Życie Podkarpackie nr 38/2019 Życie Podkarpackie nr 38/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 266/2019, Poniedziałek 23 września 2019 r., Tekli i Bogusława

Opublikowano
Przemyśl, Hermanowice
Śmiertelny wypadek w punkcie gazowym w Hermanowicach [ZDJĘCIA]
Do tragedii doszło podczas prac przy budowie gazociągu.

Wypadek wydarzył się dziś po godz. 12 w punkcie gazowym w Hermanowicach, gdzie trwa budowa gazociągu Hermanowice – Strachocina.

- Po przyjeździe na miejsce straży pożarnej, na miejscu był już zespół karetki pogotowia ratunkowego. Strażacy pomogli przy resuscytacji krążeniowo-oddechowej poszkodowanego mężczyzny. Niestety obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon – powiedział mł. bryg. Grzegorz Latusek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Przemyślu.

Wiadomo, że z rury gazowej z jakiegoś powodu oderwała się pokrywa i pod bardzo wysokim ciśnieniem wystrzeliło sprzężone powietrze lub gaz.

Przyczyny zdarzenia ustala policja pod nadzorem prokuratora.
12 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Punktownik gazowy 31.0.23.27 13.03.2019

Co to jest "punkt gazowy?" Pracuję w tej branży od kilkunastu lat, skończyłem studia w tym kierunku i nigdy o tym nie słyszałem. Proszę autora tego mądrego tekstu o wytłumaczenie?

user
Paffcio 5.173.52.13 16:48:57 13-03-2019

Bo to jest najważniejsze w obliczu śmierci człowieka. Oj człowieku, przynajmniej wiemy zes wyksztalcony

user
Sieka 46.149.223.91 14:35:53 14-03-2019

To się podszkolić jak takich pojęć jak punkt gazowy nie znasz.Chyba dyplom za ser i kiełbasę dostałeś

user
Bida 188.114.88.135 18:02:48 14-03-2019

Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję

user
drillllingggg 5.173.121.188 13.03.2019

 sluchaj glupku po studiach tego; mądry nic nie będzie gadał a głupi będzie myślał że tak ma byc.......nie mądrz się  ...jak pracujesz w poszukiwaniach,rekonstrukcji to ok dostajesz w dupkę pracując w większości na delegacji i polach,bieżesz kasę za robotę ,po studiach jak jesteś kierownikiem to narobisz się pokazując palcami ale jak gdzie indziej w gazownictwie to bieżesz silidny grosz niewspołmierny do wykonywanej pracy,taki chajc że inni mogą pozazdrościć,więć siedzisz teraz i będziesz komentowałtragedie madrzył się i pokazywał jaki ty mądry taki amerykansky.......

user
u 94.40.44.230 22:49:06 13-03-2019

spokojnie gościu tylko zapytał, może faktycznie nie w ten czas, trzeba było się uczyć a nie zazdrościć. Szkoda każde życie

user
DOC 94.40.33.161 14.03.2019

Szkoda człowieka [*]

user
driiiling 81.161.192.185 14.03.2019

do U...... nie zazdroszczę,nie chwalę sie  wykształceniem(znam z wyższyn co łopatą narabiają) ale jak rzeczywiście bieza kase za nic to grzech czy jak go nazwac i bedzie pieprzył o punktach gazowych.A jak kiedys  to sie nazywało .....punkt na pewno punkt

user
gasoline 195.246.216.216 14.03.2019

Odsyłam do rozporządzenia dot. warunków technicznych, tam jest napisane co to jest punkt gazowy. Choć to tutaj to nie jest punkt gazowy.

user
WNA 81.210.87.109 14.03.2019

To WPG - węzeł przesyłu gazu, a "dekiel", który się urwał, to zamknięcie śluzy nadawczo-odbiorczej tłoków. Artykuł dotyczył wypadku, a nie precyzował, czy układy mają kolor cytrynowy, czy żonkilowy, więc zachowajmy spokój i poziom komentarzy.

user
tonnyken 14.171.23.106 21.03.2019


Straszny wypadek, niestety nie chcę, żeby takie rzeczy się powtórzyły

https://happywheels8.com

user