym demokratycznym  normalne jest to że polityk zarabia miesięcznie więcej niż robotnik przez całe życie..."
Niestety dokładnie tak. Najgorsze że ludzie to akceptują! Nie oburzają się, że takie Sadurskie i inne Misiewicze zarabiają po 100 000 zł miesięcznie, że w dwa lata za łapówy wille budują sobie i swoim dzieciom a oburzają się że nauczyciele chcą normalnie żyć, nie za 1900 zł ale przynajmniej za 3000 zł żeby na chleb wystarczało.
Po co była ta cała rewolucja skoro komuna wróciła ale w jeszcze bardziej zdegenerowanej pis-postaci?!

user
Jan 31.183.228.150 14:49:57 27-03-2019

Mylisz się  @ kasander,komuna tak zdegenerowana nie była.

To jest ta forma demokracji którą sami   ponoć/ nie/świadomie  sobie wybraliśmy.    https://www.money.pl/banki/zarobki-prezesow-bankow-ida-w-miliony-sprawdzilismy-ktory-najbardziej-zapracowal-na-swoja-pensje-6363555108980865a.html

W tym państwie demokratycznym weźmiesz kredyt na budowę domu czy zakup mieszkania i do zwrotu masz jego trzykrotną wartość którą masz spłacić przez 40 lat.  W tym państwie  demokratycznym 20 % lichwa od kredytu oraz 2%  od depozytu  jest zgodne z prawem i nikogo nie dziwi,prawa rynku powiadają.  Wy macie tylko zagłosować,pamiętajcie,idźcie na wybory,szanujcie tak wywalczoną demokrację.

user
lolo 46.174.214.4 27.03.2019

Takiej komuny w wydaniu pisu najstarsi gorale nie pamietaja!!!!!ll

user
Ty 185.25.123.224 27.03.2019

Może wreszcie wyborcy tego Pana zobaczą jak on ich robi w wielkiego "bambusa". Parę miesięcy pobył w radzie Przemyśla i już idea zmiany naszego regionu zmienił na ideę zmiany Europy. 

Która to już jego partia z kolei.. może kto policzył?

user
Wojciech 83.24.27.220 10:22:17 28-03-2019

Pamietam jakim był mocnym działaczem KPNu,a jak sie pożniej okazało to była partyjka samych kapusi.Czy P.Zapałowskiego ktoś zlustrował?On pochodzi Z wałbrzycha,a to jest kolebka konfidentów i kombinatorów.Teraz potwierdza to osobiscie zmieniajac poglady w zależności od koryta

user
Ja 188.146.32.163 28.03.2019

A czy wy macie podobne odczucia jak ja, że nas Przemyślan nie stać na stratę tak wielkich ludzi, fachowców, patriotów? 

Przecież takich ze świeczką szukać co się wszędzie nadają, 


A w sprawie kredytu, dwadzieścia lat temu oprocentowanie kredytu hipotecznego było 25% rocznie a teraz 3,5% to

nie narzekaj bo to może wrócić. 

user
gość 157.25.186.119 13:44:04 28-03-2019

do " ja"

Wpis - żenujący , moim zdaniem, sprowokował mnie do zabrania głosu.

Doprawdy o stracie jakich ?- cyt: "wielkich ludzi, fachowców, patriotów? " mówisz. W artykule była mowa o pośle Ziemi Przemyskiej i jednym z radnych, którzy startują w wyborach o Europarlementu.

Na czymże ich wielkość polega- proszę o wyjaśnienie .

Wielki to był Marszałek Piłsudski, oraz Kazimierz - król no i jeszcze parę innych  znamienitych postaci .

user
Olo 83.31.122.244 28.03.2019

Kulfon do europarlamentu....dramat.

user
Ja 188.146.32.163 28.03.2019

Panie,, Gość,, , Pan naprawdę nie wyczuł w moim wpisie sarkazmu? 

user
opis 145.237.2.40 29.03.2019

W kandydowaniu A Zapałowskiego do PE chodzi głównie o to żeby wzmocnić siły Korwin BraunLiroy Narodowcy. Konfederacja dąży do ograniczenia w Polsce podatków, wzmocnienia kraju i Polaków. Niestety Kukiz rozczarował wielu ludzi. Nie sączcie jadu tylko czytajcie https://konfederacja.eu/ 

user
kasander 89.68.175.84 19:37:57 30-03-2019

Ta cała zbieranina oszołomów o nazwie Konfederacja nie ma żadnych szans w wyborach!
Natomiast nie wiem kogo miał rozczarować Kukiz, chyba tylko jakiś gamoni co nie wiedzieli co zacz ten pijaczyna.

user
Swojak 188.146.44.245 29.03.2019

Do wzmocnienia kraju powiadasz, mi się jednak wydaje że jednak tylko do wzmocnienia swojego portfela. 


user
poli 83.31.63.111 30.03.2019

Przemyski bryndal w europarlamencie :D

user
tońcio 176.110.146.61 01.04.2019

Każdy może chcieć gdzieś  się dostać ...w tym przypadku do Europarlamentu. Tylko to od Was wyborców zależy na kogo zagłosujecie, I  czy się dostanie. Napisze jeszcze raz...to Wy rozdajecie karty  To Wy zadecydujecie . No tylko idżcie na wybory a nie jojczcie.

user
Jan 31.183.228.150 16:09:54 01-04-2019

"No tylko idźcie na wybory a nie jojczcie"      Tym ........................ właśnie o to chodzi, idźcie na wybory!  A jak nie ma na  kogo głosować?  To wybierajcie   "mniejsze zło"   I tak już kilkadziesiąt lat i później całe życie. I zawsze jakaś. ............... się dostanie do europarlamentu,parlamentu, senatu, rady miasta,rady gminy.   Na kogo chcecie głosować; na  PiS który twierdzi ze  sytuacja ekonomiczna kraju jest znakomita i rozdaje pożyczone pieniądze na lewo i prawo?  Ustawy  PiS-owi pisze p.Daniels z p. Mosbacher.  A skoro jak twierdzi PiS są pieniądze to może w końcu weźmie się za budowę elektrowni atomowej najlepiej  kilku  aby był tani prąd ,wówczas wszyscy skorzystają i smogu nie będzie.    Jak na razie  to wydano miliard na pensje  działaczy  "budowniczych" wcześniej PO a teraz PiS-u  a nawet lokalizacji nie potrafią wskazać!     Na PO   ?KE/  która rządząc okradała wszystkich wokół  z wyjątkiem siebie i koalicjanta?Ustawy pisane były w Berlinie  a "polski minister  spraw zagranicznych  wzywał Berlin do wzięcia większej "odpowiedzialności"   za Europę. Jeszcze za mało uzależniły ekonomicznie Niemcy Europę? Może na  Biedronia który chce przywołać kościół do porządku   / może częściowo i słusznie/  ale przy okazji uświęci pederastów związkami  małżeńskimi i prawem adopcji dzieci?

Moi drodzy, jak nie macie na kogo głosować  to NIE GŁOSUJCIE. Przynajmniej nie będziecie legitymizować tego bagna.


user
erh 94.40.75.203 03.04.2019

hahahaha tylko sie posmiac albo plakac z niemocy zmian

user
Asd 37.248.167.35 04.04.2019

Sami tutaj malkontenci, zapewne nic nie robią  dla dobra kraju tylko narzekanie im wychodzi. Macie wolność, swobodę możecie też kandydować, ruszcie 4 litery zamiast obrzucac ich błotem. Najlepiej pluć i  łapać  i poobrzucać błotem  nic innego lepiej wam nie wychodzi 

user
Jan 31.183.228.150 09:54:24 05-04-2019

A kto wg Ciebie zrobił coś dobrego dla kraju a nie dla siebie?    Masz dostęp do internetu, poszukaj sobie oświadczenia majątkowe np przemyskich radnych,posłów i kogo tam chcesz jeszcze. Poszukaj w następujący sposób; na początku  "działalności dla dobra kraju" i po upływie kadencji/ pierwszej,drugiej itd/ Jak już poczytasz to napisz  co o tym myślisz. Jeśli bogacenie się w skutek działalności dla "dobra kraju" jest wg Ciebie  normalne  to napisz że tak to oceniasz.

nr 32/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium