Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 175/2018, Niedziela 24 czerwca 2018 r., Jana i Danuty
Opublikowano
Region
Odwieczny problem maturzystów: gdzie na studia
Matura coraz bliżej, a Ty nadal nie wiesz, jakie studia wybrać? Rodzicom zależy, by były dobre i zapewniły Ci dobrą pracę. Ty chcesz się też dobrze bawić. Znaleźliśmy uczelnię, która zapewnia i jedno i drugie!

Czas na studia, które zapewnią bezpieczną przyszłość i ciekawe życie studenckie. Prowadzi je Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Jak co roku przygotowała atrakcyjną ofertę edukacyjną.

Znalazło się w niej sporo nowości, ale nie zabrakło też sprawdzonych propozycji.  

Nowości w ofercie dzięki współpracy z firmami


Od nowego roku akademickiego uczelnia uruchomi dwie odrębne ścieżki kształcenia (specjalności realizowane od pierwszego semestru) na studiach I stopnia.

  •  E-administracja i gospodarka to nowa specjalność na kierunku administracja.
  • Bezpieczeństwo i obronność państwa, nowość na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.

– Dzięki współpracy WSIiZ z sektorem biznesu, czesne na tych studiach będzie o 30% niższe. Jedna rata czesnego wyniesie na studiach niestacjonarnych 270zł, a na studiach stacjonarnych 310zł. Limit miejsc wynosi po 100 osób na każdą specjalność i formę studiów (stacjonarne i niestacjonarne) – wyjaśnia Joanna Molter, Kierownik Działu Rekrutacji. 


Firmy współpracujące z WSIiZ dofinansują kształcenie specjalistów od e-administracji i bezpieczeństwa przede wszystkim dlatego, iż takich fachowców pilnie potrzebuje rynek pracy. Najlepszym studentom zaoferują zatrudnienie. Dla młodych ludzi to duża podpowiedź, jakie studia i zawód wybrać.

Dowiedz się więcej na temat specjalności >>> 

Nowe kierunki studiów

Tegoroczna rekrutacja to również nowe kierunki studiów I i II stopnia.
Pierwszą z nowości jest grafika komputerowa i produkcja multimedialna – unikatowy kierunek, który łączy w sobie grafikę komputerową, tradycyjne dziennikarstwo, dziennikarstwo internetowe i multimedia. Każdy, kto wiąże swoją przyszłość z przestrzenią multimedialną, chce reżyserować małe formy multimedialne, kręcić reklamy czy sprzedawać towary i usługi w sieci, odnajdzie w nim najefektywniejsze na rynku połączenie teorii z praktyką.

 

– WSIZ oferuje zajęcia zarówno z wykładowcami ASP, jak i osobami na co dzień zajmującymi się tworzeniem grafiki użytkowej i reklamowej. Poznasz więc nie tylko zasady kompozycji czy typografii, ale również prawo autorskie czy ekonomikę mass mediów – no i oczywiście stworzysz solidne portfolio!

Jasiek, student grafiki komputerowej

- Uczelnia jest także w trakcie uzyskiwania uprawnień do prowadzenia kierunku zarządzanie na studiach I stopnia i fizjoterapia na studiach II stopnia – dodaje Joanna Molter.  

Nie chcesz płacić? Nie płać!

22 lipca – tę datę kandydaci na studia powinni zapamiętać, jeśli chcą otrzymać stypendium od początku studiów. Jego wysokość to 100% lub 50% czesnego. Może pokryć czesne już od pierwszego semestru.

W semestrze zimowym roku akademickiego 2014/2015 ponad 1076 studentów otrzymało stypendium w wysokości 100% czesnego i więcej. Z kolei 776 studentów otrzymało stypendium w wysokości między 50% a 100%.

Co 3 student studiuje w WSIiZ za darmo! Dołącz do nich! O szczegółach czytaj w serwisie kandydaci.wsiz.rzeszow.pl.

Bogate życie studenckie

Studia w WSIiZ to nie tylko nauka. Uczelnia przygotowała ciekawą ofertą kulturalną i rozrywkową. Co roku organizuje konkurs „WSIiZ ma Talent”. To szansa na karierę dla uzdolnionych wokalistów, muzyków, komików, aktorów, tancerzy, magików, akrobatów.
Co roku odbywają się też Miss WSIiZ. Ale uwaga, do zdobycia zaszczytnych tytułów nie wystarczy wyjątkowa uroda. Liczy się też inteligencja i wiedza z wielu dziedzin nauki, którą jurorzy sprawdzają na różne sposoby. Podczas konkursu emocji nie brakuje więc i finalistom, i publiczności.
Bogaty program artystyczny i kulturalny na co dzień oferuje natomiast Klub Akademicki IQ. Organizuje koncerty, spektakle teatralne, wystawy i spotkania z ciekawymi osobami.

To tylko niektóre atuty uczelni. Aby zapoznać się z innymi, zapraszamy do serwisu, przygotowanego specjalnie z myślą o kandydatach na studia: www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl. Warto odwiedzić też uczelniany profil na Facebooku i kanał na YouTube, gdzie można znaleźć więcej bieżących informacji z życia uczelni.

– Wiemy, że już niebawem czekają Was maturalne stresy. Życzymy Wam powodzenia na maturze i mądrego wyboru uczelni wyższej, z której będziecie zadowoleni. Po cichu liczymy, że będzie to Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – mówi Joanna Molter.
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
J 81.161.205.100 19.05.2015

Tylko medycyna.

Na resztę szkoda czasu, energii i kasy...

Tosiek
Tosiek 5.172.247.220 20.05.2015

Oj, nieprawda. Zawsze można pójść na coś przyszłościowego, związanego z internetem, grafiką komputerową czy też poligrafią - na to zapotrzebowanie będzie zawsze. Firm drukarskich o takim profilu również nie brakuje.

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium