Życie Podkarpackie nr 38/2019 Życie Podkarpackie nr 38/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 266/2019, Poniedziałek 23 września 2019 r., Tekli i Bogusława

Opublikowano
Przemyśl
7-latek ze zmiażdżoną stopą. Krok od tragedii
– Mój synek ma zmiażdżoną stopę. Całe szczęście, że kierowca samochodu jechał powoli, bo nie wiadomo, co by było, gdyby jechał szybciej. Zachował się jednak wspaniale i nie mam do niego żadnych pretensji. Mam za to, i to ogromne, do przewoźnika, który odwozi i przywozi nasze dzieci ze szkoły. Jak można było wykazać się tak skrajną nieodpowiedzialnością, nie wiem – mówi mieszkaniec Gajów w gminie Stubno Tomasz Rebuś.
fot. Mariusz Godos
– Oddajemy swoje dzieci nie wiadomo komu! Tak dalej być nie może! – zapewnił zdenerwowany Tomasz Rebuś, ojciec 7-letniego Filipa.

Kilka miesięcy temu władze gminy Stubno ogłosiły przetarg na świadczenie usług przewozowych, związanych z dowożeniem uczniów z terenu gminy do szkół. Konkretnie dwóch – w Stubnie i Kalnikowie. Musiały, bo wcześniejszy przewoźnik się wycofał, a gminny gimbus... się zepsuł (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
26 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Gość 31.128.16.227 14.03.2019

Biedny chłopiec oby wszystko było ok z nóżką , a przewoźnicy dzieci powinni mieć specjalne szkolenia a nie pierwszy lepszy kierowca z łapanki 

user
Cjji 79.191.70.90 20:00:03 23-03-2019

Mają

user
gość 94.40.19.216 14.03.2019

kierowcy jak kierowcy ale opiekun powinien się zająć dziećmi a nie siedzieć z Panią Ewa i plotkowac aż zapomnieli dzieci wysadzić na przystanku 

user
ja 195.117.211.110 21:14:21 14-03-2019
a czy to ich dzieci?
user
Leon 188.146.150.20 21:29:52 14-03-2019

Na panią trzeba mieć wygląda

user
Leon 188.146.150.20 14.03.2019

A gdzie byli rodzice, opiekunowie, dlaczego po to dziecko nikt nie wyszedł, kierowca jak by miał czekać na wszystkich rodziców to by mu dnia brakło. Rodzice opamiętajcie się

user
gg 94.40.19.216 05:04:20 15-03-2019

to niech autobus przyjeżdża o regularnych godzinach a nie raz 13. 15 a raz 13.45 rodzice są zawsze po swoje dzieci 

user
ja 195.117.211.110 12:54:38 17-03-2019

ktoś tu czytać nie umie artykułu. jak sie przyjeżdza wczesniej do sie czeka na rodziców a nie wypuszcza sie dzieci samych ,mogła choc opiekunka przeprowadzic przez droge a nie siedziec sobie w autobusie


user
Stanicki 94.254.211.200 15.03.2019

Wygrał najtańszy, nierzetelny przewoźnik 

user
Zniesmaczony 83.31.162.243 15.03.2019

Cóż gmina za wszelką cenę chce zarabiać na szkole kosztem dzieci, oszczędności na maksa, pozbywa się dyrektorki co szkołę podniosła z ruiny, a sam wójt uczestniczy podczas wyboru nowego dyrektora żeby przypadkiem komisja nie wybrała inaczej niż zostało to z góry założone, potem ucina się etat żeby pozbyć się ludzi, którzy dużo wiedzą o prawidłowym zarządzaniu szkołą, w Stubnie są nieodpowiedni do kształcenia dzieci, za to w Warszawie uczą w jednej z największej Brytyjskiej szkole i a tam kwalifikacje zawodowe zostały ocenione jako bardzo wysokie i odpowiednie do kształcenia dzieci. Ot taka polityka wiejskiej szkoły

user
Aa 188.146.150.20 10:17:27 15-03-2019
To trzeba było zmienić wójta, były wybory a nie teraz narzekać
user
Uczennica 188.146.150.20 14:56:32 15-03-2019
Ale nikt na siłę nie trzyma Twojego dziecka w Stubnie, możesz go przenieść gdzie Ci się podoba , nawet do Warszawy
user
Leon 188.146.150.20 15.03.2019

Ktoś tu myli pojęcia, to pasażer, opiekun, czeka na autobus o której by nie przyjechał, na drodze jest różnie, dzieci też się ociągają w szatni

user
ja 195.117.211.110 13:02:12 17-03-2019
dlatego powinien byc ustalona godzina przyjazdu a nie jak mu sie uda tak bendzie .do tej szkoły jest około 5-6 km do chyba mozna ustalic godzine przyjazdu. a gdy przyjedzie póżniej do nie mozna go winić za to bo choćby uczeń mógł zapomnieć plecak i zaczeka na nieg
user
ONA 94.40.19.216 15.03.2019
Bardzo przykre, to fakt.Jednak nie stało się to w autobusie/busie,tylko po wyjściu. My ponosimy odpowiedzialność za nasze dzieci,nikt inny.Nie ma co stosować teraz spychologii i szukać winnych.Absolutnie nikogo nie tłumaczę  i nie bronię, ale przewoźnik dba o bezpieczeństwo naszych dzieci w busie ,po wyjsciu odbierają je rodzice/babciei/opiekunowie i to oni są odpowiedzialni. Jeśli już  to kierowca samochodu powinien czuć się winny.Pracuje i uczy  te dzieci,wie jak mogą się zachować po wyjsciu,jako kierowca powinien rowniez przewidzieć sytuację. Rodzice powinniście mieć do siebie pretensje,że nie dopilnowaliście dziecka i dziękować, że skończyło się tak a nie inaczej.
user
hgf 94.40.19.216 19:50:04 15-03-2019

wiiesz co to jest regulamin przewozu dzieci??? chyba nie opiekun ma przeprowadzić dzieci przez ulice a nie jak ta Pani w ser ... siedziała w autobusie nawet drzwi dzieciom nie otworzyła a tezaz Wielka opiekunka 

user
JA 195.117.211.110 13:09:48 17-03-2019
szkoda ze uczysz dzieci ale nie zabłysłaś !!!! skoro przewoznik przyjezdza szybciej to jak rodzice mają zdązyc je odebrac???????? w tej firmie przewozowej jest wiele nie prawidłowosci .
user
Goscc 83.31.148.1 15.03.2019
To już nie pierwszy wypadek w Ser.......Prawda jest taka że nie ma tam  wykfalfikowanych kierowców tylko pierwszy lepszy który posiada prawko wozi dzieci.Wieczne spóźnienia spowodowane brakiem kadry lub stanem pojazdów które się rozkraczaja dosłownie na drodze.Kompletny haos i brak organizacji w firmie  sprawia że przewoźnika zazwyczaj nie ma na czas.Ktos powinien dokładniej się przyjrzeć funkcjonowaniu tego przewoźnika....
user
TATA 195.117.211.110 13:11:42 17-03-2019
mozesz sie z zemną skontaktowac ??/
user
Aa 188.147.34.229 13:05:12 19-03-2019

Prowadząc autobus każdy kierowca jest wykwalfikowany

user
rafik 94.40.19.216 15.03.2019

za 11 zł na godzinę chcesz dobrych kierowców??? 

user
Mecenas 83.24.38.188 16.03.2019

Panie Tomaszu sprawę powinna zbadać Prokuratura to na przewozniku ciązy obowiązek odwozu i przywozu dzieci do szkoły jest związany umową i on odpowiada od momentu wyjscia dzieci ze szkoły do momonentu przekazania dziecka opiekunowi prawnemu ,trzeba zwocić uwagę czy autobus ,bus był odopwiednio  oznakowany aby kierujący mógł zauwazyc że w autobusie busie lub w obrebie jego znajdują sie dzieci aby zachowac szczegolna ostroznosc ,art.160 kto naraza człowieka  na bezpieczenstwo utraty zycia albo ciezkie uszczerbku na zdrowiu ,podlega karze pozbawienia do 3 lat par,2 art160 jezeli na sprawcy ciązy obowiazek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczenstwo , podlega karze pozbawienia wolnosci od 3 miesiecy do 5 lat

user
tata 195.117.211.110 13:16:07 17-03-2019
jak moge sie z panem skontaktować? 
user
borys 94.40.19.216 16.03.2019

Tak sprawa nadaje się na policję dziecko ma nogi przejechanie a nikt nie zadzwonił na policję kierowca odjechał sprawca odjechał czarna magia 

user
tata 195.117.211.110 13:15:16 17-03-2019
kierowca busa powiedział ze mu sie spieszy bo na nastepny kurs.a kierowca osobówki pojechał zgłosic to na policjie w radymnie. ja zas pojechałem szybko na szpital bo zanim przyjechała by karetka trwało by to około 20 mi albo i dłużej 
user
Jerry D driver 79.191.70.90 23.03.2019
Piszcie te artykuły zgodnie ze stanem faktycznym. Jeśli pojazd jest na więcej niż 9 osób to jest autobus, a nie bus. Wstyd, takie wpadki w gazecie.
nr 38/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium