Życie Podkarpackie nr 42/2019 Życie Podkarpackie nr 42/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 289/2019, Środa 16 października 2019 r., Gawła i Ambrożego
Opublikowano
Przemyśl, Przeworsk
Turniej Piłkarski „Gramy dla Tomka Białogłowskiego”
W najbliższą niedzielę, 3 marca, od godz. 14, w Hali Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zarzeczu odbędzie się turniej piłkarski „Gramy Dla Tomka Białogłowskiego”.

Tomek Białogłowski służył w Jednostce Wojskowej w Żurawicy. Na skutek zachłyśnięcia treścią pokarmową w czasie poligonu w dniu 4 grudnia 2015 zapadł w śpiączkę.

Tomek jest mieszkańcem Siennowa w Gminie Zarzecze. Do chwili zdarzenia wspólnie z rodziną prowadził życie normalnych cieszących się ludzi. Jednak od dnia, w którym zdarzył się wypadek, życie Tomka oraz jego rodziny uległo diametralnej zmianie. Rodzina od chwili zdarzenia walczy o to, aby Tomek powrócił do zdrowia.

Do dziśTomek przechodził liczne turnusy rehabilitacyjne min. w Katedrze Neurologii i Neurochirurgii Szpitala Uniwersyteckiego w Olszynie pod okiem profesora Maksymowicza. Tomek odbywa również w 21 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo – Rehabilitacyjnym w Busku Zdrój turnusy, które pomagają w powrocie do normalne życia.

Na co dzień  przebywa on w domu, skąd jeździ na rehabilitację miejscową do Centrum Rehabilitacji w Prałkowcach. Rodzina w tych trudnych chwilach robi co może, aby uzyskać środki finansowe na kosztowną rehabilitację.

W czasie trwania turnieju odbędzie się zbiórka pieniędzy na sprzęt rehabilitacyjny dla Tomka. Ponadto odbędą się licytacje gadżetów, loterie fantowe, występy artystyczne. Dzieci będą mogły skorzystać z dmuchanego placu zabaw.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 42/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium