Życie Podkarpackie nr 38/2019 Życie Podkarpackie nr 38/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 266/2019, Poniedziałek 23 września 2019 r., Tekli i Bogusława

Opublikowano
Przemyśl
40 tys. zł premii dla byłej skarbnik. Mieszkańcy Żurawicy w szoku
W 2018 roku była skarbnik gminy Żurawica zarobiła dodatkowo 40 tys. 542 zł 21 groszy. Decyzje o przyznaniu jej premii podejmował były wójt Krzysztof Składowski. Obecny wójt Tomasz Szeleszczuk zapowiada, że – po prawniczej konsultacji – chce oddać sprawę do przemyskiej prokuratury.
fot. Paweł Bugira
– Na razie konsultujemy pewne sprawy z naszymi prawnikami, ale z całą pewnością podejmiemy jakieś kroki. Moim zdaniem było to spore nadużycie ze strony pracodawcy, więc będziemy chcieli to zgłosić do prokuratury – zapowiedział wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
48 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
ilo 188.147.99.23 11.03.2019

Ukrywanie braku realizacji programu wyborczego...3...2...1...czas start :)

user
Mieszkaniec 5.173.51.59 12.03.2019
Chodzą plotki, że ten pan zaczął swoją kadencję od podwyżki własnej pensji
user
obserwator 83.31.141.70 12.03.2019

Proponuję ujawnić również wcześniejszych skarbników będziemy mieli porównanie. I na koniec kadencji obecnej skarbnik. Proponowałbym obecnemu wójtowi zajęcie się realizacją programu wyborczego i zrobieniu porządków wokół urzędu gminy. Takie rozliczenia powinny być pod koniec kadencji jak i również przedstawienie własnych dokonań, no oprócz oczywiście maksymalnego podniesienia wynagrodzenia za okres w którym się nic nie zrealizowało. 

user
Alek 81.161.205.144 08:55:48 12-03-2019

Nie zapominajmy o wysokich podwyżkach dla urzędników, takich od razu, nie jako awans i nagroda za dobrą pracę. No i śmieci. Teraz tchórzliwie ludzie z otoczenia wójta pocztą pantoflową rozpowszechniają jakoby za podwyższenie ceny śmieci był odpowiedzialny poprzedni wójt. Chyba mają nas za idiotów. Protokoły z sesji i filmowanie obrad rady (dostępne na stronie gminy) wyjaśniają wszystko. Wstyd obecna władzo!

user
Maria 185.239.43.5 14:27:06 12-03-2019

Była  skarbnik dostała premię za 4 letnią  owocną pracę a nowy wójt  i nowa Rada Gminy nic jeszcze nie zrobiła dobrego dla mieszkańców/oprócz podwyżki  opłat za śmiecie i podatków/ a  zaczął od podwyżki poborów o 1440 zł.miesięcznie sobie.

 Nie jeden emeryt nie ma takiej emerytury miesięcznie.

WSTYD PANIE  SZELESZCZUK TAK  SZCZUĆ NA POPRZEDNIKA.

 To panu splendoru nie przyniesie,"kto pod kim dołki kopie sam w nie wpada"'Ani prokurator  nie pomoże a może przypomnieć sobie za co pan miał wypowiedzenie od w. Szabagi??

user
Paweł 83.31.141.70 17:37:28 12-03-2019

"Ani prokurator  nie pomoże a może przypomnieć sobie za co pan miał wypowiedzenie od w. Szabagi?? " Pani Mario a o co chodzi z tym wypowiedzeniem? miał wypowiedzenie i pracował dalej?

user
, 79.191.63.239 12.03.2019

a Wy dziwicie sie, że jak to jest pracy nie ma w rejonie Przemyśla (mega płatnej), a po miescie jezdza samochody po 100 tys.

user
123456 91.150.167.4 10:59:14 12-03-2019

Cześć jeździ pewnie do pracy do innych miast np. Rzeszowa, np ja.

user
, 79.191.63.239 11:06:44 12-03-2019

mam na mysli, że jak sie jest przy kasie, to sie ma. że krzyczą wszyscy jest zle, a tu dla niektórych .....

user
123456 91.150.167.4 14:21:01 12-03-2019

fakt coś w tym jest...

user
Czarny kon 5.173.33.79 12.03.2019

Przecież to tylko niecałe dwumiesieczne pobory nowego wójta który jeszcze nic nie zrobił a już dostał. 

user
Bea 37.47.22.5 12.03.2019

Nowy wójt zaczął kadencję od podwyższenie sobie pensji. Wstyd Panie wojcie , nie ma pan chyba własnego programu na rozwój gminy i w ten sposób nadrabiany jest brak kompetencji. 

user
Tom 37.47.22.5 12.03.2019
Ja myślę że te 40 tyś zarobil pan już przez 2 miesiąca urzędowania.
user
jack 185.239.43.5 12.03.2019

Pan redaktor nie wie o czym pisze.Teraz dopiero pod rządami pana

nowego .ujta się dzieje i będzie się działo.Jedno jest pewne ,że swoimi poczynaniami przycznił się do tego ,że napewno na następną kadencję nie zostanie wybrany.Tylko ile jeszcze narobi gnoju tego nie wie nikt.Krzysiu wracaj i weż to towarzystwo za mordę ! Panie redaktorze pisze pan kompletne głupoty


user
re. 83.14.14.139 15:50:09 12-03-2019

Dziennikarz pisze o faktach. A że głupoty to tylko pana interpretacja.

user
Alek 185.239.43.5 16:39:36 12-03-2019
Dlaczego nie pisze tzw. "re.", że to redaktor Życia? Może autor tekstu? Tekst re. jest poniżej. A że głupoty to fakt. W artykule zostało napisane o 40 tys. premii, a w tekście poniżej o 20 tys. (pozstałe składniki kwoty 40 tys. należą się pracownikowi jak psu micha). Więc chyba pan redaktor pisząc taki tytuł nie bardzo rozumiał o czym pisze.
user
Janusz 94.254.145.211 12.03.2019

Czy prokurator nie powinien się zainteresować ile obecny wójt pobrał kasy za niewykorzystany urlop? Teraz choć należał się urlop jako pracownikowi, kasa za urlop została wypłacona według kosmicznego wynagrodzenia wójta. Czy to jest etyczne? Co na to prawnicy wójta?

user
bolek 83.31.141.70 17:18:02 12-03-2019

niemożliwe??? jak mógł pobrać w oparciu o obecne zarobki. Proszę Panie wójcie o wyjaśnienie czy to jest prawda ???? 

user
Urzędnik 37.248.160.238 08:13:39 13-03-2019

Obecnemu wójtowi jego poprzednik nakazał pisemnie wykorzystać cały urlop do ostatniego dnia włącznie. Więc spokojnie

user
lolo 46.174.214.4 12.03.2019

A tak zapytam z jakiej partii ten pan wojt startowal? Bo jak z pisu to wiadomo!! oni na początku kadencji wszyscy sobie podnieśli pobory!! IM SIE PO PROSTU NALEZY!!!!!!!!

user
Młody 37.248.160.238 12.03.2019

Najzabawniejsze jest w tych komentarzach, że numery I.P. się powtarzają a zmieniają tylko nicki. Boli Łucka i Składowskiego, że po prostu przegrali....

user
patriota lokalny 185.239.43.5 12.03.2019
Wójt ........szczuk tworzy zastępcze tematy aby odwrócić uwagę mieszkańców Żurawicy od bajzlu i nic nierobienia w Gminie  
user
Wkurzony 5.173.49.106 19:03:18 12-03-2019

Słuchaj młody trzeba mieć nasrane żeby sprawdzać ip to metody sb i KGB. Skoro obecny wójt ma takich sprzymierzeńców to aż strach pomyśleć co będzie dalej.  Czy np.nie jest prawdą, że Szabaga chciał go wylać? ?? może napisz za co niech ludzie wiedzą. 

user
Młody 37.248.160.238 21:38:14 12-03-2019

Po co zmieniasz nicki? Ip masz człowieku to samo!!! 

user
Wkurzony 5.173.43.119 07:23:06 13-03-2019

Cwaniakujesz młody bo był to mój pierwszy komentarz. Jak widać wichura nadal mamy ucholi w naszym społeczeństwie. Zapamiętaj kto czym wojuje od tego ginie.  Miłego dnia. 

user
obywatel Gminy 31.128.19.190 13.03.2019

dobrze, że sam Pan Szeleszczuk, podniósł opłaty za śmieci o 100% z 7,50 na 15,00 zł zaraz po rozpoczęciu kadencji, a jego "poplecznicy" podnieśli mu już na początku urzędowania pensję do maximum.

Zapytany przez opozycję na sesji, czy zgodziłby się na obniżkę, nawet sie nie odezwał. Czy tak wypada Panie Wójcie? Przecież kandydował pan z list PiS-u, a ta partia raczej potępia takie zachowania. Czym się Pan wykazał? W swojej kampanii pisał Pan chyba, że najważniejszy jest człowiek: ostatni punkt.! Nic się Pan nie liczy z ludźmi, byleby tylko do władzy się dostać i reszta nie obchodzi. 

Nowy Wójt zaszył się teraz w gminie i nie opuszcza budynku, bojąc się konfrontacji z ludźmi. Oj nie ładnie. Teraz odwraca się kota ogonem. My jednak zapamiętamy, jak Pan oszukał wyborców. 

Żenada. Proszę się zrzec tej podwyżki pensji, jaką Panu przyznano. Przecież kandydował Pan z Pis-u!!! Proszę przekazać na organizacje dobroczynne. 

user
. 37.248.160.238 09:35:44 13-03-2019
Proszę wyglądnać poza własny dom! Wtedy może zwróci czcigodny Obywatel uwagę na fakt, że Gminy Orły dokonały dokładnie tych samych podwyżek...tylko że na sesji w lutym a nie w grudniu. Wszyscy myślą że Żurawicy i jej śmieci to ewenement. A wystarczy wysunąć nos poza własne 4 kąty!
user
obywatel 2 31.128.19.190 13.03.2019
W Gminie Żurawica jak widać nie ma końca walki o stołki i dobre posady. Żenującym jest jednak fakt, iż przed wyborami dostajemy całą listę pięknych obietnic, a po wyborach wyborca jest już tylko celem i wrogiem władzy, jednostką do złupienia i wydojenia.Władza powinna świecić przykładem, honorem, szacunkiem do ludzi.Nie mogę zrozumieć, czym sobie zasłużył Pan Szeleszczuk już na początku kadencji, że mu aż tak podwyższono pensję???? Wszystko jest na nagraniach z sesji. To fakt. A śmieci od razu tak z grubej rury???Ciekawe, czy wygrałby Pan jeśliby przed wyborami te podwyżki były elementami Pana programu wyborczego???? Lekceważy Pan ludzi Panie Wójcie!!! Ciekawe co na to powie partia, z której Pan startował??? Poprzedni Wójt bynajmniej przyjeżdżał do ludzi, bo ich szanował i się ich nie bał. Wstyd Panie szeleszczuk, No  w sumie człowiek u pana jest jak w pana ulotce wyborczej: na ostatnim miejscu.
user
. 37.248.160.238 09:37:03 13-03-2019
Daj se spokój panie przegrany
user
obywatel 31.128.19.190 13.03.2019

Szanowny uczestniku dyskusji .....238

(ja nie jestem byłym przegranym, tylko zwykłym obywatelem, szarym człowiekiem, pragnącym uświadomić ludziom, że należy im się wytłumaczenie w cztery oczy, tak przez szacunek i osobiście, a nie przez pisma wysyłane z za biurka. ) A poza dom wyglądam i rozmawiam drogi Panie? Pani?.  Dużo rozmawiam. I powiem, że ludzie są oburzeni i bardzo czekają na odwiedziny Panów z Gminy, bo to wbrew temu co PIS zapowiadał. Nie tego się spodziewałem po nowym wójcie. Zawiodłem się jego postawą, zwłaszcza co do tej podwyżki pensji. 


Owszem, podwyzki śmieci są w okolicy, ale niesmak powyborczy pozostaje do końca. Chodzi ponadto o szacunek do ludzi, o zrozumienie, wyrozumiałość dla każdego! . Po prostu zasady kultury i sumienie, jeśli się je ma. Ja bym na pewno nie zgodził się na podwyżkę pensji tak odrazu o taką kasę. A smieci: !5 zł to nie 13 ani 10 . Przez szacunek do wyborców, ludzi, choć nigdy nie zajmowałem tak zasczytnego stanowiska. 

user
wyborca 185.239.43.5 10:21:58 13-03-2019

--248--  brakło  argumentów na swoja obronę,bo nie ma ich  ,więc "najlepszą obroną jest atak"byłego wójta ,obrzydliwe,


Kto sieje wiatr,zbiera burze.

user
tol 31.128.19.190 13.03.2019

myślę, że zarząd PIS w Rzeszowie powinien przyglądnąć się poczynaniom Pana Wójta. Startował on z list PIS. W końcu podwyższenie pensji Panu Wójtowi miało jakieś "konieczne i pilne" powody, kiedy dopiero raczkuje on na początku swojej kadencji. 

I wcale tu nikt nikogo nie atakuje. Żaden były wójt! Natomiast partia u wladzy krytykuje takie zachowania, kiedy ktos od razu otrzymuje gruba kase na starcie, zanim sie wykaze.

Żurawica zawsze jest bogata jako gmina, ale przed wyborami...Po wyborach wszystko do góry. 

user
czarny koń 5.173.68.171 13.03.2019

Urzędnik.  a skąd wiesz że takie pismo dostał no chyba że pracujesz w tym urzędzie a jeśli tak to do roboty a nie pisać bzdury (może polecenie służbowe) 

user
1 185.239.43.5 13.03.2019

 Gdzie jako urzędnik był do tej pory, wiedział o sprawie i nie poszedł do prokuratury? Teraz się obudził!

user
Tiruriru 83.31.119.216 13.03.2019
Podobno Pan wójt jako urzędnik niższej rangi, kombinował z delegacjami i podróżami koleją.  Też niech wspomni w zawiadomieniu :D
user
Alek 185.239.43.5 13.03.2019

Podsumowując: mam wrażenie, że to nie w komentarzach  wychodzą frustracje "przegranych", ale nowy wójt i jego ekipa nie zauważyli, że kampania wyborcza skończyła się parę miesięcy temu. Teaz trzeba się zabrać do roboty, a nie wyszukiwać tematy zastępcze. Tymczasem mamy ciągle nowe "rewelacje" i plotki zupełnie jak w kampani wyborczej. Poprzedniego wójta już w życiu publicznym nie ma i takie artykuły (że się Szeleszczuk dopiero zastanowi) są zwykłym szkalowaniem i pomówieniem przez nową ekipę i bardzo kiepsko świadczy o warsztacie dziennikarski. Panie Godos- jak zwykle bez wnikliwości i wiedzy merytorycznej. 

user
kinoman 83.31.198.122 15.03.2019

Sesje Rady Gminy są coraz ciekawsze. Najpierw 50 tys. zł za projekt hali sportowej prze szkole w Bolestraszycach, której nie można postawić z uwagi na nieodpowiedni grunt, a później spore pieniądze " na odchodne" dla zaufanych. Podwyżka śmieci nieuchronna, ale zatajona do wyborów. Ciekawe ile "trupów z szafy" byłego wójta wypadnie na kolejnych sesjach? Swojski serial sensacyjny:)

user
lala 185.239.43.5 11:41:41 15-03-2019

Napisz jeszcze ile podwyżki pensji dostali zaufani za nowego wójta  ,bo na pewno masz  takie info.

user
Alek 37.109.33.138 12:29:56 15-03-2019

Odezwała się nowa ekipa, która nic jeszcze nie zrobiła. O, przepraszam, wszystko w górę - śmieci, podatki, pensja wójta, pensje urzędników.

user
Alek 185.239.43.5 13:55:52 15-03-2019

I jeszcze jedno - zaczęła się gadka jak za w. Szabagi  - albo "się nie da czegoś zrobić",  albo "nie ma pieniędzy"

user
Art 185.239.43.5 15.03.2019

A gdzie sa pieniądze które były przeznaczone na remont mostu na ul Wyszyńskiego. ?

user
Obywatel 31.183.141.87 16.03.2019

Panie Tomku, trzymamy kciuki. Po komentarzach widać że chyba nie wszyscy pogodzili się z przegraną w wyborach. Pozdrawiam

user
Obywatel II 185.239.43.5 19.03.2019

Maciuś/Obywatelu.

Możesz się nie wydurniać i nie zwracać do Tomaszka

 przez ,,Panie Tomku".

Wszak jesteście kuzynami. 

user
Szkoda gadac 31.0.40.122 26.03.2019

Tak najlepiej odwrocic uwage, zamiast popatrzec na nic nie umiejacych pociotkow z pwiku i pgmu zatrudnionych w gminie.

nr 38/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium