Życie Podkarpackie nr 20/2019 Życie Podkarpackie nr 20/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2019, Poniedziałek 20 maja 2019 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Przemyśl
Tajemnicze pudełko w magistracie. Na donosy?
Wieść gminna niesie, że w przemyskim magistracie nastały dziwne czasy. Że urzędnik ma... donosić na urzędnika. Służyć temu ma pudełko z napisem „ulepszenia/usprawnienia”, znajdujące się przy stanowisku strażnika miejskiego na parterze budynku przy Rynku 1.
fot. Mariusz Godos
Pudełko z napisem „ulepszenia/usprawnienia” skierowane jest do urzędników.

Na pierwszy rzut oka wygląda zwyczajnie. Oklejone białym brystolem wygląda jak urna. Wydawać by się mogło, że pudełko jest przeznaczone dla mieszkańców, by mogli wrzucać do niego swoje propozycje ulepszania miasta. Zwłaszcza że widnieje na nim napis „ulepszenia/usprawnienia”. Tymczasem zostało wystawione na potrzeby władz miasta. Z przeznaczeniem na uwagi ze strony swoich pracowników.

Kiedy zadzwoniliśmy do zastępcy prezydenta miasta Bogusława Świeżego z pytaniem, o jakie uwagi chodzi, od razu zaznaczył, że nie chodzi o... donoszenie. Wcale jednak na wstępie pytać o to nie zamierzaliśmy (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
17 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Zniesmaczony 5.173.34.172 05.03.2019

Jest szczycie na Maxa jedni na drugich tak właśnie wygląda obecnie nasze miasto. Każdy może donieść na każdego.  A Pan Świeży w tym uczestniczy.  Wstyd A miał Kukiz pokazać jak wygląda praworządność w jedynym mieście które zdobył.... Czy tak ma wyglądać praworządność??????

user
hasler 157.25.108.96 05.03.2019

Bardzo dobry pomysł i ze wszech miar oczekiwany. Żeby zacząć zmiany trzeba wiedzieć od czego i zaangażować do nich również zespół.


PISoBOLSZEWIA nie cierpi konkurencji, nawet w donoszeniu he he.

user
Zniesmaczony 37.248.157.210 22:08:16 05-03-2019

Racja zmiany powinny być... Ale moja wątpliwość jest w stosunku do formy uzyskania informacji.  Czy anonimowe donosy są rzetelne i prawdziwe. A może niech nowe władze zaczną same przyglądać się pracy urzędu i spółek A nie czekają na podpowiedź zaznaczam anonimową podpowiedź w stylu .... uprzejmie donoszę 

user
, 79.191.67.121 13:17:06 06-03-2019

TAK JK BYŁO DAWNIEJ hahha

user
Przemyslanka 86.131.154.233 01:42:56 07-03-2019

Panie zniesmaczony przeczytał pan wogole ten artykuł czy pier**** pan kocopoly bo lubi? Pudło nie jest na donosy...

user
Mis 37.248.157.210 05.03.2019

Wielu urzędników też było i jest wyborcami obecnej władzy i należy zrobić ankietę czy tak wyobrażali sobie takie dziwne procedery. Wrzuca się wszystkich do kręgu mataczy , leni, nierobów , uzyskaniem pracy po koneksjach personalnych., ale przecież wielu z urzędników i pracowników na rzecz miasta jest rzetelnych i pracujących uczciwie. 

user
hasler 157.25.108.96 22:26:06 05-03-2019

Tia, PISoBOLSZWIA

Tu kolejny i nie ostatni przykład: https://n..... [link usunięty przez moderatora]

user
przemyski wernyhoraa 83.31.135.128 06.03.2019

Panie Bakun , panie Świeży , bo jesteście świeżo upieczeni , inwestycje , do cholery inwestycje , tylko to uratuje nieco przemyskie już zadupie przed totalnym upadkiem . Jestem pewien że zaniechanie tego typu działań , siedzenie na dupach w magistracie jak  Choma i jego zacni zastępcy spowoduje totalny upadek ponoć wolnego i królewskiego miasta  , niewypłacalność  bankructwo jak np. grozi to miastu  na Śląsku Świętochłowicom  i co dalej. Przestrzegałem już  , ale kto z przemyskiej obecnej młodej "wadzy" to czyta", kto się tym przejmie  ? , żeby nie iść śladami poprzedników , drogą Chomy , nie Krosno czy inni  a raczej pan Ferenc Prezydent miasta Rzeszowa. Tylko On Ferenc może wam wskazać światło w tunelu , a jest w wieku waszych  czyli  Bakuna i Świeżego dziadków  więc doświadczenie odgrywa tu rolę ogromna plus inne walory samorządowca , pieniądze owszem ważne ale należy umieć je zdobywać i i liczyć przed wydaniem każdą złotówkę. I przestrzegam , żadne pozorowane działania a już to zauważam , jakieś manewry ze Starówką , skrzynki w magistracie , godziny przyjęć , poręcze przy schodkach itp. są dobre , ale  gdy mieścina zacznie się podnosić z częściowego upadku , a to mogą zahamować tylko inwestycje , duże lub kilka  średnich zakładów pracy , ściągniecie dużych inwestycji , przypominam że Choma ściągał inwestorów przez lat 16 a nie "ściągnął" ani jednego. za to dużo picu , obiecanki cacanki , lanie wody,  tak to było niemal zawsze przez 4 kadencje , i  majstersztyk , za to został wyróżniony przez Newsweek blisko pan Ferenca  w rankingu najlepszych

włodarzy miast średnich i małych. To jest sztuka . podobnie jak od lat obiecywał zagospodarowanie Dworca PKP  poprzez utworzenie np. restauracji , a wczoraj otworzył Caritas , co jest dziwnym ewenementem na skalę myślę  unijną oby tylko nie serwowali tam manny. Ale lepsze to niż nic , tak czy nie? A więc drodzy panowie , "wadzo", brać się do roboty , ruszać w ministry , szukać układów nawet u Kukiza 15 ,  tylko to ratuje , bo jestem  przekonany  , niemal pewien że zemsta  pisiorów i marszałka będzie sroga , pieniędzy rządowych  za zdradę, za poniżenie w wyborach nie będzie , może jakieś grosze , drobnica , resztki  z pańskiego stołu a nie poważne finansowanie inwestycji. I manna unijna również się zakończyła , na to nie liczcie , będą grosze. Duże pieniądze , o wiele większe dostanie oczywiście Rzeszów , już otrzymał ogromne wielosetmilionowe dotacje , Mielec bo miasto Ortyla , Stalowa Wola bo miasto Ministra Gospodarki  Kwiecińskiego  i wygrał tam  PIS , otrzyma Jarosław bo

to bez maku , bo  3 posłów z marszałkiem na czele ,  o byłbym zapomniał adwokatem  , czwarty był niemal  3 lata obecnie w magistracie a efekty , jak widać. Obym si e mylił , a piszę i apeluję  jedynie dlatego że szkoda pięknej już niestety  mieściny , szkoda mi Przemyśla z którym jestem związany ponad 60 już lat. I jeśli nie ruszy obecna demokratycznie wybrana  "wadza "do walki o Przemyśl to moje wizje się ziszczą , przepowiednia przemyskiego Wernyhory. Nie
wierzycie , zobaczycie.
Droga redakcjo Życia , "przepraszam za mowę nienawiści".

user
Tadeusz 79.191.59.115 06.03.2019

Kultura donosów wykształciła się w czasie II RP za pomocą których władze chciały zastraszać społeczeństwo.Ale prawdziwy rozwój i krwawe żniwo w Polsce odegrał donos w czasie IIWŚ gdzie donoszono tak do okupanta tak niemieckiego jak też sowieckiego.

Sybir zapełnił się  Polakami w głównej mierze dzięki donosom.

Faszyści dzięki donosom trzebili krwawo społeczeństwo praktycznie bez angażowania żadnych sił prócz policyjnych.

/https://www.tygodnikprzeglad.pl/szanowny-panie-gestapo/

Straty szły w  setki tysięcy istnień ludzkich.

Ale to jest jedna z większych naszych tajemnic.Bodaj największa.

Widać,ze powoli wracamy do tradycji powstałej z woli nami rządzących.

user
Przemyspanka 86.131.154.233 01:44:07 07-03-2019
Przecież to pudło NIE jest na donosy
user
ble ble 89.230.217.247 06.03.2019

p.Swiezy-porazka Przemysla

user
czerstwy 79.191.73.12 17:28:46 06-03-2019
dosłownie!
user
su-metal 94.40.75.201 06.03.2019

DEZERTER - KOLABORACJA - TEKSTOWO.PL

user
kaska 37.248.210.18 06.03.2019

To aż tak ????

Do tego doszło???

Szok !!!

user
op 31.183.166.89 06.03.2019

To jest jakaś komedia. Pracownicy nie mogą zgłosić swoich propozycji usprawniających pracę swoim przełożonym ?Muszą to robić anonimowo ?  Ciekawy styl zarządzania. Wręcz niespotykany :). Gratuluję pomysłu - hehe hehe

user
Janko 5.173.185.178 07.03.2019

Boguś Świeży wiceprezydentem?????? Ludzie, już wiadomo jaki tu mamy poziom.  Masakra, wszystko zwolni. 

user
Jan 37.248.253.109 10.03.2019

A  gdzie mają składać uwagi mieszkańcy ..? Czy na rynku też zostanie wystawione pudełko ..??

nr 20/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium