Życie Podkarpackie nr 8/2018 Życie Podkarpackie nr 8/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 55/2018, Sobota 24 lutego 2018 r., Macieja i Bogusza
Opublikowano
Przemyśl
Damian Jamroz będzie pozyskiwał inwestorów dla Przemyśla
Podczas dzisiejszej (19 maja br.) konferencji prasowej prezydent miasta Przemyśla Robert Choma zaprezentował dwie nowe osoby w jego ekipie. To dyrektor Przemyskiej Biblioteki Publicznej dr Maciej Waltoś i współpracujący z Przemyską Agencją Rozwoju Regionalnego Damian Jamroz.
fot. Mariusz Godos
Damian Jamroz będzie zajmować się m.in. działaniami na rzecz kontaktów i pozyskiwania inwestorów dla miasta.

Damian Jamroz ma 25 lat. Jest rodowitym przemyślaninem, absolwentem popularnego „Słowaka”, czyli I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego. Skończył inżynierię (specjalizacja: inżynieria lotniczo-nuklearna) na uniwersytecie w Cambridge (Wielka Brytania). – Chcę wnieść do urzędu trochę nowej krwi, innego spojrzenia na sposób zarządzania, ale oczywiście i kompetencji. Wydaje mi się, że to zarówno pan dyrektor Waltoś, jak i pan Jamroz powinni to gwarantować. Z panem Jamrozem rozmawialiśmy kilka miesięcy. Będzie zajmować się szeroko rozumianymi działaniami na rzecz kontaktów i pozyskiwania inwestorów czy współpracą z wyższymi uczelniami. Mam tu na myśli także choćby strefę ekonomiczną – tłumaczył prezydent Choma.
Jednym z jego zadań ma być współpraca z Przemyską Agencją Rozwoju Regionalnego sp. z o.o., która znajduje się w fatalnie kondycji finansowej. Ponoć jej dług sięga ok. 300 tys. zł. – Rzeczywiście, sytuacja jest zła. Mamy zdiagnozowany problem, dług i pomysł jak z tego wyjść. Chcemy uczynić wszystko, aby nie doprowadzić do likwidacji agencji. Planujemy podjąć współpracę z Rzeszowską Agencją Rozwoju Regionalnego – wyliczył R. Choma.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
nicolico 94.254.198.102 20.05.2015

PAn z prawejawej

nr 8/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Oglądasz Eurowizję?
  • Tak, zawsze
  • Nie i nie zamierzam
  • Dotąd nie, ale jeśli dostaną się przemyślanie, obejrzę