Życie Podkarpackie nr 29/2019 Życie Podkarpackie nr 29/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 199/2019, Czwartek 18 lipca 2019 r., Kamila i Szymona
Opublikowano
Region, Sanok
Trzech nastolatków trafi przed sąd – wyrywali torebki staruszkom
Dwóch 17-latków i 16-latka zatrzymali policjanci z Sanoka pod zarzutem okradania starszych kobiet. Kradli wyrywając seniorkom torebki. Teraz czeka ich proces.
fot. archiwum KPP Sanok

Największe natężenie kradzieży miało miejsce w drugiej połowie stycznia. Sprawcy działali według najprostszego schematu, podbiegali do swej ofiary, wyrywali jej torebkę, a potem znikali w osiedlowych uliczkach. Działali najczęściej w biały dzień i we wczesnych godzinach wieczornych. Ich rewir stanowiła sanocka dzielnica Wójtostwo, gdzie doszło do największej liczby kradzieży.

Policjantom udało się wytypować podejrzanych na podstawie rozmów z ofiarami i przeglądania zapisów z kamer monitoringu umieszczonych w okolicach miejsc kradzieży. Tak trafili na dwóch 17-latków i 16-latka. Przeszukania podejrzanych ujawniły skradzione dokumenty oraz karty bankowe należące do pokrzywdzonych. Podczas przesłuchania młodzi mężczyźni przyznali się do zarzucanych im kradzieży. Teraz 17-latkowie trafią przed sąd, najmłodszy członek grupy za swe czyny odpowie przed sądem rodzinnym.

Policjanci podejrzewają, że niektóre ofiary nastolatków mogły nie zgłosić przestępstwa, dlatego proszą wszystkie osoby, które w drugiej połowie stycznia br. sposób zostały okradzione metodą na tzw. „wyrwę”, a nie zgłaszały dotychczas tego faktu na policję, o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Sanoku, ul. Witkiewicza 3, tel. 13 46 57 408 lub 13 46 57 310.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
p-k 185.18.135.126 11.02.2019

Wydali całe kieszonkowe na Owsiaka,to musieli jakoś to odrobić...

nr 29/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium