Życie Podkarpackie nr 29/2019 Życie Podkarpackie nr 29/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 202/2019, Niedziela 21 lipca 2019 r., Daniela i Andrzeja
Opublikowano
Przemyśl
Zostało nam 2 złote na przeżycie
– W kieszeni mam dwa złote – mówi Bolesław Eszrych. Nie może iść do pracy, bo jest po operacji kręgosłupa. Jego żona dopiero co urodziła dziecko. Małżeństwo jest w trakcie załatwiania formalności w MOPS-ie, ale – uprzedzone wcześniejszymi doświadczeniami – obawia się, że instytucja przeciąga sprawę. Zastępca dyrektora MOPS Jadwiga Lis zapewnia, że o celowym opóźnianiu nie ma mowy.
fot. Paweł Bugira
– Wykupuję tylko część leków, bo na wszystkie nie wystarcza mi pieniędzy – mówi Bolesław Eszrych.

Bolesław Eszrych pochodzi z Przemyśla. Przez jakiś czas mieszkał z żoną w Śremie koło Poznania, a teraz małżeństwo wróciło do Przemyśla. Pan Bolesław ma za sobą trzy operacje kręgosłupa. Ostatnią przeszedł w sierpniu ub.r. Po niej małżonkowie zwrócili się o wsparcie do tamtejszego ośrodka pomocy społecznej.

– Cały czas były (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
18 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Pracownik 80.55.78.122 14.03.2019

Niech się do roboty zabiorą, a nie pod MOPS.



user
Marek 79.191.69.78 14.03.2019

Niejedna chora osoba pracuje, a niektórzy nauczyli się brać nic w zamian nie dając.W MOPSIE pieniądze nie spadają z nieba tylko ludzie pracujący je przekazują.Wkurza mnie to, że tacy młodzi jeszcze ludzie zamiast do pracy to do gazety i po zapomogi.Wstyd.

user
h 94.40.44.230 14.03.2019

wstyd z tym do gazety i te leki w rękach masakra , wzruszają mnie tylko bardzo chore dzieci to jest tragedia a to co to ma być...

user
ognista miotła 81.161.205.99 14.03.2019

Też mam chory kręgosłup, i też po operacji. Boli bardzo, ale pracuję...


A jak Pan po 3 operacjach mógł zostać tatą ??


Mimo wszystko życzę dużo zdrowia 


user
viper 83.31.153.206 19:33:18 19-03-2019

Może nie wiesz, ale dzieci nie robi się kręgosłupem. 

user
, 79.191.73.77 14:23:19 14-03-2019
pisac jak pomóc,  A nie wylewac pomyje.
user
Pipiq 83.31.27.209 16:17:33 14-03-2019

Ale co jak pomóc,?  gro ludzi jest w podobnej sytuacji. Ten pan to wstydu nie ma . Najlepiej czekać na marne z nieba , do roboty !

user
lilka 37.248.208.145 14.03.2019

Weźcie się ludzie ogarnijcie a nie krytykujecie biednych ludzi a Mops powinien się wstydzić  ze nie potrafią im pomóc

user
#jok 37.248.208.145 14.03.2019
Jeżeli ktoś nie był w takiej sytuacji to nie ma pojęcia jak to jest mając małe dziecko chorego męża i brak środków do życia
user
Tadek 5.173.83.188 14.03.2019

Pracujący ludzie płacą podatki i im się należy pomoc państwa a nie nierobomTeraz byle chory i już zbiórka i dawać dawać.Prosze pracować,są prace lekkie a nie jałmużna i biadolenie

.

user
gosc 193.242.142.178 14.03.2019

Ten kregoslup to chyba na silowni mu wysiadl...staly bywalec Sportowego Przemysla.Tez mam druga grupe niepelnosprawnosci i chory kregoslup i wiele innych dolegliwosci a jakos pracuje ...zreszta ten pan jak widac tylko po gazetach lata bo okna do wymiany bo kasy brak...

user
Janina 31.183.167.70 14.03.2019

Czy potraficie czytać ze zrozumieniem, ten pan ma zasiłek rehabilitacyjny, czyli przyznany przez ZUS, to jaką pracę ma podjąć. Nauczcie się czytać. Nie jeden z Was pobiera, albo ma kogoś z rodziny kto pobiera świadczenia z Mopsu, a nie Mops wstrzymuje wypłatę tych świadczeń. 

user
Marian 83.31.238.144 15.03.2019

Tak to jest jak się nic na czarną godzinę nie odkłada



user
Heniek 81.161.203.153 15.03.2019

Pan Bolesław E. Po trzech operacjach  dobra grupa inwalidzka i do pracy  jakąś cieciowe np :szymon,dozorca,portier itp. 

user
Gustaw 81.161.203.153 17.03.2019

Stare chłopskie porzekadła mówią:  Jak masz głowę i coś  to kombinuj, nie leć w coś tam zagraj w totka może ciebie szczęście spotka za te 2 zł co masz.

user
Zzz 5.173.41.254 18.03.2019