Życie Podkarpackie nr 12/2019 Życie Podkarpackie nr 12/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 79/2019, Środa 20 marca 2019 r., Eufemii i Klaudii
Opublikowano
Przemyśl
Nowa restauracja na dworcu. Otworzyła ją Caritas [ZDJĘCIA]
Perła Przemyśla – taką nazwę nosi nowo otwarta restauracja na dworcu PKP. Prowadzi ją Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Jest to komercyjna działalność, ale dochód z niej wspomoże jadłodajnię dla ubogich, prowadzoną przez tę instytucję.
fot. Paweł Bugira

Oficjalne otwarcie odbyło się w niedzielę, 3 marca, popołudniu. Obiekt poświęcił metropolita przemyski abp Adam Szal. Na wydarzeniu obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych i innych instytucji.

– Wszystkie placówki, które prowadzimy, mają charakter charytatywno-społeczny, natomiast w tej restauracji będziemy prowadzić typową działalność gospodarczą (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
24 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz 79.191.66.185 05.03.2019

Nigdy nie widziałem tak wystraszonych i tak sztywnych ludzi w restauracji.Nawet z rękoma nie wiedzą co zrobić.

Nikt nie jest uśmiechnięty.

Ale ciekawe jest,ze jaskinie występku i zła prowadzi organizacja kościelna.Nie znam restauracji która była by kościołem a wręcz odwrotnie.Wódeczka będzie koszerna.A co z postem w karcie dań.

Pieniądz o wiele ważniejszy od wartości duchowej.

A  Caritas w całości jest organizacją komercyjna.

Za kasę którą dostaje od Państwa pomoc dla ubogich jest naprawdę uboga a nawet szczątkowa.Nigdy nie pokazuje ile dostała od Państwa.Natomiast skrupulatnie pokazuje ile wydała.


user
Hooligan Caritasu 185.38.225.8 19:53:31 05-03-2019

Tylko koleżko tam nie będzie sprzedawany alkohol. Także skończ Pan p*****.

user
zzz 90.210.251.100 05.03.2019

Z tego,co pamietam to w latach 80-tych istniala tam restauracja.

user
Piccolo 83.31.126.20 21:17:45 05-03-2019

Istniała od 1892 roku Restauracja Dworcowa.

A teraz jest Jadłodajnia. Pod krzyżem.

user
kasander 89.68.175.84 21:31:08 05-03-2019
Istniała od zawsze i to czynna całą dobę (z wyj. przerwy na sprzątanie między 5-6 rano) i rzadko kiedy była pusta. Ech, to był klimat.
user
pikolo 31.183.153.20 05.03.2019

Panie prezydencie naszego pięknego miasta Przemyśla,nie po to  głosowaliśmy na Pana,by teraz dowiedzieć się,że oddał Pan nasze powtórzę nasze miasto klerowi.Nawet zdjęcia z tej żenującej imprezy jakieś takie dziwne wszyscy siedzą jak na szpilkach - jakby to była stypa - niektórzy zakrywali twarze - co to ma być - co jeszcze chce Pan oddać kościołowi

user
xx 31.183.237.72 21:13:17 05-03-2019

do pikolo - człowiecze a co Prezydent Przemyśla ma do gadania w tej sprawie .Właścicielem całego dworca jest PKP a nie miasto i jako właściciel rozporządza swoim majątkiem jak mu pasuje.

user
piccolo 83.31.126.20 21:19:45 05-03-2019
Dlatego należy jak najszybciej przejąć dworzec od PKP na rzecz samorządu i uporządkować sprawę.
user
kasander 89.68.175.84 21:28:09 05-03-2019

Do "człowiecze".

Dobry prezydent miasta potrafi tak zarządzać aby mieć posłuch także wśród PKP.

user
, 79.191.67.121 13:21:41 06-03-2019

pikolo. Jak miałes pomysł na biunes w tym miejscu dlaczego nie otworzyłeś?

user
Tadeusz 79.191.66.185 05.03.2019

Kłopot w tym,że Pan Prezydent był uczestnikiem tej żałosnej "imprezy" z darmową wyżerką na koszt Caritasu.

Wszystko wskazuje,że nasza Kuria przystąpiła do okiełzania Pana Prezydenta.Ciekawe czy będzie to działanie brutalne czy też łagodne. Zastosują wodze czy też lejce.Ciekawe też jak zachowa się Pan Prezydent.

user
hasler 157.25.108.96 05.03.2019

Prawie jak "Szlachetna Paczka" a i nazwę starsi kojarzą z siarką z mózgo*eba.

user
KLER 5.173.32.248 06.03.2019

Są kebaby? 

user
su-metal 94.40.75.201 12:36:23 06-03-2019

Są, albo wkrótce będą, może nawet i takie:


WYZNANIE POLKI PRACUJĄCEJ W KEBABIE - SPERMA W SOSIE, TRUTKA NA... - BUSYDOHOLANDII.ORG

user
Wanda co nie chciała... 31.183.153.20 06.03.2019
Dworzec kolejowy jest już zabytkiem -a co na to konserwator zabytków? -pewnie to samo co do mostu kolejowego - czyli nic - czy w tym naszym polskim Przemyślu wreszcie będą rządzić mądrzy Polacy?
user
Wanda co chciała... 31.183.153.20 06.03.2019
Co za wspaniała impreza -gratuluję władzom miasta tak szampańskiej zabawy - uśmiechy na twarzach uczestników  - za barem również miła atmosfera  - no coś pięknego.Prosimy częściej,hahahaha!!!!
user
pkp 31.183.153.20 06.03.2019
Wanda ,a co Ty taka niezdecydowana - wreszcie się opowiedz za czyś,lub przeciw czemuś kp?
user
su-metal 94.40.75.201 06.03.2019

No i na pewno będą serwować smaczne, pożywne i apetyczne mięsko !!! Może nawet i takie:


YOUTUBE.COM - CATTLE DECAPITATION - AN EXPOSITION OF INSIDES

user
jolo 31.183.210.196 06.03.2019

No wygląda, że będzie pięknie. Z naciskiem na będzie.

user
Rob 5.173.89.37 06.03.2019

Szacowni goście. Państwowy wojewódzki inspektor sanitarny, powiatowy inspektor sanitarny, dyrektor szpitala w Żurawicy... 

user
tońcio 176.110.146.61 07.03.2019

,,Pieniądze nie  śmierdzą,,

user
Tossasa 37.47.119.16 07.03.2019

Pięknie niech się dzieje 

user
qwerty 77.252.178.111 12.03.2019

Zabawa szampańska ale to chyba stypa bo miny ponure. A może gościom zaszkodziła święconka biskupa?

Hooligan Caritasu jak tam nie będzie alkoholu to długo nie pociągną (wróżę ;) chyba że caritas będzie rozdawał bony do tego przybytku

user
w 94.40.44.230 12.03.2019
wódka koszerna no nie pomieszanie z poplątaniem, zaraz ktoś pomyśli że żydzi to mają, oj Tadeusz
nr 12/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium