Życie Podkarpackie nr 12/2019 Życie Podkarpackie nr 12/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 79/2019, Środa 20 marca 2019 r., Eufemii i Klaudii
Opublikowano
Przemyśl
Wzruszająca scena podczas obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych [ZDJĘCIA]
Wyjątkowe wzruszenia towarzyszyły obchodom Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Przemyślu. Podczas występu przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Felicjanek, do małych artystów podszedł weteran Narodowych Sił Zbrojnych i ucałował dzieci w ręce.

Ze łzami w oczach dziękował im za ich występ i postawę.

Obchody rozpoczęły się od mszy św. w kościele oo. Franciszkanów. Następnie złożono kwiaty przed pomnikiem żołnierzy Armii Krajowej.

Ostatnią częścią było przedstawienie przedszkolaków w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej i projekcja filmu „Narodowe Zjednoczenie Wojskowe – do końca wierni Polsce”.

25 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Gość 83.31.23.241 02.03.2019

Piękne widowisko!


user
Qwerty 83.31.141.74 03.03.2019

Zaiste piękne... DZIECI przebrane w mundury wojskowe. Kiedy zaczną się uczyć strzelać? Tak na wszelki wypadek? 

user
Lysy 37.248.166.19 06:48:49 03-03-2019

Strzel sobie w łeb. Tak na wszelki wypadek. Co. Bzdury piszesz.

user
Don Pedro 31.183.175.151 09:10:23 03-03-2019

Bardzo delikatnie mówiąc twój " komentarz " nie na miejscu. Wyrazy głębokiego współczucia ( i tak na wszelki wypadek nie rozmnażaj się).

user
Beata 83.26.232.176 13:04:00 03-03-2019

Polacy nie muszą się wstydzić polskiego munduru.

Polski żołnierz go nie splamił a strzelał  wyłącznie w obronie a nie jako agresor i najeźdźca.

Ty tego nie rozumiesz ?

Brawa dla rodziców, którzy swoje dzieci wychowują w duchu patriotyzmu i chwała i cześć bohaterom za ich heroiczną walkę o Polskę.

user
kasander 89.68.175.84 13:22:57 03-03-2019

"...Polski żołnierz go nie splamił a strzelał  wyłącznie w obronie a nie jako agresor i najeźdźca..."
Beata - albo jesteś nieuk albo świadomie oszukujesz poprzez wprowadzanie w błąd.

Niestety, polski żołnierz 2 października (a następnie w grudniu) 1938 roku, na rozkaz marszałka Rydza-Śmigłego i prezydenta Mościckiego stanął niejako w jednym szeregu z Hitlerem biorąc udział w w rozbiorze Czechosłowacji.

Wypada o tym też pamiętać.

user
kolec 87.205.52.82 16:16:52 03-03-2019

Kasander brak wiedzy jest jak brak uzębienia, wychodzi dopiero jak otworzysz buźkę. https://historia.uwazamrze.pl/artykul/961107/jak-czesi-zrabowali-zaolzie

user
kasander 89.68.175.84 16:45:39 03-03-2019

Chciałeś się popisać ale ci nie wyszło.

Pięknie się natomiast samokreśliłeś - pilna wizyta u dentysty cię czeka.

Fakty historyczne są przecież nieubłagane. Ja niczego nie przekręciłem. Fakt o jakim pisałem (agresja WP w towarzystwie Hitlera) jest faktem!

"...Skutkiem konfliktu o Śląsk Cieszyński pomiędzy Polską a Czechosłowacją w latach 1919–1920 było dalsze i trwałe pogorszenie stosunków między krajami. Gdy tylko nadarzyła się do tego okazja Polska zaanektowała w 1938 Zaolzie, jednak w towarzystwie III Rzeszy, co bardzo źle odbiło się na reputacji międzynarodowej Polski..." - https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_polsko-czechos%C5%82owacka

user
Marek 82.113.106.138 14:07:15 04-03-2019

Oby nauczyły się strzelać jak najszybciej bo wróg nie śpi.  Już w naszej historii młodzi ludzie walczyli z wrogiem a wielu oddało zycie. Między innymi myślę tu Orletach Przemyskich , którym wzniesiono piękny  pomnik. Chwała Bochaterom.

user
kasander 89.68.175.84 23:08:29 04-03-2019

"...Oby nauczyły się strzelać jak najszybciej..." - to jakaś paranoja! Dzieciom Bóg wyznaczył inne zadania - na pewno nie strzelanie.

To, że kiedyś dzieci oddały niepotrzebnie życie to nasza, dorosłych wina bo nie potrafiliśmy im zapewnić spokojnego i radosnego dzieciństwa. Zamiast lalkami i zabawkami musiały bawić się karabinami. Co im z tego, że leżą pod pięknym pomnikiem.

Winniśmy się wstydzić, że nie uchroniliśmy ich przed wojną i przedwczesną śmiercią.

user
Kris 5.173.32.235 09:54:00 06-03-2019
A co widzisz złego w posiadaniu umiejętności strzelania ????Nasi przodkowie od małego przyuczali synów do szabli i tylko wychodziło to na dobre krajowi .A tak przy okazji Polska jest najbardziej rozbrojony krajem Europy .
user
Kit Wciskacz 46.134.69.153 03.03.2019

Biedne dzieci, indoktrynacja od małego.  Wyglądają jak w Korei Północnej.

user
DON PEDRO 31.183.175.151 09:19:36 03-03-2019
"Człowieku" lecz się może jeszcz masz czas . Porównywać  naszą ( a może moją ojczyznę,  bo ty nie wiesz najwyraźniej kim jesteś) do Korei Północnej to gruuuba przesada. Nie podoba Ci się Polska to WYPAD takich głupków tu nie potrzeba.
user
kasander 89.68.175.84 11:17:02 03-03-2019

Nie zrozumiałeś przesłania z wpisu poprzednika a obrażasz go wyzywaniem od głupków.

Może sam nim jesteś jak chociażby sądzić można po słownictwie - bo cóż to znaczy: wypad?

Do swoich rodziców tak się odzywaj bo cię nie potrafili wychować.
"Kit Wciskacz", nie porównał naszej Ojczyzny do Korei ale wygląd dzieci i fakt nienaturalnego zmuszania dzieci do czczenia kultu wojny, munduru żołnierza, oczekiwania na III wojnę światową.

Dzieciństwo to najradośniejszy okres życia i winno być wesołe i beztroskie!

Na patriotyczne imprezy i profanowanie munduru, zabawy w quasi wojsko będą mieli okazję w późniejszym wieku a karmienie młodych umysłów nieprawdą poprzez sączenie im "jedynie słusznych tez" rządzącej partii przerabialiśmy już w historii i wiemy jak się skończyło.

user
taka smutna współczesna rzeczywistość 185.25.123.218 03.03.2019

Starszy Pan nawet nie wie na co się naraził wykonując ten gest względem współczesnych małolatów-artystów. W dzisiejszych czasach wystarczy jeden nawiedzony "nowoczesny" rodzic i problemy gotowe.

user
Tadeusz 79.191.65.108 03.03.2019

Najsmutniejsze jest to,ze dzieciaczkom przekazuje się nowe mity związane z ta grupą  patriotyczna jak mawiają niektórzy i bandycką jak mawiają inni.

Na początek trzeba ustalić czy czynili więcej zła czy też więcej dobra.

I mówić prawdę i tylko prawdę.

Na kłamstwie jeszcze nikt nie zbudował zdrowego społeczeństwa.

A na kłamstwie budowali  wielcy zbrodniarze Hitler,Lenin,Pol Pot czy też inni .Jak to się skończyło wszyscy dobrze wiemy.

user
krajan 31.128.16.45 09:30:33 03-03-2019

człowiecze gdyby nie tacy jak Oni dziś nie rozmawiałbyś po Polsku...chyba że nie rozmawiasz...?

user
kasander 89.68.175.84 11:26:19 03-03-2019
Do "człowiecza"!
No to przytocz choć jeden przykład - cóż takiego Oni dobrego zrobili? Jakąś bitwę zwycięską z ruskimi stoczyli gdzieś? Może z Niemcami? Wyzwolili jakieś miasta lub wsie?
Odbudowali cokolwiek po niszczycielskiej wojnie?
Żołnierzami przestali być z chwilą gdy odmówili wykonania rozkazu i poszli w bandyterkę i.... co było dalej to wiemy.
No, "niestety" - trzeciej wojny światowej nie doczekali ani Oni ani My na szczęście.
user
max96 94.40.87.21 12:39:01 04-03-2019

z niemcami to kolaborowali, przeprowadzali zamachy na AK, cywili na kresach pacyfikowali w nie gorsze sposoby niż upa. i tacy ludzie są dzisiaj przedstawiani jako bohaterowie, nsz takie samo ścierwo jak upa! Prawdziwi bohaterowie to ARMIA KRAJOWA !

user
Polak, nie przebieraniec 205.201.55.98 03.03.2019
Jestem pod wrażeniem pracy jaką włożono w przygotowanie strojów dla dzieci. Wspomniany weteran mogl cieszyć się tym, o co walczył. Żeby widzieć dzieci mówiące po polsku, z polskimi barwami w dłoniach, w beretach z orłem w koronie. Jeżeli ten widok Ci nie pasuje, boli, to wiesz już po której stronie barykady stałbyś, kiedy ten weteran stał po właściwej.  Nigdy tego nie zrozumiesz, bo w tamtych czasach spuściłbyś głowę i poszedł donieść na chłopaków z lasu. Pozdrowienia dla kumatych. Cześć i chwała bohaterom !
user
jx 91.189.97.161 03.03.2019

Już jazgot nowoczesnych,patriotyzm blee,itd.Może zabierzcie wasze dzieci jak wam w niesmak na promocje LGBTQ,tęczowe marsze i pod poniki chwalebnej Armii Czerwonej oraz UB.

user
Tadeusz 79.191.65.108 11:52:36 03-03-2019

Bohaterów  i patriotów ci u nas dostatek.

Ale nigdy nie ma ich w sytuacjach realnego zagrożenia.Taki jest nas urok.

Nie wierzę ,ze potrafimy cokolwiek sami obronić.

Zawsze liczymy na sojuszników,którym będziemy oczywiście pomagać

Sami nie jesteśmy zdolni ani chętni do obrony nawet  naszych dzieci przed pedofilia kościelną a co dopiero w innym zagrożeniu.

Dajmy więc spokój naszym poświęceniu i bohaterstwu z którym tylko na własny użytek tak się obnosimy a jak przyjdzie co do czego to kulimy się i chowamy uszy pod siebie i udajemy,ze nic się nie stało

user
hasler 157.25.108.96 03.03.2019

Kiedy uczczenie ofiar bandytów przeklętych ?

user
OKO 83.24.27.194 04.03.2019

Czytajac komentarze myśle,że nie wszyscy wiedza co to jest umiłowanie Ojczyzny.Ojczyzna to.....obowiązek pracy i działania dla jej dobra i jej obywateli.Ja niestety to przerabiałem na własnej skórze.Zaliczyłem wiezienie , represje i to liczne.Nikomu nie zrobiłem krzywdy,a tylko dobro.Dziwie sie bardzo tym którzy kwestionuja czas walki o WOLNA Polskę w której teraz zyja,a mysle,ze wiekszosć piszacych to "niedorosli"polacy lub skundleni co widac po kazdych wyborach

user
kasander 89.68.175.84 15:15:26 04-03-2019

Nie masz racji dziadek a obrzucasz innych jakimiś obelżywymi epitetami i jakim prawem usiłujesz pouczać?

Kto ci dal takie prawo?
Przytocz choć jeden przykład tego dobra jakie rzekomo uczynili ci wyklęci!
Czy lepszy jest żołnierz martwy czy żywy?

Czy lepszym obywatelem jest ten co buduje Ojczyznę czy ten co całe prawie życie spędził w więzieniu, na utrzymaniu innych?

Czy lepszym jest chłop który chce wyżywić rodzinę uprawiając swoje pole czy "bandyta w mundurze" mordujący jego i jego rodzinę w tym niewinne dzieci w imię nie wiadomo czego?

Ty jesteś niedorosłym Polakiem bo żaden Polak nie napisałby tego słowa z małej litery!!!

nr 12/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium